|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 22:14:19   
Štetica
Drugarice samo da vam pozelim sto lakse porodjaje i sto brze oporavke,a svima koji idu na CR da prodju kao ja. Ustala sam sutradan,prvo ustajanje babica mi pomogla,posle sat vremena sam ustala sama,rana malko zatezala al izdrzljivo,sve u svemu sam super prosla. Bebac sisa,mleka imam za tri bebe,tako da moram da se izmazam,Nobelovu nagradu treba dati onome sto izmisli pumpicu.
Ljubimo vas nas dvoje

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 22:18:18   
branki*
steti,super sto si lepo proslauser posted image kako je beba?
nama sad odose gosti malopre..rasklonila i odmah se zakucala za rr.sutra nam opet dolaze drugari sa decom.
sta radite vi?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 22:27:08   
Štetica
Branki super je,sisa lepo,posto mi je tek danas nadoslo mleko da ga ima bas,nadam se da ce lepo napredovati. Trebalo bi u ponedeljak da nas puste kuci pa da lepo samo siki,jer ovde ga dohranjuju posle svakog podoja,pa na sledeci dodje skoro sit.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 22:29:25   
branki*
a,sto ga dohranjuju posle svakog podojauser posted image kod nas se ,cini mi se,lezi nedelju dana posle carskog.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 22:38:39   
Chipsy
Stetice, cestitaaamuser posted image , diivno. Jesi li bila u spinalnoj ili totalnoj?
Mene je malopre bas sevala prepona, jel pisala bese neka od vas o tome?
Brinem se sto ne osecam bebca jos, osecam ja nesto po stomaku, al nije to touser posted image Danas sam 16+1. Cini mi se da sam u prosloj trudnoci osetila pokrete u 18., ali sad bi trebalo ranije

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:03:30   
srculence25
Nemogu doci na red pa tipkam preko mob.
Ceo dan sam bas neraspolozena bez nekog razloga
Sto se tice skolice isla bih ali ovde nema.Neznam tehniku disanja.Ako neko zna dobte sajtove o tome neka mi posalje na pp.
Isli smo malo u kupovinu bebecih stvari,sve je tako medeno i maleno da sam se rasplakala kako cu tako maleno obuci.Kao slag na tortu kaze baba od mm sto smo kupili tako malo valjda necu tako malo roditi.A ona ko da nije radjala pa nezna.

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:08:20   
serpica
Stetko user posted image za vas dvoje...
sve vas user posted image odoh jos malo da procitam i da spavam ceo dan me boli glava...ujutru cu da kuvam kafu

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:12:55   
bubulence
stetice zasto dohranjuju user posted image ?
srculence user posted image , naidju takvi dani. probaj da nadjes na youtube disanje.
chipsy sve smo se zalile na prepone a za bebu se ne brini, ja sam moju umislila da sam osetila oko 15. nedelje a ustvari se javila tek oko 19. cini mi se... ima vremena. zavisi i gde je posteljica.....
zene, moj problem je opet moje detence, ovo veliko. davim je, gusim, samo je ljubim, pricam, idem za njom, pomislice da sam luda. a ja tako osecam grizu savesti sto cu da rodim drugo dete, sto ona nece biti jedna jedina.plasim se da joj necu pruzati sve ono na sta je navikla... danas sam je drzala budnu do pola 11 a ona je navikla da je do 9 komirana. i sve to da bih je mazila i da joj pricam da je najvise volim... na kraju mi je rekla "mama ajde malo voli tatu da ja mogu da spavam"user posted image

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:13:33   
bubulence

IZVORNA PORUKA: serpica

Stetko user posted image za vas dvoje...
sve vas user posted image odoh jos malo da procitam i da spavam ceo dan me boli glava...ujutru cu da kuvam kafu


sutra hocemo duplu cast, za rodjendan i za paket za trudnice user posted image user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:14:27   
branki*
chipsy,ja u ovoj trudnoci nisam uopste ranije osetila pokrete bebe,iako mi je druga trudnoca.
srculence,oni su stvarno biseri sa svojim izjavama i komentarimauser posted image ,ne,odmah ces da rodis skolarca!svasta..


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:30:44   
serpica

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: serpica

Stetko user posted image za vas dvoje...
sve vas user posted image odoh jos malo da procitam i da spavam ceo dan me boli glava...ujutru cu da kuvam kafu


sutra hocemo duplu cast, za rodjendan i za paket za trudnice user posted image user posted image




Moze Bubi sve sto kazete,ne odbijam nista,sve za drugarice user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
2.1.2015 23:45:57   
srculence25
Stetice cestitam user posted image
Serpi da da dupla cast user posted image
Nego malo sam se zamislila da nije moj dr pogresio oko pola a mi kupili plavih i zelenih stvarcica hihihihi.
sve zenice koje nose decake uglavnom se zale na sutanja dole a mene bas naprotiv penali u rebra i vise gore ?ima li pravila?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 0:49:39   
choopa choops
Veče :-)

srculence nema pravila, to samo zavisi kako nosiš, da li je beba nisko, visoko i td.

Chipsy ja sam svaki put rano osjetila, ali štorekoše cure to sve zavisi od mnogo stvari. Meni je posteljica svaki put bila na zadnjem zidu....

bubu podsjeti me na onu temu nešto: Emocije prema prvom djeteu kad dođe drugo...Većina je to prošla user posted image

Šteti i kod nas u nekim bolnicaama dohranjuju između podoja, meni su M donosili musavog od AD mlijeka user posted image Ali nije nam to smetalo za dojenje. Mada meni ni pumpica tada nije trebala. Ne znam, ja sam imala sreće sa dojenjem svaki put, kad čujem kako se neke žene muče, kod nas je to sve išlo totalno lagano. Bez problema ikakvih...
branki djau im dohranu jer najverovatnije ne mogu da ih slušaju kako plaču uglas user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 0:53:11   
choopa choops
serpice srećan rođendan user posted image

bubu i meni su porođaji bili banja, ali zato trudnoće user posted image

Mene nešto boli stomaak noćasuser posted image Ne znam je li od tga što mi se ide u WC pa ne mogu ili je nešto drugo??? Nije mi tvrd kad legnem na leđa, što je dobar znak, ali me boli u dnu...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 1:00:17   
Štetica
Uh pa neznam sto ih dohranjuju,al to im je praksa. Verovatno sto ih mrzi da prate dal je dete gladno ili ne,nego guraju flasicu svakom. I meni ga donesu musavog,pa zato i znam da je jeo izmedju,a mleko je krenulo ludacki,danas sam posle podoja izvukla 40ml na pumpicu,plus sto posle svakog izmuzem i rucno.I ovde je posle CR obavezno 6 ili 7 dana,zavisi ko je od pedijatara u smeni taj dan.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 6:06:16   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Chipsy

Stetice, cestitaaamuser posted image , diivno. Jesi li bila u spinalnoj ili totalnoj?
Mene je malopre bas sevala prepona, jel pisala bese neka od vas o tome?
Brinem se sto ne osecam bebca jos, osecam ja nesto po stomaku, al nije to touser posted image Danas sam 16+1. Cini mi se da sam u prosloj trudnoci osetila pokrete u 18., ali sad bi trebalo ranije


Čipsi priča nas dosta o preponama user posted image Za pokrete ne brini. Prvo sam osetila negde oko 20. nedelje, a sad... Uf ne znam koja sam bila nedelja, ali znam da je bilo ohoho posle nuhalnog. Tamo negde u avgustu. I to samo zato što sam se iznervirala pošteno.

Ja sinoć ipak primenih moj lek za sve bolove user posted image i ništa me nije bolelo, ali evo sad ne mogu opet da spavam. Malo otoplilo ovde i odmah mi noću zapušen nos (valjda od vrućine) i nema šanse da spavam. Od 5 sam budna i na kraju ustanem.

Čupo, vrlo moguće da je od toga što ti se ide u wc. Juče me boleo skoro ceo dan stomak, kad sam se konačno olakšala me prošlo - progldah. A nije da ne idem redovno (ok ne svaki dan, ali svaki drugi da što je za mene i više nego redovno).

Srculence, nemoj da se opterećuješ. Meni je sve ili ogromno ili malo. Gledam sestrića od mm on mi maaaaali, pa onda uzmem one bebeće stvari hahaha možeš misliti koliko mi tek to malo izgleda. A sve zato jer sam navikla na mog velikana od deteta (Ana je inače za svoj uzrast ogromna).

Šteti super za CR i mleko i bepca. Za dohranu ja ne znam šta da kažem. Ovde ne dohranjuju, čak sam čula od komšinice da neće da puste kući ni posle CR ako ti ne nadođe mleko i muče i bebe i mame. Ali oni su vidim član one la leche league i forsiraju dojenje do besvesti. U slučaju da nema mama mleka odmah ili da se dere dete, daju fruktozu na špric user posted image

Taaaako, sve vi ispisah od ranega jutra.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 6:47:51   
vonavoj
Jutro! Stetice ti kazi da ne treba dograna.kad vec sad izvuces 40ml imas mleka!! Kod nas su samo nocu dohranjivali ako trazis,ako vide da nemas mleka
.uzmu ih oko ponoci nahrane ih,i u 4 ih vracaju..do tad su gladni vec!
Trco i kod nas daju glukozu na spric,ako beba ima zuticu..i zeki..i mora stalno da se budi da sisa!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 9:02:41   
eca89
Dobro jutro drugarke, ja sam se super naspavala, ova 2 dana, ali bas. Joj, bubi kraljica je user posted image !!! Ja sam spremila torbu za porodiliste, mada ovde kao ne daju nista svoje i mužu sve za bebu sam pripremila, joj jedva cekam ponedeljak, mozda ce mi konacno raditi uz. Lijep dan vam želim.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 9:15:39   
cetvrtko
dobro jutro zenici user posted image vidim pominjete prepone opet user posted image ja sam sinoc cvilila i budila se kao beba xaxxaxa uzasno sam spavala ali se osjecam naspavano za veliko cudo . joooj eco dobro me podsjeti za torbu ,ja je jos nisam spremila . milim sve je na polici samo treba da se ubaci u torbu koja je trebala da mi dodje sa kolicima i sjedistem ali nazalost "zbog praznika " ce doci tek oko 15tog mada mislim da mene nece krenuti prije toga user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 9:33:40   
branki*
evo i mene..bzv sam spavala,to jest nisam ni spavala,boza se probudio covek naspavan,hoce da se igra,skace,prica...eno ga sad spava,a ja ne mogu vise ni da lezim,pa ustadoh,pijem kafu.ova dva dana moram od koleginice da uzmem markicu za zdravstvenu,stoji kod nje da bih u ponedeljak mogla da idem do dr i da krenem sa ctg-om.
sva sam osamucena..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 9:34:23   
Trcosava
user posted image nemam ni ja torbu spremnu. Sad u četvrtak da pitam šta treba da nosim od kuće. Kažem, prošli put samo lična higijena mi je trebala, po želji svoje papuče, bademantil i ako želim svoje spavaćice. Ako bude trebalo nešto da se nosi, u četvrtak ću već kupiti i kapim da ću tad da se dogovorim i sa dr.

Bubi sve zaboravim da ti kažem - ćera ti je genije user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 9:47:49   
serpica
user posted image
Dobro jutro drugarice evo danas ja castim,ima mislim vise od 35 kom,user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 10:13:56   
choopa choops
Jutro :-)

Ja mislim da kod nas isto smije samo lična higijena, nisam sigurnaa čak ni za papuče da l' idu naše ili njihove. Mada sve je stvarno OK, ništa mi ni ne treba neg to i telefon user posted image

Meni se spaaaaava, uništi me ovo rano buđenje - ne volem user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 10:29:40   
branki*
ja pocela da citam onu temu kamperski vodic za porodiliste--da vidim sta mi bese treba ..kako se blizi,mesaju mi se osecanja,cas me hvata euforija,cas me hvata strahuser posted image
choopo,kakvo rano ustajanje,pola 11 jeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
3.1.2015 10:30:12   
bubulence
mmmmm serpi , divno posluzenje!
Trco Ema je haos. sve mislim zapisivacu sta kaze da ne zaboravim i nikako da krenem. ustvari jesam upisala par puta...
ja sam prosli put torbu spakovala dva dana pre porodjaja . plasila sam se da cu se ranije poroditi ako je ranije spakujem. tako planiram i ovog puta... za bebu sve kupim i spremim a za mene jok. ako i krene pre toga, svraticu u apoteku i kupiti. spavacice imam, sve ostalo je manje bitno...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Da li Vam se svidja ime?
jelenavu

Da li Vam se svidja ime Kaica?

Da (10%)

Ne (90%)


Ukupan broj glasova: 177

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here