|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 11:20:36   
red3lilu
Sanchy meni je Partusisten u prvoj trudnoći ukinut nekih mesec dana pred termin. Tako treba jer se posle 37 tj. od 38 do 42 nedelje smatra normalnim terminom porođaja... treba da ti se organizam i očisti i organi (materica) dođu sebi i skontaju šta im je prirodna funkcija i šta treba da rade kad dođe vreme za to..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 11:35:43   
Snelle
Sanchy, ja sam ginipral pila do 37. nedelje, i isto sam kao i ti mislila da ću da se porodim čim prestanem da ga pijem. Porodila sam se dva dana pred termin, i to sam se jako sporo otvarala, toliko sporo da su mi na kraju radili ne samo epiziotomiju, već su mi sekli i grlić. Meni je ginipral "zacementirao" grlić, što svakako ne mora da bude i sa tobom slučaj.

< Poruku je uredio Snelle -- 31.5.2012 11:36:13 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 11:50:06   
red3lilu
Da se dovežem na prethodno, kod mene je takođe porođaj išao navrat-nanos... Lekari su to prepisali lekovima koje sam pila jer sam se takođe vrlo sporo otvarala, a kasnije se i beba spustila pa se još i na to čekalo...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 11:53:42   
Snelle
IZVORNA PORUKA: red3lilu

kasnije se i beba spustila pa se još i na to čekalo...


Ista situacija. Mada to nema definitivno nikakve veze sa ginipralom.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 12:37:31   
red3lilu
Ma to je ono večito pitanje, da li je ili nije bilo potrebe piti lekove u tim količinama...user posted image
Pošto su meni na porođaju za bilo koje postavljeno pitanje odgovorili sa: svaki porođaj je jedna proba..probamo ovo pa ako ne ide probamo nešto drugo i tako probaju i isporbavaju dok ne naiđu na rešenje, ili reše to carskim user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 20:47:34   
anajid

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Do koje nedelje ste pile ginipral?Meni dr.rece da ga pijem maks do 10 juna tada cu biti 37 nedelja,plasim se ako prestanem tada da ce odmah porodjaj krenuti a ja bas ne bih da se to desi...rekao mi je da pijenje giniprala posle 37 moze da bude stetno i po bebu????Ja nigde taj podatak nisam nasla,mozda je mislio zbog tezeg otvaranja ili tako nesto???


Ja sam prestala piti Partusisten cim sam usla u deveti.Porodila sam se dan pre termina.Otvorila se bez problema.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 21:08:36   
red3lilu
hehe...svaki organizam je individualan.... baš pričam sa snajkom ona je takođe na lekovima.. kaže da su joj neke prijateljice koje su pile ove lekove, jedna se porodila par sati posle, jedna nekoliko dana nakon prestanka... svi smo različiti pa kome kako ispadne :P a ispašće svakakouser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 21:13:17   
anajid
Vala bas tako.Zaboravih napomenuti da sam u pocetku jako tesko podnosila Partusisten,a kasnije sam se privikla.Sad ocekujem isto da ce mi uvesti vrlo brzo,jer dr nije za serklaz,kaze grlic dobar,ali mislim da ce mi dati Partusis iz predostroznosti.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 21:15:46   
Ana RR
Ja sam pila gynipral do 37. nedelje ali sam ga od 36. postepeno smanjivala, nisam naglo prestala da pijem. Poslednju tableticu sam popila 24.jula a porodila se 29.jula user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 21:23:40   
Sanchy
Znaci nema pravila....e to me u ovoj medicini odusevljava...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 21:29:04   
Maslacak15
Naravno da nema Sanchy,
Porodjaj je u prinicpu nemoguce predvideti dok ne krene. Ima gomila zena koje su prebacile termine iako su prestale nedeljama pre toga terapiju za kontrakcije. Eto i Jamy je sacekala termin iako je lezala dugo u bolnici na tokolizi i bila bez terapije najmanje dve nedelje ako sam dobro pratila. Terapije se daju preventivno, ali mislim da je jako malo slucajeva gde porodjaj krene bas odmah cim se terapija ukine.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Ginipral, Partusisten
1.6.2012 0:04:44   
Alex5
I ja sam pila Partusisten. Na dan kada sam se porodila bila oko podne na kontroli sve bilo ok. Uvece oko 20h mi pukao vodenjak. Bila u porodilistu oko 21 i u 22:15 se porodila. A u toku trudnoce jedna zenica me istraumirala tim da je ona isto to pila i da tri dana nije mogla da se zbog lijekova otvori. Tako da iz mog iskustva, nema to nikakve veze a prestala sam ga piti samo par dana prije nego sto sam se porodila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Ginipral, Partusisten
18.6.2012 21:32:23   
anajid
Doktor mi prepisao Ginipral+Verapamil.Ostalo mi od prosle trudnoce Partusistena,pa kontam jel mogu njega da pijem umesto Giniprala,dok ne potrosim?Imam punu kutiju,a nije mu istekao rok trajanja?

(odgovor članu Alex5)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Ginipral, Partusisten
19.6.2012 9:10:27   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: anajid

Doktor mi prepisao Ginipral+Verapamil.Ostalo mi od prosle trudnoce Partusistena,pa kontam jel mogu njega da pijem umesto Giniprala,dok ne potrosim?Imam punu kutiju,a nije mu istekao rok trajanja?

Tako nešto bi svakako trebala da pitaš doktora, jer bez obzira što imaju slično dejstvo ti lekovi se ipak razlikuju. Moj ti je savet da ne radiš ništa na svoju ruku.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Ginipral, Partusisten
19.6.2012 13:34:50   
anajid
Ok,hvala.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Ginipral, Partusisten
19.6.2012 15:12:16   
Valerie
meni su u Gradskoj dali jedan dan Partusisten a drugi dan Ginipral...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Ginipral, Partusisten
25.7.2012 10:31:50   
andjelaaa
Ja pijem Ginipral od pocetka 8 mjeseca, kao i Verapamil. stomak mi je bio tvrd i imala sam ceste menstrualne bolove, sve zbog hodanja, sjedenja itd. na pocetku me nije tresao uopste, da bi sad vec poceo jer ga pijem mjesec dana i trebam ga jos piti do 38 nedelje. a verapamil pijem po potrebi kad bas osjetim da mi je lose, strah me svih tableta

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Ginipral, Partusisten
25.7.2012 11:21:29   
red3lilu
Evo puna su 4 meseca kako pijem Partusisten i Verapamil, prestajem tamo negde u ponedeljak/utorak kad ispraznim kutije (da se ne baci)user posted image
U početku 2 dana sam imala one ružne simptome, i svaki put kada su bile nagle promene vremena sam jako loše reagovala, a u ostalo vreme nisam imala nuspojave.. Evo ovih poslednjih nekoliko dana kako sam ušla u deveti mesec sve ih teže podnosim, imam osećaj kao da se organizam bori protiv njih i dosta su mi česte drhtavice i lupanje srca čak i do 120 otkucaja...

(odgovor članu andjelaaa)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Ginipral, Partusisten
25.7.2012 13:32:21   
Anoniman
U apotecu u Rodiću kod Zmaja videh pre neki dan akcija - 50% popusta za partusisten.

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 394
   RE: Ginipral, Partusisten
25.7.2012 15:18:34   
red3lilu
Ju, pa on je na recept besplatan!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Ginipral, Partusisten
25.7.2012 16:37:11   
anajid
Kod nas nije besplatan,kosta i te kako puno,kutija je oko 15 eura.Nema na recept.user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Ginipral, Partusisten
25.7.2012 17:06:47   
red3lilu
Sećam se da sam u prvoj trudnoći posle 28me nedelje morala da ga kupujem jer se nakon 28me nedelje rođenje bebe smatra prevremenim rođenjem a ne pobačajem pa su samim tim i lekovi nakon 28me morali da se kupuju, takav je bio "zakon"....
Sad ga do kraja dobijam na recept...
Ne znam koliko kod nas košta jer ne vidim zbog čega bi neko morao da ga kupuje...

Meni je žao gotovo pune kutije Utrogestana koju sam bacila jer više nisam morala da ga koristim, a nedavno sam videla da je nestašica i da se žene bukvalno lome da ga nabaveuser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Ginipral, Partusisten
31.7.2012 12:35:43   
mesak
Mame, do kada ste pile partusistem? Ja sam sad 36+5 i polako ga smanjujem, pijem na 6 sati po pola. Na kontrolu treba da idem kad budem bila 37+5, doktorka mi je rekla da do tad pijem uz smanjivanje, a na upustvu pise da se pije do 37 nedelje????user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Ginipral, Partusisten
31.7.2012 12:59:17   
red3lilu
Upravo sam se vratila od lekara, pošto imam tabletica do četvrtka u četvrtak prestajem dakle punih 38 nedelja u 39tu...do kraja ih pijem na 4h

(odgovor članu mesak)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Ginipral, Partusisten
31.7.2012 13:09:50   
mesak
onda ja do utorka necu preterati sa tableticama user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here