|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
3.10.2011 18:01:00   
cockic
za to nisam znala u prvoj trudnoci to nisam ni vadila sigurno bi da li da
treba.
sa mackam nemam nikakav kontakt jer je i nemama.
a da jedem meso sa rostilja i jedem,a bas sam u prvoj trudnoci
dosta jela bifteka zbog krvne slike.ali nije bio onaj krvav.
to i ne bi mogla da svarim.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
4.10.2011 9:46:17   
Pai Mei
Nataša1, hvala na utešnim rečima :) Mnogi ljudi koje ja poznajem takodje imaju mačke celog života ali nikavih problema sa toxo. Znam da je procenat mogućnosti da se zarazimo preko mačake izuzetno mali, jer moramo doći u kontakt sa mačijim izmetom i da su mnogo veće šanse da se dobije preko povrća (posebno zelene salate i sl.) mocarele i budjavih sireva ili mesa koje je nedvoljno termički obvrajdeno.
Idem sada da se testiram, biće popodne rezultati!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
4.10.2011 13:04:38   
Pai Mei
Stigli su mi rezultati i opet mi ništa nije jasno!
Rezulati su ist, tj IgM je 1,14 (normalno je do 1), a IgG isto <5 a normalno je <8, dakle negativan IgG.
Prošlo je 12 dana od prethodnog testiranja i uopšte više ne razumem šta se dešava. Za dve nedelje je trebalo da skoče i IgM i IgG ako sam inficirana, koliko ja shvatam :S



(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
4.10.2011 16:45:03   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: cockic

ja bi da mi neko kaze sta je to uopste,i da li se samo dobija
od macaka.

toliko sam razumela user posted image

U pitanju je parazit. Nalazi se u mačijem izmetu pa se zato može naći na salatama i sl. povrću. Najčešće se ljudi zaraze jedući nedovoljno termički obradjeno svinjsko meso. Prema podacima SZO, trećina svetske populacije ima antit. Simptomi su slični blažem gripu. Opasan je kod trudnica (naročito u prvom tromesečju) i kod osoba sa oslabljenim imuno-sistemom, kod kojih se kao komplikacija može pojaviti encefalitis, razne neurološke komplikacije, problemi sa jetrom itd. Ovde se misli na osobe koje imaju oslabljen imuno-sistem usled neke imunološke bolesti. Tako barem "kaže Google".
Ja sam u prvoj trudnoći radila ceo TORCH test, a u drugoj samo CMV i Toxo. Takve stvari ja shvatam isuviše ozbiljno jer sam paranoična. U nekim zemljama je ovaj test obavezan nakon ustanovljavanja trudnoće. Za Srbiju ne znam. Ja sam ga radila privatno svaki put.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.10.2011 0:52:48   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: Pai Mei

Pošto planiramo bebu a celog života imam kontakta sa mačkama radila sam testna na toxoplazmozu i rezultat me je poprilično zbunio i šokirao.
IgM je 1,13 (normalno je do 1)
IgG je <5 (normalno je <8), što znači da je IgG negativan a IgM pozitivan i da postoji akutna infekcija, ali mi nije jasno kako onda i IgG nije povišen, jer sam čitajući net videla da je kada je IgM povišen (koji ukazuje na akutnu infekciju) povišen i IgG, tj antitela.
Da li je moguće da je rezultat lažan, tj da je greška jer je i IgM baš blago povišen?


IZVORNA PORUKA: Pai Mei

Stigli su mi rezultati i opet mi ništa nije jasno!
Rezulati su ist, tj IgM je 1,14 (normalno je do 1), a IgG isto <5 a normalno je <8, dakle negativan IgG.
Prošlo je 12 dana od prethodnog testiranja i uopšte više ne razumem šta se dešava. Za dve nedelje je trebalo da skoče i IgM i IgG ako sam inficirana, koliko ja shvatam :S




Ja mislijm da je ovaj rezultat negativan i da nemaš i nikad nisi imala toxo. Valjalo bi da se obratiš lekaru, a ja sam ranije pročitala da mi imamo neku Laboratoriju za toksoplazmozu u okviru medicinskof fakulteta u bgd i oni pozivaju trudnice uvek ako hoće da se testiraju i konsultuju. Možda da zvrcneš i pitaš, našla sam kontakt:



Centrala    (381 11) 2685 788 i     (381 11) 2684 484

lokal 106 odeljenje za parazitologiju
dr Olgica Đurković-Đaković

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.10.2011 9:51:34   
Pai Mei
Danas idem kod svog ginekologa, konsultovaću se sa njom. Zvala sam mikorbiologa iz laboratorije u koj sam radila analize i on kaže da je IgG trebalo da skoči mnogo da sam inficirana, i da je IgM trebalo da bude veći prvi put, a kako se ništa od toga nije desilo onda je to neki specifičan IgM koji se javlja u toku trudnoće ili ako se uzimaju odredjeni preparati( ja u trenutku analiza sigurno nisam bila u drugom stanju, preparate ne uzimam), na šta je on rekao da se on nekeda javlja onako, i da ja 99% nisam inficirana, niti sam ikada bila, ali da ponovim rezultate za mesec dana.
Nataša, zvala sam br koji si ostvila, juče, i rade analize na toxo(oni rade i IgA), tako da ću otići kod njih da ponovim rezultat, nekako želim da imam crno na belo da je nemam i da je sve ok.
Hvala ti!

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.10.2011 13:13:19   
New Mom
Odradila sam danas Ig za toksoplazmu i CMV, rezultati za 3 dana.
S obzirom na visoke titrove ostalog od pre 2 godine, i ginekolog i genetičar smatraju da je sada ovo dovoljno.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2011 13:27:54   
New Mom
Ono što sam mislila da idem pro forme, ispade da nije pro forme.user posted image

CMV IgG < 25 U/ml (ref. vrednosti: 25-40)
CMV IgM < 10 U/ml (ref. vrednosti: 10-15)
Toxo IgG <0,8 (ref. vrednosti: 0,8-1,1)
Toxo IgM 2,71 (ref. vrednosti: 0,8-1,1)

Nije mi jasno kako sam to dobila. Niko u mojoj okolini nije u kontakru sa bilo kakvom životinjom. Voće definitivno perem pre jela. Ne kupujem meso po roštiljnicama.
Kumina mama (mikrobiolog) kaže da ima 2 opcije. Ili su uhvaatili infekciju na samom početku (jer IgG nema čak ni u tragu) ili je lažno pozitivan zbog možda povišenog reumatoidnog faktora.
U svakom slučaju, tek sledeći četvrtak ponovo to radim (mada Toxo. je parazit i ima drugačiju dinamiku rasta Ig, ali trebalo bi da postoji bar nešto IgG ako je stvarno +).
Naravno, ako je +, čeka me i kordocenteza, da se vidi šta je sa plodom.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2011 23:00:50   
bea83
New Mom, gde si radila analize?
Zar se amniocentezom ne može videti šta je sa plodom?koridio se radi još kasnije, čini mi se ili grešim?
Iskreno se nadam da je greška, kao što je kod mene bila za herpes

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2011 23:54:18   
Olga75
NM , verovatno je lazno pozitivan , rekla bih ti nemoj da brines ali znam da tako ne ide pa ti saljem pozitivnu energiju i cekam cetvrtak da vidis da sam u pravu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 13:54:21   
Pai Mei
NM, ja sam imala slični situaciju i posle drugog ponovljenog rezultata ustanovljeno je da je 99% IgM lažno pvišen, jer za 2 nedelje IgG treba bar malo da skoči(imaš par postova gore, da ne ponavljam).
Sa druge strane kolike su šanse da se uhvati baš u trentku same infekcije?
Držim ti fige da sve bude kako treba (ja za desetak dana 3. put radim nalaize jer je meni IgM i dalje povišen a IgG negativan), meni su dali objašnjenje da je to specifičan IgM koji se izmedju ostalog javlja u trudnoći i daje lažno pozitivne rezulate!
Gde si radila analize?
Bilo bi poželjo da pozoveš brojeve telfona koje je Nataš ostavila par postova gore i uradiš analize kod njih, jer oni rade i IgA i dešavalo se da po privatnim laboratorijama nalazi budu takvi, krajnje zbunjujući ali oni na kraju utvrde da su negatvni!
Držim ti fige i javi šta se dešava!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 13:56:29   
Pai Mei
Ono što mene zanima je da li ginekolog treba da se razume u ove nalaze? Ja kada sam odnela svojoj ginekogologici svoje nalaze samo me je gledala zbunjeno, pa sam, joj ja objasnila šta se dešava sa IgG i IgM, šta sam saznala itd i tražila da mi da uput da radim ponovo državno. Ona mi je samo dala uput i to je to, nikavu reakciju nije imala, pa me zanima da li gin. treba da bude taj koji se razume u ovo ili je potrebno ići kod nekog specijaliste?

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 14:13:29   
Olga75
pa ginekolog bi trebao da je na opstim studijama medicine slusao mikrobiologiju i virusologiju i da zna sta i kako sa Ig ide
a inace mikrobiolog tumaci ove nalaze
ako je IgM povisen znaci da postoji akutna infekcija a IgG se povisuje nakon toga i ostane povisen ako je ikada bilo infekcije


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 14:16:18   
Pai Mei
Znam sve u vezi sa IgG i Igm, naučila sam sve silom prilika, samo je kod mene bila specifična situcija, a ginekolog nije znala šta da mi kaže pa sam ja krenula njoj da objašnjavam ono što znam i specifičan IgM itd... Tu sam se zapitala ko ustvari treba da mi kaže šta dalje....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 14:34:35   
Olga75
pa klinicki mikrobiolog bi trebao da tumaci ove rezultate

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 22:40:54   
New Mom
IZVORNA PORUKA: bea83

New Mom, gde si radila analize?
Zar se amniocentezom ne može videti šta je sa plodom?koridio se radi još kasnije, čini mi se ili grešim?


Institut za javno zdravlje iliti higijenski.
Amnio tu ne pomaže, treba uzorak bebine krvi da se vidi da li ima IgG-a. A kordio se radi negde 21.-23. nedelja.


IZVORNA PORUKA: Pai Mei

Bilo bi poželjo da pozoveš brojeve telfona koje je Nataš ostavila par postova gore i uradiš analize kod njih, jer oni rade i IgA i dešavalo se da po privatnim laboratorijama nalazi budu takvi, krajnje zbunjujući ali oni na kraju utvrde da su negatvni!


Hvala, videla sam to, ali meni već vodi ekspertizu za ovo jedna od naših najboljih mikrobiologa, tako da sam bar tu mirna.
Nalaze radim sada uporedo i državno (tu nije valjao) i privatno (ali to nema značaja jer nisu iste tehnike, pa svejedno moram u četvrtak ponovo da vadim).
I kod mene su izrazili čuđenje da sam baš ubodena u prve 2-3 nedelj infekcije, gotovo naučna fantastika.


IZVORNA PORUKA: Pai Mei

Ono što mene zanima je da li ginekolog treba da se razume u ove nalaze? Ja kada sam odnela svojoj ginekogologici svoje nalaze samo me je gledala zbunjeno, pa sam, joj ja objasnila šta se dešava sa IgG i IgM, šta sam saznala itd i tražila da mi da uput da radim ponovo državno. Ona mi je samo dala uput i to je to, nikavu reakciju nije imala, pa me zanima da li gin. treba da bude taj koji se razume u ovo ili je potrebno ići kod nekog specijaliste?


Moj dr je znao šta sve to znači i šta može da znači, ali on je sporedan. Morala sam da uputim i genetičara u rezultate (jer već imam planiranu amniocentezu), ali slučaj vodi specijalista mikrobiologije.

< Poruku je uredio New Mom -- 21.10.2011 22:41:22 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.10.2011 22:50:36   
majared
Mene je doktorka poslala da ponovim test na CMV iako je samo igG povišen. I baš mi danas pade napamet ovo o čemu je Olga pisala, kad je IgG povišen zar ne ostaje povišen pošto je to staro stanje. I šta ako i ponovljen bude visok, šta može i da uradi tim povodom.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
23.10.2011 14:51:17   
Verus
Draga, mislim da se ne nerviras unapred, ponovice ti rezultate i videces onda tacno sta se desava. Jer kordo rade bez obzira ili na osnovu 2 rezultata? 

Za sada ne razmisljaj o losim opcijama (iz teme o svekrvi), a trudnoca je do sada sve ok nemas neke tegobe itd? 

Ja osecam da ce sve biti OKuser posted image

A btw, ovde ni ne rade test na toxo, nisu ni sa Helenom nisu ni ovaj put, samo na hepatitise, HIV, CMV.  Toxo kazu mi, ne rade u "ovoj zemlji" vec dugo.  Eto, sve i da imam nesto ne bih ni znala....Bice to okuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
23.10.2011 15:02:32   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Draga, mislim da se ne nerviras unapred, ponovice ti rezultate i videces onda tacno sta se desava. Jer kordo rade bez obzira ili na osnovu 2 rezultata? 

Za sada ne razmisljaj o losim opcijama (iz teme o svekrvi), a trudnoca je do sada sve ok nemas neke tegobe itd? 


Ne, kordo će se raditi ako se pokaže da sam i IgG pozitivna (IgM ne prolazi placentu, IgG da) da bi se iz uzorka bebine krvi videlo da li je i ona IgM pozitivna.
Mene čeka amnio, bez obzira na to, ali to je druga priča.
Trudnoća je OK (manje smetnje nisu vredne pomena) za sada.
Nadam se, veruj mi... Hvatam se za najmanje mogućnosti kao za slamku (to da je možda reumatoidni faktor povišen i da je on dao ukrštenu reakciju, npr.).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
23.10.2011 15:27:02   
Verus
ja mislim da ce biti da je to, sa obzirom da nisi nista radila pa da budes izlozena toxu.  Ja imam macku, i cistila sam mu kutiju i u prvoj trudnoci i sada... on je cisto kucna macka, a znam da dobiju toxo preko miseva, ptica itd...a sto kazes svi dobro peremo cove, kuvamo meso...bice to ok, trudi se da ne mislis puno o svemu, iako je znam, tesko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.10.2011 14:44:32   
majared
Ponovljen CMV test IgG 70. Bio je 94.

< Poruku je uredio majared -- 24.10.2011 14:46:00 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.10.2011 18:18:42   
Nataša1
Majared, jesi li se konsultovala sa dr?

Kakav ti je IgM? Meni zvuči logično da IgG može da varira čak iako si davno preležala CMV.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.10.2011 18:37:23   
majared
Idem u sredu kod ginekologa, videću sa njom da li treba da konsultujem i genetičara. IgM je 0.07 a referentne vrednosti su od 0.70 (negativan reziltat) do 0.90 (pozitivan rezultat). To je definitivno stara infekcija i sad sam imuna na CMV, samo mi nije jasno da li i ona može da ugrozi plod kao nova. Svi su mi rekli da ne brinem, pokušavam da se ne sekiram mnogo

< Poruku je uredio majared -- 24.10.2011 18:38:35 >

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.10.2011 18:44:26   
Nataša1
Nemoj uopšte da se sekiraš, ako ti je IgM u referentnim vrednostima.

Ti si tek 17. nedelja, taklo da je šansa da si imala CMV tokom ove trudnoće nikakva. IgM ne bi stigao da se vrati na tako nizak nivo za ovo kratko vreme.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
4.4.2012 18:02:39   
serendipity
Molim vas za pomoc ako je neko upucen u sve ovo...

Sad sam 37 nedelja i vadila sam krv na CMV zbog maticnih celija... IGm j 0.71 sto ispada da je slabo pozitivan (ref vrednosti za slabo pozitivno je od 0.7 do 0.9), a IGg je pozitivan 48 (ref. vrednosti za pozitivno je od 6). Mesec dana pre trudnoce sam vadila isto ovo (ali u drugoj laboratoriji) i ispalo je da sam Igm negativna, a Igg pozitivna... moj doktor kaze da ne treba da brinem... sta vi mislite?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here