|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 10:20:41   
reve84
Zdravo drugari evo mene sa vestima. Otvorena 7 cm bez bolova. dr me je zezala da sam medicinski fenomen da prolazim kroz bezboln porodjaj i prognozira mi da kad odem u salu da je za 2 sata sve gotovo...rekla sam joj da je drzim za rec :)
Ako mi ne krene nista do petka, u petak u 7h me vode u porodiliste da ne cekaju dugo zbog mogucih infekcija.

Jaooo pomesana su mi osecanja straha, panike, srece....stize jos malo moja Iva!! Samo da mi ona bude dobro! Ljubim vas sve i jos jednom veliko HVALA na podrsci koju ste mi dali ovih meseci!!!
Prvom prilikom dolazim da vas upoznam na nekom rr druzenju!!!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 10:56:29   
Sanjica26 RR
Jao Reve kako sam srecna zbog tebe nemas pojma. Drzim ti pesnice da se za pola sata porodis.
Redovno vas citam i cutanjem vas bodrim.user posted image
Srna dobro je sto se vracas u normalu.
Dijana i tvoja bebuska ce biti malena kao moja Sofija.
Mi smo dobro. Sinoc nas je mucio stomacic, pa je lose spavala.
Imamo problem sa Teodorom. Nece da jede u vrticu. Bojkotuje zbog bebe.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 10:59:31   
vonavoj
reve,to je super! bice sve gotovo za 2 sata,meni su busili vodenjak sa 7 prstiju,i porodila se za 2 sata!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 11:18:13   
Powerpuff Girl
Reve, medicinski fenomenu, samo hrabro! user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 12:52:38   
srna001
Reveuser posted image user posted image Da tako bezbolno bude i do kraja!!!user posted image user posted image Jesu li ti pominjali težinu bebe?

Ivek, Sanjice mazite svoje bebice!

Sanjice nas su baš zbog toga savetovali u samom vrtiću da povučemo Z na dve nedelje kako bi se upoznala sa bebom.Ako niste kupite joj neki poklončić i kažite da je to od bebe i to isto pali.

Ja sam danas imala jedan poduži kao predmenstrualni bol, baš sam se isprepadala da ne krene ranije, a ko za inat taman mi je sa kašljem bolje kad me zaboli zub.I to zub za koji mi je dr pre mesec dana na kontroli rekao da je ok samo su mi desni malo upaljeni, pa nemoguće da sad ovoliko boli zbog desnih.E jesam baksuzuser posted image

Dijana svaka často toj ženi na hrabrosti, ipak ona ima dobre godine a i razlika je velika.Pa ta starija deca će biti kao mama i tata ovoj mlađoj.Razlika između mm-a i njegove sestre je 16 godina i ona mu baš tako dođe kao mama a sveki ga je rodila sa 39.

< Poruku je uredio srna001 -- 4.12.2013 12:57:08 >

(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 13:03:14   
Sanjica26 RR
Srna svasta joj je beba kupila, ali ona se tako inatibda ne verujes. Sedne ona pored mene kad dojim Sofiju i mazi je ali tacno u nekim.situacijama se vidi.da je nervozna. Juce joj.kazem da mora da jede inace necu da odgovaram na njena pitanja. Ne moze ni da ozdravi kad bukvalno nista ne jede. Ona ce meni na to: "Ja cu sama saebi da odgovaram"user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 13:06:37   
reve84
Hvala drugari...
javicu se ja Sanjici26 kad sve prodje posto ne mogu sa tel da pisem. :)



_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 13:35:27   
srna001
Reve poslala sam ti PP!

Jao evo mene opet zaboleo stomak, i baš je dugo trajalo, valjda neće sad nešto da me iznenadi.Barem još jednu nedelju da preguram.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 14:55:04   
viking
Reve, hrabrišo naš user posted image

Sanjice, držite se, često se to dešava samo morate da izdržite, moju sestru je stariji sin pitao "Joj, mama, pa šta nam je trebala ova beba?" i "Dokle će on da bude ovde kod nas? " user posted image

Srna, pa neće valjda sad? Javljaj nam! 

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 16:07:15   
reve84
Ljudi javila se Smesko bolje je...ceka da se druzi sa bekom...Sad ce se oni brzo oporaviti.

Srna draga jesi dobro? Javi seeeee.... A da... odgovorila sam ti na pp. :)
Jooj jos malo....

Drugari najbolji ste!!!

Evo hvalim vas po Visegradskoj! :))

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 16:31:37   
cvećka
Aaaaaaa!!! Reve mila, jos samo malo, napreeeed! Dolazi nam Iva, ne zezaj (:

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 17:11:28   
reve84
Jos malo draga Cveckice.....jedva cekam!!! Samo da mi ona bude OK ja cu izdrzati valjda! :)

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 18:27:34   
Biserce
Reve, super!!!!!!!! Zasluzila si najbezbolniji, najlaksi i najlepsi porodjaj i nadam se da ce tako i biti!!!
Dijana, bravo za bebca, ja nemam pojma koliko je ovaj tezak, ni sa vasom nisam znala jer ova luda dr ne prica nista!!!
Srna, jel pijes nesto za kasalj bese, meni ne prestaje a dr mi rece da ne pijem nista. Ja bih ipak uzela sirup od belog sleza, ne mogu da iskasljem, bas me muci,kad treba da udahnem i da iskasljem, kako cu tek da se porodim.
Danas sam bila kod dr na 2 min, dala mi uput za urino, kopro, hbs, ks, rekla mi da pijem feroglobin, u petak da dodjem za briseve, uput za porodiliste nije mi dala, niti me je pregledala vag niti uz niti ctg, rezultate da joj donesem i to je to!!!!!!! Obukla se i otisla negde u nepoznatom pravcu a sestre ostale da se zgledaju. Jos slavi sv Nikolu, nece raditi od sl ned pa do kraja decembra!!! I to cujem od nekih levih ljudi, pa ko ce da me poradja?????????????
ubila bih je da mogu!!!!! Na uz nisam bila mesec dana, na ctg uopste, ona zena nije normalna!!!!!!!! Ili nisam ja!!!!
Juce su me bas mucile lazne kontrakcije, danas mi bolje, samo par stvrdnjavanja.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 20:47:50   
srna001
Evo mene, više nisam imala onih bolova izgleda da su pripremne ili sam se malo preforsirala, ali zato me je zub zaboleo.Sutra idem kod zubara.Na prošloj kontroli pre mesec dana mi je rekao da je zub ok da me to bole desni a sad me baš baš boli, ubiću ga ako mi zub strada.user posted image
Biserče ja sam prvo pila Fluimucil od 200 ujutru i uveče da bih lakše iskašljala a kad je počeo onaj suvi iritirajući kašalj prešla sam na sirup od belog sleza i on mi ga je definitivno umirio.Još po malo kašljucam i ujutru iskašljem malo ali mnooogo je bolje.Probaj onaj recept sa crnom rotkvom i medom, svi ga hvale.Ja sam to htela da napravim ali mi je već počelo da prolazi pa sam odustala.
E da i nalivala sam se čajem od nane sa medom kad god sam stizala.

Reve ja sam mm-u pričala za onu picu i provod po sobama, umro je od smeha!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 21:15:32   
viking
Super Srna, ajde sada malo se primiri, nemaš još dugo :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 22:00:19   
srna001
Hoću Vik! Mada mislim da sam jedina koja će da popravlja zube u devetom mesecuuser posted image .Zamislite otovri mi zub i tad mi pukne vodenjak user posted image ala bi nastala panika

< Poruku je uredio srna001 -- 4.12.2013 22:10:37 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 22:09:06   
reve84
Srna sredis i taj zub onda malo kuliraj i ti...zasluzila si!!! :)))
A za provod....mmmm sinoc je pala piletina u tortilji sa tartar sosom i salata uz X faktor... Super mi je ovaj put ekipa u sobi pa je sve lakse :)))

Pozz

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
4.12.2013 22:12:29   
srna001
Jel otišla neka tako pretovarena da se porađa?!user posted image
Kako vas sestre puštaju?Ja dok sam ležala u vrtu samo su nas terale u krevet i terorisale sa dijetamauser posted image

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 6:15:06   
marijana22
Jutro

Ja budna od 4, nesto ne mogu da spavam. Juce sam ostavila A. u vrticu pa sam posle isla do grada gledala cizme za A., bas sam se umorila. posle opet u vtric pa kuci.... i tako prodje dan. Mene inace svako vece boli stomak, bas me zaboli, ali ne traje dugo. Nadam se da su to pripremne kontrakcije. Da izdrzom jos mesec dana pa posle nek krece

Reve user posted image uskoro ces se druziti sa svojom bebom

Pozdrav svimauser posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 7:07:08   
serpica
Ja samo da pozdravim treci razreduser posted image citam vas redovno i tako mi daleko deluje moja tudnoca kao da je bilo pre par godina a ne pre par meseci. Drzite se..Srna generacijo izdrzaces ti jos ne brini se..
Sanjice moja straija cera je tako bojkotovala kad se rodila mladja,nismo je vodili u vrtic mesec dana da se ne oseca odbacenom,i ukljucivali smo je u sve oko bebe,probaj.
Da vam ovi dani brzo prodju i da uskoro grlite svoje bebice...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 16:09:23   
reve84
Cao drugari!
Ja samo da se javim da sam jos tu. Veceras imam pripremu i sutra ujutru me definitivno vode u porodiliste sem ako nas beka ne iznenadi :)
Jos sam OK, mislim da je u vecoj panici ovaj moj koji je izgledao danas u poset kao da ce on da se poradja :)

Sve vas user posted image pa se javljam kasnije

Pozz

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 17:09:06   
viking
Super, Reve, jedva čekamo da čujemo radosne vesti user posted image

A što se muškaraca tiče, bilo je TLC-ju u okviru emisije One born every minute, pitali jednog lika koji je babica, jedan od trojice u celoj zemlji, šta on misli kao muškarac o celom tom procesu trudnoće i rađanja, i kaže čovek lepo "Da su trudnoća i porođaj na muškarcima, svet bi bio veoma retko naseljeno mesto, možda bismo i izumrli !" user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 21:11:31   
marijana22
Reve srecno sutrauser posted image ! Navijamo da prodje sto brze i bezbolnijeuser posted image

Jutros sam bila budna do 7, a ustala sam u pola 9. Posle rucka mi se bas prispavalo, jedva sam drzala oci otvorene. Sad ko zna kad cu da zaspem Ubi me gorusica danas ceo dan, morala sam rupurut da uzmem.
E da, javila mi jetrva da joj cerka ima boginje, a druzili se u ponedeljak. Sad pratimo A. sutra cu ici kod dr. da proverim da li ja treba da se zabrinem, prelezala sam ovcije (ako se dobro secam)

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 22:04:41   
srna001
Reve čekamo lepe vesti!!!user posted image

Marijana to su verovatno varičele (ovčije) koje si ti preležala, nemoj da se sekiraš biće to sve ok.One su zarazne kad izbijaju i kad krenu da se ljušte a inkubacija traje 2 nedelje tako da ako je A i dobio neće mu se pojavljivati pre toga.


Ja sam danas išla na ctg, sve je ok, tonovi dobri i opet me nisu pregledali ručno, idem opet za nedelju dana.Išla sam i kod čika zube.Zub naizgled ok, otvorio ga i ništa nije video.Posle konstatovao da on to ne bi dirao osim ako krene baš baš da me boli pošto ne može da ga snimi a ne bi mi davao anesteziju a opet da čačka bez anestezije u mom stanju, nije za.I tako zatvorio ga cementom i sad čekamo.Ako zaboli vraćam se odmah ako ne čekamo da se porodim.Divno, jel da?Kao da nosim vezanu za sebe tempiranu bombu.user posted image

< Poruku je uredio srna001 -- 5.12.2013 22:08:51 >

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 22:30:11   
dijana1*
Reve navijam da bude brzo i lako i da se sto pre druzis sa svojom bebom user posted image srecno!
Nema nam male koale, verovatno se porodila.
Srna, ja nikako ne volim da idem kod zubara. To mi je nesto najgore. Ali pre trudnoce sam se stisnula i popravila sve zube. Ne znam ni sama kakouser posted image nadam se da ce biti sve uredu i da ti se bol nece vracati. Jel jos uvek kasljes?
U cetvrtak idem ponovo na pregled. Mene stalno pregledaju vaginalno a ctg nista. Da malo zamenimo doktoreuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 5.12.2013 22:31:36 >

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here