|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 11:20:47   
Rivana
Evo malisa skroz zapusen i kaslje sve je to pokupio u prokletoj bolnici user posted image user posted image user posted image sad se probudio nije mogao ni da pava ne moze da dise.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 11:25:04   
mihi
Ne brini proći će, i meni je Miloš zapušenog nosa nekoliko dana, čak je jedan dan imao i temperaturu, proći će samo treba imati živaca za sve.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 11:31:08   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Ne brini proći će, i meni je Miloš zapušenog nosa nekoliko dana, čak je jedan dan imao i temperaturu, proći će samo treba imati živaca za sve.

Ja sam vec na kraju zivaca user posted image veruj mi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 11:31:16   
Delijagirl
Meni je strasno kada citam ovo jer sam skroz bezmocna i sve razmisljam sta da ti savetujem kako da ti pomognem. Setila sam se sada necega sto mozes da probas da bi mu malo olaksala. Pokusaj da sednes i da ga okrenes stomakom na kolena i masiraj mu ledja u ubliku srca znaci od kicme pa na stranu ko da crtas stranicu srca ali ides na gore  lagani i ne previse grubi pokreti. To bi trebalo da pomogne sa disanjem ako nece biti tako namesten onda ga lepo posedi ledjima okrenutom ka tebi i isto tako jednom rukom 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 11:32:58   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Meni je strasno kada citam ovo jer sam skroz bezmocna i sve razmisljam sta da ti savetujem kako da ti pomognem. Setila sam se sada necega sto mozes da probas da bi mu malo olaksala. Pokusaj da sednes i da ga okrenes stomakom na kolena i masiraj mu ledja u ubliku srca znaci od kicme pa na stranu ko da crtas stranicu srca ali ides na gore lagani i ne previse grubi pokreti. To bi trebalo da pomogne sa disanjem ako nece biti tako namesten onda ga lepo posedi ledjima okrenutom ka tebi i isto tako jednom rukom

hvala user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 11:33:39   
mihi
Ma nisi čuvaj živce, nek su živi i zdravi biće toga još znam po starijem detetu.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 13:45:21   
sephora
Rivana, evo mog saveta za ubuduće (ne daj Bože da zatreba) ali Institut za majku i dete je ZAKON!
meni je mali imao bronhiolitis, počela već i upala pluća, kada je imao samo 3,5 meseca jer je dobio jedan gadan virus od sestre iz vrtića-RS VIRUS.
dete mi kopni na rukama, svi viču da mu nije ništa, malo inhalacije, kao biće bolje. iz tiršove nas vrate samo uz tablete pronisona (kortikosteroid) i biće bolje... dete sutradan visoka temperatura, mi pravac Institut. tamo, urade rentgen snimak i analizu krvi, da im nešto ne bi promaklo, kada vide snimak- pravac odeljenje. na prijemu jeste da bodu ruke 300 puta ali osoblje ljubazno, nežno koliko je moguće.
svaki dan dolaze i pedijatar i pulmolog, fizioterapeut da drenira koga treba,...
uradili briseve, izolovali taj rsv, došli objašnjavaju šta je to, kako ćemo dalje, bila sam zadovoljna,...ozdravili smo...
mala 2 puta iščašila ruku, na Institutu hirurg da bolji ne može biti (oba puta baš na istog naletimo), nije ni primetila kada je ruku vratio na mesto, od tada ona voli lekare i ne plaši se da ide kod istih...
posebno bih pohvalila dr.Softića (pulmologa) i mladu doktorku Mariju, pedijatar je ona ali prezime joj ne znam...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 13:54:36   
sanji
STRAŠNO je šta ljudi sebi dozvoljavaju! user posted image Gde je uopšte ta bolnica? Ja prvi put čujem da to postoji!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 13:56:52   
sephora
Olge Dedijer je negde kod Bogoslovije...tako sam čula skoro od jedne mame ovde iz parkića,...kod one policijske stanice što je zovu "bela kuća", tu valjda negde...

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:00:51   
mihi
Jeste, baš je ispod Bogoslovije.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:04:23   
sanji
Hvala! Da znam da NE idem tamo, NIKAD!!!!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:13:38   
mihi
Joj Sephora imala si sreće, pre dva meseca Miloš je imao temperatu od srede do nedelje, išli u DZ dr ga pogledala uradila krvnu sluku, kaže virus, bez antibiotika samo skidanje temperature, u petak skoči na 39 i nikako da skinemo u subotu isto, dete onako samo leži, u nedelju ujutru ja odem sva uspaničenana Institut u 10 sati, sačeka me sestra sasluša i kaže gospođo idite  u DZ!!! oni rade a mi tek posle 19h ili platite sve preglede koje će raditi detetu, uostalom šta paničite to je virus (odkud ona zna šta je) doktora nisam ni videla, iznervirana sa bebom u rukam odlazim u privatnu ordinaciju gde radi divna dr Vukomanović, pregleda ga uradii analize i kaže da uključimo Amoksicilin, uveče prestaje temperaura........ Odakle im hrabrosti da vrate bebu sa 8 meseci, možda ima meningitis, možda tešku urinarnu infekciju, toliki stepen bahatosti možeš samo u ovoj zemlji da doživiš.user posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:15:49   
mihi
E da rekli su mi da donesem uput iz DZ a bila je nedelja, a drugo institut je dežuran neparnim datumima u mesecu a Tiršova parnim ne možeš ti tamo kad  hoćeš.user posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:20:09   
sephora
e, ima jedna tamo sestra na šalteru dole u sali za prijem koja je zaista grozna. uglavnom sestre glume neki zakon a lekari su sasvim druga priča, uglavnom... mada nema pravila,... a takođe, pretpostavljam da sreća tu jeste bitan faktor...ipak, a ne bi trebalo tako, da misliš da li ćeš imati sreće da zbrineš dete!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:55:03   
Rivana
Evo sad smo isli po otpusnu listu nigde ne pise da su nas izbacili vec da se dete otpusta oporavljeno dobrog opsteg stanja. a mali evo ga kaslje ne moze da dise sta je tu dobro. SRAMOTA!!!!!!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:56:06   
Rivana

IZVORNA PORUKA: sanji

Hvala! Da znam da NE idem tamo, NIKAD!!!!

Kod Bogoslovije i nemojte NIKAD tamo!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:58:12   
Delijagirl
Rivana sad ti lepo idi kod onog privatnika pa neka ti lepo napise papir u kakvom stanju je bilo dete kada je doslo kod njega i to sve lepo izfotokopiraj i posalji sa pismo na ministerstvo.

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 14:59:07   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Rivana sad ti lepo idi kod onog privatnika pa neka ti lepo napise papir u kakvom stanju je bilo dete kada je doslo kod njega i to sve lepo izfotokopiraj i posalji sa pismo na ministerstvo.

Da znas da hocu ovo je strasno lecen od jednog dobio drugo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 15:00:21   
Rivana
Ustvari ja vec imam taj izvestaj od privatnika sto smo dobili taj dan kad smo otisli sad sam se setila.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
18.9.2009 15:05:45   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Rivana

Evo sad smo isli po otpusnu listu nigde ne pise da su nas izbacili vec da se dete otpusta oporavljeno dobrog opsteg stanja. a mali evo ga kaslje ne moze da dise sta je tu dobro. SRAMOTA!!!!!!!!


S T R A S N O!!! prijavljuj to odmah!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
12.12.2011 22:41:47   
Tea2
Od 2009.godine se u bolnici ,,Olga Dedijer"nista nije promenilo.Bube,bezobrazne sestre,nemarni lekari,prljvstina,čarsava nema,decu sa razlicitim dijagnozama i dalje stavljaju zajedno.Ostaje mi samo da molim Boga da nesto nismo tamo pokupile..

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
13.12.2011 13:14:59   
Rivana
Uzas jedan od bolnice. i jos gore eto nista se nije ni promenilo, pa ono ne lici na bolnicu ono je strasno!!!! Ja ne znam nase zdravstvo kuda ide....
Koliko ste bile tamo?

< Poruku je uredio Rivana -- 13.12.2011 13:15:55 >

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
13.12.2011 16:24:19   
Tea2
Draga Rivana,bile smo 5 dana.Cini mi se najgorih 5 dana u mom zivotu.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
16.12.2011 12:38:12   
Natalie018
Ova Rivanina prica mnogo lici na moju, dozivljenu na Niskoj decijoj klinici, odeljenje neonatologije. Nazalost izgleda da je, manje - vise, situacija u zdravstvenim ustanovama sirom Srbije, pravi horor. Ima mozda par izuzetaka i nekih renoviranih ili malo pristojnijih bolnica ili odeljenja, ali u sustini prava slika je nazalost ovakva, kao iz Rivanine i moje price. Posto se price u mnogome poklapaju, necu da iznosim sve.. samo cu par detalja da prenesem.. Znaci takodje i ovde je grotlo bubasvaba koje hodaju svuda, pa i po kreveticima za bebe, po kaset_ama, cak po medicnskom materijalu i flasicama iz kojih se hrane bebe, (a imam i ovu sliku, koju sam licno ja uslikala pre nepunih godinu dana, kada sam tamo bila sa mojim bebcem koji je zaradio virusni bronhiolitis sa nepunih mesec dana starosti), zatim mame nisu sa bebama u istoj sobi nego u posebnoj, a sto je najgore tamo nemaju dovoljno kreveta, pa su kad sam ja dosla spavale dve zene u istom krevetu!! Ali to mi pored svega nije ni bilo bitno.. pogotovo sto ni moje dete nije imalo normalan krevetic, nego su mu dali neki sa toliko velikim razmakom izmedju reset_ki da je mogla cela glava komotno da mu prodje, a mozda i ramena.. pa su onda na moje negodovanje izmedju duseka i reset_ki stavljali neke lepenke, kao tvrdji karton user posted image , al ájde i to je nesto... o posteljini necu ni da pricam... Osoblje je neljubazno, ne rade svoj posao kako treba, (svaka cas_t izuzecima.. bile su 2 sestre koje su fine, ostalo uzas) coskare, ispijaju kafe i puse, dok bebe koje nisu bile u pratnji majki placu gladne, nepresvucene... Bolnicom je harao stomacni virus i ko zna sta sve jos. O majkama tamo niko ne vodi racuna... ne daj boze da vam pozli (ko sto se meni desilo jer sam zakacila taj stomacni virus) niko se okrenuo ne bi... sama sam morala da idem do hitne da primim infuziju oko 1-2 izjutra.. itd...

Evo slike kaset_e na kojoj je stajao medicnski materijal (spricevi, sonde) i flasice iz kojih tamo hrane bebe.


user posted image

< Poruku je uredio Natalie018 -- 16.12.2011 12:39:29 >

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Horor prica iz decije bolnoce "Olge ...
16.12.2011 12:46:22   
limunada
Natalie slicno je i kod nas na decijem odeljenju,u septembru smo lezali 7 dana,moja soba odvojena od bebine i to bas odvojena,nije odma pored vec drugi hodnik user posted image tako sam se brinula,sam je spavao u toj sobici,na krevetic bube setaju ja ih ubijala,bas sam se nasekirala tamo,a bilo je soba gde majke mogu sa decom biti al to ko ima vezu i ko ih napada jedino tako,popi***** sam!Sestre su neke bile ljubazne a neke ne,mleko smo znali uvece cekati po sat vrem.a moja dusa place ko kisa user posted image jer je gladan i spava mu se user posted image dusa me bolela.Nedaj boze vise tamo.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here