|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:23:01   
jabudic

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: jabudic

Bubi, kako ovo brzo prodje user posted image
Da sam ja bila trudna onda kad sam imala pozitivan-negativan-pozitivan test, sad bismo se zajedno stresirale user posted image


daaa, zamalo! sledecu trudnocu cemo tempirati da budemo zajedno user posted image


Bubi, koju sledeću?
Evo se družimo sad, dva od tri puta nije malo user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:41:38   
bubulence
kada se setim kako si govorila posle Jakija a vidi te sada... znam da ces bar cetvoro roditi user posted image . bar ti znas kako je lepo kada ima vise dece... e jeli tvoj brat otputovao?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:46:14   
branki*
meni malopre ode brat i snaja,bilo lepo,boza dobio poklone,malo vecerali,i tako...sad pospremila,komsije iznad se vesele,ja lezim malo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:48:20   
jabudic
Pa posle Jakija mi nije bilo ni čudo, sama 24h sa dvoje djece, nisam bila umorna, nego hodajući mrtvac user posted image
Sad je situacija skroz drugačija, i ide u prilog meni i bebi. ALi stvarno, nikada nisamo planirali više od troje i ne vidim se u tome. Tako da sam sigurna da je to to.

Brat mi je otišao na brod, prvo u Las Palmas, posle je bio nemam ti pojma gdje, danas se javio negdje iz Portugala, ne stižem da pratim :)
Uglavnom, super je zadovoljan, sve je mnogo bolje nego što je mogao da zamisli, ima tretman kao i gosti... Tako, i ja sam zadovoljna, zaslužio je da mu bude dobro...user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:50:09   
bubulence
branki jesi pocela da se spremas?
jabude divno, drago mi je da je zadovoljan. preko koje kompanije je otisao, jel znas?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:53:49   
jabudic
Bubi, nije preko kompanije, otišao je preko kuma koji plovi već godinama i na visokoj je nekoj poziciji, i trebao im je hitno neko baš kao moj brat ( crnogorska posla, kumovi i tako to user posted image ).
Tako da se sve desilo za 3-4 dana...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:54:46   
srculence25
Dobro vece drage user posted image gledam spisak bas ce nam biti veselo u januaru i februaru kad se izredjamo user posted image
Ja jos nisam svesna da je to tu skoro blizu.Srecna vam nova godina,zelim vam da vam ova godina bude jos bolja od prethodne,puno zravlja,decijih osmeha i ispunjeni zivot ljubavlju.
Mene od jutros boli grlo.Mi sinoc promenili plan pa zavrsili kod komsija u ponoc lepo smo se proveli i malo smrzli.
Imam taj problem zimi gde god odem svuda mi zima niko ne lozi kao sto mi volimo toplo bas.Kod nas ko god dodje kuka na toplotu a mi tako navikli.
Zenice jedete li vi kiselog kupusa?negde sam citala da nevalja zbog listerije ali ja bas navalila neznam kad je dosta user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:57:35   
bubulence
hihihi crnogorska posla user posted image !
srculence ja ga jedem, tacnije davim se u njemu. pravim se da nisam cula da ne valja jer sam i u prvoj trudnoci jela pa je sve bilo ok..

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 22:58:51   
branki*
bubi,pronasla sam vencani list i krvnu grupu i krvnu sliku,ako se to racunauser posted image treba da spremim torbu za porodiliste,sama sebi se cudim koliko kuliram,kao da imam jos ihhaaahaj koliko do porodjaja.samo pricam,a nista ne radim.ali,moram,vreme je vec.sa bozom sam sve spremila kad sam usla u 9.torbu komplet.
srculence,ja sam bas ovih dana jela puno kiselog kupusa.nisam cula za to oko listerije,ne znam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 23:21:54   
srculence25
Branki i to je nesto user posted image Bogami bas si usitnila user posted image
Jeste isle u skolicu za trudnice?bas vas briga koje ste prosle kroz porodjaj znate sta vas ceka user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 23:25:07   
*boka*
IZVORNA PORUKA: choopa choops

I ne znam koji mi andrak treba da čitam tu temu, samo se nasekiram. Meni dr rekla uredu su nalazi, a onda tu pročitam kaže maslačak da je za DS Papp 0,4...A meni bio 0,55.user posted image Ma, ne treba ništa čitat!

Chupsi ja sam vec nekoliko puta izrazila svoje misljenje o tim double i tripple testovima, po meni je to potpuna budalastina i glupa statistika. Moj prvi je bio ocajan, Free beta HCG 4.86 MoM, pa sam rodila zdravo pravo dete. Pisala sam i o mojoj koleginici koja je imala idealan double test, radila ga je drzavno, ali je doktoru kod kog ide privatno bilo sumnjivo nesto na UZ i predlozio AC, na zalost morala je da prekine tu trudnocu. Hvala Bogu ubrzo posle rodila je zdravo dete. A i vecina nasih lekara nije dovoljno obucena da tumaci te testove, pa cim nesto malo odskace od standardnih vrednosti, odmah salju na AC. Mislim da ti testovi sluze samo za zbunjivanje trudnica. Evo ja ga jos nisam odradila, a vec znam da ce rezultat biti los, tako su mi obe doktorke rekle (drzavno i privatno), ali kao treba da uradite. Psujem sebe sto idem, ali cu uraditi... i znam da cu da se sekiram opet.

Srculence i ja jedem kiseli kupus i jako mi prija!
Branki brojis sitno user posted image



_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
1.1.2015 23:33:00   
*boka*

IZVORNA PORUKA: srculence25

Jeste isle u skolicu za trudnice?bas vas briga koje ste prosle kroz porodjaj znate sta vas ceka user posted image

Srculence ja sam isla u skolicu za trudnice i na vezbe i bila sam potpuno odusevljena! Vezbe nam je vodila jedna predivna babica, ljubim je u okice, tako nas je sve lepo pripremila za porodjaj, predivne savete nam dala, naucila nas svemu, kako koja udje u 39. nedelju sa njom je radila posebne vezbe, napinjanje za spustanje bebe (ako se ne spusti sama u kanal) i napinjanje za izbacivanje bebe. Ja sam bila tako streberski pripremljena, otisla toliko samouverena u porodiliste, ali... na kraju CR. Jako sam se smorila ne zbog CR, prosao je savrseno, vec sam imala neki cudan osecaj, kao da sam izdala tu zenu koja se toliko potrudila da me svemu nauci. Cak sam i plakala zbog toga user posted image
Sad necu ici, jer ce i sledeci biti CR i bas mi je zao, divna poznanstva sam tamo stekla i dve sada sjajne drugarice.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 0:08:39   
choopa choops
jabudic ne znam gdje ti je brat, ali vidim putuje...i ja bih putovala user posted image
Mene danas isto zezaju kao da rodim još jedno, ali što bi rekao Đura: Ma zdraaaaaaaaaaaaaaavo! user posted image Nema šanse da ležim više ikad u životu, mogu slobodno sve da izvadim poslije ove trudnoće.

srculence, ja sam to čula za zelenu salatu, koju isto jedem, ali ne i za kiseli kupus. Ja se juče najela kod mojih, obožavam ga.

Nisam išla u školu za trudnice, kod nas toga nije bilo, ali sam sve iščitala iz knjiga i pronašla na youtube-u i kao da jesamuser posted image

Boko, ma znam. Ali što je najbolje meni je dr rekla da je OK nalaz, i nisam se ni stresirala dok ovo ne pročitah. To mi stoji u malom mozgu i do kraja će da me kljuca! Biće sve u redu ako Bog da user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 2.1.2015 0:11:49 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 0:43:34   
Tanjica81
Drage trudnice...Srecna vam Nova godina. Zelim vam sve što se poželeti može...ali najviše zdravlja.

Citam vas stalno...al me "sramota" da se zalim. Osim povremene kiseline/gorusice nemam nikakvih problema...Samo se brinem,ali to je normalno.

Anita kad mojim curama boli grlo ilu kaslju stavim kasiku meda u mlako mleko...

Sve vas user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 0:55:20   
nata90
Ja bih jako volela kad bi mogla da idem u skolicu,trebala sam da krenem 5 januara,ali mi je dr rekao da ne smem da idem jer je beba jako nisko i strogo moram da lezim. Ubija me to sto sam prikovana za krevet,ocekivala sam da cu u ovoj prvoj trudnoci maksimalno da uzivam,ali nazalost nista od toga ovaj put... vise srece sledeci put. 😉

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 7:58:28   
soni
user posted image


Dobro jutrooo...Budjenjeee....Kakp ste spavale? Kako podnosite trudnocu??

Kad smo se vracali iz Srbije izgube nam kofer i tek juce nam stigao...I to kofer sa hranom , lekovima i sl...Bas sam bila besna al desaa se....Nakupovala sam slanine, supe u kesici :)...
Isla sam i na kontrolu kod ginekologa na 4D UZ... Kae da je ve ok, i naazi i rekao mi je da je decak user posted image , a u Norveskoj su mi 2 puta rekli da je devojcica ...Sada ce biti zaniljivo...user posted image user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu nata90)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 9:22:12   
bubulence
Soni gde slaninu da ti izgube user posted image !?
srculence isla sam u skolicu u prvoj trudnoci i isto kao Boka, nosim predivno iskustvo. mislim da mi je to mnogo pomoglo na porodjaju. sada ne idem jer ovde nema...
tanjice uzivaj, znas i sama kako je na kraju. nemij da brigas nego uzivaj dok mozes.
mene opet boli desni guz user posted image . jaaaakoooo i uopste ne mogu da lezim, tesko mi je i da sedim. tako da sam pola noci prepesacila po stanu...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 9:28:35   
serpica
Dobro jutro devojke...ja se probudila sa glavoboljom ali me boli samo jedna tacka gore na temenu user posted image
Trebalo bi neku tortu da spremim za sutra ali mislim da cu da kupim...nemam snage da preavim,a i kad se pomislim das punim 35 user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 10:11:15   
branki*
izlogova meuser posted image mrzi me opet da pisem,samo da se javim...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 10:17:22   
choopa choops
Jutro :-)

Meni se taaaaako spavalo jutros, ali moralasam da se ustanem zbog djece, jer je MM otišao na trening, pa da ne naprave haos user posted image

soni, pa ako je na 4D UZV onda nema greške ja mislim user posted image Svejedno, zeznuta situacija, naročito jer nećeš znat kakvu robicu da kupiš user posted image

bubu kad smo kod bolova, mene je prekjuče tako zaboljela kost u lijevom guzu user posted image jedva sam hodala. To mi se desi tu i tamo, nemam pojma od čega. Bilo mi je dva tri puta prije trudnoće, a negsje na početku, u drugom-trećem mjesecu me uhvatilo 3 dana nisam mogla da hodam. I onda prestane samo od sebe.Pojma nemam šta je.

šerpice ajde bez stresa, i ja ću za dva mjeseca 34. Bitno da smo mlade u duši i da izgledamo odlično user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 10:31:45   
Trcosava
J da vi mahnem i da zamolim da bolove ne pominjete user posted image

Karlica, prepone, svetlana - kao da nisu moji. Ljudi moji pa ja se ne sećam da me ovako bolelo sa Anom. Sve je ok dok šetam, čim sednem - muke sa ustajanjem. Noću da ne pominjem. A da nep ričam kad pobam da legnem na bok, par puta ovaj mali se tako namesti da me boli ne znam ni ja šta i onda ne mogu da se maknem od bola(recimo negde oko jajnika) i onda mora neko da me diže. Ustajanje iz kreveta je tek hit user posted image

Još 6 dana, pa da vidim sa mojom dr kad misli da me porađa. Smejala sam se onoj ženi letos kad je došla i rekla 'meni danas termin, druga mi je trudnoća - porađajte me' user posted image ja neću ni termin da dočekam hahahahah

Inače smo ovako svi ok. Juče na snegu bili... Kao tenk se osećam, sporo i ogromno. Mrzim zimu jer se trontam da mi ne bude zima, a onda se jedva krećem! Stomak je samo šljag na tortu!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 10:40:28   
jabudic
Ja sam jutros ustala tako nervozna da ujedam. Nije mi se ovo nikad desilo. Eh, i ja u februaru 29... Sve nesto mislim do 30. se zivi user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 10:46:47   
bubulence
jabude zivot tek pocinje sa 30 user posted image , veruj!
Trco joj, a da probas sa sexom, znas da on sve leci user posted image .
ja sve pretim muzu, jos samo dve nedelje pa je nadrljao ...
cupo i meni je tako bilo na pocetku, boleo guz par dana pa orestao a sada opet poceo... a hvala Bogu ima sta i da boli user posted image . samo u guzi imam jedno 20kg

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 10:55:13   
choopa choops
Ma ja otiđoh ljetos kod nekog što "namješta kosti", kaobajagi radi MM, a kad smo došli tamo on kaže da ja imam ogorman problem, a MM ne user posted image I tako ispomjero me, mogu reć da je prijalo. Ali ovo me baš boljelo. Jedan dan ih povela na plažu, bila sam možda drugi mjesec, i nisam mogla ni da siđem ni da se popnem uz neke stepenice. Onda sam gledala ima li koga i išla četvoronoške user posted image Ne znam kako bih opisala, ali ja kad me to zaboli, imam osjećaj kao da mi se iščašio kuk?!

Trcos ima li ikakvih naznaka da će skoro?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 11:08:44   
Trcosava
Ej Bubi, padao mi na pamet, ali mi iskreno frka da ne pokrenemo. Od svega što su mi napričali ostaje ona opasnost da pukne vodenjak i s obzirom da ima dosta plodove vode, povuče pupčanu. Pa sve kao se tešim da izdržim do 8. kad idem na pregled kod moje dr i da je molim i kumim da pokrećemo porođaj user posted image

Čupo, nikakvih naznaka.
A pa nisam vam ja rekla detalje sa pregleda user posted image
Elem, bi onaj dr koji sam mislila da će biti. Pitala sam koliko je to posteljica blizu ušća, kaže ima jedno 3.5 cm do ušća. Kao nije to taaako nisko (kako je moja dr meni rekla i ona bila uspaničena). Kaže grlić je čvrst i čini mi se reče dugačak, ali generalno sve ok. I on se slaže da ima dosta plodov vode, ali kao bolj više nego manje.
Tako da će verovatno biti kao i sa Anom, se sad da li će da mi daju nešto za mekšanje grlića pojma nemam.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here