|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.6.2010 15:38:10   
Anoniman
e da.
marisol mi je malo pomagao...cini mi se kao da je malo bolje disala posle.

daj bebi sve sto mozes ..ja nema sta nisam probala...ali znam sta mi je pomoglo.svinjska mast. i nisam jedina.moja drugarica je bebi izlecila pluca pomocu svinjske masti (mogu da ti objasnim kako)

ako hoce da pije beli slez daj joj..moja nije htela...ni kad stavim malo secera nije htela...

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 10:19:05   
*Alexx*
Andrej se prehladio. T 37.5 (bila jutros u 8, posle nisam merila), curi mi nos, kao voda. Bili smo kod pedijatra, kaže da je to najobičnija prehlada, ne trebaju mu lekovi. Da mu u nos špricam Tetrisal kapi (može i Marisol, i Fizio... nešto, zaboravila sam kako se zove) koliko god puta treba. Ako mu se nos baš zapuši, da mu stavljam u nos rastvor Efedrina (uh, valjda se tako zove, napisala mi je na papiriću, a mm poneo u apoteku) 0.5% tri puta dnevno. Ako T skoči na 38.5, Paracetamol 4ml (Andrej ima oko 10 kg).
Bitno je da je nos prohodan, kako ne bi došlo do upale uha. Isto tako, može da počne da kašlje u sklopu prehlade. Ako T baš skoči i ne spada, da ga opet dovedem, i ako se baš promeni psihički (u smislu da bude baš razdražljiv, prosto prestane da se ponaša normalno) da ga opet dovedem. Ne pretopljavati, davati što više tečnosti, a koliko jede-jede.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 10:40:28   
Jeca*
srce malo...nadam se da ce ubrzo biti bolje user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 10:44:32   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 11:42:20   
Lu
Alexx, proći će nije to strašno, evo jedan big     user posted image    za vasuser posted image
Roku pomogne rhinostop, za dva dana bude kao nov ako je samo prehlada u pitanju!

< Poruku je uredio Lu RR -- 23.6.2010 11:43:17 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 11:47:40   
Rivana
Moj Luka ima upalu grla, user posted image ima T 37-38 user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 12:06:47   
Anoniman
Alexx, jeste Efedrin 0,5%. Luka ga je koristio kao mala beba (ne znam dal u tom procentu, ili slabijem), i sada kada je imao laringitis, inhalirao ga je 3x na dan, ne bi verovala šta je sve iz nosa izašlo, i koliko brzo je bio bolje... imam utisak posle 2 inhalacije. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.6.2010 13:34:00   
*Alexx*
Update - spavao je, i u toku spavanja mu se podigla T na 39 user posted image Jedva je jeo, sav se tresao, ma vidim da mu je mnooogoooo loše. Dali smo mu Paracetamol, nakon pola sata je bio skoro kao nov, počeo da puzi, da se svađa sa crtaćem i smeje. T mu je tad bila 37.7. Sad opet spava, valjda ga je sve ovo opilo, pa ću videti posle kakva je situacija.
Lu, ne znam za Rhinostop, nije nam ništa rekla, jer neće da mu daje lekove dok ne bude malo ozbiljnije (tako sam ja shvatila). Nos i dalje curi, ali providna tečnost, diše na nos, nije zapušen.
Hvala user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
24.6.2010 8:29:28   
*Alexx*
Posle onog Paracetamola u 12 mu se T vratila nakon samo 4 sata  Nekako smo izdržali do pola 6 - kupali ga, pa dok je jeo itd, a onda smo mu dali Brufen. Pitala sam u apoteci, i može Brufen. Od tada - pupupupupu - T nema. 
Nos još curi, špricam mu Tetrisal u nos, a ne voli ga, rasplače se svaki put. Ma dok god curi to providno, i dok diše na nos, to je super.

Ja kao da pišem blog user posted image U stvari, pišem detaljno jer mislim da će nekome pomoći kad pročita.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
24.6.2010 8:36:36   
Lu
user posted image user posted image user posted image
Ide naboljeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
24.6.2010 11:45:59   
*Alexx*
Ide, ide user posted image user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.7.2010 13:55:29   
*Alexx*
Ja nastavljam sa našim prehladama user posted image
Dakle, nos mu je curio sve vreme (dve nedelje), i preksinoć počeo da kašlje, onako, zrelo. Danas smo ga vodili kod dr, kaže da je ovo nova infekcija, i da je sada u pitanju grlo, a ne nos (a i čini mi se da nos prolazi). Dala nam je da pijemo prašak Acc 100, po pola kesice dva puta dnevno, 7 dana. Da mu dajem pileću supicu dva-tri puta dnevno da bi se obnovila sluzokoža grla.
Ovo može da potraje i do mesec dana, jer, kao, dok se ne obnovi sluzokoža, neće ni prestati da kašlje, mada ona očekuje da će ovo brže da se završi. Eto tako user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.9.2010 14:11:48   
cici78
Ima vec dva-tri dana kako je Matija poceo da kija ali sve ostalo je bilo u redu. I slini ali je sluz providna i mi smo mislili da ce proci. Juce je bio dobro, ali nocas opet kijanje, sad je vec krenuo i suv kasalj...pa se zagrcne, verovatno mu se sve sliva i gadi ga. Kad puzi, hoda, tj.dok ne legne ne izgleda toliko strasno ali kad legne dete hoce da se ugusi. Nista od lekova jos nismo dali, iz Halo bebe kazu samo beli slez, fizioloski i dosta tecnosti, i dok nema temp.nije alarmantno. Jao a tako se muci dok spava. Plasim se veceri i temp. Mislim da mu se i apetit smanjio. Vidim svi ste vec imali slicnih problema. Vrede ovi vasi saveti user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.9.2010 14:13:53   
Jeca*
Da dodam ono što uvek pišem, zaista to smatram korisnim savetom. Ako misliš da ti se dete muči, ne čekaj temperaturu nego ga vodi kod lekara. Lično iskustvo! Začas se njima spusti na pluća ne daj Bože. Bolje sprečiti nego lečiti

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.9.2010 14:21:21   
*Alexx*
Andrejev pedijatar kaže da tako malim bebama nisu potrebni nikakvi čajevi user posted image Joooj, ubiću se od njihovih mišljenja i preporuka.
Ispiranje, ispiranje i samo ispiranje nosa - fiziološkim rastvorom. Ne možete da verujete šta je sve izlazilo Andreju iz nosa user posted image
Ako baš brineš, vodi ga kod pedijatra.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.9.2010 21:19:27   
gagana83
Ja se slazem sa Jecom.Iz sopstvenog iskustva.

I nikako se ne bih slozila da nije alarmantno ako beba nema temperaturu!
Una je pre mesec dana imala zacetak bronhitisa a da nije imala povisenu temperaturu.Tek nakon3-4 dana je dobila temperaturu koja nije prelazila 37.5
Kod nas je na zalost tako,sveki virus ili prehlada joj se odrazi kroz kasalj i ako ne reagujem istog dana,vec sutradan se spusta na plucauser posted image Za ovih godinu dana ni jednom nije imala temperaturu visu od 37.5 a dva puta je bila bas dobro zaribala.

Moj savet-ako kaslje vodi ga kod lekara.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
10.9.2010 0:46:01   
sneza24
Davidu je prosle srede poceo da curi nos a u petak i kasalj.Nije imao temperaturu i bio je lepo raspolozen ali smo ga ipak vodili kod dr.Upala grla.Prepisao mu je Ospamox 2x3 ml i sirup od belog sleza 3x1 kk.Kontrola za 5 dana.I kada smo isli na kontrolu dr je rekao da nastavimo jo 5 dana sa sirupima.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
10.9.2010 9:35:15   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Da dodam ono što uvek pišem, zaista to smatram korisnim savetom. Ako misliš da ti se dete muči, ne čekaj temperaturu nego ga vodi kod lekara. Lično iskustvo! Začas se njima spusti na pluća ne daj Bože. Bolje sprečiti nego lečiti

Slažem se, mojoj rodici je curica kašljala samo dva dana ali se njoj učinilo da baš ružno (kako mi to kažemo) kašlje i odvela je doktoru, upala pluća a ni traga od temperatureuser posted image
Ne mora značiti da je svaki kašalj to, ali bolje odvesti dijete pa neka nam doktor propiše sirup protiv kašlja ako trebauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
17.9.2010 14:59:16   
Anoniman
Juče popodne je Neša počeo da slini, malo, providno, i da kija.
Danas, isto, ali mu je nos skroz pun.
Pošto ide vikend, odvela sam ga kod dr...da ne čekam ponedeljak, otkud znam šta je...prošli put je tako slinavio 4 dana i dobio temp. 40.
Kaže dr, da sam došla sutra, dobio bi temp sigurno, ovako-samo upala grla, sinacilin i sirup od belog sleza...
Konačno i ja nešto dobro da uradim, imam utisak da sam svaki put kad je bio prehlađen sve radila naopakouser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
19.9.2010 10:43:45   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: bek_ica

Beba ima 8 ipo meseci,jutros je pocela stalno da kija,i da joj curi nos
Neznam da li treba da dizem paniku i da je odmah vodim lekaru?
Pomozite sta bi najbolje bilo da uradim?


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
19.9.2010 16:20:25   
*Alexx*
Bek_ice, savetujem da je odvedeš lekaru, naročito ako do sada nije bila prehlađena.
Kod nas je ceo parkić prehlađen, i naravno, Andrej. Jutros sam ga vodila pedijatru, kažu ništa - virusna prehlada. Ispirati nos, spuštati T ako je visoka. Ako T potraje tri dana, vratiti se na kontrolu. A nos može da curi nedeljama.

Sad baš računam - prošlo je nepuna tri meseca od poslednje prehlade. Kako li bi tek bilo da ide u jaslice?! user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 19.9.2010 16:21:26 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
19.9.2010 16:33:49   
marince1
Alex user posted image
procice...


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
19.9.2010 16:36:24   
*Alexx*
Marinče user posted image Ma proći će, znam da nije strašno, ali strašno izgleda.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
19.9.2010 16:37:29   
Jeca*
a koji su mu simptomi? nadam se da nema temp...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
19.9.2010 16:44:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Marinče user posted image Ma proći će, znam da nije strašno, ali strašno izgleda.


Nama ''tazim'' mama je sve strasno!
Alex je vejiki momak.user posted image
Vladaju neki virusi,kod nas su puni hodnici dece.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here