|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 15:05:46   
Khaleesi
Moja je ista,nece posle rucka a oko 5 vec pocne da sizi jer je nervozna... Ali onda oko 8 vec spavauser posted image

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 15:19:46   
pngpme
Ivana, slicica je user posted image .
Ella, kiretaža bez ikakve anestezije, pa ti si mučenica bila... I ja u haljinama izgledam kao autobus, ali baš me briga, vruće je, dobro je da gola na ulicu ne izlazim koliko mi smeta vrućina.
Sandricak, uh, uvijek je problem balansiranje sa rodbinom... Živci moraju da budu kao praćke izdržljivi, baš ti treba sad da razmišljaš o tome u tom stanju...
Emice, a da se konsultuješ sa doktorom? Oni uglavnom svi savjetuju bez i ne može se znati kakav će ovog puta biti porođaj, ali eto ipak ona ima više prakse, pa šta misli i preporučuje da je pitaš... Naravno, odluka je opet na tebi.
Svima puno hvala na savjetima!!! user posted image Ja stvarno od početka osjećam da je najbolje da idem kad krene porođaj u bolnicu pa koga zateknem bez veza i čuda... To je neki moj osjećaj, ali eto imam do srijede još fore da se smislim...
Emice, dogurasmo mi do jula, kako je u jednom periodu bilo zagustilo... user posted image

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 15:28:30   
IvanaSK RR
Hvala, duso :*
I ja mislim da treba da cekas da porodjaj krene...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 15:54:47   
Khaleesi
Png sve ce super da bude nista ne brini user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 16:02:53   
pngpme
Hvala vam na hrabrenju, potrebno mi je i sjetiću se sigurno vas svih i podrške makar kad krene, a za posle ne garantujem da ću se svog imena sjetiti... :)

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 16:05:37   
Khaleesi
Ma znaces sve... nisam zapamtila jel uzimas epidural?

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 16:09:32   
IvanaSK RR
Seti se mog imena user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 16:17:40   
pngpme
Ja? Ne uzimam epidural... Ovako idem prvi put, sad sledeći možda budem liječila traume pa dignem kredit za anesteziologe, babice, doktore, sestre, pedijatre... user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 16:45:13   
emicaa
Ma vidjeću,sa epi ili bez on kad krene mora izaći user posted image
Png ja na porodu u nekim trenutcima od bolova nisam ništa kontala ko mi šta govori,kao tele gledala u njih user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 16:48:49   
Khaleesi
Emice, ja sam oba puta imala epi i ko tele bila ... smejao se dr kako guram smesno, pa sam i ja pocela da se smejem... on vice sta se smejes user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 18:37:54   
Ella2407
Ivana ove haljine sto imam su mi sve bez ikskvih rukava a najvise su mi se ruke ubucile
Prirodno jace rucke imam pa jos sad
Bez rukava ko sumo hrvac izgledam
Zato izbjegavAm
Sad sm isla napolje u farmerkama i kosulji
Molra sam bukvalno hahah

A Pn,mogu ti rec da jesam-jos se dr dere na mene kao sta places ne boli to(kao da on zna)
Sreca samo sto je kratko trajalo..3-5 min
Da je duze umrla bi haha

Emice bolil ona igletina za epidural
I to mi izgleda bolno hahs
A cula sam i da ima rizika od epidurala
Moze se nesto oduzet il sta vecc
Zaboravila sam sad user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 19:00:50   
IvanaSK RR
Znam, vec si pisala za ruke. Da te utesim, ja sam niska a imam jake ruke user posted image

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 20:39:06   
Ella2407
Nije nam lakoo user posted image user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 21:29:21   
pngpme
Ella, čuj nije mnogo 3-5 minuta kad umireš od bolova??? Pa to onda traje puno duže od 5 minuta... Koliko ja znam nema rizika sad da ćeš ostati invalid, zaista se rijetko dešavaju takve komplikacije, ali je porođaj sam po sebi sporiji i otežaniji, naponi slabiji, kao i otvaranje... Opet ni to nema pravila.

Mrzim i ja kad mi se ruke utove, a najgore podnosim kad vidim da sam u licu zadrigla, kao sad... Odvratno zaista, ali izbjegavam ogledala i tješim se da je sve od vode.

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 21:51:16   
emicaa
Ella meni jad je anesteziolog došao dati epi ja sam imala takve bolove da uopšte to nisam osjećala,još mi je jedva potrefio jer sam kao pomršava user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 22:04:15   
BubaBubica
Ja se nadam da ću ovaj put proći bez indukcije, pa kažu da manje boli, tako da se tešim da će treći put biti najbolje user posted image

Stigla kolica, ja sam prezadovoljna, samo da se okupamo stavljam u kadu da prenoći tkanina u vodi, sad razmišljam da li da stavim prvo u sirćetnu vodu da dezinfikuje ili odmah u deterdžent. Prelepa boja, nežna, univerzalna baš sam zadovoljna. A konstrukcija je baš jaka, točkovi veliki, mnooogo su bolja od onih što sam imala. Kad ih komplet sredim i namontiram slikaću vam, baš sam srećna user posted image

Sutra će doneti od jetrve fioke one što imaju odozgo pult za presvlačenje pa mogu da popakujem garderobicu i u te fioke, ovako je krkljanac u ormanu. Mm kaže da će sneti krevetac i kolevku, polako sve upotpunjujemo. user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 22:12:16   
IvanaSK RR
Bubi, divno za kolica, bas mi je drago da si zadovoljna!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
2.7.2016 22:17:13   
Khaleesi
Mm svake godine po jedan ormar pravi i opet krkljanac kao kod tebe sa stvarima...ponekad pozelim da se preselim negde gde je samo jedno godisnje doba...user posted image Bubi extra za kolica najbitnije da se tebi svidjaju

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 0:05:22   
Ella2407
Ma znam da sam negdje procitala da postoke rizici nekakvi pa zato kazem..
Bubo uslikaj kad ih smjestis-bas mi je drago da si zadovoljna..
A jest ruzno i to debljanje u licu-to mi je isto na pocetku bilo pravo tesko pa sam izbjegavala ogledAla- ali sad imam osjecAj da normalnije izgledam
Ili sam se nAvikla ili se malo bolje rasporediloo
Nekako mi je na pocetku samonu donji dio obraza i podbradak
A sad mi nekako skladno izgleda-il se ja tjesim hahshaha

Meni je veceras toliko vruceeee-ne znam kako cu spavaat user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 0:12:25   
Khaleesi
Ja sam uvtrudnoci tripovala da mi je nos porastao... ali nije samo stomak je rastao... tako da ne razmisljas puno, sad ti se od hornona, vrucine cini da ti je lice drugacije... i ja ne mogu da spavam od vrucine, haos

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 0:36:34   
BubaBubica
Khaleesi jesi li i ti trudnjača? user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 0:41:15   
marijana22

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Khaleesi jesi li i ti trudnjača? user posted image


Sumnjam, mislim da jako želi onu kremicu koja se deli najaktivnijim forumašicama

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 0:49:34   
marijana22
Ela stvarno si luda ako na ovoj vrućini nosiš farmerke i kuvaš se zbog ruku.
ja imam problem sa venama, pojavile su mi se vene na početku trudnoće i nosim čarape-one do butina za vene. pomažu, ali se kuvam. Još su neke čudne boje, kao boja kože ali nešto vuče na zelenkastouser posted image kad idem napolje i ja oblačim pantalone ili skinm čarape. Danas smo išli do ušća, bez čarapa, baš su me posle bolele noge.

Bubice baš mi je drago da si zadovoljna kolicima, ja razmišljam da sutra donesem garderobu za bebu od mojih i da polako krenem sa pranjem i peglanjem. Ne znam gde bih slagala stvari čekam da mi vrate komodu,. danas je mm završio i okačio policu u dečiju sobu, sad je tako lepa. još da sredimo bebin kutak u našoj sobi...Ne mogu da dočekam da sve sredim

Otvorila sam sve da se malo provetri, nadam se da ću nekako uspeti da zaspem

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 0:53:12   
Ella2407
Marijana znam da sam budalaaaa
I to velikaaa hahaha user posted image user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
3.7.2016 8:51:04   
emicaa
Dobro jutro stomačići.
I ja sam mislila do juče da je Khalessi trudna pa sam onda vidjela da ima nova nagradna igra.
Bubice obavezno nam slikaj kolica.Mi još nismo sklopili krevetac,još je na tavanu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here