|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.6.2010 13:44:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepino

A sta mislite da li ja trebam ponoviti nalaz jer mi je dosta povisen CMV,da nije svjeza infekcija?user posted image user posted image


Povišen ti je IgG , to je stara infekcija draga ...
Opusti se .

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 276
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.6.2010 13:45:41   
pepino
Dobouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:07:32   
pahulja76
moji rezultati TORCH-a

herpes simplex tip 1    IgG   3,76
                                    IgM   0,50

herpes simplex tip 2    IgG   0,28
                                    IgM   0,30

toxo                              IgG   0
                                    IgM   0,06

CMV                              IgG  53
                                    IgM  0,12

rubella                         IgG  68
                                   IgM  0,12

HBs Ag                       
samo pise nereaktivan user posted image user posted image user posted image nema nikakvih vrednosti

iz svega ovoga koliko sam ja ukapirala prelezala sam hsv 1, CMV i rubeolu. kad budem majku pitala kad sam imala CMV ona ce me pitati a sta ti je touser posted image a kamoli da mi kaze da zna kad sam to imalauser posted image

off-za urino kulturu mi pise zasejane podloge su ostale bez porastauser posted image user posted image user posted image
imam li ja uopste bakterije ili nemamuser posted image

cipi, kaliopi pomagajte oko ovog sto ne razumem user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:25:44   
cipiripi
Aj mi napisi ref vrednosti jer su u svakoj lab razlicite, a bakterije u mokraci nemas, kao ni HbsAg... user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 18.6.2010 16:26:53 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:29:28   
cipiripi
Kad smo kod hepatitisa B.. tj kod HbsAg nasla sam sledece...za ne daj boze..

HBsAg ("Hepatitis B surface antigen") pozitivan nalaz ukazuje na akutnu infekciju hepatitis B virusom. Vasa beba ce u prvih 12 sati nakon porodjaja biti tretirana protokolom obaveznim za bebe pozitivnih HBsAG majki, dakle bice vakcinisano vakcinom protiv B hepatitisa, pa zatim bi trebalo u 1-2. mesecu, pa u 6. mesecu, uz testiranje na HBsAg i anttela na HBsAg u periodu izmedju 9-15 meseca zivota. Profilakticki (za zastitu) moze jos da dobije i imunoglobuline.
Takav je zapadni protokol za ove bebe, pretpostavljam da se i nasi pedijatri i neonatolozi drze istog ili slicnog rezima. Vasa beba bice sasvim dobro, nemate razloga za brigu. Povedite racuna o sebi. Pitacete lekara sto se tice dojenja, nisam sigurna da cete smeti da dojite.



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:37:04   
cipiripi
Humani cytomegalovirus spada u rod Cytomegalovirusa, a porodicu Herpesviridae. Genom čini dvolančana DNK sa terminalnim ponavljajućim sekvencama. Omotač je troslojan. Replikuje se u jedru, ćeliju napušta lizom ili egzocitozom.

Put prenošenja
Izvor zaraze mogu biti krv, semena tečnost, vaginalni iscedak, urin, pljuvačka i suze, a za prenos je neophodan bliski telesni kontakt.
Patološki (medicinski) značaj
Infekcija kod odraslih - vreme inkubacije nije sasvim poznato, a simptomi infekcije su nekarakteristični: povišena telesna temperatura uz otok limfnih čvorova. Veoma retko se javljaju hepatitis ili miokarditis. Virus se izlučuje potom kratko vreme pljuvačkom, i vrlo često duže vreme genitalnim iscetkom odnosno urinom. Lečenje je simptomatsko, jer ne postoje specifični lekovi za virusne infekcije, a zbog blage kliničke slike, infekcija može da prođe i neprepoznata. Infekcija CMV -om deluje imunosupresivno (raste broj T supresorskih limfocita, oslabljene funkcije limfocita).

Kongenitalna infekcija - Kod CMV infekcije u trudnoći dolazi u oko 40% do intrauterine transmisije virusa. Virus izaziva oštećenja fetusa osobito u prvom i drugom, ali i u trećem trimestru. Računa se da do oštećenja fetusa dolazi u oko 5 - 15% slučajeva. Kod 5% inficiranih fetusa dolazi do razvitka kongenitalnog CMV sindroma, a kod 5 - 10% su ovi simptomi slabije izraženi. Kod 85 - 90% inficiranih fetusa nema nikakvih simptoma. Kod kongenitalnog CMV sindroma u 90% se razvijaju kasne posledice infekcije.

Simptomi kongenitalnog CMV sindroma su: hepatosplenomegalija (uvećane jetra i slezina), trombocitopenija (smanjen broj trombocita), hiperbilirubinemija, hemolitička anemija, mikrocefalija, horioretinitis, encefalitis, atipična limfocitoza.

Perinatalna infekcija – prolaskom kroz zaraženi porođajni kanal trudnica koje su zaražene CMV -om pre trudnoće.

Infekcija kod imunokompromitovanih osoba– kod obolelih od AIDS-a karakteriše se perzistentnom temperaturom, hepatitisoma, poremećajem leukocita i trombocita i zapaljenjem pluća koja nekada može biti i fatalna.

Nakon primarne infekcije virus perzistira doživotno najverovatnije u limfocitima. Pod određenim uslovima infekcija se može reaktivirati.
Dijagnoza
Izoluje se iz brisa usne duplje, urina, pljuvačke, cervikalnog brisa, uretralnog brisa, amnionske tečnosti, likvora. Dokazuje se imunoflorescencijom, PCR-om, ELISA testom.
Lečenje
Nema specifičnih lekova za viruse, tako da je terapija simptomatska i zavisi od prisutnih simptoma. Veoma je bitna ishrana, uzimanje vitamina i jačanje imuniteta.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:40:31   
pahulja76
ref. vrednosti su:

za HSV tip 1  IgG   neg.<0.8
                              neodredjen 0.8-1.1
                              poz.>1.1

                     IgM    - II -

za HSV tip 2  IgG    - II -
   
                     IgM     - II -

za toxo          IgG   neg.<4
                              poz.>=8

                     IgM   neg. <0.55
                              poz.>=0.65

za CMV          IgG   neg.<4
                             poz.>=6

                     IgM   neg.<0.70
                              poz.>=0.90

za rubellu     IgG   neg.<10
                             poz.>15

                    IgM   neg.<0.80
                             poz.>=1.20

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:46:01   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Humani cytomegalovirus spada u rod Cytomegalovirusa, a porodicu Herpesviridae. Genom čini dvolančana DNK sa terminalnim ponavljajućim sekvencama. Omotač je troslojan. Replikuje se u jedru, ćeliju napušta lizom ili egzocitozom.

Dijagnoza
Izoluje se iz brisa usne duplje, urina, pljuvačke, cervikalnog brisa, uretralnog brisa, amnionske tečnosti, likvora. Dokazuje se imunoflorescencijom, PCR-om, ELISA testom.



kad smo kod koriscenja testova, ELISA testom su radili HSV tip 1 i 2 i HBs Ag
a ostale-toxo, CMV i rubellu ELFA testom user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:53:26   
cipiripi
Nacini analize zavisi od reagenasa sa kojim raspolazu...
Sa HSV tip 1 si bila u kontaktu ranije i nemas sad infekciju...
Sa Toxo se nisi sretala nikad..
CMV si imala ranije ,... sad ne (moj slucaj)
Rubella... imala si ranije..tj prelezala si boginje (moj slucaj .. meni je Igg bio 144) user posted image


Bas sam pisala da neki dr kazu da kad si nesto imala ranije da imas vojnike koji te stite i da si imuna na te viruse i infekcije..
A neki dr kazu da postoji mogucnost reinfekcije..

Nisam pametna...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 16:56:24   
pahulja76
toliko sam i ja sve shvatila citajuci sta ste sve pisale... mislim, da je najvaznije to sto trenutno nemam nista od svega navedenog a za reinfekcije i sl. videcu sta ce moja dr reci kad joj budem nosila nalaze.

HVALA ti cipi punoooooooooooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 17:05:11   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image

Uzgred..u mojoj knjizici pise konkretno za rubellu da ako je zakaci zena koja je trudna da je to opasno po bebu samo u prvom tromesecju, a ako dodjes u kontakt sa njom u drugom i trecem nije od nekog znacaja i panike..

ipak super sto si i sa tim zavrsila user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 17:06:07   
pepino
Pahuljouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 17:28:04   
Daca88
Pahuljiceuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 17:46:18   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

user posted image user posted image user posted image

Uzgred..u mojoj knjizici pise konkretno za rubellu da ako je zakaci zena koja je trudna da je to opasno po bebu samo u prvom tromesecju, a ako dodjes u kontakt sa njom u drugom i trecem nije od nekog znacaja i panike..

ipak super sto si i sa tim zavrsila user posted image



vala bas, valjda nemaju vise na sta da me salju user posted image user posted image user posted image

cipi, pepino, daco user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 18:45:42   
Anoniman
Pahuljo, sve je ok, rodićeš ti zdravu i pravu bebu!  user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 290
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.6.2010 19:37:25   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Pahuljo, sve je ok, rodićeš ti zdravu i pravu bebu!  user posted image user posted image


kali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.6.2010 11:30:22   
sludjena
cao, meni su do svi nalazi bili ok, cak i nalaz amniocenteze , kazu jedna zdrava devojcica, ali imam malo vise plodne vode, pa me salju da radim OGTT i TORCH. iskreno isprestarvljena sam, kad sam sve procitala sta moze biti.Nista mi nije jasno, nalaz amnio ok. Prof. Radunovic je kad je radio amnio(19.05.), gledao bebu  na 3DUZ, i rekao mi da je sve savrseno. i tada je video da imam malo vise plodne vode ali me u prosli petak neka dr, u VIšegradskoj poslala da radim  testove

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.6.2010 14:42:49   
pepino
Sludjena nemoj da brines,uradi sve sto mozes,da vidite da li je sve ok i da budes mirnija...
Ja vjerujem da ce ti i Torch biti ok!user posted image
Sto se tice viska plodove vode ne razumijem se,ali nemora znaciti da nesto nije uredu,bice to na kraju sve ok,drzim palceve!user posted image

(odgovor članu sludjena)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.6.2010 16:54:27   
sludjena
cao, vidim da se ti  razumes u te sve testove , pa bih te zamolela da mi samo objasnis. danas sam podigla nalaz .radila sam testove na Toxo CMV i Rubella. svi ovi IgG su mi pozitivni a  IgM negativni .Znas li sta to znaci. Usla sam u 6 mesec trudnoce.Hvala ti unapred

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.6.2010 16:57:27   
cipiripi
To je dobro draga ne sekiraj se..user posted image
Povisen IGM znaci da imas sad infekciju...a tebi je on negativan user posted image
A povisen IGG znaci da si bila ranije u kontaktu sa njim...

Uzivaj u trudnoci user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sludjena)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.6.2010 16:58:41   
sludjena
hvala ti puno!!user posted image

(odgovor članu sludjena)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.6.2010 16:59:28   
cipiripi
nema na cemu mila, mazi tibu user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sludjena)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
2.7.2010 12:06:20   
Sonreir
Pahuljice, drago mi je sto je sve ok user posted image Toliko si vec testova uradila da vise ne znam sta sam citala, a sta ne (ja sam trudna i u glavi) user posted image Sva sreca sto imamo Cipiku da nam razjasnjava sve ove testove i analize user posted image Ne brini se, videces da ce sa Andrijanicom sve biti ok, bice to jedna prelepa i zdrava devojcica user posted image Tesko meni, od toliko lepih devojcica necu moci da izaberem snajku na RR user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
2.7.2010 12:17:11   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Sonreir

Pahuljice, drago mi je sto je sve ok user posted image Toliko si vec testova uradila da vise ne znam sta sam citala, a sta ne (ja sam trudna i u glavi) user posted image Sva sreca sto imamo Cipiku da nam razjasnjava sve ove testove i analize user posted image Ne brini se, videces da ce sa Andrijanicom sve biti ok, bice to jedna prelepa i zdrava devojcica user posted image Tesko meni, od toliko lepih devojcica necu moci da izaberem snajku na RR user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image puno deckica i tebe  Andrijana i ja! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
10.8.2010 23:19:22   
morena
Danas kad sam boila na pregledu donijela sam dr.nalaze koje je ona pogledala i rekla: daj to svojoj dr. i moraš ponovo radit te nalaze, ali nije ništa strašno.
Sad čitam po netu, i sva sam se usrala. Nalaz mi je sljedeći: sve je negativno, osim:
CMV IgM ..... ekvivokalan
CNV IgG ..... 1:9808
CMV ELFA ...... AVIDITET 0,91 VISOKI

Šta to znači?

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here