|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.8.2010 8:50:01   
Jele
IZVORNA PORUKA: morena

Danas kad sam boila na pregledu donijela sam dr.nalaze koje je ona pogledala i rekla: daj to svojoj dr. i moraš ponovo radit te nalaze, ali nije ništa strašno.
Sad čitam po netu, i sva sam se usrala. Nalaz mi je sljedeći: sve je negativno, osim:
CMV IgM ..... ekvivokalan
CNV IgG ..... 1:9808
CMV ELFA ...... AVIDITET 0,91 VISOKI

Šta to znači?


Baš tražim moj stari post u vezi sa TORCH-om i rezultatima, ali ne mogu da nađem. Uglavnom, što se tiče tog aviditeta na CMV, ja sam ga radila jer im je bilo sumnjivo nešto, tj. videli su da sam preležala citomegalo virus, jer je IgG bio visok, ali su za svaki slučaj hteli da provere da li je infekcija stara ili novija, tj. da li je nastala pre trudnoće ili u trudnoći (tada sam čini mi se bila 7. mesec). Upravo taj avidity test valjda i pokazuje koliko je stara infekcija. Moj rezultat je bio izražen u procentima, oko 90% i dr. mi je objasnila da što je procenat veći to je infekcija starija, tj. bitno je da je veći od 60% jer to onda znači da infekcija nije nastupila u poslednjih 6 meseci već ranije.

Ovaj tvoj rezultat 0,91 visoki, me asocirao na tih mojih 90 %, ali ne znam da li je to to, možda tu rezultate tako iskazuju. Najbolje je da nazoveš laboratoriju, tražiš nekog stručnog da ti objasni.

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.8.2010 19:26:07   
morena
Jele, to je upravo to što si ti napisala. Danas mi je objasnila zamjenska gionekol. To je 91% i znači da je infekcija stara. Al me na moje inzistiranje poslala još jednom vadit krv. Al, ugl, to nije ništa bitno. Hvala Bogu!

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.8.2010 7:57:01   
Jele
E baš mi je drago da je sve u redu user posted image .

Bila sam tražila PDF fajl sa dokumentom o detaljno objašnjenom pojmu i vrednostima testiranja CMV aviditeta koji je meni onda pomogao da razumem, pa sam tek sad našla. Ne znam kako da ubacim sam taj PDF fajl jer sam direktno na njemu podvukla ključne stvari, pa ću onda kopirati link ka njemu, tekst je na engleskom jeziku i upravo govori o tome da rezultat veći od 0.60 ukazuje na visok aviditet i na to da infekcija nije nastupila u prethosnih 6-8 meseci. Kada je aviditet nizak, tj, manji od 0.50 to je pouzdan indikator da je infekcija nastupila u prethodnih 6-8 meseci. I tako dalje, sve je objašnjeno u tekstu.

Evo: KLIK


(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.8.2010 11:05:15   
pahulja76
morena user posted image user posted image user posted image
sad uzivaj u user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.8.2010 11:07:04   
pepino
Morena drago mi je da nije nista strasno,nadam se da ce sve biti ok,drzim palceve!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 11:47:23   
coka11
Zna li neko da protumaci za toxoplazmozu

Toxo IgM 1.08 ref.vr. 0-0.08
Toxo IgG 5.6 ref.vr. 0-8

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 12:22:00   
pepino
Coko po ovome mislim da si pozitivna na Toxo jer ti je iznad granice IgM,a on je pokazivac svjeze ili trenutne infekcije,a IgG stare,ali nemoj me drzati za rijec,ja bas nisam strucna ovome javice se neko ko vise zna!

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 13:18:20   
coka11
Pozitivna, to znaci da imam taj virus sada ili kao prelezan. Uh bas se brinem. Tek cu u sredu na prvi uz i na sve ostale nalaze.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 13:21:23   
pepino
Pa posto ti je iznad granice,a opet nije ti puno povisen ja mislim da ga jos imas,mozda si ga skoro dobila,ma nemam pojma,ovo vise lupam,kazem ti ne razumijem se dobro u ovo,javice se Pahuljica ili neko drugi ko se bolje razumije.
Ovo moras reci Dr. pa ce ti oni reci sta dalje,mislim da bi opet nakon odredjenog vremena trebala da ga radis,da vide da li vrijednost opada,tako nekako cini mi seuser posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 13:24:11   
coka11
Hvala ti pepino. Nadam se da ce se uskoro javiti.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 13:28:05   
pepino
Vrati se unazad pa vidi ko ima najvise iskustva sa tim,ja mislim da se Cipi,Kali,Mina,Pahulja razumiju u to pa probaj PP da im posaljes,ako mognu odgovorce ti!
Nema na cemu!

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 13:28:20   
Jele
IZVORNA PORUKA: coka11

Uh bas se brinem. Tek cu u sredu na prvi uz i na sve ostale nalaze.


Ja bih na tvom mestu nazvala ili otišla do laboratorije u kojoj sam radila i rešila sve nedoumice. Ja kada sam radila TORCH i posle CMV avidity test bila sam potpuno sluđena, pa sam lepo tražila dežurnog lekara, ili onog čiji potpis je bio na mom nalazu i tražila da mi rastumači. U oba slučaja su mi lepo objasnili. Znam da brineš i znam kako ti je, zato ti i kažem da lepo što pre nazoveš ili odeš tamo i olakšaš sebi.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 14:01:01   
coka11
Hocu, ali tek citaju nalaze od 16-18h.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 14:34:16   
Jele
IZVORNA PORUKA: coka11

Hocu, ali tek citaju nalaze od 16-18h.


Držim palčeve da sve bude ok user posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 14:36:20   
pahulja76
coko, odgovorila sam ti na pp
ps.vidim da si na N.Bg-u, u kom si domu zdravlja, nehruovoj ili kod starog merkatora user posted image (sorry moderatorima)

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
16.8.2010 15:57:04   
coka11
Kod starog Merkatora sam.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 14:07:51   
coka11
Posle 10 dana agonije oko toga da li imam ili nema ovaj smrdljivi parazit, ponovila sam analizu na Veterinarskom fakultetu i rezultati su NEGATIVNI!!! Uh pao mi je kamen sa srca!!

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 14:09:27   
Nensi*
Coko user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 14:12:13   
Jele
Suupeer user posted image user posted image user posted image Sve gledam kad ćeš javiti rezultate, nisam htela da pitam da ne stajem na muku... 

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 14:13:37   
coka11
A dr me tako isprepadala, ako ga imam, kaže mora da se radi prekid trudnoće. Možeš misliti šoka kad sam to čula... Tako da je sad sve ok. Mogu da budem mirna.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 14:19:41   
Jele
IZVORNA PORUKA: coka11

A dr me tako isprepadala, ako ga imam, kaže mora da se radi prekid trudnoće. Možeš misliti šoka kad sam to čula... Tako da je sad sve ok. Mogu da budem mirna.


Ma znam, on je zajeban. Da budeš mirna izbegavaj diranje mačjeg izmeta ako imaš mačku i čistiš za njom, peri dobro ruke ako radiš u bašti sa zemljom (ma nosi rukavice) i dobro peri voće i povrće koje raste tik iznad zemlje, meni je dr čak rekla da ga izbegavam (tipa zelena salata, jagode, itd.)

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 15:11:19   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: coka11

Posle 10 dana agonije oko toga da li imam ili nema ovaj smrdljivi parazit, ponovila sam analizu na Veterinarskom fakultetu i rezultati su NEGATIVNI!!! Uh pao mi je kamen sa srca!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sad uzivaj u user posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.8.2010 16:03:38   
coka11
Objasnili su mi da maca koja živi u stanu i ne ide napolje, ne jede živu hranu (ova kod mene samo granulice) ne pije mleko i sterilisana je, ne može da ima i prenese toxoplazmozu. Već nedovoljno pečeno meso(pljeskavice, ćevapi i sl.) i nedovoljno oprano voće i povrće koje raste na zemlji i do zemlje. Eto, čisto da se zna za ubuduće.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 13:42:54   
Chipsy
Moja sestra je uradila TORCH i igg je povecan(97) pa se bas brine, a bebi su na ultrazvuku nasli neku cistu na mozgu, pa ne zna da li to moze imati neke veze. Ako neko nesto zna, hvalaa

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
18.12.2010 14:01:36   
Chipsy
Mislim na CMV igg

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here