|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
31.8.2013 13:19:01   
jelenazvezda
ja sam pila utrogestan od 5 do 21 nedelje pa su se pojavile kontrakcije i prepisali mi partusisten na 8h i 4l vode jer on smanjuje tecnost i imala sam manjak plodove vode,onda su me vratili na utr. i u 32 nedelji opet part jer imam kontrakcije i boli me grlic

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu malena_zvezdica)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Ginipral, Partusisten
31.8.2013 13:51:38   
malena_zvezdica

IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

ja sam pila utrogestan od 5 do 21 nedelje pa su se pojavile kontrakcije i prepisali mi partusisten na 8h i 4l vode jer on smanjuje tecnost i imala sam manjak plodove vode,onda su me vratili na utr. i u 32 nedelji opet part jer imam kontrakcije i boli me grlic

Pijem i jedno i drugo, nocu samo stavljam od 200mg Utrogestan.
Da to za zadrzavanje vode, Gynipral cini mi se kao zadrzava vodu ali ja tih problema nemam za sad, cak sta vise idem piskiti normalno cim osetim besiku da je puna ...cim me potera a trudim se piti i dosta tecnosti. Nego uz Gynip. ne treba jesti puno slanog jer slano zadrzava vodu i ovako van trudnoce. Meni sad odgovara ovako neslano jos sam na post operativnoj dijetalnoj da ne kazem kasastoj hrani user posted image
Muz dosoljava sebi po potrebi i ne gundja potpuno me razume, a ja gledam kako meni dobro.
Mene grlic nije boleo, to se desava kad imam urinarnu infekciju ... a plodovu vodu imam dosta to na svakom izvestaju pise za sad.
za vreme nekih kontrakcija me boli ceo stomak a nekad ne, kako kad se potrefi.
Uglavnom nocu me boli preko dana se potrefi da je ok.

Sta da ti kazem jelenazvezdo miruj i ti ako mozes, spavaj leskari ne misli da boli ... gledaj nesto na tv sto bebii tebi odgovara... preguracemo vec nekako do termina ili makar dok ne sazri beba za izlazak user posted image

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Ginipral, Partusisten
31.8.2013 21:14:06   
jelenazvezda
nadam se bar dok ne sazri,iskreno ni ne jurim termin jer me uzasno bole prepone i vec gubi strpljenje,mene je boleo gelic zadnji put kad sa se otvorila,pa se zato plasim da se to ne nastavlja,jedvca cekam 10. da idem na kontrolu,a kad me uhvati kontrakcija vise mi je neprijatno kao da mi se usuce ceo stomak i ne mogu da disem

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu malena_zvezdica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Ginipral, Partusisten
5.9.2013 8:39:33   
malena_zvezdica
Eto mene sa kontrole ....i exp UZ i opsti ginekolog moja dr. me pregledala ...beba je ok ima 1400g srce moje malo <3 user posted image
Mama je smrsala 4 kg sad imam 54kg. user posted image
Kontrakcije imam dalje tvrd stomak ko kamen kazu to je posledica sad posle operacije sl. creva ali posto se i dalje desava i dalje da pijem Utrogestan 3x1 i aplikujem vaginalno preko noci :(
Skidaju me sa Giniprala postepeno... sad ja pijem na 5h 1 polovina pa 1 cela ....kasnije prelazim na 4 puta na dan to je valjda na svakih 6 h ali po pola.
Treba da pijem uporedo jos Mg kaze to isto ublazava kontrakcije i naravno Gvozdje ali Refferum sirup jer je on blagi laksativ sa puuuno C vitamina. Lezim strogo mirujem, mada juce bilo sve ok bez tvrdog stomaka ceo dan pa sam malo se kretala po kuhinji, kuvanje i pranje sudova. Eto danas od ranog jutra oko 03h opet tvrd stomak user posted image
Danas odmaranje ceo dan samo da se ne ukocim u krevetu opet od lezanja ...ledja me bole user posted image

Jelenazvezdo :) isti osecaj i kod mene ko da ostanem bez daha pa disem po malo i na sitno .... javi sta je bilo na kontroli obavezno

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Ginipral, Partusisten
6.9.2013 22:53:35   
Zemunka85
Zenice, ja sam jsto to prosla. I disanje na rate i baas baas kontrakcije od 16 nedelje. Bilo ih je i po 30 u danu. Snimala sam tel jer mi DR nije verovala. Imbolove stalne i svasta i sve je bilo ok. Samo pozitivaaaa...

(odgovor članu malena_zvezdica)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Ginipral, Partusisten
6.9.2013 22:59:00   
jelenazvezda
izdrzala si do termina :)

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Ginipral, Partusisten
6.9.2013 23:15:28   
dijana1*
Jelena izdrzi jos tri nedelje, verujem da ce biti sve uredu. Sada se pazi maksimalno koliko mozes user posted image

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Ginipral, Partusisten
7.9.2013 23:53:09   
jelenazvezda
trudim se koliko mogu,al bas osecam bebu nisko i ogroman pritisak

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Ginipral, Partusisten
8.9.2013 0:06:15   
Sanchy
Malena Zvezdica ne vidim ticker tvoj pa ne znam koja si nedelja ali po gramazi bebice ne bih rekla da si preko tridesete pa mi nije jasno zasto te skidaju sa giniprala kada ocito imas kontrakcijeuser posted image ..ja sam ginipral pila do 36 nedelje kada sam prestala gotovo odmah sam dobila kontrakcije ,posteljica je pocela da se odvaja i porodili su me na carski u 37 nedelji tacno,dvadeset dana pre termina,,menbi je ginipral odrzao trudnocu pa zato pitam?

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Ginipral, Partusisten
10.9.2013 23:32:51   
srna001
Meni su na UZ videli kontrakcije ali su mi rekli da uzimam i dalje samo Utrogestan.Pošto sam u prvoj trudnoći pila Prepar i Verapamil uz njega, milslila sam da se praksa sad izmenila pa da više ne daju tokolitike već samo progesteron.Jesu li vas koje uzimate terapiju tokolitika pregledali ručno ili su vam davali lekove samo na osnovu kontrakcija koje su ustanovili preko UZ-a?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Ginipral, Partusisten
20.10.2013 6:45:59   
dijana1*
Srna meni su se pojavile kontrakcije i otisla sam na UZ gde je doktor video da je stomak tvrd i dok je pregledao imala sam kontrakciju. Uveo mi je gynipral i verapamil. 5 dana posle toga sam imala zakazan pregled u bolnici gde su me i ostavili i dr mi je objasnila da se gynipral vise ne koristi u tabletama vec ako se pojave kontrakcije onda ti u bolnici daju venski gynipral. Za sada samo utrogestan i sto vise mirovanja. Meni pomaze, od kada lezim nema stvrdnjavanja stomaka.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 16:24:19   
iglica
I ja sam na Partusistenu od 17 nedelje,sada sam kraj 31. I iskljucuju mi lek jer je povucen sa trzista.....blabla vise se ne koristi.Gde bas sada?Plasim se da prestanem i srecom imam rezerve,fali mi jedna kutija za poslednju nedelju do punih 37 nedelja.Da li ima neka trudnica koja vise ne koristi lek a da je ostao visak,bila bih zahvalna.
Pozdrav

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 16:39:24   
Misha i Ljisha
Ja ginipral nisam htela da pijem. Taj lek je zabranjen u Eu zato sto cesce izazove smrt trudnice nego sto "odrzava" trudnocu. Ja sam videla jednu trudnicu kojoj je pozlilo od giniprala i njenog muza u panici,dok dr na hodniku govori da je to od giniprala. Ja se usrala ziva,hvala bogu nisam htela da pijem taj lek na svoju odgovornost i sve je proslo ok. Kod nas imam utisak da ginipral dele ko bombonice

(odgovor članu iglica)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 16:51:58   
Sanchy
Ne slazem se,dok mi nije uveden ginipral imala sam bas bolove u stomaku i kontrakcije,dva puta sam prokrvarila i isla na hitnu,,da mi nije bilo giniprala ne bih odrzala trudnocu i to je de facto cinjenica..Verapamil nisam pila uz ginipral jer on prolazi kroz posteljicu i moze da utice na srcanu aktivnost bebe,,preko ga ne daju uz ginipral osim ako puls majke ne ode preko 140,ovde ga dr.uvek prepisaju uz ginipral i partusisten e sa tim se ne slazem jer sam citala kakva je praksa u svetu..nikad mi nije bilo lose od giniprala niti je bebi ikako naskodio

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 16:54:24   
Snelle
Iglice, imam ja! Javi mi se pp-om.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:05:26   
Cvrčko
Ja sam obe trudnoće pila partusisten, u drugoj valjda ništa drugo nisam ni uzimala od hrane osim tih lekova user posted image - ali to mi je spasilo trudnoću. I nikad ne bih odbila da uzmem lek na svoju ruku. Istina, mleko mi posle nije bilo kvalitetno, ali to ne mora kod svakoga da bude slučaj... Ja imam danas zdravu dečicu rođenu u devetom mesecu, a mogla sam ih oboje ili izgubiti ili znatno prevremeno roditi. I još da naglasim da sam STROGO mirovala i da ni to nije pomagalo... Lek je ipak lek

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:06:48   
vikiveki
Ja sam u prvoj trudnoći pila ginipral jer sam na početku trudnoće imala kirvarenje tj.odliv

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:10:07   
Maslacak15
Sanchy draga,

o tome smo vec pricale ali to nista ne dokazuje niti to mozes da znas.user posted image . Mozes naravno da verujes u to, to je tvoje slobodno pravo. Ali samo zato sto si se porodila kad si prestala sa ginipralom ne znaci da je on sprecavao prevremeni,Koliko se secam imala si parcijalnu previa i odatle krvarenje. To nije nikakav dokaz kauzaliteta tj uzrocno posledicnih odnosa. Isto tako ima gomila zena koje su pile ginipral pa prestale u 36, 37 nedelji pa cekale do 41 da krene porodjaj i na kraju bile indukovane. Dobro dizajnirane studije u svetu sa kontrolim i grupama i svemu sto ide su pokazale da oralni ginipral nema efekta u odlaganju prevremenog porodjaja.
A sto se bolova tice ja sam ih imala u obe trudnoce prilicno, nikad nisam uzela ni jednu tabletu/ vaginaletu ni utrogestana a kamoli giniprala i izgurah oba puta do planiranog carskog na 39+0 i 39+4. Sto naravno ne znaci da nekim zenama ne treba terapija samo ja i dalje mislim da se u Srbiji tablete dele i sakom i kapom bez prave dijagnostike na temu sta su kontrakcije a sta nisu.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:20:33   
Sanchy
Moji bolovi su prestali uz ginipral,mogla sam da funkcionisem normalno,,dr.je pokusao da me skini sa giniprala i pre te 36 nedelje,,negde oko 30/te recimo,,posle tri dana poceli su bolovi ,,vratila sam se na ginipral,bolovi prestali..meni drugi dokaz ne treba,,u 36 prestala opet nakon tri dana bolovi i porodjaj u 37 nedelji...za mene je to dovoljno,,e sad ako drugi misle da ne treba da piju ,opet njihov izboruser posted image ..isto vazi i za dabroston ili dufaston cini mi se da se tako zove,njega ovde ponekad prepisuju umesto utrogestana ,,ja sam ga dobila na hitnoj od r.u Zemunskoj bolnici i dobro se secam da je u uputstvu pisalo da se ne preporucuje trudnicama a pre neki dan citam pise da je bas za zene koje su imale pobacaj ili preteci pobacaj..ja ga nisam pila tada,konsultovala sam sestru koja je dr,i koja je rekla ne,nikako a sutradan i moju dr.iz DZ koja je rekla da sam dobro postupila i da taj lek sada pokusavaju da proguraju kod nas ,,ja stvarno ne znam da li je sve to istina ili nije ali znam sta sam tada procitala,,poenta je da svaka prica ima dve strane i svako ima neko svoje iskustvo i svako odlucuje u svoje ime i dzabe mi ovde pisemo user posted image a doktori po svetu prvo pricaju jedno pa onda drugo pa trece i naravno da se svako izgubi,,

< Poruku je uredio Sanchy -- 23.11.2013 17:22:15 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:21:46   
big mum
Ovo je moje iskustvo sa Gynipralom.

Meni su kontrakcije počele u 19 ned kada sam hospitalizovana.7 dana prije toga rekla sam svojoj gin.da osjećam bolove u donjem djelu stomaka.Rekla mi je da kupim Partusisten i isoptin.I kad me baš bude boljelo da ga počnem piti.Da ide 4x partusis.3x isoptin.Tako sam i uradila.Međutim kad je došlo vrjeme da popijem sam part.bez isoptina dobila sam jaku aritmiju.Jako sam se prepala i otišla SAMA sa malim djetetom u bolnicu na odjel da mi kažu šta da radim.Dežurni ljekar je rekao da ODMAH PRESTANEM SA UZIMANJEM LJEKOVA.i da ako se kontrakcije ponove opet javim na odjel da ću biti hospitalizovana.

Sutradan ujutru su opet počele,javljam se i opet iszti ljekar od juče.Pregleda me i ustanovljava da sam uloživa za 2 prsta a beba jaaako niskouser posted image .Automatski me stavljaju na TOKOLIZU (gynipral i isoptin IV) .U bolnici ostajem 10 dana i neprekidno primam tokolizu.
Pušta me kući i ne daje mi Gynipral jer on smatra da je on štetan i da se on jedino smje davati u bolničkim uslovima pod nadzorom ljekara.Dobijam antibiotike i urološki čaj za trudnice.Mirovanje.

Dolazim kući 'na mirovanju' sama bez ičije pomoći sa djetetom od 3.5 god.Mm puno radi kući je rjetko.
Zbog takvog mirovanja još 2x bivam hospitalizovana.

I nikad mi nije prepisan Gynipral a stalno sam imala kontrakcije.I uspjala sam da sa malim djetetom i bez i jedne tab.gyniprala doguram do 39ned.
Znači može se.
Moja poznanica je išla kod drugog gin i njoj je to prepisivano.Pila je i još nije imala djece a mama i svekrva je služile non stop i porodila se u 33ned.
Hoću reći džaba ti sve,ako ti je suđeno porodićeš se makar na trepavicama dubio.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:28:22   
Maslacak15
bolovi nisu isto sto i porodjaj. Verujem ja da on moze da smanji bolove ali nisu svi bolovi relevantni tj produktivni u smislu da otvaraju grlic i izazivaju porodjaj. Pokazano je da nije efektniji od placeba u odlaganju prevremenog porodjaja. I samo zato sto je porodjaj krenuo u 37 ne znaci da bi krenuo u 30 oj da ginipral nije vracen. No dobro mi sada vodimo teoretsku raspravu, bitno je da se kod tebe sve zavrsilo ok . Meni samo zasmetaju te izjave " spasilo mi je trudnocu nikad nebih iznela...." koje su u principu nedokazane tj samo odraz nekog licnog verovanja.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:30:31   
Sanchy
Pa da,ali mi ovde i pricamo o licnom iskustvu,,,nismo naucniciuser posted image ,i sto se mene licno tice u mom slucaju dokazano,sta god ko rekao a sta bi bilo kad bi bilo, to me vise ne interesuje,,imala sam sjajnog dr.profesor iz Visegradske pa valjda njegova titula nesto govori svakako vise od mene..

< Poruku je uredio Sanchy -- 23.11.2013 17:32:48 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 17:53:59   
Maslacak15
Muz mi je doktor nauka, ja sam doktor nauka, otac mi je profesor Univerziteta, svi smo prirodnjaci i ne padam na titule.user posted image user posted image . Meni treba maslo vise od Prof . dr . sci da bih verovala. Ali svaki pacijent treba da izgradi odnos sa svojim lekarom. I da mu veruje. Javljam se svako malo na ovom topicu samo zato sto postoji tako ocigledna razlika u tretmanu sa ginipralom/ partusistenom izmedju Srbije i zapada. Ali koliko vidim u poslednjih nekoliko postova i to se menja. Tj smanjuju im upotrebu i to me raduje.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 18:13:23   
Cvrčko
Ni ja nisam prirodnjak, a ni doktor nauka, i znam da je svaki slučaj za sebe, ja nikad nisam imala ni najmanju aritmiju od leka, izrazito mi je ublažavao produktivne kontrakcije i dva puta sprečio prevremeni (hospitalizovana i na tokolizi). Doze se strogo pridržavala po propisu lekara nikad na svoju ruku.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 18:27:10   
Tiziana
Da, ovde prestaju da prepisuju partusisten.ja sam rodila dvoje dece u razmaku od 2 god, sa prvi sam ga pila od nekog 7m,a u drugoj mi je dr rekao da se sad trude da ga ne daju,i uglavnom ga izbegavaju,ali posto je pred kraj prigustelo uzimaaa sam ga cini mi se 2 ned,ali i tad mi je rekao dajemo ga jer nemamo zamenu za njega,ali generalno svi sad pokusavaju da sprece kontrakcije nekim alternativnim metodama,mirovanjem,magnezijumom i sl...
ja nisam od njega imala ama bas nikakve side effects,niti su deca nakon rodjenja imala neke probleme itd..ali eto,vecina dr pocinje da ga izbacuje iz upotebe.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here