|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 13:49:06   
superm
Šerpi, moguće da je u pitanju skok u razvoju. Da li je M počela nešto novo da radi?Obično je skok povezan sa nekim novinama u motoričkom razvoju, fizičkom ili da tako kažem verbalnom?

Inače, počela sam pre par dana sa laganim uvođenjem čvrste hrane. Ranije nego što sam planirala. I čini mi se po M reakciji da je rano. Ne sviđa joj se ni pirinač ni jabuka. Izgleda da joj se moje mlekce najviše sviđauser posted image

< Poruku je uredio superm -- 1.3.2016 13:50:04 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 15:28:03   
amelia
Mi malo pre stigli kuci jeli smo picu za rucak gotova samo sto se podgreje bebcu sam pravila tikvica i sargarepa sa ad mlekom nego mame dr mi rece da je malo dobio na tezinu od proslog meseca samo 100 grama kako je to moguce bas sam zabrinuta em sam mu uvela cvrstu hranu em dobro jede i siki ne znam sta da mislim. Znam da nemoze da svaki put dobija po kilu ali ovo mi je bas malo. Ne znam gde gresim i sta sam pogresno radilauser posted image user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 16:11:11   
vikiveki
Ja sam malopre došla sa posla i sada spremam ručak...čorbu od spanaća

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 16:13:23   
nikiteki
Ja sam sad sela da popijem kafu posto smo rucali i seku odveli u skolu

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 16:46:43   
emicaa
Teodori se listaju nokti na rukicama,imate li ideju šta joj fali ili da zvrcnem pedijatra.Konram da nije nedostatak nekog vitamina.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 16:49:15   
Sanjica26 RR
I Sofiji.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 16:56:49   
emicaa
Sanjice jel prestalo Sofiji na nogama?
Ovo je sad kao kod nas velikih kad se listaju.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 17:09:31   
Sanjica26 RR
Kod nje samo na palcu i na jednoj i na drugoj nozi. Tako i na palcu na ruci.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 17:27:15   
Animsaj9
amelia mozda nisu prosli put dobro izmerili bebicu, nije moguce da je samo 100 gr ...jos kako kaze da dobro jede ..
a listanje noktiju mislim da je nedostatak nekog "b" vitaminauser posted image

< Poruku je uredio Animsaj9 -- 1.3.2016 17:28:34 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 17:35:20   
emicaa
Moram pitati pedijatra tamo u temi da vidim user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 17:51:13   
Trcosava
Amelia, moj kad je dobio malo predlagali su mi AD mleko, ali sam ja sama znala da nema mleka mog više, tj nije on imao strpljenja, a ja nisam htela da se akam i mučim.

Ne znam kako mu daješ hranu i koliko. Koliko često sisa? Da li aktivno sisa? Da li vidiš da guta ili vuče na prazno? Koliko mokrih pelena ima? gomila pitanja da se utvrdi da li imaš dovoljno mleka.

Listanje ne mora da znači nedostatak B vitamina. Mislim, uvek nam kažu da je to uzrok, ali ja više u to nisam sigurna user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 18:02:02   
Sanjica26 RR
Emice pitala sam ja ali su me preusmerili na drugog dr. Nisu mi dali neki odgovor.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 18:05:13   
emicaa
Trćo zovem te ujutru oko 9 user posted image
Sanjice pitah i ja pa vidjećemo šta kažu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 19:37:33   
amelia

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Amelia, moj kad je dobio malo predlagali su mi AD mleko, ali sam ja sama znala da nema mleka mog više, tj nije on imao strpljenja, a ja nisam htela da se akam i mučim.

Ne znam kako mu daješ hranu i koliko. Koliko često sisa? Da li aktivno sisa? Da li vidiš da guta ili vuče na prazno? Koliko mokrih pelena ima? gomila pitanja da se utvrdi da li imaš dovoljno mleka.
[/quote
Trco ja mislim da imam dovoljno mleka danju sisa manje a nocu skoro celu noc visi na siki gladan nije jer bi plakao i vristao nekad je odbija tj kad nije vise gladan. Hranu sam davala jednom dnevno zapravo sa hranom smo jos na pocetku uvodimo po koju namirnicu ali evo od 5 meseca znaci skoro mesec dana pojede jednu malu teglicu nekad 80g nekad 100 g zavisi. Ne znam moguce je i da ga nije ispravno merila bas sam iznervirana danas
Je li jos uvek aktivna tema gde mogu sa pitam dr.?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 20:27:53   
emicaa
Amelia pitaj,oni kad vide odgovoriće user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 21:48:28   
amelia
Pitacu sad emice. T jel zaspala? ja sam upravo vecerala i spremila A za spavane mm ga uspavljuje..

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 21:50:56   
emicaa
Spava moja guza već sat vremena,nije spavala po pidne pa je zaspala za neke tri minute user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 21:57:06   
branki*
Mi uspavljujemo decu.danas bila kod dr privatno za dioptriju,zakazala mi u pola 4,dosla sam na red u pola 5.pitala sam je koja je poenta zakazivanja,ako cu da cekam vise od sat vremena,i da mi treba velika organizacija sa dvoje male dece ,zato i idem privatno da ne cekam.svi drugi ,vidim,cute.
Amelia,koliko mu dajes da jede kolicinski?


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 22:00:57   
jess021
Di ste mamike?
Branki, i ja poludim kad idem privatno, pa cekam....grrrr.
L zaspala, sutra idemo kod moje sestre u N. Pazovu, bicemo nas dve do petka. Lenkino prvo putovanjeuser posted image
Amelia, pratis li mu mokre pelene? Po meni su one najbolji pokazatelj da li beba dobro jede. Ima tema, nisam sigurna kako se zove, nesto kako da znam da li beba dobija dovoljno mleka, pa baci pogled.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 22:11:28   
Sanjica26 RR
Tacno sam znala da ce Sofija da se razboli posle jednog rodjendana. Bila je jedna mala koja je bas strasno kasljala. Jos uvek mi ne ide u glavu kako roditelje ne grize savet da dovode bolesnu decu. Evo je sad ima temperaturu. Bas se bojim vrtica, jer nemamo ko da je cuva kad se razboli.
Kobajagi citam za ispit. Mm ce izgleda da dezura.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 1.3.2016 22:16:25 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 22:14:57   
branki*
Jess,pozdravi sestru i izljubi sestrice😘!
Sanjice,valjda se nece sofi puno cimatiuser posted image bzv.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 22:41:34   
Animsaj9
Mi pokusavamo da se uspavamo , taman zaspe i spava nekih 10 min onda se trgne tako da uplasi sam sebe i razbudi se ...i onda opet ispočetka user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
1.3.2016 22:49:22   
amelia
Emice sta cekas i ti se ususkaj kad spava. Samo ato ga mm uspavao nakon 15 min se probudio i evo ga igra i ljulja se na skocko. Ne znam sta cu vise.
Branki dajem mu min 50 grama a nekad stignemo do 100 gr to tije ona mala teglica.
Jess pa puni pelene menjam ga oko 5 puta dnevno jednom nocu ujutru u 12 h 8h i pred spavanje jer dosta kasno zaspi jel to ok? Koliko puta im menjate vi pelene? Kaki jednom dnevno nekad i dva put ali retko pogledacu temu kad i mam vise vremena.
Sanjice bas bez veze nikad kraja ovim virusima user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
2.3.2016 7:55:11   
Trcosava
Amelia, moguće je onda da ga dr nije dobro izmerila. Probaj ti da staneš na vagu sa njim. Imaš knjižicu u koju upisuju težinu bebe?

Jutro mame. Ja pojma nemam šta ću sa ovim mojim malim detetom. Čovek se ujutru rano probudi i oko 10 zaspi. Evo juče je zaspao u 9:45 u stolici za hranjenje dok sam ja ispušila cigaru posle doručka.
Spavao do nekih pola 12 i popodne nema trika da zaspiuser posted image A nema ni šanse da izdrži do podneva budan, pa da ga tad stavim da spava pa da odspava do 14.

Drugo ništa novo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori mama 03/16 [chat]
2.3.2016 8:10:21   
emicaa
Dobro jutro,T je od 4 spavala kao zec.Probudila me nekih 200 puta.Izgleda je sanjala i da jede čips jer ga traži od kad je progledala.
Trćo pojma nemam šta da ti kažem,ova moja u tom dobu nebi zaspala bez ljulhanja pa taman ne spavala tri dana a kamoli da zaspi tako sjedeći user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

pumpica
jabukica

Kada ste pocele da koristite pumpicu za dojenje?

jos u porodilistu (29%)

u prvim danima nakon izlaska iz porodilista (42%)

kasnije - navesti u komentaru (4%)

nisam koristila pumpicu (25%)


Ukupan broj glasova: 152

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here