|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.7.2010 22:53:16   
usamljena
Oj gde me nadje user posted image Jede i voli sir, jogurt, pavlaka, mleko,  bananu, jabuku, breskvu, kajsiju, tresnje, visnje, danas lubenica, kruska, ananas, cokolino, zitarice, keks, krompir, bundeva, tikvica, sargarepa, grasak, pirinac, brokoli, karfiol, spanac, luk ( u kasicama), danas paradajz, pre neki dan pasulj, zumance, telece meso, pilece (mada ga je povratila 2x), curetinu, janjetinu- mislim da je to to. A nesto sam zaboravila sigurno

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.7.2010 22:54:53   
Nena81
i u cemu je onda problem user posted image
da kombinujes do besvesti, aj kazi pa da smislimo nesto


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.7.2010 22:58:45   
Anoniman
Usamljena,izvini,ali ti uopste nemas problem...moze biti da je samo jaaaaaaaaako aktivna beba a da kolicinski malo jede za tu potrosnju njenu...moj Stefan jede-cokolino,keksolino,humanine dve kase,kasicu juvitaninu krusku,keks petit i stapice Lumpi iz Merkatora i pije vodu...to je sve sto on zeli da jede vec neko vreme user posted image ...
E sad...dobili smo neki predlog od nase pedijatrice,koja nam je i kucni prijatelj,koji sam ja usvojila i eto vec vidim poboljsanje u ishrani...

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.7.2010 23:00:48   
Nena81
moja mala vise nije buckica odjednom je dete pocelo da raste svaki dan mi je sve mrsavija, svako jutro joj rebra opipam, pocela da puze ni sek nije mirna samo strapa po kuci.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
4.7.2010 21:38:57   
usamljena
To su stvari koje je probala otkad je pocela sa cvrstom hranom. Vecinu toga sada ne zeli jesti. Mislim da sam jutros postala svesna stvari  zbog koje je bila user posted image Imamo jos jedan zubic user posted image Verovatno je zbog toga odbijala da jede, ali stvarno je trajalo dugo. Zamisli dete koje jede dosta i plus pije AD, cak i vise nego sto treba i odjednom ne da prepolovi, nego ne jede ni 10% od toga. Nadam se da ce sada  biti malo bolje. Hvala vama drage moje sto ste tu. Divne ste.
Pre je bila super user posted image koje je sve jelo, ali zubici cini se rade svoje user posted image Znam da mogu milion stvari kombinovati ali badava sve kad nece nista.


< Poruku je uredio usamljena -- 4.7.2010 21:41:04 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
4.7.2010 22:03:09   
Nena81
hahaahah a meni se cini da ova moja zbog zubica jede jos vise ? 

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
4.7.2010 22:28:32   
marince1
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Usamljena,izvini,ali ti uopste nemas problem...moze biti da je samo jaaaaaaaaako aktivna beba a da kolicinski malo jede za tu potrosnju njenu...moj Stefan jede-cokolino,keksolino,humanine dve kase,kasicu juvitaninu krusku,keks petit i stapice Lumpi iz Merkatora i pije vodu...to je sve sto on zeli da jede vec neko vreme user posted image ...
E sad...dobili smo neki predlog od nase pedijatrice,koja nam je i kucni prijatelj,koji sam ja usvojila i eto vec vidim poboljsanje u ishrani...




Jmpm podeli te savete s nama nesrecnima user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.7.2010 14:25:48   
cici78
Mamike, kad vidim sad sta ste sve uvele bebama shvatam da sam okasnila u mnogo cemu. Mesec dana me nije bilo na forumu a bez vas sam kao guska u magli. Bebanu nisam uvela grasak, boraniju niti bilo sta sto ima ljuspice pa me interesuje kako dajete grasak? skuvate pa istisnete sadrzaj iz ljuspice? I koliko toga? A paradajz? Nisam mu dala ni lubenicu, ni dinju, a trebala sam. Pih kakva samuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.7.2010 14:31:09   
*Alexx*
Pih, pa nisam ni ja dala dinju još. Sve su mi nešto gadne, bezukusne. Grašak nisam ljuštila, jer sam mu kupovala mlad ili onaj smrznuti, koji mi je bio sasvim OK, i Andrej se nije bunio. Boraniju već jesam ljuštila, ali samo prvi put. Sve zavisi, da li je taj omotač tvrd ili nije user posted image
Paradajz nisam još dala.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.7.2010 14:38:14   
cici78
Gde si Alexx, spasioce?! Znaci ne kasnim bas puno. Sutra mu spremam grasak. Cini mi se sve jedno isto jede a sada moze toliko toga da se kombinuje. Sutra cu svasta da mu kupim. Kako se zvase onaj mali kupus, kelj, prokelj, nemam pojma? Jel sme to sada?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.7.2010 14:40:12   
*Alexx*
Kupus, kelj (a valjda i prokelj) ide od 10 meseci? Valjda?! Još mu nisam dala ni to. Ne volim ni ja da jedem user posted image
Dala sam kelerabu pre neki dan. Iskreno, ne znam čemu služi keleraba, ja je nikad nisam jela, ali eto, Andrej je probao user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.7.2010 15:56:44   
Nena81
IZVORNA PORUKA: Nena81

Evo deo teksta iz nekog mini prirucnika koji sam ja dobila u savetovalistu za ishranu u DZ

Roditelji pravilo je da se namirnice uvode pojedinacno i postepeno. Najbolje je zapoceti unos nove namirnice u prepodnevnim satima kako bi se mogla pratiti reakcija bebe na nju.

Primer:
prvi dan detetu se ponudi mala kolicina hrane 1-2 kasicice i postepeno se povecava naredna 3-7 dana, za 1-2 kasicice dnevno zavisno od podnosljivosti odredjene hrane. Hrana se daje u vreme sledeceg obroka a nakon zavrsenog podoja.
U pocetku se daje kuvana i pasirana hrana a kako sposobnost zvakanja sazreva, moze se dati izgnjecena i sitno seckana. Hranu ne razblazivati vodom jer tako beba ne moze da oseti prirodni ukus. Uz prethodno uvedenu namirnicu postepeno na isti nacin dodaje se nova u sve vecoj kolicini. Prva nemlecna hrana mogu biti sokovi, vocne ili mlecne kase, potom sledi povrce, meso, zumance.
Treba dozvoliti i ohrabriti zelju deteta da samo uzima hranu, u pocetku prsticima a kasnije kasicicom.
Roditelji, tokom uvodjenja nemlecne hrane treba da ste strpljivi, nista se ne desava preko noci. U slucaju da dete odbije neku namirnicu, nemojte ga prisiljavati, sutradan pokusajte ponovo. U hranu mozete dodati malo majcinog mleka ili adapt. formule.
Ako dete pokaze znake nepodnosljivosti odredjene namirnice ( osip, povracanje, nadutost, proliv ) treba obustaviti njeno davanje i javiti se pedijatru.
Hranu za bebe ne treba praviti sa zaprskom !
Zacine ( so, secer ) ne treba posebno dodavati u hranu.
Vodu za pice prokuvanu, nezasecerenu ponuditi detetu izmedju obroka.

Osnovne grupe namirnica
* zitarice, proizvodi od zitarica ( osnovne namirnice )
* voce i povrce
* meso, riba, jaja
* mleko i proizvodi od mleka.

Pirinac i kukuruz su prve zitarice koje se daju bebama. Daju se ukuvane u mleku ili vodi, kao kasice i mogu se kombinovati sa vocem, povrcem, mesom, ribom, tvrdo kuvanim zumancetom. Pirincano brasno za pripremanje kasica mozete sami napraviti, mlevenjem opranog i osusenog pirinca u cistom mlinu za kafu. 
Psenica, raz i jecam sadrze gluten, koji kod osetljive dece izaziva celijakiju i u ishranu se uvode sa 8 meseci. Integralno zrno zitarica takodje mozete koristiti u ishrani odojceta mada ono zahteva duze kuvanje oko 30min. 
Od voca i povrca preporucuje se koriscenje onog koje raste na nasem tlu.
Citrusno voce ( limun, pomorandza, kivi, mandarina ) zbog moguce pojave alergije ne treba davati do kraja prve godine. 
Malinasto voce ( jagode, maline, kupine ) takodje ne davati u prvoj godini zivota zbog moguce alergijske reakcije. 
Sargarepa, krompir, tikvica, blitva je povrce koje se uvodi u ishranu u 7mesecu.
Uvodjenje spanaca i kelerabe zbog visokog sadrzaja nitrata, odlaze se za 9mesec, a paradajza zbog alergogenosti za pocetak 2.godine. 
Pasulj, grasak, socivo zbog velike kolicine biljnih proteina, veoma su vazne namirnice u ishrani dece.
Za decu se preporucuju mrka mesa mladih zivotinja, teletina, junetina, piletina, curetina, jagnjetina i jaretina. Meso treba da je sveze, nepromenjene boje i mirisa, bez masnoca. Riba se u ishranu odojceta uvodi pred kraj 1.godine prema dogovoru sa pedijatrom. Od recnih riba preporucuje se bela riba, smudj, pastrmka, mali somovi. Od morske ribe zubatac, oslic, skusa. Preporucuje se sveza riba i da je kuvana. 
Tvrdo kuvano zumance uvodi se u 8.mesecu, usitnjeno i umesano u kasice od povrca i zitarica. Uvodjenje u ishranu pocinje sa dodavanjem 1/8 usitnjenog zumanca ( ili ¼ manjeg zumanca ) kasici od vec uvedenog povrca / zitarica tokom prve sedmice. Narednih nedelja kolicina se postepeno povecava do kolicine celog zumanceta.
Celo jaje ( tvrdo kuvano ili przeno ) daje se detetu na pocetku 2.godine. Davanje mesa i jajeta kombinovati naizmenicno.
U hranu za decu moze se dodati kisela pavlaka, hladno cedjeno maslinovo i suncokretovo ulje, maslac, mlad kajmak. Ne treba da se kuvaju nego se samo umesaju u gotov, vreo obrok. U ishrani gojazne dece treba ih izbegavati. 
Kravlje mleko se ne preporucuje kao samostalan obrok u ishrani odojcadi. Beba ima nedovoljno razvijen sistem za varenje i nedovoljno razvijenu zastitnu floru, a i bubrezi su u procesu sazrevanja. Sve to znaci da kravlje mleko moze izazvati alergije, ostecenje sluznice creva, anemiju, ostecenje bubrega. Ovo posebno vazi za prvih 6 meseci zivota. Pred kraj prve godine daju se male kolicine sterilisanog kravljeg mleka za pripremanje hrane.
Mlecni proizvodi ( jogurt, kisleo mleko, pavlaka i sir ) se koriste od 8.meseca, samostalno ili kao dodatak jelima.



nadam se da ce bar malo biti od pomoci user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.7.2010 22:36:18   
majka mara
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Kupus, kelj (a valjda i prokelj) ide od 10 meseci? Valjda?! Još mu nisam dala ni to. Ne volim ni ja da jedem user posted image
Dala sam kelerabu pre neki dan. Iskreno, ne znam čemu služi keleraba, ja je nikad nisam jela, ali eto, Andrej je probao user posted image



keleraba moze i ranije,jer je blagog ukusa i lepo se pire napravi,ja svako malo ubacujem i sebi i njemu u supu.
mi sad idemo na grasak i boraniju,pa sa 10 na kupus i prokelj
i sve lepo jedemo
ps trenutno smo na moru i u bakinoj bastici sve uzimam od voca do povrca nista nije prskano,+ maslinovo ulje i morka so,i znate sta,mali ima prelepu boju koze,mekanu stolicu koja je redovna 2x dnevno

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 12:59:16   
cici78
Mi smo pre par dana probali grasak i prihvatili ok. znaci nije jeo ceo grasak vec samo onaj sadrzaj unutra. Moram priznati da nije bas zabavno svaku onu kuglicu istiskati, pa me interesuje kad beba moze da proba ceo grasak, sa ljuspicom ali naravno lepo ismiksan?

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 13:00:21   
gagana83
Ja nisam ljustila,davala sam celo zrno.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 13:01:35   
Anoniman
Ja mislim sa godinu dana da dete može da jede ceo grašak. A što ne pokušaš da samo procediš "sadržaj" graška kroz gustu cedku? Tako ljuska ostane, a sadržaj prođe. Tako sam radila do godinu dana, a posle, prvo pomalo, a posle redovno, davala sa ljuskom.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 13:08:33   
cici78
Pa evo on ce za mesec dana godinicu da napuni, mogla bi da probam i neko celo zrno da ubacim. A boraniju kako dajete? Skuvate i izmiksate?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 13:11:31   
gagana83
Ja boraniju jos nisam davala,ne znam sto,valjda jer je ni ja ne jedemuser posted image

A za grasak mislim da mozes da probas celo zrno,kad se dobro skuva moze vrlo lepo da se ispasira. Ja sam joj doduse grasak davala samo po par zrna,strah me da je ne muci stomacic.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 13:12:47   
Anoniman
Najgore što može da se desi je da ima gasove, što brzo prođe, tako da možeš probati sa malo celih zrna. A boranija - kuvala sam je uvek sa mesom unutra, ili posebno obareno meso, i miksala zajedno, uglavnom sa malo pavlake jer drukčije nije hteo, dok mu nisam dala kako mi jedemouser posted image

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 13:19:25   
cici78
Pa da tako sam i mislila, moze da ga muci stomacic, Ok danas cemo probati kombinovanouser posted image  Hvala vam na odgovorima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 15:02:00   
*Alexx*
Boranija sa pavlakom - mljac! Doduše, Andrej obožava sve sa pavlakom user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2010 23:19:58   
gagana83
Alexx, i ja sam do skoro Uni u skoro svaki slani obrok stavljala pavlaku sve dok mi pedijatar nije rekla da to nikako ne radim zbog njene anemije.
Valjda ne valja kombinovati mlecne proizvode sa namirnicama bogatim gvozdjem jer se tako smanjuje resorpcija gvodza iz mesa i povrca....tako nekako....
I evo od kad ne stavljam pavlaku u rucak njoj se hemoglobin popravio.

A znam da ste i vi imali problem sa anemijom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.7.2010 21:29:21   
*Alexx*
Gagana, hvala user posted image Malo ćemo izbaciti pavlaku, ionako ne valja da je stalno jede.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.7.2010 21:59:40   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.7.2010 20:29:51   
Anoniman
pomoc - da li je normalno da beba sa 10-ak meseci slaije jede? mozda zbog ove silne vrucine... ili cega vec! jel ima neko slicno iskustvo? ja se ubi od razmisljanja u cemu je problem, aima redovnu stolicu i sve nesto promrlja po hrani! nesto sam se uzentala! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here