|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 7:54:45   
vonavoj
Uuu..branki,pravim danas! Znaci jedan rolat sadrzi 3 kore!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 7:56:21   
emicaa
Dobro jutro,ja sam zaspala sinoć u 9 sa Dorom i probudila se jutros posle 7 user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 8:12:44   
eca89
Dobro jutro mamike, evo i mene, spavale smo do pola 8h, preporodila sam se. Nego da se pohvalim, dobila sam od mm ružu juče kad je došao sa posla, duša mojauser posted image , tako on meni donese, onako bez razloga, a ja to baš volim. Joj, Branki ja sam pravila lenju, moraću i ovu tvoju probati,

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 8:12:48   
branki*

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Uuu..branki,pravim danas! Znaci jedan rolat sadrzi 3 kore!

Da,jedan rolat tri kore.sa dve bude gnjecavo.bar meni.
Emice,sta ce to biti danas,nisi ti navikla sa toliko sna da funkcionisesuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 8:29:07   
daca77
Dobro jutro!!!
Pominjete pite od ranog jutra, a ja ne znam sta da spremim za rucak...nista mi se ne jede...user posted image
Ovog jutra sam nesto bljak, jer sam se kao idiot porbudila u 2h i dugo nisam mogla da se uspavam...a beba je i ovu noc tako mirno i lepo spavala bez dojenja...samo da ovako nastavi i valjda ce joj to postati navika.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 8:30:32   
emicaa
Branki nešto mi se svaki put zavrti u glavi kad ustanem,pretpostavljam da je zbog viška sna user posted image moraću od sad češće ovako.
Ulazim sad U Dorinu sobu da vidim šta radi jer se nešto ušutila kad ona sjedi na sred tepiha samo u gaćicama.Ostalo sve skinula(pojma nemam kako) i razbacala okolo user posted image
Eco bravo za muža,divan je user posted image moj se sjeti kad mu koji put nabijem na nos da se nikad ne sjeti user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 8:44:12   
branki*
moj je isti takav,retko kad se sam seti,u stvari nikad.a,ja volim tako te gestove,svaka zena voli.
emice,sad moras cesce ovako,da se organizam navikneuser posted image
daco,bravo,bas ste nekako to lako uspele!
boka spava,ja tu po stanu,rucak imam od juce..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 8:55:33   
Sanjica26 RR
Ovo je bilo brzinsko spremanja rucka. Sofija je doruckovala picu od sinoc. Jos uvek je mekana. U 10 idem na posao. Barem posle podne nemam casove.
Moracu da pozovem vogeli da mi posalju haljinu ako je jos uvek na snizenju. Treba mi neka za ovo vreme. Moji su mi dali pare za rodjendan, pa da ne potrosim na neku glupost. A brat i sestra sto su mi dali pare iskoristila sam za cipele.
U subotu imamo svadbu, pa se razmisljam koju haljinu da obucem.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 9:33:34   
daca77

IZVORNA PORUKA: branki RR


daco,bravo,bas ste nekako to lako uspele!


Branki, ja i dalje mislim da joj je doslo ovih noci da ne trazi i da ce se vratiti na staro...trebalo bi sada istrajati, jer za 2 meseca bi trebalo ukinuti podoj skroz...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 9:55:05   
vonavoj
daco,sve je stvar odluke..ne moras da ukidas podoj iako pocnes da vradis..i ovako se svede na ujutru i uvece,i nocu..
E sad,ja bih prekinula jer se budi nocu,a starija je prespavala noc kad je prestala da sisa..Mislim da cu uskoro prestati,cim dobijemuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 11:02:21   
emicaa
Branki čini mi se da ću svako drugo veče od sad user posted image
Daco ako još dvije-tri noći joj ne budeš davala neće više ni tražit.Njima je to više navika nego potreba.


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 11:41:46   
daca77
Von, meni je ciklis skroz poremecen, evo opet se javio spotting...non stop se javlja neko oskudno krvarenje, braon mrljanje i bas me nervira...dr kazu da je zbog dojenja, pa videcu uskoro i to...a i ja putujem prilicno do posla, pa bi trebalo u 5h da je dojim. Nego, zato imamo 2 podoja prepodne i 3 popodne...kako to smanjiti, ne znam...
Emice, ona se vec 2 noci uopste ne budi, bas lepo i mirno spava...mozda je i doslo bebi da sama izbaciuser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 30.9.2015 11:46:50 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 13:32:14   
wivern
Daco pa vi ste sjajne user posted image
Mi smo ova dva dana i na dnevnom sikenju zbog stomacnog virusa. Ako pocnem da radim imacemo ubrzano skidanje sa sike user posted image
Eco bravo za muza user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:03:42   
suzi kju
Dobar Vam dan mame, jel me primate u društvo?
Ja sam novopečena mama od pre devet dana.
Imam dve devojčice, bliznakinje, Emiliju i Anđeliju, trenutno spavkaju.
Rođene su pre vremena, 35+5,malene su i slabe, pa mi je glavno opterećenje njihova ishrana, da li su dovoljno ručkale. Pa mi recite koliko ml je dovoljno njima po obroku, imaju 2400 i 2800gr.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:09:30   
dijana1*
Suzi dobro nam dosla.
Vidi moj V je rodjen u 31+2 i bas je bio slab. Punili su mi glavu da MORA da poje mleko na tri sata i da mora da popije oko 30 ml cini mi se. Ali nit je on mogao da pije na 3 sata niti tu kolicinu. A ja sam se uzasno nervirala i plasila da nece napredovati. Moj savet videces kada su gladne, kada zaplacu ne prestaju dok ne dobiju hranu. Hrani ih na zahtev i neka piju onoliko koliko mogu a ne koliko ti kazu ili koliko pise na kutiji.
A ako dojis. Opet, hrani ih na zahtev a one ce same izvuci koliko im je dovoljno. Srecnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:16:39   
suzi kju
Hvala Di...
Pa i meni su rekli da moraju da jedu na 3h i da bi trebale pojesti 30-60ml,prvih dana su jele po 30ml sad već 50-75ml.
To mi je najveće opterećenje, očigledno kao što je i tebi bilo.
Pa razmišljam da kupim vagicu da ih merim da pratim koliko napreduju, ali mi govore da sam luda i da ne radim to. Ipak neću.
Inače se bude i plaču baš baš jako dok ne dobiju hranu.
Ne dojim, ali imam mleka, izmlazam se pa ih hranim na flašicu, tako imam uvid koliko su pojele.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:25:03   
dijana1*
Suzi veruj mi, ne kupuj vagu. Neka jedu koliko mogu. Obicno nedonoscad idu na prvu kontrolu posle 15 dana. Samo ces sebe bezveze opteretiti.
Ako od prvog dana krenes sa strahom jao kako cu ovo , kako ono, pa ako se stalno zapitkujes da li dobro radis ili ne.... ode to u nedogled. A bebe osete nervozu i napetost. Zato samo sto opustenije. Moja greska je bila sto sam Vuka budila nocu tacno na 3 h. Dete spava kao top a ja mu guram flasicu i naravno da ne moze da pije kada nije glada. Onda se ja nerviram i placem i samo mi crne misli prolaze kroz glavu. A da sam ga pustila on bi se probudio za pola sata-sat i ruckao bez problema. Zato sam na Kosti sve greske ispravila.
A jesi pokusala da ih dojis. Posto ce ti se vremenom mleko izmlazanjem smanjiti a njihove potrebe ce se povecati?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:25:42   
janabons
A, joj Suzi, pa ti dupli poso, prvo se izmlazas , pa im to dajes, jos njih dve...Jel to samo da bi imala uvid koliko su pojele, ili je nesto drugo razlog?
Jel su samo na tvom mleku, ili i AD?
Meni je JAna rodjena sa 2400, ista sam upustva dobila, kao i vi, jela je na 2,5 do 3 sata, bas tu gramazu koju tvoje bebe sad jedu, posle se vise nisam izmlazala, pa ne znam....al vagu sam imala iz proizvodnje, pa sam je merila, tako mi je bilo lakse, kad vidim da svaki put raste,a meni toplo oko srcauser posted image Ali se nisam opteretila time, samo mi je to bila jos jedna potvrda da je sve ok

< Poruku je uredio janabons -- 30.9.2015 14:28:15 >


_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:32:04   
emicaa
Suzi dobro nam došla user posted image
Meni je babica rekla sve dok beba ne plače znači nije gladna i da je ne diram,a vidjećeš kad budete na kontroli na vaganju ako napreduju onda radiš sve kako treba,opusti se i uživaj u njima.
Ova moja dama se sad probudila,tek otvorila oči i viče kadu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:36:35   
daca77
Suzi, moja N nikada nije mogla da izdrzi 3h bez dojenja...tako je i sada, na 2h mora pasti neki zalogajcic...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:38:04   
suzi kju
Nisam puno opterećena, ali postoji doza straha oko svega, to je prosto nešto jače, otkud znam.
A izmlazam se jer mi je tako lakše, i meni a i njima, bar sam ja to tako prihvatila. Pokušavala sam ih dojim i to traje do u nedogled, jedna siska i po 45 min, pa onda druga, pa me boli kičma, pa svakako imam viška pa se opet izmlazam i eto tako...
A izmlazam se na svaka recimo 4h na koliko se otprilike bude i gotovo svaki put izvučem preko 200ml,pa sam počela ibda zamrzavam mleko.
Odustala sam od buđenja noću da ručkkaju, same se probude. Nekad pojedu manje nekad više ali mislim da unose dovoljnu količinu.
Jel nudite vi vašim bekama vodu? Meni su rekli da mogu između obroka po malo da im dam.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:38:18   
Mariya
Dan mame!!!
Vonuser posted image za produženje porodiljskog, super što ćeš biti kući sa maleckom, ali opet ne valja što imate problem. Nadam se da ćete rešiti do decembra.
A za muževe mi ne pričajte. Sve baca svuda, a sad mu se i H pridružuje. Samo ide po kući i razvlači odeću, knjige, igračke kao tata joj, a Luci i ja idemo za njima i sklanjamouser posted image
Suzi, dobrodošla!! Kad imaš vremena, pročitaj temu dojenje, vaše iskustvo, naći ćeš puno dobrih saveta i razna iskustva.
Ono što bih ti ja savetovala je da ne pratiš ni sat ni mililitre,znam da u početku moraš, tebi je još i dupla briga, ali nemoj mnogo da se opterećuješ sa tim. Prvo, AD mleko se daje na 3 sata, majčino mleko se svari za sat-dva, pa nemoj da paničiš ako bebe ne izdrže 3 sata na tvom mleku, to NE ZNAČI da je tvoje mleko slabo ili da ne valja. Drugo, doji ih i izmlazaj se jer grudima je potrebno da beba sisa i beba će uvek mnogo više izvući nego pumpica. I baš zbog toga je potrebno da bebe stavljaš da sisaju, da bi stimulisale proizvodnju mleka. Nikad nisam dojila blizance ali dojila sam i dojim još uvek pa bih ti predložila da staviš jednu da sisa a drugoj daš izmuženo mleko, pa sledeći put podojiš drugu bebu a drugoj daš izmuženo mleko. Pij puno vode (2-3 l) i jedi redovno, koliko je to moguće pored dve bebeuser posted image
Ja mojim devojčicama nisam davala vodu dok nisu počele da jedu čvrstu hranu. Letnjim bebama i bebama na AD mleku se daje voda.
I da dodam, i moja H je sisala na 1,5-2,5 sata, a tako jede i sad.

Juče sam vodila H u savetovalište i naravno, nije utrostručila porođajnu težinu... I tako nas dr pošalje na analizu krvi i mokraće da vidimo da li postoji neki ozbiljniji problem ili je samo anemična... Ma se sad malo jedim. Što je najgore, ona jede baš lepo i uopšte nije mršava, sva je mesnata..U visinu raste, porasla je 26,5 cm za godinu dana, jedino kg joj fale.
Luci mi se uslinavila, sad samo čekam da H dobije od nje.
A sutra počinjem da radimuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 30.9.2015 14:42:20 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:39:52   
suzi kju
Ićićemo u utorak do doma zdravlja da se izmerimo, tada će biti 10 dana od kako su kući, pa ćemo videti šta će vaga reći. Jedva čekam.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 14:52:48   
Mariya
Do tada samo opušteno suzi. Doji i muzi, biće to žestok tempo ali isplati se. A i neće trajati zauvek, 5-6 nedelja i regulisaće se sve.
Htedoh još da kažem da ti bebice spavaju na sisi, ipak su one još malecne i slabe, umore se od sisanja pa džonjaju. Ali kad malo ojačaju, biće gotove za 5-10 minutauser posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Razgovori mama 09/15 [chat]
30.9.2015 15:19:35   
emicaa
Suzi ja nisam davala vodu dok sam svoju dojila,tek kad smo skroz prešli na ad sam počela(sa mjesec dana)
Kako si ti,jesi li se oporavila od cr,čitala sam da si pisala da te boli rana.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here