|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 20:37:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

pomoc - da li je normalno da beba sa 10-ak meseci slaije jede? mozda zbog ove silne vrucine... ili cega vec! jel ima neko slicno iskustvo? ja se ubi od razmisljanja u cemu je problem, aima redovnu stolicu i sve nesto promrlja po hrani! nesto sam se uzentala! user posted image user posted image user posted image


ima li kogaaaaa?! bas sam uznemirena!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 20:57:42   
Mica breskvica
Trinny nemam iskustvo, ali se sećam da je moja kuma imala sa malim isto tako ‚‚problem‚‚, dete je jelo koliko mu se jelo, dojio je, a uglavnom je to bilo zbog zubić... a verovatno je i zbog vrućine, pa jel ti jedeš isto kad je vruće i kad je 15 stepeni? Daj joj tečnosti što više, a već će tražiti kad bude gladna user posted image

< Poruku je uredio Mica breskvica -- 24.7.2010 20:59:47 >


_____________________________

Život je čudo, treba se smejati....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 20:59:14   
Trcosava
Trinny ni ja ti nemam iskustva, ali jednostavno i oni imaju period kad im se ne jede. Dodatno su i zubići možda. Jel neki izašao?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 20:59:51   
Anoniman
ajd ja se nadam da ce jos neko ko je imao to iskustvo da se javi, posto si ti prva i jedina koja mi je odgovorila... imam utisak da me nesto svi izbegavaju!
thanks, Mico slatka!

(odgovor članu Mica breskvica)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:01:02   
Anoniman
jeee, jeste izasao jedan... moguce da izlaze drugi, jel moze biti od toga? ona malo uzme ili ne uzem nista... a kaki redovno i normalno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:01:14   
Anoniman
Trinny,nemoj da brines,moj Stefi jede kao beba od 3 meseca kolicinski a bira kao da je veliki user posted image .Sto znaci ima par stvari koje jede i to je to i to u maaaalim kolicinama.Evo i sad je za noc pojeo 100 ml kasice a spava od 19.30h pa do 6h-7h.....tako da ne brini...a i mi imamo skoro 10 meseci user posted image P.S.Kada su nam prva dva zubica izlazila on je jeo po 100 ml na dan i samo je pio vodu,a kakio je i piskio normalno i bio normalno raspolozen i aktivan user posted image

< Poruku je uredio Jos malo pa mamica -- 24.7.2010 21:02:04 >

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:02:56   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Trinny

ajd ja se nadam da ce jos neko ko je imao to iskustvo da se javi, posto si ti prva i jedina koja mi je odgovorila... imam utisak da me nesto svi izbegavaju!
thanks, Mico slatka!



Ja stalno imam taj utisak user posted image ali malko umislimo kad smo osetljive user posted image user posted image

A mislim da ne treba da brines toliko..ili je zbog vrucine ili jednostavno te njihove faze.. mozda joj nije sad to zanimljivo..hoce dete nesto drugo da radi i to joj dosadno...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:04:15   
Trcosava
Pogledaj, ako ti je do sada jela normalno a sad počela da mrljavi pošteno, vrlo moguće da jezubić, još ako je gornji... Kaže mi sestra da su gornji kečevi katastrofa, ona sa dva sina prolazi...ovaj mlađi skoro napunio godinu dana i opet muče muku sa zubićima

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:04:38   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Trinny

ajd ja se nadam da ce jos neko ko je imao to iskustvo da se javi, posto si ti prva i jedina koja mi je odgovorila... imam utisak da me nesto svi izbegavaju!
thanks, Mico slatka!



evo ja cu da teuser posted image user posted image user posted image ..ja draga ne znam..iako mislim sta su ti devojke rekel, vrucina, promena vremena danas, oni reguju bas opasno na te promene, moguce da mu se ne jede, neka pije i nudi mu cesce manje kolicinski, ne znam sta da ti drugo kazem.,..ja jos neznam o tome nistauser posted image , kod nas je sisa zakon user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:05:37   
Anoniman
e pa znaci da ne brinem, uh, a ja se pojedoh ziva i trazim na netu kao luda... oh, cure ja ne znam sta bih da mi vise niko ne odgovara na rr! user posted image user posted image user posted image   a sto ti kazes JMPM, bira kao da je velika... izgleda sto sam pocela da joj dajem cokolino, pa bi damica sad samo takve stvari... user posted image

ma i kod nas je sisa zakon, al sam za divno cudo sad uspela da joj poturim i adaptirano mleko... povukla je jedno 20-ak ml i nije vise htela... sve manje imam mleka u sisama, u jednoj skoro vise i nema, u drugoj onako... pa hocu da pocnem da je navikavam na flasicu... a nikako da uspem da joj vidim da li joj izlazi koji gornji.. jel to moguce kad je samo jedan donji niknuo?


< Poruku je uredio Trinny -- 24.7.2010 21:07:55 >

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:09:49   
Anoniman
Ma evo ja cu da ti nabrojim bukvalno sve sto moj frajer HOCE da jede,a ponekad i to ne bas ni retko nece ni nesto od toga...
Evo ovako-Humanina pirincana kasica i ona sa bananom.Cokolino,karamelino,keksolino.Od slanih kasica "hoce" povrce sa junetinom,naravno kupovno i to ponekad.Hoce pavlaku i hleb,eurokrem,tunjevinu,boraniju,pasulj,grasak.Stapice i keks,samo Petit.Od vocnih kasica hoce uvek krusku,kajsiju,breskvu,jabuku sa kupinom.Od domaceg NISTA!Eto ti draga moj bedni repertoar...a naravno vode popijeeeeeeeee,ih ni sam ne zna koliko user posted image
P.S.Moguce je,vec sam negde pisala o nicanju zubica "preko reda" .Nas su jako muili gornji,za sada je samo jedan gornji izasao,a drugi ce sutra prekosutra,na samom vrhu je user posted image

< Poruku je uredio Jos malo pa mamica -- 24.7.2010 21:11:27 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:13:43   
Trcosava
Trinny ja glavu na panj dajem da će ani prvo gonji kečevi da izađu..sad će vidiš sliku
user posted image

Ne znamkoliko vidite koliko je to otečeno...dole se ama baš ništa ne vidi


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:13:54   
Anoniman
pa ondak da opipam te gornje, ima li sta! user posted image

le lee Trco, ja kad krenem tako da vidim, moja malecka potura jezik na sve strane, pa ne mogu nista da vidim! uh, bre, bas je oteceno! a znaci nemate donje jos?


< Poruku je uredio Trinny -- 24.7.2010 21:14:59 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:46:04   
usamljena
Trinny zeno, ja malopre cupala sebi kosu! Poludecu. Ni moja danas nije nista jela! Samo nekih 200 ml mleka i to je to. Ja joj pokusam dati ona rukom gura i baca glavu unazad. Doduse juce je pocela piti neki antibiotik pa mislim da je od toga ali ludim nacisto. Muz je gori, breca se na mene i kaze ono cuveno Jesce kad bude gladna! Luuuudim na tu recenicu.
Ne brini, ja sebe tesim da ce sutra biti bolje.
A niko ne te ignorise, samo nema zenica user posted image , rade nesto pametno. Ja tek sad uspela upaliti lapt.  Ljubnemo te

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 21:50:55   
usamljena
A ako joj je nikao zubic onda ide i drugi, bar je tako kod nas. Nedavno nikla gornja jedinica pa pre neki dan druga ( kod nas znaci nisu zubici). Ja sam ovoj svojoj mazala  desni belim vinom, i lopuza se umiri i lize! Ne brini

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 22:04:32   
Trcosava
Sorry, tek sad stigoh, nije danas odspavala njenu rutinu i onda havarija

Elem, donji ni u najavi...A gornji kečevi..pa vidiši sama, uivo je još gore


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 22:07:33   
usamljena
Trco znam kako je, mada mi hvala Bogu nismo ni znali da su nikli user posted image Ali ono guranje ruku, pa nervoza, ...Pokusaj i ti ovo sa vinom. Ti zubici izgleda samo sto nisu izbili a nesto cekaju user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 22:07:42   
usamljena
Uj bre, ubice me user posted image Em je OT em ide 2X.  Sorry  user posted image

< Poruku je uredio usamljena -- 24.7.2010 22:08:34 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:37:08   
Anoniman
joj, izvinjavam se, puce minet sinoc, pa nikako nisam mogla da ga namestim, a moram da se pohvalim, i nadam se da ce nas to drzati... malecka je jutros popila adaptirano mleko i to oko 250ml iz flasice... to znaci da izgleda necu imati problema na odvikavanje od sise, jer eno je spava kao klada posle pijenja mleka, a nije se ni puno igrala u krevetcu! jaoj, da li to znaci da skroz prestajemo sa dojenjem!!! aaaaaa, jupiiii!!! mada da imam mleka u sisama, ja se ne bih bunila za sisanje, samo sto mi je jaaaakooo maaaalooo ostalo, po koja kap, pa je mozda dete i gladnije zbog toga! a da li da joj dajem to adaptirano ujutru i uvece ili da dodam jos koji obrok sa mlekom?

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:42:45   
Trcosava
Trinny ne znam koje mleko uzimaš, piše na njemu koliko obroka treba da ima. Ana mi sad ima 3x 180 i mlečnu kašicu

Mislim da trebaju dnevno da popiju oko 500-700 ml mleka


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:47:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Trinny ne znam koje mleko uzimaš, piše na njemu koliko obroka treba da ima. Ana mi sad ima 3x 180 i mlečnu kašicu

Mislim da trebaju dnevno da popiju oko 500-700 ml mleka



znaci, ipak da joj umesto jednog cvrstog obroka, npr u 12h dam mleko?

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:49:57   
Trcosava
Uh, gledaj Anči ima 8 meseci, ali ja sumnjam da će se išta promeniti do 9 pa kapiramda mogu ovde da ispišem

7-8 mleko (180ml)
10-11 voćna kašica (oko 130 ml, počela sam da joj smanjujem obroke iz straha da joj ne proširim želudac)
13-14 ručak -slana kašica, povrće i meso, nekad umesto mesa žumance (od 130-150ml)
16h mleko i tad spava 2sata (180 ml)
19 mlečna kašica (pirinač sa voćkama)(140ml)
22 mleko 180 ml


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:53:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Uh, gledaj Anči ima 8 meseci, ali ja sumnjam da će se išta promeniti do 9 pa kapiramda mogu ovde da ispišem

7-8 mleko (180ml)
10-11 voćna kašica (oko 130 ml, počela sam da joj smanjujem obroke iz straha da joj ne proširim želudac)
13-14 ručak -slana kašica, povrće i meso, nekad umesto mesa žumance (od 130-150ml)
16h mleko i tad spava 2sata (180 ml)
19 mlečna kašica (pirinač sa voćkama)(140ml)
22 mleko 180 ml



pa tu smo negde, samo sto sam ja ubacila sve cvrste obroke tokom dana, al cu ipak da te poslusam i da ubacim mleko i sredinom dana... nama je rucak oko 15h, pa cu oko 12h da joj dam mlekce... al jutros je vala dosta mlekca popila 250ml, i nije se smirila dok joj nisam smutila jos jednu manju flasicu

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:58:37   
Trcosava
Videćeš po njoj, pa ako joj ne odgovara, lako ćeš da izbaciš
i naravno bravo za uvođenje flašice bez problemauser posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.7.2010 7:59:38   
Anoniman
ja sam tupava, ne mogu da nadjem a Trco kad si to pisala skoro ili ranije?

joj, ja se nadam da je ok to, i da hoce  sa flasicom da nastavi.... bice mi extra!


< Poruku je uredio Trinny -- 25.7.2010 8:00:20 >

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here