|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:52:16   
bebuska
Odosmo malo gledat tv hvala vam na podrsci javljam se posle user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:52:25   
Debeljuca
evo sam ja... ogromna... ne mogu da se namestim da spavam....

Obim struka 125...
a bio je 65 :)

srecom pa moja guza nije porasla... al je zato beba velika...


(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:57:38   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

evo sam ja... ogromna... ne mogu da se namestim da spavam....

Obim struka 125...
a bio je 65 :)

srecom pa moja guza nije porasla... al je zato beba velika...




nije vazan obim struka... samo da je bepce tu user posted image user posted image user posted image jos samo malo...

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
14.12.2009 13:00:11   
*Alexx*
Lažna menstruacija KLIK
Trudnoća i menstruacija KLIK

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 15:03:10   
Anoniman
Ja sam danas imala krvarenje ...i naravno momentalno otishla u bolnicu na pregled....

Pregledao me drugi lekar...jer moja doktorica ne radi danas....

Uglavnom kaze da je krvarenje od serklaza...kao od shavova.... ali da mi je grlic zatvoren i tvrd ...tako da nema problema... ali naravno...nije mi svejedno....

Ali mi nije jasno zashto mi je ispisao hrpu hekova...partusisten (bez verapamila), providon jod vaginalete, isoptin i magnezijum....

U petak radi moja doktorica....pa tju otitji kod nje...i necu pocheti sa ovim lekovima dok ne chujem njeno misljenje....

Shta vi kazete? user posted image

< Poruku je uredio Smeshkica -- 6.1.2010 15:04:06 >

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 15:17:53   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 15:28:13   
Lu
Šta je Smeshkice draga,jel sve okuser posted image user posted image
Ja ti ne znam o ovom problemu ništa...ajde cure ako znate nešto o ovomeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 15:29:21   
Anoniman
Pa brinem se....a niko mi nishta ne pishe....user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 15:50:24   
Nensi*
Moj ti je savet da pocnes sa lekovima ako jos uvek imas to krvarenje,a ako ti je prestalo,onda sacekaj petak pa idi kod svoje dr...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 16:12:07   
Anoniman
Pa sad imam samo braon sekret...ono krvarenje je bilo samo u jednom naletu....

A mislim da partusisten moze da sacheka petak... vaginalete joda svakako nisam nashla... magnezijum tje mi doneti dragi kad bude dolazio s posla...a isoptin neznam ni shta je user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 16:52:03   
Anoniman
Draga ej... bebe su ok jel tako? Bila si na UZ? NEMOJ DRAGA DA ČEKAŠ PETAK . od srca ti kažem da bih na tvom mestu pila odmah onako kako je dr rekao. T krvarenja braonkaste boje su normalna nakon serklaža. Sve dok boja nije drečavo crvena nemaš razloga za paniku. popij lekove, smiri se i u petak nazovi svoju dr. ipak su 2 dana u pitanju .... nekad su od velike važnosti i dva sata.
nemoj se sekirati. ne treba tio dodatni stres.polako. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 17:01:55   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa sad imam samo braon sekret...ono krvarenje je bilo samo u jednom naletu....

A mislim da partusisten moze da sacheka petak... vaginalete joda svakako nisam nashla... magnezijum tje mi doneti dragi kad bude dolazio s posla...a isoptin neznam ni shta je user posted image


Smeški,izoptin je verapamil,samo drugo ime,ja ne bih stavljala nikakve vaginalete,al ginipral uzmi za svaki slucaj,posle ces lako da ih izbacis!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 17:05:43   
Verus
smeshki sad tek vidim post.  Vrlo je lako da je braon krv od popucanih kapilara od serklaza, znaci stara krv koja se sada izbacuje...magnezijum ti je dao zbog eventualnih grceva materice, ja ga pijem svaki dan (sumece) i pomaze mi, to ti nece skoditi.  Rekli su ti da je rizik serklaza infekcija, naravno kao i sa svakom procedurom, tako da ti je zato dao jod vaginalete.  Ja bi bar njih koristila.  Sa ovim drugim lekovima nisam upoznata tako da ne znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.1.2010 17:54:17   
Daca88
Smeskice,ja sam isto u petak prokrvarila braonkasto.Nije me niko primio u bolnicu jer je bio 1 januar i niko nije radio.Bio je jedan jedini ginekolog koji je bio dezuran ali nije hteo da dodje jer on je bio tamo u slucaju hitnih operacija ili porodjaja.Krvarenje mi je stalo posle puno mirovanja i lezanja i nakon popijenog utrogestana dosta sati ranije(trebala sam ga piti u 11,a popila sam ga u 18h).Pokusaj da stavljas utrogestan vaginalno,ili da ipak popijes par komada,iako ti doktorica rekla da ti ga polako smanjuje pa ukida,ali ovo je vanredna situacija.Ja kada sam u utorak bila kod mog ginekologa napomenula sam mu za krvarenje,ali on nije znao da mi kaze odakle je krvarenje dolazilo i iz kojih razloga,jer tada nisam krvarila vise,pa nije nista video.Rekao mi je da moze biti iz vise razloga,neki od njih su implantacija,a posto je to kod nas odavno zavrseno sledeci razlozi su sirenje materice,pa moze puknuti kapilar,zatim bebani mogu cudno da se nameste pa povrede neki krvni sud(ti ipak nosis blizance,pa je pritisak veci),onda mi je jos pricao da moze krvarenje poticati od posteljice koja se stvara dok skroz ne proradi posteljica(na njoj ima splet vena i kapilara),moze biti i placenta previa(posteljica na grlicu),zatim razlozi mogu biti hormonske promene u vreme ocekivane menstruacije(kada bi je trebala dobiti da nisi trudna),a moze biti i nagli pad progesterona.U tvom slucaju mozda je u pitanju neka zaostala krv od intervencije,ili te mozda bocnuo koncic pa te zagrebao i da si prokrvarila.Posto si pregledana,serklaz je verovatno jak,jer jedan od razloga moze biti da popustaju koncici.Naravno razlog moze biti i preteci pobacaj,ali necemo o tome,jer bebice su dobro i bice sve u redu.Ja koliko znam oni lekovi se prepisuju ako postoje kontrakcije,ti ako ih nemas nebi trebalo bezveze da pijes.A mozda je lekar mislio da ces zbog krvarenja dobiti kontrakcije pa ti je preventivno to ispisao.Zelim ti sve najbolje.Ako Natasa radi privatno,otidji pre petka.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.1.2010 11:48:12   
Anoniman
Prochitala sam juche vashe postove..al nisam mogla na net da odgovorim....

Nakon tog krvarenja oko podne (uspanichila sam se...jer iako je bilo vishe braon ..tj nije bilo sveze krvi, bilo je vishe techno nego gusto...) i nakon posete lekaru... nisam uopshte imala nikave tragove na donjem veshu.... uveche kad sam se kupala...prstom sam proverila...i unutra imam zaostalog braon sekreta...

Danas tju pocheti sa magnezijumom... providon jod svakako nemam gde da kupim...jer jedina dezurna apoteka danas ne pravi vaginalete.... a partusisten i isoptil mi ne pada na pamet da pijem bez odobrenja moje dr. s obzirom da su ti lekovi protiv kontrakcija, koje ja nemam, niti imam ikakve bolove koji bi me naveli da ih imam... a nije mi ni radjen uz...pa su mi ova dva leka bash odokativno data.... pogotovo shto me je dr bash brzinski pogledao....i dok sam se ja oblachila izdeklamovao shta je mislio....i ode....nisam se stigla ni obutji...on je ispario....shto smatram vrlo neprofesionalno.... pa bih se radije posavetovala sa mojom dr.

Ona radi sutra ujutro...i onda tju otitji kod nje na pregled....

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.1.2010 12:13:03   
Jeca*
Ok, ali ja smatram da partusisten ne moze da ti skodi. MOze samo da pomogne, za ne daj Boze ako zatreba. Nista te ne kosta da pocnes da pijes. Vecina nas ga je pila nekoliko meseci trudnoce i nista nam ne fali. Ja bih pila da sam na tvom mestu, pa ako ti dr kaze da prestanes, ti prestani

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.1.2010 18:00:23   
Verus
smeshki javi nam sta je bilo..slazem se sa Jecom, mislim da se u ranoj trudnoci mogu imati blage kontrakcije koje se ne osete, ili ja to nesto tripujem?? Drzimo ti fige! bice sve okuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 14:49:38   
Anoniman
Bila sam danas kod moje doktorice na pregledu....

Pregledala me....i serklaz stoji na mestu...ni jedan shav ne  krvari i nije popustio...
Zatim me je pregledala ultrazvuchno....bebice su dobro...mrdaju...otkucaji srca normalni...kontrakcija nema....

Ochigledan razlog krvarenja se ne vidi.... doktorica predpostavlja da je od manjka progesterona (smanjila mi je utrogestan), ili iz razloga shto se materica shiri a posteljica prokrvljuje...pa dolazi do pucanja kapilara.... to je i logichno objashnjenje...jer nemam stalno krvarenje...nego svega dva puta krv (trula vishnja boje) a ostalo je braon sekret.

Dobra stvar je da je serklaz dobro odradjen i da krv ima kuda da izadje iz materice...jer ne bi valjalo da se nakuplja tamo....

Ponovo mi je povetjala utrogestan....narednih nedelju dana do kontrole ga pijem 4x dnevno.... a nakon toga pochinjem sa partisustenom(+ verapamil) za koji je sad josh rano....

Umirilo me je shto su bebice ok... sve ostalo tju preziveti....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 14:53:42   
Lu
Super Smeskice,sve je okuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 14:56:34   
cipiripi
Smeshkice user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 15:01:06   
Ana RR
Smeški, nisam ni znala da nosiš serklaž user posted image ne sekiraj se, vidiš da je sve ok, bebice su dobro, ti si dobro i to je bitno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 15:16:31   
Anoniman
Pa da...pisala sam u temi serklaz...opshirno user posted image

Sad manje brinem...i drago mi je shto sam sachekala pregled kod moje dr i nisam pila terapiju lekara koji nije dobro izrachunao koja sam nedelja user posted image

Nego....gde da pitam Novosadjanke u vezi jedne privatne poliklinike i jedne dr? Treba tamo da radim ekspertni uz....pa mi trebaju neke info user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 15:40:16   
Verus
Smeshki, ni meni nisu nikada nasli zasto sam krvarila nekoliko puta-posle sam saznala da mi je placenta bila bas nisko, cak su mislili bice previa, ali su rekli da se ta dijagnoze ne postavlja do posle 20 i neke nedelje.  Tako da mi je jedan dr. rekao da cesto, tokom rasta materice i placente, kada se ona podize gore, dolazi do pucanja kapilara i krvarenja koje nema veze sa bebama.  Hvala bogu da je sve dobro to je naaajbitnije!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 15:46:46   
Anoniman
Pa ko zna....meni su bebe obe na desnoj strani ispod pupka.... ja mislila vishlje su....al danas kad mi je radila uz....osetim gde cilja...pa ih sad mazim tamo user posted image

Nego....ne mogu da nadjem temu o ekspertnom uz....ili je nemamo???user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.1.2010 21:47:41   
Anoniman
Evo me kaliopi....reci? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here