|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
2.3.2016 23:10:33   
degu
Čestitam Jolee!!! user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
3.3.2016 1:06:04   
Bibilib
Jole cestitam od srca.....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
3.3.2016 6:15:41   
sonyasha
Jole, čestitam, neka je živa i zdrav sto godinauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
4.3.2016 0:30:02   
alex88
Jole cestitam,da vam je ziva I zdrava I vi sa njom user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
4.3.2016 21:02:21   
little_one
Cestitam Jole, nek je zdrava i srecna Natalija, a tebi brz oporavak zelim!

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
5.3.2016 19:23:33   
Jole84
Hvala vam puno drage moje user posted image user posted image
Ovaj porođaj je u odnosu na prvi, bio odličan, ali ne mogu da kažem da se nisam namučila, ja sam bre žene težak kontraš, ako nešto mož da krene po zlu, krenuće user posted image
Stigla sam u porodilište oko 11 ujutru, bez kontrakcija, otvorena prst i po, dva dana probila termin i dr mi je rekao da se svlačim u spavaćku da mi se dete ne rodi na prestupnu godinu user posted image Inače dr mlad, lep, zgodan, ma sramota me bilo da me on porađa user posted image
Klistirali me, sve po propisu, i oko 13h mi stavili gel koji omekšava grlić i od kog kreću kontrakcije, krenule su bikvalno odmah, i na razmak od minut-dva, tri sata sam držala "guzu uvis" i već u neko doba nisam mogla da držim telefon, i da odgovaram mojim RR nišlijkama, koje su mi bila veeeelika podrška preko vibera user posted image To je nešto neopisivo, to ne radi ni familija.
Inače tokom dana rešim da uzmem epidural, u dogovoru sa dr, ali za to moram da budem otvorena 4,5 prsta, a ja nenaotvarala se dabogda, ama nikako! Računam, drugi put je biće brže, ma kakvi...U 17h me dr stavi i na indukciju, od koje imam averziju, kontrakcije se nastave na minut. Dr reši oko 20h da mi ručno otvori grlić pošto mi fali još koji prstić user posted image user posted image To već da ne pričam kolko boli, ko je oset_io zna.
U 20h dr otvorena 4 i po prsta, pozovu anesteziologa i ja pomislim da je kraj mojim koprcanjima na indukciji. On me bocne u kičmu, stavi kanilu, sve po propisu, stave me u boks za porođaj, ali epidural ne deluje. Meri on minutažu, štipa mi noge, bolovi sve jači, kontrakcije neprestane. Kaže "dobro bre mali nisi valjda tolki baksuz", ja mu kažem da jesam, i baksuzluk tek dolazi da izražaja u naredna dva sata. Igla više ne može da uđe koliko mi je tvrda kičma, drže me, ne mogu da se opustim zbog kontrakcija, kičma mi tvrda, kanila ispada, bockao me je minimum pet puta, ljudi moji mislila sam da ću da se srušim. On fantastičan, pokušava da me opusti a čovek se preznojava i lomi kanile. Kaže, nije imao takav slučaj. Zadnji pokušaj, i nek mi je Bog na pomoći, tako mi reče. Već kreću da pominju carski. Ja već digla ruke, i s Milom sam se telila, izdržaću valjda i ovo, tako mi suđeno. Uspe da me ubode, i epidural krene da deluje. Svi odahnuli, malo je falilo da otvore nki alkohol user posted image
To je trajalo do 22h, najjače kontrakcije kreću da mi se umanjuju, nisu bezbolne ali izdržljive su. Kreću naponi, i pošto sam bila pribrana i nakupila snagu, sarađujem sa babicama i dr, dišem, napone osećam uredno, i Natalija nam stiže na svet, u 23h i 5 min. Pogledam u svoju drugaricu babicu, vidim loš izraz lica, bebi obmotana pupčana vrpca oko vrata. Nije odmah zaplakala. Nakon minut,dva (a meni večnost) kreće da plače, kažu mi da je sve u redu i stavljaju mi je na grudi user posted image Još jedna princeza mamina stigla na svet, crna kao Snežana, a bele kože. Divna je, mnogo lepa beba.
Nisam sečena, niti sam pukla kao prošli put, tako da je oporavak brz. Jedino mi je problem odlazak u wc al proći će i to.
Ljubim vas, hvala na podršci! user posted image


< Poruku je uredio Jole84 -- 5.3.2016 19:25:50 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
5.3.2016 21:27:28   
IvanaSK RR
Jole, izdrzala si i sad uzivas sa svojom lepoticom, to je najbitnije!
Grlimo vas!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
5.3.2016 23:14:48   
Ivanka 75
Uživaj Jole user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
6.3.2016 0:06:40   
Didy
Oooo, Jole, pa ja tek sad vidim lepe vesti. Čestitam, srce mi je puno zbog tebe. user posted image user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
6.3.2016 8:53:27   
jess021
Jole, uzivaj sa svojim princezama, sad je sve to iza tebe!!
Cestitammm!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
6.3.2016 8:59:30   
MAMAMAJ
Jole, čestitke od srca, neka je živa i zdrava mala princezica i svi vi s njom. user posted image user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
6.3.2016 9:15:10   
NadaR
O, Jolee user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
6.3.2016 10:25:28   
emicaa
Jole sad uživajte sve zajedno user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Porodila se Jole84 drugi put
10.3.2016 15:34:44   
*Maki*
čestitaaam user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 339
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here