|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 1:12:16   
Didy
IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Didy

Žene, teške teme za subotu ujutro.
Ja odoh na spavanje, mada ne mogu i dalje da se otmem utisku da verovatno niko ovde nije onakav kakav zaista jeste, pa nazvale to "biranjem reči", "otvaranjem duplih naloga" ili kako već.
Elem, laku noć svima!



evo jos ovo da kazem. npr didy i ja imamo totalno drugacije stavove i misljenja. i kada bi svaki put na njene postove odgovorila onim sto zaista mislim ne bi se nikada ni pogledale (tako da joj se ne uvlacim u guzu nego preskocim ono sto mi ne legne). a toliko volim da caskam sa njom o nebitnim stvarima, deci , braku i td da vam ne mogu opisati. i jeeedva cekam tu kafu koji dogovaramo mesecima i samo je ja kornjaca kocim.


Ju, ju, ju... user posted image Kakve nebitne stvari, meni je ovo trenutno najbitnije i najvrednije što imam.
E, znaš, ja tebi sve lepo kažem, a pošto se još uvek nisi naljutila i još uvek hoćeš da pijemo kafu zajedno, izgleda da ja to baš znam lepo da kažem.user posted image Ili si ti vrlo tolerantna. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 1:16:30   
bubulence
nisam mislila da su deca i brak nebitne stvari ali na primer kaputi jesu user posted image , sedista za kola i td...
ajde brisi na spavanje...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 1:23:07   
Didy
IZVORNA PORUKA: bubulence

nisam mislila da su deca i brak nebitne stvari ali na primer kaputi jesu user posted image , sedista za kola i td...
ajde brisi na spavanje...


user posted image

Izeš ga, sad mi Sofija svaki put traži sladoled i da umače pomfrit u njega. user posted image user posted image Spominjem te redovno. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 1:24:11   
bubulence
hihihi ljubi je teta Bubi user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 1:26:08   
jabudic
Bubi, nema potrebe da ospete paljbu po zeni ako zeli musko dijete. Ja se ne salim da zelim zensko. Ko ce da me osudjuje zbog toga neka puca. Naravno, ako bude musko necu ga baciti nego cu ga poslati Klaritiuser posted image

Ja vec rekoh da je trebala pisati post kao Macaki, tada bismo se trudili da joj pomognemo, umjesto da je osudjujemo, ali ne bih cutala nekome jer ga volim, naprotiv, njemu bih radije pokusala ukazati na pravi put, nego nekoj nebitnoj osobi.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 1:32:03   
Klarita
Pa svi se vrtite ko kisa oko Kragujevca, a Bubi je lepo napisala poentu...i bez'te bre u kafanu, ce nas opomene lesicauser posted image
Jabudicu, ne znas ko sam i gde zivim user posted image krijem se iza nika i glumim savrsenu zenu i prorocicu user posted image
No, nije tema nikako, a je l' smisljas ti ime za devojku crnogorku?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 2:01:17   
*boka*
KONAČNO iščitah celu temu i u potpunom sam zabezeku!!!
Drago mi je što ipak nisam učestvovala u komentarima, ali ne zbog toga da nekog ne bih uvredila, jer se na kraju ispostavilo da je u pitanju naša Macaki, već zato što mi je cela ova priča pretužna! Prvo činjenica da se neko (bilo ko, ne odnosi se samo direktno na nju) predstavlja "velikim vernikom" a da u sebi nosi toliko mržnje i zavisti, a zatim to da taj neko sve vreme govori u ime druge osobe i zatim samom sebi odgovara sada svojim pravim imenom tj. nadimkom kao ospba koju mi poznajemo.
Ovde se neradi o problemu o kojem je ona pisala, već o nečem mnogo ozbiljnijem, psiholozi bi to nazvali "podvojena ličnost". Kad pročitate post koji piše pod lažnim imenom i kasnije odgovor toj osobi pod pravim imenom shvatite da se ona bori sa dve strane svoje licnosti, dobrom i punom razumevanja i onom zlom i sujetnom, željnom osvete. Ja nisam psiholog i ne usudjujem se da dajem dijagnoze, ovo sto sam gore napisala je samo moje lično mišljenje i zaključak na ovo što sam pročitala, a iskreno bih volela da sam mnogo pogrešila. Žao mi je neizmerno zato što sam upravo saznala drugu, na žalost ne lepu stranu osobe koju sam ovde zavolela i sa kojom mi je bilo prijatno da ćaskam i razmenjujem mišljenja.
Sad se baš loše osećam...

< Poruku je uredio *boka* -- 25.1.2015 2:05:36 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 9:45:48   
bubulence
Samo da prijavim da sam jos uvek sokirana user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 9:57:46   
serpica

IZVORNA PORUKA: bubulence

Samo da prijavim da sam jos uvek sokirana user posted image




Bubi mozda je samo usamljena,tuzna,depresivna pa je htela da na ovaj nacin skrene paznju na sebe,ne znam,mozda joj fali ljubav,paznnja,koju kod kuce ne dobija pa se nama pozalila,ko zna...meni je iskreno zao user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:03:20   
Olga75
verujem da je imala razlog da otvori dupli nalog , mada bi nekako sta ja znam , bilo postenije da je pisala kao anoniman
no sad , ima problem koji ja ne razumem
i dalje mislim da bi vise pomogao psihoterapeut nego duhovnik , jer oni linkovi o paklenim mukama su mi krajnje jezivi i odlicna podloga za paranoju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:11:21   
mali_mis
Ja imam jedno glupo pitanje user posted image Sta mu dodje duhovnik i koji je njegov posao?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:13:48   
Maslacak15
pa sigurno da je tako Serpi. Zato sam joj i pisala da joj svekrva nije majka, jel kad razmislis svodi se na to da ona pati sto svekrva ne voli podjednako zaovu kao nju. Sto je stvarno smesno i tuzno istovremeno. Zanemarimo to sto je svaka zavist pogresna stvar i u hriscanskom mislu ( to je njoj vazno ) a i u ljudskom, sta tu ima da se zavidi? Zavidis nekoj zeni ( zaovi) koja iza sebe ima propali brak, i kao sto sama kaze dete sa problemima, koja se vratila u roditeljsku kucu i pomazu joj mama i tata da sastavi kraj sa krajem... Stvarno je nepojmiljivo. Ali zestina kojom to prepricava ( o frizuri o siru itd) meni deluje da ona to stvarno to tako oseca, tj da njena osecanja nisu gluma. Ja mislim da ona iskreno smatra da je nepravda sto ove dve idu na frizuru a ona ne. Naravno
to upucuje samo na to da nesto ozbiljno ne stima u njenoj svakodnevnici ako to tako oseca.

Zato se iskreno nadam da ako ovo cita da ce otici i potraziti pomoc. I vidi koji su pravi uzrocnici problema. Jel problem ne moze da bude necija frizura, problem je negde drugo i mnogo je dublji.
A meni se cini da su u pitanju dobri ljudi u njenom okruzenju koji ce hteti da joj pruze podrsku da prevazidje stvari koje je tiste. Samo ako bude potrazila pomoc. Mozda je dobar znak da se ovo desilo, mozda je to njen pokusaj da izadje iz caure samo na pogresan nacin. NAdam se da ce potraziti profesionalnu pomoc strucnjaka.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 25.1.2015 10:16:06 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:15:39   
Olga75
pa to je svestenik kod koga ides , obicno je to zupnik - paroh ali ne mora d bude . On ti daje neke savete i "cuva "tvoju dusu . Kod rimokatolika postoje duhovne obnove i duhovni razgovori , nije ni slicno ispovedi ali tamo pricas o nedoumicama glede tvoji postupaka i tako
izes ga , ne znam da objasnim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:16:55   
mali_mis
Hvala Olga user posted image Shvatila.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:20:40   
bubulence
kod nas duhovnik- svestenik.
maslacak slazem se, i meni se cini da su oko nje zaista dobri ljudi i da bi joj rado pomogli.
eno sta je juce napisala sta je bilo dok je trudnovala... toliku pomoc od svekijevaca malo ko ima...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 10:34:23   
Sanjica26 RR
I ja sam jos uvek sokirana i skoro nisam ni spavala.
Mene toliko pogadjaju ljudski problemi. Macaki nisam ni upoxnala ali toliko se lose osecam zbog nje.
I koji je to duhovnik koji je nije savetovao kako treba. Mnogi se nazivaju duhovnicima, nazalost.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 25.1.2015 10:37:46 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 11:45:33   
*boka*
Ni ja sinoć do kasno, odnosno rano ujutru nisam zaspala. Pogodilo me jako sve što sam pročitala. Razmišljam, da se zaista okrenula veri i Bogu, nikada je ovakve misli ne bi savladale. Da je radila išta u životu, a ne samo sedela u kući i čuvala decu, sigurno bi bila mnogo srećnija i možda u ovakvu fazu ne bi ni upala.
Ne znam... pomešana su mi osećanja, set_im se samo da ima malu decu i iskreno se nadam da će makar radi njih potražiti lekarsku stručnu pomoć, a ne odlaziti kod duhovnika koji joj je (iz posta sam shvatila) rekao da joj je zaova "nešto napravila"... ovo je već sujeverje, otišlo je daleko od vere i iskreno se čudim kako je moguće da je to neko svešteno lice izgovorilo...


< Poruku je uredio *boka* -- 25.1.2015 11:46:16 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 11:51:05   
Sanjica26 RR
Boko ko zna da li je on duhovnik ili sam sebe tako naziva. Sto mm kaze ima dosta takvih ljudi samo sto se ne otkrivaju. Morala sam da mu ispricam.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 11:53:05   
*boka*
I ja čisto sumnjam Sanjice da jeste, jer ovo sto je on njoj rekao i kako je savetovao je čisto sujeverje. Takvo nešto sveštenik ne bi izgovorio.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 11:58:34   
Sosa Mena
To ni jedan duhovnik ne bi reko tako da mislim da je to izmislila samo da bi opravdala svoje razmisljanje. Zao mi je sto je sebe dovela u to stanje i mislim da njoj pored duhovnika ako ga uopste i ima potreban i lekar. Jer nacin na koji je ona sve ovo prezentovala i odgovarala sama sebi pritom uopste nije naivno. Zelim joj sve najbolje i da se sto pre izvuce iz ove situacija zarad svoje porodice.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 12:45:30   
QueenJ
Udubila sam se u priču, sve iščitala od početka i izgubila dragocenih sat vremena nedeljnog jutra dok E. spava...
Šok.
Macaki, žao mi je zbog situacije u kojoj se nalaziš, ili misliš da se nalaziš. Žao mi je što nemaš obraza da se obratiš za pomoć i savet pod pravim nickom. Ili makar anonimna. Dakle, svesna si da nisi u pravu.
Slažem se, potraži stručnu pomoć. Ili posao. Ili frizera. Ili trenera...
U svakom slučaju, pokreni se, nađi vremena za sebe i izduvni ventil za svoje probleme i jako veliku količinu negativne energije.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 13:21:29   
degu
Ne znam šta bih rekla user posted image mislim da ni kao Anonimna pod svojim nikom nije mogla da izgovori sve što je izgovorila a bilo joj je potrebno da se istrese, izbaci to iz sebe. U njoj se bore dobro i zlo, lepo je sama rekla. Kako kažu dokoni mozak je đavolja rabota(ili nešto tako) najgore je biti besposlen tada nam svakakve misli padaju na pamet. Uzmi bavi se nečim i poslušaj samu sebe, jer samoj sebi si sve najbolje objasnila. Ljudi oko tebe uopšte nisu loši i nemoj da uradiš nešto zbog čega ćeš se kajati. Idi kod psihologa, razgovaraj, izbaci sve iz sebe. Najbitnije je da sama shvatiš zbog čega si stvarno nezadovoljna.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 13:53:44   
Rosita
Dobro je što nakon ovog razotkrivanja žene pišu sa razumevanjem i afirmativno, jer je ovo još jedan udarac za ženu i pretpostavljam da se sada jako loše oseća. Možda je istresanje pomoglo, ali je ovo razotkrivanje veliki udarac. Naravno, to tako treba i biva... eto, sad je to rizik, ali i šansa. Velika šansa da se uzme svoj život u svoje ruke i preduzme nešto dobro. Srećno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 13:57:04   
Klarita
Rosita, mudro zborisuser posted image ja sam jos uvek pod jakiim utiskom i lose sam spavala i ja...nadam se da ce Macaki stati na loptu i dobro izanalizirati situaciju u kojoj se nalazi. Mislim da je ovo jos starsnije za nju, ova osuda i sokiranje od sviju nasuser posted image Macaki, ako citas, drzi se zeno draga...nisam neki vernik, ali znam da vernici ovako nesto ni ne pomisljaju, mozda si samo trazila izlaz iz zituacije u kojoj se nalazis (psihicki) u veri...'bem li ga...uzas jedan!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Rodbinske veze i odnosi
25.1.2015 14:08:06   
Didy
Ja je uopste ne osudjujem, razumem je da joj je bilo tesko da sve isprica. Mislim da se u njoj bore dve strane - jedna koja zna sta je ispravno i druga ona koju ona ne zeli da pokaze ljudima jer shvata da nije dobro. I mislim da je veliki pomak sto ona shvata da to nije dobro i nadam se da ce preduzeti nesto da pomogne i sebi i onima oko nje.
Cak mislim da je i dobro sto je sve ovako ispalo jer su sad sve karte na stolu i sve je cisto i jasno, pa se nadam da ce i ona uspeti da sagleda sve jasnije.
I dalje stojim pri onoke sto sam rekla da mislim da joj je preko potreban posao i da malo nadje negde oduska van kuce, sigurna sam da je to najvise od svega gusi, covek cak nije ni svestan koliko dok se je izkesti malo i ne pogleda na sve iz drugog ugla.
Slazem se da bi i tazgovor s psihologom pomogao.
Meni je jako zao sto nju sve to tisti i sto imam osecaj da ce samo jegde sve to da eksplodira ako uskoro je nadje nacina da se umiri.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here