|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:06:11   
Tiziana
Nosi,nosi brufen. U apartmanima ti ostave celu tablu pa ti pijes kad god hoces,ali u osalim sobama ne bas.Mojoj kumi se desilo da nije mogla da dozove sestru da joj da brufen,secam se da me zvala u 4 ujutru,kuka kaze boli kao prstom u oko,a ne moze da ih dozove. Posle je trazila da je prebace u apartman.
Inace ti slobodno pij brufen.ja sam ga pila cim osetim da pocinje ponovo da boli,a pogotovu nako sto daju injekciju za vracanje materice,tad bas pocne da boli.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:10:45   
Moiraina
Off: a kada daju tu injekciju? Ja se nešto ne sećam da sam išta dobila user posted image Meni su najgori bolovi bili dok beba sisa, rekli su mi da je to kao dobro, jer pomaže vraćanju materice, ali ne sećam se injekcije...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:14:06   
Tiziana
Pa ne secam se koji je dan bio u pitanju,milim sutradan nakon porodjaja.Ja je se mnogo dobro secam jer su mi je tako nezno dali da mi je ostao hematom..Kad sam dosla kuci,muz je bio u fazonu sta ti je to!?!?!
Tacno,i kad beba sisa boli uzasno,a onda jos zabibere i ovom injekcijom!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:16:33   
Moiraina
E pa onda ja to nisam dobila, jedino ako mi nisu dali još na stolu kroz infuziju (ako to uopšte može), znam sigurno da mi posle toga nisu dali...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:23:29   
Tiziana
Ja je se secam i prvi i drugi put!

A za Leptirica jos jedan prijateljski savet.Pnesi sa sobom samo ono neophodno,tipa uloske pod obavezno,peskir,japanke,pribor za licnu higijenu,telefon,punjac(jer ce te zivkati i ti ces zivkati)SVE ostalo neka ti muz donese kada dodje posle 2h,ti ionako neces ustaati za to vreme.Sve stvari ces sama nositi,nema niko da ti pomaze tamo. I super ako odes na zakazano,onda ti nece biti problem,ali ako ti krene sam porodjaj,samo ce ti jos faliti koferce da ga vuces!!! Ja sam sama vukla i kutiju za maticne celije..zaista ti niko ne pomaze,a skinu ti gace na prijemu i tako gologuza nosas sve to!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:33:16   
Leptiric123
Tiziana rekoh ti ja da mi je kuma tamo...bice sa mnom...:-)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:42:31   
Sanja90
Leptiric a sta ce ti dezodorans?user posted image To bas i nije preporucljivo zbog bebe...

Inace moja torba izgleda ovako:
2 spavacice
2 papuce(jedne za tusiranje i za sobu)
4-5pakovanja mrezastih ulozaka
3 mrezastih gaca
2 peskira
sapun,
cetka za kosu,
gumica,
cetkica za zube,
pasta,
labello,
mobilni,punjac i fotoaparat
flasirana voda i keks

Dokumenta: Licna karta,zdravstvena,rezultati briseva i krvne slike i krvna grupa.

< Poruku je uredio Sanja90 -- 19.7.2013 21:48:30 >


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:53:55   
Moiraina
Sanja, nisam ispratila, je li seka ili bata? user posted image
Ja sam nosila slično kao Sanja, samo što nisam nosila spavaćice, koristila sam njihovu 2 dana pa mi posle mm doneo moju, i nosila sam još i toalet papir i mast za bradavice (onu iz DM-a). Posle mi je mm još donosio hranu (koja je u Frontu očajna ako si u običnoj sobi, a u apartmanima je super), vodu i još neki paket uložaka.
I da, za bebu sam nosila pelene i pavlovićevu, a za izlazak je doneo mm kad je došao po nas.

< Poruku je uredio Moiraina -- 19.7.2013 21:55:41 >

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:56:00   
Sanja90
Dr kaze da je ovog puta decakuser posted image E da papirne maramice i wc papir sam zaboravila da upisem dobro me potsetiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 21:57:30   
Moiraina
Super! user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 22:38:23   
Leptiric123
Sanja ne podnosim stikove...a bez dezodoransa bih umrla.Uzela sam neki totalno neutralni...:-)

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.7.2013 11:33:26   
anci kv
mogu reci da je spisak stvari za porodiliste vrlo tanak,tako da se treba bolje informisati.
ja sam u torbu spakovala sledece:
1.bade mantil i spavacicu -mada se sp.nose njihove
2.dva srednja i jedan veci peskir
3.3 pak.mr.ulozaka i pakovanje mrez.gaca
4.plasticnu casu
5.2 para papuca - japanke za kupanje i jedne kao klompe
6.toal.papir,papirne maramice u kutiji-lakse za upotrebu
7.tantum rosa -5 kesica, 3 supozitorije-klizme dulcolax,paracetamol
8.nov brijac -za svaki slucaj da ne krenu dusmani
9.jedan jednokratni podmetac
10.par kesa
11.neseser sa stvarima za licnu higijenu
sve je stalo u manju torbu sa tockicima,mnogo manju od ovih cegera sto vecina vuce u porodiliste.a i moze da se gura,niko vam nece nositi

za bebu u posebnoj kesi:
1.pampers beli 1 -33kom pakovanje
2.vlazne mar.
3.pavloviceva k.
4.srednji peskir i tetra pelena

u kesu sam spakovala pumpicu,brus za dojenje i tufere za grudi - to ce mm naknadno da mi dostavi,da ne vucem sve,a i ostalo sto mi zatreba.upoznat je vec sta je sta. a za izlazak bebe kuci,to jos nisam odlucila sta cemo obuci

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Kamperski vodič za porodilište
23.7.2013 13:27:47   
cvećka
user posted image e slatko ste me nasmejale sa plasticnim casama pre nekoliko strana ((: inace i ja polako pravim spisak, posto udjosmo u sedmi, pa za svaki slucaj, da blizanci ne poteraju ranije, ko ce ga znati...
Nemam iskustva sa porodjaja, ali imam sa operacije koja je ista kao CR, ja da sam tada u bolnici imala casu, tacno ne znam sta bih s njom... niti mozes da se pridignes od bolova, da pijes, pa jos onako nikakva treba da sipas i presipas... Uvek sam tu, na natkasni, imala dve flasice, obicne one od vode 0,7, nekad je bila sa cuculjkom, nekad ne, uglavnom da mozes lepo da uzmes i da popijes i onako polu-lezeci. Dve su bile jer sam iz jedne pila vodu, a u drugu su mi servirke sipale onaj bolnicki caj. A druga stvar, buduci da sam lezala u KGu gde su bube setale dan i noc po sobama, nikad ne bih znala je li casa cista ili je neka prosetala po njoj, bljakfuj.
I kroksice su apsolutni zakon za kupanje, ne bih zgazila u onu kadu, pa ne znam sta da je... i jako brzo se osuse, samo ih uspravis uz krevet ili natkasnu.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.7.2013 0:04:48   
Modessty
1. Ko reče da pazite na težinu torbe - potpuno je u pravu! U svim porodilištima torbu nosiš sama!

2. Japanke nikako - vrlo loš izbor za kupanje iz smao jednog razloga - previše se klizaju! Najbolje da budu neke gumene papuče sa djonom koji neće da kliza po večito vlažnim pločicama! Takodje gledajte da papuče nisu platnene i slično, iz prostog razloga da se brzo operu i brzo osuše.

3. bade mantil - samo ako je hladno. Po ovoj vrućini vam neće trebati.

4. OBAVEZNO: punjač i mobilni telefon - to je glavna komunikacija sa spoljašnjim svetom!

5. sve što vam je potrebno ili zahvali doneće vam muž! user posted image I onako ničemu ne služe tih nekoliko dana dok ste u bolnici. A i mozak im nekako ispari pa sve treba i onako da im se crta! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.7.2013 0:07:10   
Modessty
Sad se setih. Neznam kako je u drugim porodilištima ali u niškom ne dozvoljavaju mazanje bebe bilo čima, pa ni pavlovićevom. Tako da je moj savet da pavleovićevu krijete u torbi ili da kažete da je za vas! Takodje je zabranjeno seći bebama nokte ili im navlačiti rukavice.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.7.2013 0:10:56   
Modessty

IZVORNA PORUKA: anci kv

za bebu u posebnoj kesi:
1.pampers beli 1 -33kom pakovanje
2.vlazne mar.
3.pavloviceva k.
4.srednji peskir i tetra pelena



Pampers ne nosi celo pakovanje, jer kad vide da ga imaš u izobilju traže više nego što im zaista treba. Bolje ponesi par komada pa će ti naknadno tvoji doneti još.

Peškir za bebu je dobra ideja jer će ti biti zgodno da na njega staviš bebu kad je u tvom krevetu. Ali nemoj nositi svoje tetra pelene ili benkice jer će odneti iznenada bebu da je nešto snime i slično i neće ti vratiti dete u svojoj benkici ili peleni već u njihovoj.

Mužu potanko ispiši uputstva za sve što treba da ti tada kupi ili završi. Ko što napisah već - mozak im tada ne radi kako treba! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.7.2013 9:00:44   
cvećka
IZVORNA PORUKA: Modessty

5. sve što vam je potrebno ili zahvali doneće vam muž! user posted image I onako ničemu ne služe tih nekoliko dana dok ste u bolnici. A i mozak im nekako ispari pa sve treba i onako da im se crta! user posted image


user posted image nasmeja me slatko Mod user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.7.2013 0:18:08   
Modessty

IZVORNA PORUKA: cvećka

IZVORNA PORUKA: Modessty

5. sve što vam je potrebno ili zahvali doneće vam muž! user posted image I onako ničemu ne služe tih nekoliko dana dok ste u bolnici. A i mozak im nekako ispari pa sve treba i onako da im se crta! user posted image


user posted image nasmeja me slatko Mod user posted image


pa isitina je ! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.7.2013 13:33:10   
anci kv
ja od ovog mog ocekujem da pobrljavi skroz.cak je pravio spisak sa stvarima koje ja nosim i sta on treba da donese
mod nama traze b.mantil mada sam ja uzela letnji jer nosimo njihove spavacice sa prorezom do pupka,a pakovanje pelena i pavloviceva isto traze

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.7.2013 14:37:42   
mali_mis
Mene je Hajnalka spasila user posted image sto se tice spiska za Betaniju, jer im sajt ne radi.

stvari za Betaniju

fascikla: uput, overena zdravstvena knjizica, licna karta, krvna grupa i Rh faktor, rezultati testa na zuticu, rezultati poslednjeg uz pregleda, rezultati poslednje analize krvi i urina

Za mamu:
- 3 spavacice
- papuce(najbolje 2 japanke,jedna za tusiranje a druga za setnju)
- 4 pakovanja mrezastih ulozaka
- 3 manja peskira
- pribor za licnu higijenu
- toalet papir(2 kom)
- 7 podmetaca za jednokratnu upotrebu
- dezinfekcione maramice za ruke
- 1 bistar sok od jabuke ili borovnice(tetrapak od 2l )
- 1 voda ( 1 ili 2 L ) ---> ambalaza i dalje sluzi kao daljinski za tv user posted image
- puno plazma keksa ( hrana je ok, samo one tete sto donose i odnose, uvek potrefe kad dojis bebu, pa ne stignes da pojedes klopu, a one ti odnesu istu)
- mobilni, punjac, slusalice (ne stoji na spisku, ovo se podrazumeva)

ZA BEBU:
- malo pakovanje pampers ili bilo koje pelene za jednokratnu upotrebu (ili odvojis nekih 15-20 pelena u kesu, ako ne nadjes malo pakovanje, pa moras da uzmes veliko)
- malo pakovanje pavloviceve
- 4 tetra pelena
- 2 benkice (u sustini i nisu potrebne, jer su sve bebe obucene u njihove zelene benkice, e sad oni stalno nesto menjaju)

Na baby friendly, u svakoj sobi stoji ona boca sa dezinfekcionim sredstvom. 1 kupatilo ide na 2 sobe, spremacica dolazi svako jutro pred vizitu. U sobi, ispod sudopere u velikoj donjoj fioci se nalazi cebe, u slucaju da te strefi groznica.
Sto se hrane tice, supa nije slana ni malo, da sam znala ponela bih i so user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.8.2013 22:34:01   
Modessty
za šta su ti trebali ti podmetači za jednokratnu upotrebu?
U GAK Niš nije pametno poneti svoje bekice i tetra pelene. bebe su u njihovim stvarima, a mojoj se kumi zaista desilo da odnesu bebu na neki pregled i ne vrate je u njenoj benkici već u njihovoj. Bunila se ona ali benkicu više nije bilo moguće naći )iako je bila šarena a njihove su bele i uglavnom u raspadu)

dobro ste me podsetile na toalet papir. to nisam stavila na spisak user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Kamperski vodič za porodilište
23.8.2013 5:52:51   
mali_mis
Podmetaci-kad krvaris da im slucajno ne zaprljas carsav na krevetu user posted image
I u NS znaju da odnesu benkicu, na isti fazon.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Kamperski vodič za porodilište
24.8.2013 2:05:11   
Modessty
aaa! Ja nisam videla da to neko ovde nosi

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 1:01:50   
Azra_
Mod, ja sam nosila. Praktično je. I meni je bilo ružno kad mi se ufleka čaršaf, a ne mogu da menjam na svakih 2-3 sata, lakše je da promenim podmetač. Sestre nekad-nekad same promene, ali uglavnom sama menjaš, kako ja nisam baš bila pokretna , super su mi bili. I za bebu, kad ga presvlačim, mada je to bilo retko, malo je bio sa mnom, stavljala sam podmetač ispod guze jer se dešavalo da se upiški. Kad je beba kod tebe, sestre počnu da viču da raspremite bebu za vizitu, merenje i ostalo... Ako si u sobi na početku, to ide brzo, ali sobe pri kraju, dok dođu do tebe....iha... a beba gola... Stavim podmetač, pokrijem peškirom (svojim) pa i ako se uneredi, ništa strašno.

Podmetače sam kupila u Aksi. Imaju dve dimenzije. Ne sećam se kako beše, ali podmetače manjue dimenzijue sam uzimala.

Mrežaste gaćice s mi bile super. A u DM-u sam kupila neke vlažne maramice koje su nešto kao npr.domestos za čišćenje daske u wc-u. Samo prebrišem time i dezinfikovano i čisto. Eto...to ti preporučujem...

< Poruku je uredio Azra_ -- 26.8.2013 1:02:40 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2013 1:09:04   
Modessty
ja iskreno nisam imala problem sa posteljinom. Menjale su nam sesttre stalno, a ja i nisam mnogo krvarila. Gaćice sam kupila u Aksi, 5 kom je 360din. Te vlažne maramice što kažeš da su dobre za dezinfekciju zvuče kao dobra stvar. Baš ću da pogledam.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here