|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 17:15:11   
pepino
Igg je stara infekcija,znaci da je imala CMV i da sada ima antitjela,reci joj da ne brine

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 17:17:50   
Chipsy
joj, pepino, citala sam to, ali ne znam koliko stara? Ona je sad u 6.mesecu, mozda se zarazila na pocetku trudnoce? Pozdrav!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 17:19:15   
pepino
Pa kakav joj je IgM?On bi bio pozitivan da ima sada infekciju,mislim da to nije strasno,ali u svakom slucaju mora da pita Dr. i neka se puno ne sikira,mislim da je to ok!

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 17:25:48   
Chipsy
Igm je dobar, ne znam tacno koliki je, odnela je rezultate. Nadam se da ce sve biti ok. Hvala ti i pozdrav!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 17:26:40   
pepino
Nema na cemu,i ja se nadam da ce sve biti ok,javi nam kada dodje od Dr.!user posted image

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.12.2010 19:22:19   
mikica sa
user posted image ja sam imala CMV prije sedam godina,danas sam bila na kontroli kod gin.i bas sam ga pitala o tome da li je to opasno za mene i bebano.dobila sam odgovor da,ako to jednom imamo, znaci da smo imali infekciju i da smo sad imuni na taj virus a samim tim nema opasnosti niti za bebu

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.12.2010 9:15:55   
Chipsy
Mikice, nadam se i da je kod moje sestre tako. Najgore sto ona ne zna kada ga je imala, samo da nije za vreme trudnoce user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.12.2010 11:55:24   
dejana007
Uput za ovaj test daje ginekolog ili lekar opste prakse? ja ne znam dal da radim... Imam macke koje su napolje, u trudnoci ih nisam dirala, ranije jesam, jela sam pljeskavice do sad jedno 4 puta u trudnoci... Kad rekla dr da imam macke on se samo nasmejao i rekao da operem ruke kad ih pipnem. Dal je to isuvise neozbiljno? Danas ulazim u 6 mesec, sta mislite dal da ipak samoinicijativno odradim taj test?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.12.2010 12:08:48   
Anoniman
Mere predostroznosti nikad dovoljno. user posted image Opusti se i uzivaj u trudnoci Dejana, ranije su se zene vise "druzile" sa zivotinjama, pa im nista nije falilo user posted image Sto manje razmisljanja o boletima i manje ces prizivati zlo.

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 334
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.12.2010 12:09:25   
zeljo

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mere predostroznosti nikad dovoljno. user posted image Opusti se i uzivaj u trudnoci Dejana, ranije su se zene vise "druzile" sa zivotinjama, pa im nista nije falilo user posted image Sto manje razmisljanja o bolsetima i manje ces prizivati zlo.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.12.2010 12:22:53   
dejana007
Hvala user posted image
Ova izjava mi je izmamila osmeh. Hvala na savetu user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.12.2010 13:08:35   
dejana007
ja ipak pitala lekara opste praxe koji mi je rekao da se taj test radi pre trudnoce, jer u trudnoci i da se utvrdi da je nesto aktivno ne moze da se leci user posted image s druge strane ginekolog mi je rekao da ce mi dati uput ako cu time da budem mirnija. Beba je kaze o.k i nemoguce je da imam bilo koju od ovih infekcija.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
4.1.2011 21:22:50   
dejana007
opet ja user posted image radila test samo na toxoplazmu i negativan je. Konkretno

IgM 70, a manje od 300 je negativno
IgG 1,5 a manje od 10 je negativno.

Ostale nisam radila. Mozda cu kasnije. Ovo mi je bilo jako bitno zbog toga sto bas jela rostilj i imam macke user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.8.2011 15:58:25   
majared
Evo mojih rezultata:

Rubella IgG 0 IgM 0.12

CMV IgG 99 IgM 0.12

Toxo IgM 0.3 IgG 0

Herpes simplex tip 1 IgG 0.24 IgM 0.10

Herpes simplex tip 2 IgM 0.10 IgG 0.12

Da li neko moze da protumaci???

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.8.2011 17:56:45   
pepino
Majared mislim da nemas razloga za brigu,ja koliko znam o ovome (a ne znam mnogo) Igg je stara infekcija,sto znaci da si prelezala tj. imala CMV pa tako sad bi trebala da imas stvorena antitjela i ne bi trebalo da ga vise ikad imas,tj. ne mozes ga vise dobiti,a ovo ostalo koliko vidim nisi imala a nisi ni trenutno pozitivna,male su ti sve vrijednosti iako nisi stavila referentne mislim da je sve ok,samo sto naravno sve koje nisi nikad imala mozes da dobijes i ne postoji na zalost nacin da se zastitis od necega sem da se pripazis koliko toliko,et valjda nisam sta lupila,ako sam pogrijesila neka me isprave neko ko zna vise..user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 12:32:48   
Pai Mei
Pošto planiramo bebu a celog života imam kontakta sa mačkama radila sam testna na toxoplazmozu i rezultat me je poprilično zbunio i šokirao.
IgM je 1,13 (normalno je do 1)
IgG je <5 (normalno je <8), što znači da je IgG negativan a IgM pozitivan i da postoji akutna infekcija, ali mi nije jasno kako onda i IgG nije povišen, jer sam čitajući net videla da je kada je IgM povišen (koji ukazuje na akutnu infekciju) povišen i IgG, tj antitela.
Da li je moguće da je rezultat lažan, tj da je greška jer je i IgM baš blago povišen?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 12:37:37   
bea83
Kod mene je bila vrlo slična situacija (ne znam tačno brojke ali isto malo povišen ili na granici Igm) ali za herpes, pošto sam insistirala da nemam herpes jer stvarno nikad nisam imala nikakve simptome i probleme ponovili su mi samo to i ispostavilo se da je bilo sve negativno

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 12:51:56   
Pai Mei
Joj, to mi daje nadu da je sve kako treba, hvala!
Sutra ili u sredu ću ići da ponovim rezulatate (savet je bio da sačekam oko 2 nedelje) pa ćemo videti šta se dešava.
Ja još uvek nisam u drugom stanju ali smo počeli da radimo na tome i kako su bukvalno svi drugi nalazi ok ja se nadam da će i ovo biti, ne bih volela da se nešto zakomplikuje sada...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 12:55:30   
bea83
I ja sam ponovila posle dve nedelje rezultate. Čak i da se potvrdi da si zaista imala infekciju, to nije više strašno,jako je opasno samo ako je prvi put dobiješ u trudnoći. Želim ti da što pre ugledaš svojeuser posted image

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 13:03:09   
Pai Mei
Hvala još jednom :)
Javljam sutra ili prekosutra rezultate!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 14:40:34   
Leki 77
Najbolje bi bilo da ovo neko kompetentan prokomentariše, ali ono što je meni u glavi kao posledica toga što su mi roditelji lekari je sledeće: IgM antitela su prva antit koja nastaju kao odgovor na infekciju. IgG su antitela koja pokazuju da se naš organizam već susreo sa nekom infekcijom u prošlosti. Ako je IgM povošen, to bi po ovoj mojoj priči značilo da trenutno imaš toxo, a ako sam dobro shvatila nisi trudna, tako da bi to bilo odlično. Onda bi zauvek bila rešena brige da ćeš u trudnoći dobiti toxo. Ali, kao što rekoh, veze nemam sa medicinom. Ne znam da li blago povišene vrednosti pokazuju početak infekcije, pošto je IgG u referentnim vrednostima?

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 16:22:38   
Pai Mei
Ono što mene buni je to što se IgG posle 2 nedelje infekcije poveća(zato i traže da se ponovi posle 2 nedelje), dakle bude povišen, a meni je bio negativan, što bi značilo da je infekcija nastala bukvalno tih dana (to mi je prosto neverovatno jer stvarno o tome vodimo računa baš baš). Plus što je IgM blago povišen(1,13 a normalno je do 1), a koliko sam ja našla na netu on bi trebalo da bude dosta povišen u trenutku sveže infekcije. Dakle ili je greška ili je infekcija nastala tada, videćemo :s

Sve su ovo sada nagadjanja i informacije sa neta, ali dok ne dodjemo do dr. i one znače : )
Ja sam se stvarno nadala da sam ja nju već preležala, jer celog života imam mačke, što dvorišne, što komšijske,a poslednjih godina o tome brinemo .. Mada opet ne mora da znači ni da je od mačaka :S

Dok se to ne sredi ja se nadam da nisam u drugom stanju jer smo na tome tek počeli da radimo, pa prestali dok ne vidim šta se sa ovim dešava...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 17:03:09   
Nataša1
Pai Mei, imam nekoliko žena oko sebe koje ceo život imaju mačke i maze lutalice po ulici pa nikad nisu imale Toxo. Ja takođe nisam preležala Toxo a imam mačku već 9 godina i još jednu pre nje.

Meni nekako najlogičnije zvuči da nemaš Toxoplazmozu i da je tebi to normalan rezultat ili da možda laboratorija nije dobro odradila test. Da imaš Toxoplazmozu, rezultat bi ti bio par stotina. Slažem se sa curama da treba da ponoviš test, samo da bi sebe umirila. Treba da budeš opuštena dok pravite bebu user posted image

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 17:05:33   
cockic
ja bi da mi neko kaze sta je to uopste,i da li se samo dobija
od macaka.

toliko sam razumela user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 17:13:28   
Nataša1
To je infekcija koja se češće dobija kada se jede nedovoljno termički obrađena hrana životinjskog porekla, na primer biftek ilji roštilj koji nije dobro ispečen. Može da se dobije i ako se jede nedovoljno oprano povrće oko koga su mačke kakile. Mačke jesu najveći prenosioci, ali retko može da se dobije maženjem mačke već samo ako se dira mačiji pesak.

A ako se infekcija dobije u trudnoći, mogu nastati užasne komplikacije po bebu - deformiteti, poremećaj vida i sluha i slično, pa čak i pobačaj.
Simptomi su blagi, kao prehlada ili grip i traju 2-3 nedelje, a mnogi ne osete uopšte simptome. Posle se stiče imunitet i onda je žena bezbedna, ne može ponovo da dobije infekciju.
Navodno je kod nas obavezna ova kontrola na Toxoplazmozu i uopšte TORCH, ali lekari retko daju uput jer se štede pare.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here