|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.8.2010 19:37:56   
Anoniman
I nemoj ovde da napišeš dok se ja ne porodim, molim te! user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 10:50:49   
Anoniman
Preziveh ga! user posted image

Jao ne znam kako da definisem sve ovo... skroz su mi pomesana osecana vezano za taj dogadjaj.
Ubod igle se oseti. Ne bih rekla da boli, neeeeee, ali se oseti. Naravno, ja sam mentol poskocila kada je anesteziolog napipavao gde treba da bode, pa majku mu, treba da kaze, ja sam goliciljva. user posted image  Naravno prekorena sam da ne smem da se mrdam.
Anestezija pocinje da deluje jos u toku davanja, i ne znam dal je od nje, ili su mi krnuli jos nesto, ali ja sam se u glavi osecala drogirano, dok sam legla, pocela sam da se kikocem kao luda. Ko zna sta sam sve tamo ispricala. user posted image
Rez nisam osetila, ali sve ostalo do momenta dok nisu izvadili bebu je bolelo! Ne, nije bio neprijatan osecaj, bolelo je! Kukala sam kao debil neki, posle me je bilo sram, cak je i moja dr rekla u toku vadjenja bebe "Sta ti je, pa ti si inace hrabra!"
Mislim da su mi prebrzo nakon davanja anestezije poceli sekciju i da je to bio razlog, jer moja cimerka, koja se porodila 15min nakon mene, nista nije osetila. U momentu kada su mi poceli sekciju, ja sam jos mogla da mrdam prste na nogama, cela stopala, a dok su me usivali, i posle u sok sobi, nisam mogla.
Oporavak mi je bio isti kao posle CR u totalnoj, sa jednom velikom razlikom, i samo zbog toga spinal od mene dobija jedan + vise, a to je da nema kaslja od tube, koju ti moraju staviti ako si u totalnoj. A svi koji su se porodili na CR znaju da nema nista gore nego da kasljes, kijas ili se smejes sa svezom ranom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 10:54:55   
daca77
Draga user posted image
A ja nisam imala kasalj, nakon opste anestezije, ali zato mucninu i povracanje...uh...uzas...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 10:57:05   
Anoniman
Mozda sam ja imala kasalj jer sam pusac.

Inace, ne napisah, ceo CR od momenta davanja anestezije, pa do kraja, trajao je 19 minuta, i to zato sto je dr izvodio neke specijalne savove na meni, tako kazu moja dr i anesteziolog. user posted image

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 10:59:51   
mihi
E zato je CR u epiduralu mnogo bolji ne počne da deluje odmah nego moraju da sačekaju 15 minuta od poslednjeg dodavanja anestetika. A od momenta plasiranja katetera do početka CR prođe i više od pola sata, vrtelo ti se u glavi Taša jer anestetik dat ovako momentalno obori krvni pritisak i to su najčešća ne željena dejstva regionalne anestezije. Meni su dodavali Voluven da mi povećaju pritisak. Ma mnogo je bolje od klasične anestezije sigurna sam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 11:02:33   
Anoniman
Da, rekli su mi da ce mi pasti pritisak, zato su me prikacili na infuziju pre sekcije, rekose, moraju da me hidriraju da mi ne padne pritisak jako. Dal su dali nesto kroz infuziju za to - ne znam. Dali su mi svasta nesto za astmu i srcanu maramicu...
Spinal se daje jednokratno, ne ostaje kateter.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 11:05:23   
mihi
E mislim da je i to prednost epidurala jer kad su mi posle CR dali ergometrin za skupljanje materice mnogo me je bolelo ja dodala anestetik i zaspala ko beba, većinu dr mrzi da se tako zezaju sa epiduralom pa onda daju jednokratno za spinal.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 11:10:04   
Jeca*
ja ne znam sta je meni, dok citam vase postove pripade mi muka, vrti mi se u glavi...srusicu se. Lele, kako cu ja da se porodim drugi put user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 11:40:21   
bratzz
Kad citamsve ovo jezim se, a kad se setim da sam insistirala da se porodim carskim rezom,prodje me jeza. Sad kazem hvala bogu sto moj dr nije pristao.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 12:03:27   
Podrum Š.
Dok sam čekala u "čistioni" dr je došao i rekao mi da će mi raditi u spinalu, međutim do dođoh na red, predomislili su se i on i anesteziolog (bila sam jako dugo bez hrane i vode - preko 30h; pritisak 80/55; možda je tu još bio neki faktoruser posted image )...
U svakom slučaju odradiše oni mene u totalki. Nisam kašljala i nije mi bilo muka, lepo sam "dremnula" user posted image .
Tashke, tebi 100% nisu dočekali dejstvo user posted image .

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 13:11:05   
Anoniman
I ja mislim da nisu, jer moja cimerka koja je porodjena odmah posle mene, je u sok sobi ranije pocela da oseca noge... Znaci, dobila je spinal pre mene, a porodjena posle.

Ono sto je iznenadjujuce je to da nisam upala u paniku do samog kraja (tj, pocetka...)... lezala sam u pripremi pred salu i primala infuziju, nisam imala pojma da je sledeca prostorija sala, ustvari, ne znam zasto to nisam zakljucila. I sve je bilo ok dok nisu svi nestali i usli u salu da rade neki serklaz.

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 13:15:39   
daca77
Tashika, draga...svaka cast...
Znas moje misljenje, kada su dr u pitanju-definitivno nisu normalni...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 13:18:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja ne znam sta je meni, dok citam vase postove pripade mi muka, vrti mi se u glavi...srusicu se. Lele, kako cu ja da se porodim drugi put user posted image


user posted image

Tada cu ja tebi da kazem ono sto su meni Nensi i Mishica rekle, samo sam to ponavljala kada me uhvati panika: "Dobijas najlepsi poklon!" user posted image

I inace, sta je tih par minuta bola spram sati i sati bola koji prezivljaju zene koje se poradjaju prirodno.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 14:36:57   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja ne znam sta je meni, dok citam vase postove pripade mi muka, vrti mi se u glavi...srusicu se. Lele, kako cu ja da se porodim drugi put user posted image


user posted image

Tada cu ja tebi da kazem ono sto su meni Nensi i Mishica rekle, samo sam to ponavljala kada me uhvati panika: "Dobijas najlepsi poklon!" user posted image

I inace, sta je tih par minuta bola spram sati i sati bola koji prezivljaju zene koje se poradjaju prirodno.


user posted image user posted image user posted image
Mada mene nije bolelo,samo je bilo neprijatno,najvise kad su vadili bebu a sestra mi legla na rebra da ga potisne...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 14:43:45   
Vučko.ba.
Tasho svaka čast ...ja bih jedino smjela u totalku

inače nije ni prirodni strašan ... bar meni nije bio i nisu bili nikakvi sati i sati bola i mogla bih se tako još 5 puta poroditi ...ali dva puta od mene dosta za ovo čovječanstvo

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 14:57:50   
liliana
Ne bih ja mogla... Ja se onesvestim od zveckanja instrumenata prilikom pregleda ili kod zubara...Ali od zveckanja instrumenatauser posted image A, inače, nisam kukavica niti slabič...
Totalna je totalna, bez obzira na sve posle što sledi.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 14:59:24   
Jeca*
onesvesti me pa mi radi šta hoćeš...ovo tiho seckanje dok gledam, ma neka hvala. Ja bih se srušila u totalnu i bez anestezije čim vidim krv user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 15:01:24   
Nensi*
Jeco,ne vidis ti ni seckanje ni krv...Ima onaj paravan,vidis samo bebu user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 15:03:51   
liliana
Ma, neka hvala...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 15:12:44   
red sonia
i ja kazem,neka hvala...svaka ti cast Tashouser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 16:54:42   
Dora
user posted image svaka cast,ja ne bih smela...

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 16:59:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

Jeco,ne vidis ti ni seckanje ni krv...Ima onaj paravan,vidis samo bebu user posted image


hahahahaha, sad da vas skenjam do kraja. U jednom momentu se dr okrenuo ka sestri licem, i rekao "Obrišite tu!", pokazujući pored oka, kaže sestra "Prsnulo Vam je?" i briše ga.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:03:51   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: nensi27

Jeco,ne vidis ti ni seckanje ni krv...Ima onaj paravan,vidis samo bebu user posted image


hahahahaha, sad da vas skenjam do kraja. U jednom momentu se dr okrenuo ka sestri licem, i rekao "Obrišite tu!", pokazujući pored oka, kaže sestra "Prsnulo Vam je?" i briše ga.



Ajoj...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:08:19   
Anoniman
Recimo to uopšte nisam doživela kao strašno. user posted image Baš sam ja neka čudna živuljka.

Neko je spominjao zveckanje instrumenata... i ja sam se bojala tog "Sestro skalpel", ali nema toga. Nema ni zveckanja instrumenata.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:10:48   
Nensi*
Previse gledamo Grey's anathomy user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here