|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
6.5.2011 23:48:47   
Anoniman
Gotovo, pala sam u nesvest! Svaka ti čast! Jel se mama kikotala kao ja, ili sam samo ja mentol? user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
6.5.2011 23:52:23   
New Mom
Bila je malčice pričljivija.user posted image Valjda je bilo frka ili sramota tolikog naroda unutra (2 lekara, 2 anesteziologa, pedijatar, tona sestara i još nas 3 studenta).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
6.5.2011 23:55:16   
Nensi*
Mene su skinuli u porodjajnom boksu,a mislim da me nisu pokrili koliko se secam,i isto sam imala zeleni paravan da ne vidim sta rade...

Meni je anesteziju prvo pokusao da da u lezecem polozaju,ali tako nije mogao da mi nadje prsljen jer sam bila mnogo otekla pa je uspeo u sedecem polozaju...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
6.5.2011 23:57:48   
Anoniman
Nensi i ti si bila sexy pa te nisu pokrili! user posted image

NM, i kod mene je bila tona ljudi, ali su bila medicinska braća a ne sestre. user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.5.2011 0:03:44   
Nensi*
user posted image
Pokusavam da se setim detalja,al mi ne ide,ali 90% sam sigurna da me nisu pokrili...

Kod mene je samo anesteziolog bio muskarac...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
22.6.2011 21:44:50   
vukosava
Evo ko se jos dvoumi sta je bolje... Ovo kod totalne neces doziveti:

user posted image

ni ovo malo posle:

user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 22.6.2011 21:48:44 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
22.6.2011 22:20:02   
gagilly
Mene su skinuli pred operacionom salom i nicim me nisu prekrivali, samo sam imala paravan ispod grudi. Ali ko jos misli na golotinju kad te ceka kasapljenje na zivo :-)
salu na stranu, ja sam se porodila u spinalu i opet bih, nikada nebih pristala na uspavljivanje. Uopste nije tako jezivo (bar meni), imas paravan ispred i diiivnog anesteziologa koji te sve vreme drzi za ruku, prica ti i bodri te (HVALA dr Brankovicu DO NEBA).
A anesteziju mi je dao u onom blesavom sedecem polozaju, jedva je covek ubo kolko sam bila otecena, to mi je bio najgori deo sekcije. Tu se i beba malo namucila jer su meni vec uveliko krenuli bolovi pa sam mu bukvalno sedela na glavici :-( zato mi ga i nisu dali posle porodjaja, tek sutradan ...

< Poruku je uredio gagilly -- 22.6.2011 22:22:57 >


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
22.6.2011 22:34:40   
dacca
Vukosava  ja bih te pratila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
22.6.2011 23:31:14   
mikica sa
potpisujem ovo sto je Vukosava napisala i slike koje je postavila user posted image
ne postoji ljepsi osjecaj nego kad cujes taj zvuk i plac i znas da si postala majka!!!

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
29.7.2011 12:29:23   
Ognjena
Jao Vukosava i ja sam se porodila sa spinalom, u stvari ako cemo precizno sa kombinacijom epidurala i spinala i sledeci put bih opet! Ne bih propustila taj trenutak da ga cujem kako prvi put place nizastauser posted image Doduse, sledeci put cu traziti samo epidural, ovo sa spinalom je nezgodno jer su mi posle toga dugo noge bile "oduzete", tj. sve do kasno u noc tog dana a ja sam se porodila u toku prepodneva. Sestre su se mnogo nervirale kad bi shvatile da nemam osecaja u nogama i da moraju da me podizu, okrecu... eto to je jedino negativno sto bih izdvojila u celoj prici. Inace opet bih budna na carski, uvekuser posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
29.7.2011 12:31:33   
Ognjena
A da, ja sam se skinula jos u sobi, ako se  dobro secam, kad su mi stavili kateter i dogurali kolica a onda su me samo pokrili zelenim carsavom do grla tako da se nista nije videlo. Na operacioni sto te stave goluuser posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
3.8.2011 17:00:10   
basso
Termin mi je septembra,ovo mi je treca trudnoca.Prva 2 puta je bio cr sa totalnom anestezijom.Oba puta sam se brzo oporavljala,4-ti dan sam isla kuci, samo sto sam prvog puta bila uzasnuta carskim jer su mi svi pricali kako je to divno.Drugi put sam znala sta me ceka i extra sam prosla.Sada mi isti doktor predlaze da uradimo carski sa epiduralom, ne spinalni blok.E sad, bas razlicita misljenja cujem i ne znam da li ipak da idem na totalnu, jer vec znam sta me ceka i hvala bogu super sam prosla, ili da radim u epiduralu.Drugarica se prirodno porodila sa epiduralom i posle toga je imala problem sa kicmom,tj. doslo je do pomeranja plocica i vise ne moze da iznese drugu trudnocu a i dalje ima problema sa kicmom, mnogi joj kazu da joj je to od epidurala, inace sam porodjaj nije ni osetila.Doktor kod koga vodim papire u domu zdravlja mi kaze da je i on skeptik sto se tice epidurala, i da ako ne mora on kicmu ne bi dirao.Stvarno ne znam sta da radim.

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
5.8.2011 12:45:53   
Ognjena
Ovo je sa sajta GAK Narodni front>

" POSTOJE TRI VRSTE REGIONALNE ANESTEZIJE 1. Spinalna - metoda koja se najčešće koristi. Može se primeniti i kod planiranih i kod hitnih carskih rezova. Živci i kičmena moždina koji prenose osećaje iz donjih delova vašeg tela (kao i nalog mišićima da se pokreću ) nalaze se u omotaču koji je ispunjen tečnošću unutar vaše kičme. Lokalni anestetik unosi se u tu tečnost, koristeći pri tome veoma tanku iglu. Spinalna anestezija nastupa brzo sa malom dozom anestetika. 2. Epiduralna - tanka plastična cevčica ili kateter postavlja se izvan omotača ispunjenog tečnošću, pored živaca koji prenose bol iz materice. Epiduralna anestezija se često koristi za olakšanje bola u porođaju koristeći rastvor lokalnog anestetika male koncentracije. Ako je potrebno da se uradi carski rez može se epiduralna analgezija pojačati dajući anestetički rastvor veće koncentracije. U epiduralnoj anesteziji potrebna je veća doza lokalnog anestetika nego u spinalnoj i treba duže vremena da bi nastupilo dejstvo. Vaša epiduralna anestezija se može dodatno pojačati ako je potrebno dodavanjem anestetika kroz epiduralni kateter. 3. Kombinovana spinalno - epiduralna (CSE) - kombinacija prethodne dve vrste anestezije. Spinalna se može koristiti za carski rez . Epiduralna se može koristiti kada je porebno dodati više anestetika i kada treba otkloniti bolove posle operacije."
Ja sam imala ovu trecu varijantu na porodjaju i moram priznati da mi je mnogo znacilo sto su mi ostavili epiduralnu da doziram u narednih tri dana, jer su bolovi bili stvarno jaki. Posle sam primala i analgetike koje ti sestre daju u injekcijama (kada su mi skinuli epidural) - ali to nije ni prineti. Jedina mana kod spinala, kao sto sam vec napomenula, sto moras da lezis 24h nakon operacije i sto su ti noge za to vreme oduzete. Nisam imala apsolutno nikakvih problema sa kicmom, doduse, imala sam vrhunskog anesteziologauser posted image

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
5.8.2011 12:47:08   
Ognjena
Evo za ceo tekst o anesteziji KLIK

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
5.8.2011 12:50:20   
Ognjena
Evo jos o anestezijama sa istog sajta:

" EPIDURALNA ANALGEZIJA Epiduralna anestezija i analgezija (obezboljivanje) se postiže davanjem lokalnog anestetika kroz kateter postavljen u kičmeni stub. Metoda je komplikovana i izvode je samo anesteziolozi. Vrlo je mali ili nikakav uticaj lokalnog anestetika na bebu. I pored rizika koje nosi najbolji je način ublažavanja bola u porođaju. Pre donošenja odluke o epiduralnom obezboljivanju porođaja neophodno je razgovarati sa anesteziologom, I biti upoznat sa načinom davanja, delovanjem I komplikacijama ove metode. Kada nije moguć epidural Epiduralni kateter je vrlo teško ili nemoguće postaviti kod postojanja težih deformiteta kičmenog stuba. Poremećaji zgrušavanja krvi su takođe razlog za odustajanje od epidurala, kao i alergije na neke lekove ili lokalne anestetike. Kako se postavlja epiduralni kateter Najpre će vam uključiti infuziju rastvora koja curi u venu vaše ruke. U porođaju je infuzija potrebna zbog davanja tenosti ali I lekova kroz nju ukoliko su potreni. Bićete zamoljeni da se savijete ležeći na boku ili da sednete nagnuti prema napred. Dezinfikovaće vam kožu leđa i dati lokalni anestetik tako da se olakša bol pri postavljanju epiduralnog katetera. U kičmeni stub će vam postaviti tanku cevčicu u blizini živaca koji prenose osećaj bola iz materice. Posebnu pažnju treba obratiti da se izbegne punkcija omotača ispunjenog tečnošću koja okružuje kičmenu moždinu, jer to može izazvati glavobolju nakon porođaja. Zato je važno biti miran dok anesteziolog postavlja kateter u epiduralni prostor. Pošto je kateter na mestu, moći ćete slobodno da se krećete. Jednom kad je kateter na mestu, lekovi za olakšavanje bola mogu se davati kroz njega onoliko često koliko je to potrebno ili se mogu davati stalno preko pumpe. Dok nastupa delovanje datih lekova redovno se meri krvni pritisak. Anesteziolog  će proveravati da li epiduralna analgezija adekvatno deluje. Obično je potrebno 20 minuta da nastupi dejstvo. Kako deluje epiduralno dat lokalni anestetik ·         Danas je uglavnom moguće postići ublažavanje bolova bez obamrlosti i oduzetosti nogu, drugim rečima moguća je tzv."mobilna epiduralna analgezija". Lokalni anestetik se daje tako da uklanja samo bol, uz očuvanu mišićnu snagu i pokretljivost, i ne utiče značajno na osećaj dodira. ·         Epidural  ne izaziva pospanost i ne usporava pražnjenje želuca. ·         Ponekad izaziva pad pritiska zbog čega ćete dobijati infuziju. ·         Epiduralna analgezija može produžiti drugu porođajnu fazu i smanjiti osećaj napona, ali je verovatnije da ćete imati normalan porođaj, a ne problem u porođaju. ·         Epiduralna analgezija ublažava stres tokom porođaja, što je dobro za vašu bebu. ·         Dojenje nije narušeno, često je potpomognuto. ·         Mogućnost da dobijete tešku glavobolju nakon epiduralne analgezije je mnoo manja od 1%. Ako nakon epidurala nastane glavobolja ona se leći mirovanjem, dovoljnim unosom tečnosti i standardnim lekovima koje bi ste primenili kod svake glavobolje. ·         Bol u leđima se često javlja tokom trudnoće i često se nastavlja i nakon porođaja dok držite svoje dete. Danas se smatra da epiduralna analgezija ne izaziva dugotrajan bol u leđima, iako se može dogoditi da osećate napetost ili bol na mestu postavljanja katetera dan ili dva nakon nje. ·         Otprilike 1 od 2000 majki razvije osećaj bockanja i treperenja duž jedne noge nakon porođaja. Ovakvi problemi su prouzrokovani samim porođajem a ne epiduralom. Drugi ozbiljniji problem osetljivosti se dešavaju znatno ređe. Ukoliko je neophodan carski rez Ukoliko vam bude potrebna neka operacija kao što je carski rez nije neophodna opšta anestezija jer se epidural takođe način anesteziranja za operacije. Jači lokalni anestetik, veća koncentrcija istog i drugi analgetici mogu se dati kroz epiduralni kateter i osigurati adekvatnu anesteziju za vašu operaciju. To je sigurnije za vas i za dete. Uvek je moguće dati i opštu anesteziju uz epiduralno uklanjanje bola (kombinovana anestezija). SPINALNA ANESTEZIJA Epiduralna anestezija prilično sporo nastupa, što je naročito značajno u uznapredovalom porođaju. Ukoliko se lekovi protiv bola daju direktno u omotač sa tečnošću koja okružuje korene živaca u vašim ledjima, oni deluju mnogo brže. Ovo se naziva spinalnom anestezijom. Za spinalnu anesteziju se koristi znatno tanja igla nego za epiduralnu tako da je rizik glavobolje vrlo mali. Ponekad se spinalna ili kombinacije spinalne i epiduralne anestezije koristi za olakšavanje bola u porođaju, ali se najčešće spinalna anestezija koristi za carski rez. "

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
5.8.2011 12:51:30   
Ognjena
Valjda nisam preteralauser posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
5.8.2011 12:51:34   
dacca
Ja sam procitala u nekoj knjizi da se spinalna i piduralna ne daju kod placente previje?!

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
5.8.2011 12:53:35   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Ognjena

Ovo je sa sajta GAK Narodni front>

" POSTOJE TRI VRSTE REGIONALNE ANESTEZIJE 1. Spinalna - metoda koja se najčešće koristi. Može se primeniti i kod planiranih i kod hitnih carskih rezova. Živci i kičmena moždina koji prenose osećaje iz donjih delova vašeg tela (kao i nalog mišićima da se pokreću ) nalaze se u omotaču koji je ispunjen tečnošću unutar vaše kičme. Lokalni anestetik unosi se u tu tečnost, koristeći pri tome veoma tanku iglu. Spinalna anestezija nastupa brzo sa malom dozom anestetika. 2. Epiduralna - tanka plastična cevčica ili kateter postavlja se izvan omotača ispunjenog tečnošću, pored živaca koji prenose bol iz materice. Epiduralna anestezija se često koristi za olakšanje bola u porođaju koristeći rastvor lokalnog anestetika male koncentracije. Ako je potrebno da se uradi carski rez može se epiduralna analgezija pojačati dajući anestetički rastvor veće koncentracije. U epiduralnoj anesteziji potrebna je veća doza lokalnog anestetika nego u spinalnoj i treba duže vremena da bi nastupilo dejstvo. Vaša epiduralna anestezija se može dodatno pojačati ako je potrebno dodavanjem anestetika kroz epiduralni kateter. 3. Kombinovana spinalno - epiduralna (CSE) - kombinacija prethodne dve vrste anestezije. Spinalna se može koristiti za carski rez . Epiduralna se može koristiti kada je porebno dodati više anestetika i kada treba otkloniti bolove posle operacije."
Ja sam imala ovu trecu varijantu na porodjaju i moram priznati da mi je mnogo znacilo sto su mi ostavili epiduralnu da doziram u narednih tri dana, jer su bolovi bili stvarno jaki. Posle sam primala i analgetike koje ti sestre daju u injekcijama (kada su mi skinuli epidural) - ali to nije ni prineti. Jedina mana kod spinala, kao sto sam vec napomenula, sto moras da lezis 24h nakon operacije i sto su ti noge za to vreme oduzete. Nisam imala apsolutno nikakvih problema sa kicmom, doduse, imala sam vrhunskog anesteziologauser posted image



Meni se osecaj u nogama posle spinala vratio posle 3-4 sata,ne mora da znaci da ce biti oduzeta 24h. Jedino sto 24 sata ne sme naglo da se pomera glava da ne bi dobila glavobolju.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.8.2011 10:32:03   
Ognjena
E pa ja nemam pojma, mozda je kod mene to tako dugo trajalo zato sto sam primila kombinovano epidural-spinal. Ovo za lezanje 24h posle operacije mislim da nije samo zbog glavobolje, ja sam lezala sa jos dve zene koje su isle na carski ali u totalnoj i obe su lakse ustale to vece nego ja. Uff htedoh reci, to vece sam pokusala  da ustanem ali nisam uspela. Doduse, posle sam saznala da sestre nisu ni smele da me "dizu" na noge tada, anesteziolog mi je rekao da treba da ustanem tek sutradan ujutru... zaboravila sam zbog cegauser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.8.2011 22:55:11   
mikica sa
ja sam se porodila pod spinalom u 09h i tek nekad u noci sam pocela da osjecam noge. ujutro sam pokusala da ustanem ali je bilo jako bolno u predjelu reza, mada sam uspjela. znaci, otprilike nekih 24h treba da stanes na noge.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.8.2011 23:38:55   
Nensi*
Ja sam se porodila u 15:40h i vec sam oko 18h osecala noge,a prvi put sam ustala sutradan ujutru,znaci proslo je manje od 24h.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
8.8.2011 11:29:29   
Anoniman
Ja sam porođena u 8h, noge sam osećala pre 12, uveče su me digli na noge.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
8.8.2011 15:22:02   
vukosava
Ja sam nakon 3h isla kod bebe u sobu da je podojim, mazim i drzim na grudima da je grejem. Sisla do kolica, a nazad sam se setala sama jel znam od operacije slepog creva da je bitno da se to dole rastrese da valjda lepse zarasta. Pritisnes ranu da manje boli kad zateze...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
8.8.2011 15:43:44   
Ognjena
Au zene, svaka vam castuser posted image Ja sam ocito malo kilavijauser posted image user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
8.8.2011 15:46:21   
Ognjena
Mene su porodili u 11:40h, a pokusali su da me dignu na noge to vece oko 21h. Ustala sam tek sutradan ujutru oko 6, nakon dva pokusaja i zamalo padanja u nesvest (polivala me sestra vodomuser posted image ). Cim sam ustala hodala sam nekih 20-ak metara do druge sobe, tamo su me premestili.

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here