|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 22:46:21   
Milena18
Dobro veče, žene!
Haha, i ja zamišljam bolove i upoređujem ih sa onim koje sam već doživela. Imala sam pre desetak godina gangrenozno slepo crevo i trpela bolove 12 sati pre operacije, pa se nekako nadam da neće biti gore od toga. Mada nije ni da nešto mnogo razmišljam o bolovima, a ni o porođaju, ja sam u mislima već kod kuće sa bebom, a to što još nisam spremila ni torbu za porodilište, nema veze user posted image Mislila sam da počnem sa tim danas, ali sam opet odložila za sutra, već samu sebe nerviram...

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 6:26:47   
vocicana
Auuu, pa ko ce ovde ostati, kada ste sve vec 35-ta nedelja otprilike...user posted image user posted image
Png, samo ti si ga usitnila, super.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 8:24:44   
Mariya
Jutro user posted image
Iz mog iskustva,treba vam više od 2 pak. mrežastih uložaka. Ustvari za početak je dosta,pa može kasnije neko da ti donese još. Ako se porađate prirodno,onda bi trebalo posle svakog piškenja da se operete, pa onda menjate i uložak, to je minimum 10 dnevno. U početku sam jako krvarila pa sam morala da stavljam i 2 odjednom,tako da se oni ludački troše u početkuuser posted image .
A mislim da je tako u svim porodilištima, trebalo bi da budeš bez gaća, a kad moraš negde onda da hodaš kao patka sa uloškom između noguuser posted image ali dopuštaju mrežaste s tim da ih obavezno skidaš pre vizite.
A za bolove...ko može,nek'ti obavezno traži epidural user posted image
I ako ste u mogućnosti,idite u školicu da naučite da dišete, pa da predišete kontrakcije.
Dosta pametovanja od mene, evo user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 8:58:11   
Khaleesi
Slazem se sa Mari, definitivno odmah ponesi vise od dva, ja sam priridno oba puta jos na porodjaju jedan... a ako ide dosta nekad stavis dva od jednom da ne prodjeuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 9:27:40   
emicaa
Dobro jutro,ja sam još tu user posted image
Još uvijek pojma nemam šta da radim na porodu,da li da tražim epi ili da prirodno.Da znam da će ovaj put ići brzo išla bih prirodno.
Dobih juče neki čaj protiv kašlja u apoteci,ja nešto odvratnije u svom životu probala nisam.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 10:28:45   
pngpme
Drage moje, evo mene sa pregleda. Digla mi se kosa na glavi. Saznala sam prije pregleda od drugorotki da nema nikakvog dogovora za porođaj, da se o tome ćuti i da dođeš najnormalnije na pregled, osjetiš bol kao da te režu dole i on ti kaže vidimo se večeras oko 17, 18h, dođi na ctg. Dakle svako se pravi lud. Ova jedna žena kaže nije imala ni kontrakcije ni ništa, a posle sat, dva od tog pregleda pukao joj je vodenjak.
Ja sam ga lijepo svaki put pitala da li dolazi na porođaj kad on sam krene, svaki put je rekao da, doći ću, čak je rekao dolazim osim ako sam bolestan, a danas saznajem da je to zabranjeno u ovoj bolnici i da o tome nema govora.
Kad sam mu rekla da ne želim da mi izaziva porođaj, poludio je načisto i rekao mi je da nije onda trebalo ni da dolazim. Bio je jako neprijatan i onda je samo ubo dole prstom i rekao zbilja je plod visoko i niste otvoreni, dođite u srijedu na ctg.
Meni sad ostaje opcija ili da čekam porođaj kao sav normalan svijet i da sa mužem polako krenem ka bolnici kad god da krene da zajendo upoznamo našu djevojčicu, pa ko god bude u smjeni ili da čekam sledeće dežurstvo da se masovno porađamo kao kobile, nakon njegovog čačkanja, da imam tu neku sigurnost koju ću masno da platim.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 10:31:59   
Sandricak
jutro od mene...
Ja od sinoc sva naelektrisana, sve mi smeta, drma me nervoza, svekar i zena mu vise nisu kod nas nego sto jesu, tako da sa njima nemam skoro nista sem da operem ves i skuvam rucak, ali namisljaju sada kako da zauzmu jednu sobu sa njenim stvarima i kutijestinama, i jos da zakljucaju kao da se ne dira... Pa treba to luftirati, ima da se usmrdi dok dodju sledeci put... jos se mm kao slozio sa tim pa sam pukla na to... bas me drma nervoza..user posted image . Juce peglala tri sata, prokljucao mi mozak.... user posted image

Veceras mi dolazi frizerka da me sisne i ofarba, da se malo upristojim za porodiliste user posted image ....

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 10:36:23   
Sandricak
Png, mislim da taj lekar nije bas bazdaren... Moje misljenje je da cekas da samo krene pa polako... poroditi se moras, a to da on izaziva porodjaj, a beba visoko i zatvorena skroz mi je totalno bezveze....
Moja drugarica je dogovorila sa njenom dr za epidural, i ova joj odmah trazila naknadu za to, ova dala, da bi je nazvala pre par dana (inace je usla u 9.) i rekla kako je cast prosledila dalje (sve mislim), a ona putuje u Grcku na more, ako joj bude trebala da je zove, pa ce se javiti ako bude dostupna...
Dokle ide bezobrazluk pojedinih lekara ja ne mogu da verujem....

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 12:03:52   
IvanaSK RR
Sandricak, bas mi je zao sto se nerviras :(
Pngpme, ne brini, taj majcinski osecaj ce doci :) a za doktora mentola stvarno nemam komentar!

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 12:07:54   
Milena18
Dobro jutro ili dobar dan! Ja se zakucala do 11 danas, tako da tek sad dolazim sebi.

Pngpme, baš mi je žao što prolaziš kroz sve to. Ja se slažem sa Sandrickom, da sam na tvom mestu išla bih kad krene prirodno. Biće muž sa tobom, samim tim će ti biti lakše. A i kakvu uopšte sigurnost ti može pružiti takav lekar? To je samo moje mišljenje, naravno, a ti do srede imaš još vremena za razmišljanje.

Sandricak, samo 'ladno i izbori se za sebe!

Grliša za sve stomačiće! Želim vam lep dan...



(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 12:16:10   
IvanaSK RR
Milenaaaaa, daj mi koji sat sna, budi drug :)

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 12:24:43   
Ella2407
Ja sam prosla kiretrazu bez anestezije,(dao je al na kraju) i bio je pakao
Pa se nadam da nije bas bol u toj mjeri hahah
Dosla sam skinem dlake s ruku ali izgleda guzva i da necu imat zivce da cekaaamm :///


_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 12:36:04   
Milena18
Ivana, evo šaljem ti, pa ćeš mi vratiti za mesec-dva user posted image Baš ti je lep avatar, sad tek vidim user posted image

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 12:39:10   
IvanaSK RR
Hvala, draga. Obecavam da vracam :) Malo pre sam stavila tu sliku, tako se rastopim dok ih gledam da ne mogu da poverujem.
Ella, dodji, ja cu ti skinuti dlake user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 13:59:31   
MishMash
Dobar dan devojke 😊
Prvo da se zahvalim svima na glasovima, osvojili smo paket!🌺

Ivana,preslatki su ❤️ Kako mackica podnosi vrucinu?

Png, ne znam sta da ti kazem. S obzirom na to da ces mu ti dati novac (i to ne bas malo novca), mislim da se krajnje bahato ponasa. U krajnjoj liniji, dajes novac da bi imala neki osecaj sigurnosti i da bi se neko prema tebi ponasao lepo. Iskreno, ja ne bih zelela da sa njim imam posla.

Sandricak, ne sekiraj se zbog toga, pokusaj da im lepo objasnis zbog cega mislis da to nije dobra ideja.

Mariya, dobro dosla! Vec sam mislila da cu sama da ostanem ovde do oktobra, bas mi je drago sto si nam se pridruzila😊

Ja nocima vec ne spavam, sva sam kao zombi.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:06:00   
IvanaSK RR
Mishu, drago mi je zbog paketa. Ostale trudnice, ajde prijavite se, mozda ovog meseca nece biti toliko nepoznatih sa velikim brojem glasova.
Mala maca ne voli bas vrucinu user posted image
Sreca pa nam je u stanu uglavnom prijatno, ali se vidi po njoj da je nervoznija. Cak se bila i malo osula u peleni.

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:09:52   
BubaBubica
Dobar dan! Skuvala sam se već načisto, nemam kiseonika, užas. Usisala sam celu kuću i pokupile smo igračke po kući, sad ćemo kod svekrve malo pa se vraćam svojim obavezama. Juče sam oprala tri veš mašine i pravila marmaladu od kajsije, i crkla skroz. Danas mi stižu kolica, jedva čekam!

Pgn čekaj prirodno i bolje da ne naiđeš na tog doktora, imaš plus jer ide muž sa tobom, onda paze kako se ophode veruj mi, pa ko god bio. Samo neka uživa u stomaku pa kad bude spremna bebica će sama krenuti.

Sandričak tačno vidim sebe kako počinje para iz ušiji da mi izlazi, pa znaš šta, ako je već tako što da se ti opterećuješ sa luftiranjem, tako bih joj ostavila kako ostavi, kad zaključa to je to. I ja bi pošizela. Izem ti takve ljude.

Što se tiče epidurala ja ću ponovo bez, imam brze porođaje tako da se nadam da će biti i sad tako. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:19:45   
Ella2407
Ipsk me uzela preko reda hHah
Sad imam ,,bezdlakave,, ruke user posted image user posted image user posted image

Napolju je pakleno,uzasss.. U sekundi budem mokraa
A moram u pantolama hodat haha

I ja jedva cekam da nam dodju kolicaaa... Da vidim sta kako
user posted image
Ja sam maloprije skontala da nama skoro sve treba tri putaaa :/
Bankrotirat cu
I za kod mojih roditelja i za mm-ove nam treba po posteljina i krevetic
Da ne bi svaki put pakovala od krevetica do posteljine user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:21:28   
emicaa
Png bolje ti je čekaj prirodno,ako već hoćeš bolhe nagradi babicu ili koga već kad sve bude gotovo jer sve će to biti u redu.Samo slušaj babicu,čuvaj snagu za glavni dio,diši kako ti kažu i eto je user posted image
Bubice ja sam pisala već da sam imala težak porodjaj i zato ne znam šta sad da radim.Svi kažu da drugi put bude brže i lakše ali oet ne znam,baš se dvoumim.Trebala bih se odlučit da im reknem čim dodjem u bolnicu zbog anesteziologa da ne bude u sali kao prošli put.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:30:25   
IvanaSK RR
Emice, ja bih ipak uzela epidural, ako nije tamo previše skup. Sto bi se mucila i trpela.
Ella, sto moras biti u pantalonama? Bolje je da uzmes onaj prenosivi krevetac, nego da kupujes tri.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:38:22   
emicaa
Ivana što se tog tiče ovde je sve besplatno,mogu tražit i carski ako mi je volja ali prošli put su mi dali epi i nisam se otvarala pa su ga isključili i tek onda sam počela.Zato se sad dvoumim.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:44:02   
Ella2407
Pa ne osjecam se bas fino da bi oblacila sorceve hahah
Izgledam veliko u haljinicMa i tako haha

A uzela sam prenosivi
Al meni je toliko mali stan da bi mi ovdje i sklopljen smetao
A opet i uz njega ide i posteljina
Pa valja sve to svAki put pakovat i nosit
A mi stvsrno cesto idemo ili na jednu ili na drugu stranu
Bar smo do sada,vidjet cemo kako ce ic s bebom user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:44:22   
IvanaSK RR
Zbog epidurala se nisi otvarala?
Onda kreni bez, pa ako bude neizdrzivo, ti trazi, sta te briga.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 14:56:20   
marijana22
Joj pošizeh od moje ćerke. Neće da spava, a ne može da izdrži da ne spava ceo dan. Obično zaspe oko 12 - 1 i spava dva sata . Danas neće da legne, ja legla sa njom ma kakvi dere se ustaje, plakala je pola sata i sad se tek smirila i zaspala. I ručaće u 5. A kad će večeras da zaspe ........

I ja moram da se šišam, juče sam se farbala, sama. Sad čekam platu pa da zakažem šišanje. Baš me smorilo što toliko kasni plata .....

Sadricak ne nerviraj se zbog gluposti, ako već tu sobu ne koristite, nek stavi stvari, šta ti smeta. A ako je tm već dozvolio nek onda on vodi računa o tome. Čuvaj živce, trebaće ti, veruj miuser posted image

Png kao što smo ti već rekle prisustvo muža mnogo znači, i tebi i i svi će biti ljubazniji prema tebi i obilaziće te češće. Za dr nemam komentar.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 15:03:23   
IvanaSK RR
Ella,obuci haljinuuuu :)
I ja se moram šišati, kosa mi je uzas. Farbacu se ovih dana.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here