|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
15.1.2017 23:00:46   
MicinaMama
Vece drage moje,

Pocela sam da jedem vise mlecnih proizvoda,kazu da sada za ovu dob treba da se unosi vitamin D i kalcium.Ne volim pit mleko,pa pijem prirodni kefir.Naravno u kojem nema alkohola.Ima u fr kiselo mleko da se kupi ali nema u ovom marketu.
Kupila sam Gaude i Edamera kazu da su naj bolji za kalcim.

Cisto mleko ne mogu nikako posto ga ceo svoj zivot ne volim,Mama mi kaze da sam odbila mleko sa godinu dana,pila caj na flasicu a kada bi me naterala da pijem mleko ja bih povracala.Sada nisam toliko gadljiva na mleko ali ipak sto dalje od mene.

Plasim se kilograma i debljine u trudnoci,moracu da trazim nekakav rezim ishrane za trudnice od babice.Ne smem da se udebljam

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 0:10:26   
Mariya
Veče user posted image
Micinam, pazi samo kako kombinuješ hranu pošto Ca blokira apsorpciju Fe. A možeš slobodno kefir sa alkoholom, to nije količina koja će da šteti plodu. Štaviše,moj dr preporučuje čašu vina dnevno
Isto je rekao za preparate sa alkoholom, mogu da ih pijem slobodno.
Ja volem vino pa se držim te njegove preporuke user posted image Ne pijem baš na dnevnom nivou, svaki 2-3 dan popijem pola čaše vina. Kupinovog, višnjinog ili od jabuke(moja drugarica pravi vino, predivno je)
Moje bube spavaju, sve je spremno za polazak sutra, idemo na kontrolu kod očnog, uh, ne smem ni da pomislim šta će H da radi,praviće haosuser posted image
Natrpala sam joj nosić kapima,valjda će bolje spavati,i meni treba sna. Jedva sam izdržala popodne da ne spavam a sad ipak ne mogu da zaspim. Malo sam i uzbuđena, sutra ćemo da izaberemo ormar i komodu za H, pa ću da dokupim još šta mi fali za bebu i porodilište...

IZVORNA PORUKA: krin 40
Mariya,Skockice..samo da dobacim do vaše cifre(mislim na nedelje).Odlepiću višeuser posted image

Aahahahaha, kad dođeš do ove naše cifre preko 30, tek ćeš onda da odlepiš user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 2:45:35   
MicinaMama
Mariya a eto vidis ovde je zabranjena i kap alkohola u trudnoci.Toliko su me istraumirali sa tim alkoholom da me strah da popijem i gutljaj.Svugde stoje plakati : vi pijete malo ali vasa beba pije previse! (Kada prevedem).Pa te navode te nekakve bolesti bebe zbog alkohola.

A meni bas lepo sedne pivo ili malo vina...skoro mi je i rakija lepo mirisala.Uzela sam jedan mali gutljajcic i bilo je super heheheh...I to mi je mirisala dok sam deci stavljala obloge.

Mozete zamisliti,stavljam deci obloge a ovamo malo potegnem hahahaha...
Luda trudnica.

Mariya bas super za namestaj,ja cu sada pocetkom februara da uzmem vurama krevet na sprat a za bebu moram sve novo.Do duse za bebu mi treba samo krevetac.Komodu za presvlacenje nisam nikada ni koristila.Po mom misljenju nije mi ni potrebno.

Krin polako draga vidis da vreme i onako leti.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 9:37:49   
AnaAna1
Pozdrav devojkeee, moj dragi je bio na godisnjem odmoru do danas pa nikako da udjem na forum, stalno neka akcija, rekoh ajde kad vec nismo isli nigde van grada bar da mu upotpunim malo godisnji ovde, ali evo izcitah sve da nesto ne propustim :) evooo, evooo, obecavam postavicu sliku stomacica tamo na temi, taman danas ulazim u zadnju nedelju 6.meseca :)

U petak vadila krv, i sve mi je u granicama, osim
crvenih krvnih zrnaca 3,63 (donja granica 3,70)
Hemoglobin skoro pa ispod 112 (donja granica 110)
GRanulociti 9 (1,6-7)
I opet neki granulociti 80 (40-70)
Linfociti 15,4 (20-50)

Inace gvozdje mi je skocilo sa 8 na 20, i verujem da je to samo od puno vitamina C koji unosim kroz juzno voce od kog se razbijam u trudnoci, eventualno i od meda koji svaki dandan kusam, nema od cega drugog, uvek mi je bilo ispod 10.

Vadila sam i za toksoplazmu cisto onako, ali rezultati tek za nedelju dana, posto ih rade samo jednom nedeljno. Danas idem u dom zdravlja kod mog dr da uzmem uput za tu skolicu za trudnice, pa cu videti, ako ne bude epidemije gripa ici cu, ako se nesto povampiri ovaj grip necu da se guram tamo u guzve...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 9:45:16   
krin 40
Jutroo drage moje..Ja pijem kaficu. Mir I tisina. Muz na poslu, sin spava,sutra mu tek krecu predavanja, cerka u svojoj sobi radi domaci..Milina. Micina mama siguran nacin da se udebljas u trudnoci je da pocnes da strogo unosis sve sto strucnjaci preporucuju za dobrobit bebeuser posted image . Edamer, trapist,
kackavalji bilo koje vrste imaju brdo kalorija. Da ne pricam o spisku sta bi jedna trudnica trebalo da jede. U vocu I povrcu ima svih vitamina. Realno mislim da je najbolji nacin pratiti svoj ritam I potrebe organizma. Bebica svakako iz nas izvuce sve sto joj treba. Po doktorskoj logici ja sam davno trebala da
zavrsim na nekoj klinici. Ja ne unsim apsolutno nista od mlecnih proizvoda, meso skoro da ne jedem.Pa sam ziva I zdrava. I S I N se rodili sa po preko 4 kg, sisali do prvog rodjendana a ja , posto sam ih rodila na leto oboje, ceo period dojenja bila na lubenici I dinji. Secam se spiska koji mi je doktor dao da bih
kao imala mleka I poboljsala kvalitet. Fuj,,pa ja pola od toga ne jedem ceo zivot.Draga moja slusaj ti svoje telo I njegove potrebe. Devojke danas sam zvanicno 21-va nedelja. Sutra mi drzite fige, idem na kontroluuser posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 16.1.2017 9:49:22 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 10:05:05   
krin 40
https://www.facebook.com/biologija.rs/videos/1199517990133996/

user posted image prvorotka garant, ali bas je lepaa trudnica

< Poruku je uredio krin 40 -- 16.1.2017 10:07:48 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 13:19:50   
MicinaMama
Anaana,pa lepo si i ti dogurala,pa nisu ti losi nalazi samo malo to popravi ishranom ako mozes.To je sve normalno posto beba vuce sebi a tebi sto ostane hehehe.

Krin srecno na kontroliuser posted image

Prepade ti mene sada sa tim oko hrane i kguser posted image

E ja sam sada kao ona u 27-oj nedelji i vise hahahahahaha

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 13:34:23   
Skockica
Zdravo drustvo!
Ja se u te rezultate krvi ne razumem bas najbolje jer meni su vadili za dabl test i onda 3 puta zaredom za proveru secera. Nijednom nisam dobila nalaze ovog tipa. U Srbiji su mi svaki cas krv vadili i radili laboratoriju a ovde samo sto su urin nekoliko puta kontrolisali sad vise i o tome niko ne vodi racuna.
Evo sad sam se posle duzeg vremena izmerila i umalo da se onesvestim oko 12kg u plusu a sutra tek ulazim u 34. nedelju. Sad su ove najkriticnije nedelje user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 13:59:11   
MicinaMama
Skockice ma 12 kg je ok da Bogdom ja dobijem samo toliko do 34 nedelje.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 14:02:59   
Skockica
Samo toliko?! O draga, hvala ti sad mi malo lakse user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 15:18:01   
MicinaMama
Pa ja sam u prvoj trudnoci dobila 28 kg,a u drugoj 13.5.... sa obzirom da se poradjam ranije sa 37 nedelja i 37+4 nedelje...a zamisli tek da sam isla kao moja zaova do 42-e.Katastrofa!

zato se ovu trudnocu plasim kilograma.posle prvog poroda odmah mi je spalo samo 7 kg,dok je posle drugog spalo 11.5...sto je dobro.Naravno to znaci da u prvoj je bilo vise debljine i sala nego vode,dok u drugoj sam imala vise vode.

Ali i jesam oticala mnogo,noge su mi bile kao dva balona.

Sada cemo videti.

Nesto me i juce i danas boli stomak po dnu i bol ide kroz butine.Nadam se da je normalno,boli me malo i sa strana stomaka kao da se zateze.Verovatno bebac raste.

Osecam bebicu ali slabo se vrti,sinoc i danas je rastezala na desnoj strani a do skoro sam je osecala vise na levoj.Danas me bas golicala iznutra.Ne vrti se mnogo vise se onako isteze i proteze.Nije nemirna beba.

Ista mama,pospanko mali.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 17:09:03   
krin 40
Skockice,ako si visoka nije to nista.Ja se nikad nisam vise od 10kg gojila ali ja sam niska(160cm) i prosto ne mogu da disem ako preteram sa kilazom.Opadne mi pritisak,gusi me..Zato se i ne gojim mnogo.Ana cool za rezultate.MM ma ova je prvorotka,ali bas je slatka zato sam postavila link.Jwl ti vise nemas one jake bolove?

< Poruku je uredio krin 40 -- 16.1.2017 17:16:30 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 18:49:34   
Bunnyca
Sto se kilograma tice, isto i kod mene. Niska sam 1,60m i pre trudnoce tezina mi je bila 48 kg, sve preko toga mi ne prija
U prvoj trunoci ugojila sam se 9 kg, pritisak mi je nizak, imam gastritis i kad mi poraste stomak, pocinje dijafragma da mi se dize i gusim se.
U ovoj trudnoci do 12 kg i bicu zadovoljna
Inace, danas smo bili na UZ i saznali da je devojcicauser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 20:21:21   
MicinaMama
krin hvala na pitanju,na svu srecu nemam bas jake bolove.Za sada je dobro,ledja me dosta bole.To je valjda normalno

Bunnyca neka je ziva i zdravauser posted image

Danas sam vodila stariju cerkicu na vakcinisanje.I pitam doktora da se izvagam kod njega u kabinetu posto sam se tu vagala na pocetku trudnoce.Dobila sam +3kg od pocetka trudnoce,prekosutra punim 18 nedelja po UZ (ulazim u peti mesec).Kaze da je super i da je to kilaza sa patikama i garderobom.Znaci dobila sam nesto manje od 3kg.

Za sada sam zadovoljna.Kako inace znam nashopati kila u trudnoci.

I ja sam NISKA 161cm

< Poruku je uredio MicinaMama -- 16.1.2017 20:22:23 >

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 20:38:25   
Bunnyca
Micina Mama i ja se za sada drzim na +2 kg, doduse ujutru, bez obuce..... 17 nedelja

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
16.1.2017 21:03:40   
Zemunka85
Dobro vece, meni je danas bas neki bljak dan. Bice bolje sutra ...

Sto se hrane tice, ja jedem sta god mi se jede. Ok, vodim racuna da bude sto vise voca i povrca, ali jedem i testo i slatkise.
Mene je prva trudnoca unakazila sa kg. Uuuuunakazila. Sada se nisam ni merila user posted image

Bunnyca za cicu user posted image

Ja sam se danas cula sa mojom DR, ona ne zna kada ce poceti da radi, deebeeelo je zaglibila sa zdravljem.
Pa sam zakazala kod DR koji je najveca faca Zemunskog porodilista, a i sire user posted image . Njega sam i prosli put izabrala za porodjaj, ali se zadesilo da ej na odmoru. Ovaj put sam rekla on ili niko drugi. A kako ce opet biti sezona godisnjih odmora, videcemo sta ce ispasti ...
Tako da, kada vec ne mogu kod moje DR za ovaj put, idem kod njega. Ali tek u Petak user posted image , nacekah se samo tako ...

Odoh da spavam, sutra imam taj poslednji ispit. Mrzim ga! Sutra cu i da polozim, pisemo, ali uuusmenooo .. niiikako mi se ne da.
A i mamina operacija je sutra. Da sve prodje, pa da joj kazem i za user posted image .

user posted image

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 0:08:18   
Mariya
Veče user posted image
Mi bili danas u NS na kontroli,L je ok,isto kao i do sada, H ima dioptriju i mali astigmatizam ali kaže dr da nije za naočare, kontrola za godinu dana. Tako da je u suštini ok. Onda smo svratili u vitorog, naručili komodu za H i još jedan ormaruser posted image Pa u Big, imaju baš velika sniženja ali ja ništa nisam kupilauser posted image ili nema veličine, ili se devojčicama ne sviđa, ua bebe dečake nema ništa a za sebe ne kupujem više ništa. Kupila sam ono što mi treba za porodilište, mrežaste uloške,kozmetiku koja mi je falila, cuclu za bebu, plavu user posted image user posted image
Ja sam otprilike na +10kg ali u sredu ću se meriti tačno, a i ja sam niska 165cm.
Micinam, ako svaki dan piješ velike količine alkohola to će verovatno štetiti, ali od alkohola u kefiru vam neće biti ništauser posted image
Krin, uživaš što ne radiš,jel''da?
Ana, samo da ste vi uživaliuser posted image
Bunny,super za user posted image videćeš,nema ništa lepše nego imati 2 devojčice sestrice user posted image
Zemunka biće sve ok. Obradovaćeš mamu posle operacije!
Sad nam Zumbula nema već danima,zar ne?

< Poruku je uredio Mariya -- 17.1.2017 0:10:17 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 0:12:25   
AnaAna1
Bunnyca neka je ziva i zdrava devojcica user posted image

Krin srecno na pregledu, javljaj kako je proslo user posted image

MicinaMama, kaze mi dr danas "teeek ce sad da pocne da ti uzima sve sto joj treba, do sada joj je trebalo za 300 grama a sada kada pocne naglo da raste pa bude kilogram, pa dva, pa tri, trebace joj mnogo vise" user posted image ali zadovoljna sam, s obzirom da mi je mama anemicna i da imam sklonosti ka tome dobro se drzim :)

Zemunka srecno na ispitu, i srecno mami na operaciji, neka prodje sve kako treba.

Marija ti se uveliko spreeemas za porodiliste user posted image

Skockice nisi losa sa kilazom, ti jos malo imas do kraja, koliko god jos da dodas bice to super, uuuu meni neko da je ponudio pre trudnoce 20kg da se ugojim do porodjaja odmah bih pristala, jer sam se plasila one magicne cifre od 30 posto u zadnje vreme koga god pitam sve se nesto po 30kg goje user posted image ja sam se dobro drzala do pre 2 nedelje, e od tada nisam smela da se merim zbog novogodisnjih i bozicnih praznika, pa sam rekla sebi merim se prvog dana 7.meseca a to ce biti sledeci vikend user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 17.1.2017 0:15:00 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 0:25:55   
MicinaMama
Anaana e ako tek sada (u tvojoj visini trudnoce) pocne da uzima ja cu da se nesvestim svaki dan,necu iz kreveta moci ustati!user posted image

Uf hala bogu pa pijem lekove i pomazu mi.

Zemunka srecno i na usmeno,a naravno zelim mnogo srece i tvojoj mami.Da sve dobro prodje!

Mariya drago mi je sto su ti curice dobro.Moram i ja da kontrolisem vid starijoj cerkici.Ovde se dugo ceka na randevu oko mesec i po minimalno kod specijaliste ocnog.

Znaci mogu da udarim po vincetu i rakijci hahahah....kao kakav prikan user posted image

Ali ne ide uz lekove pa opet nema nista od toga heheh

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 7:43:00   
Skockica
Dobro jutro drustvance. Ja sam nocas lose spavala celu noc u snu nesto bezveze i sad mama kaze isto bila budna celu noc. Ima tako noci kad kolektivno ne spavamo. Jos kad beba dodje bice belaja hihi, valjalo bi sad odmoriti
Bunnyca super za cerkicu user posted image
Zemunka srecno da ispitu i da mama dobro prodje na operaciji user posted image
Kad smo kod visine ja sam 1.80 i u prvoj trudnoci sam presla stotku ali sam imala viska i pre trudnoce. I sad sam isto pred trudnocu imala viska ne kao prvi put ali bilo je. Kao da u drugom slucaju ne mogu ni ostati trudna user posted image
Ipak samo godinu dana od prvog porodjaja svukla sam i taj visak tako da racunam bice i sad. Cim je Vasi poceo da se podize da hoda i da radi neke opasne stvari ja sam svaki obrok na pola ostavljala. Posle nemas volju da nastavis i tako se kilogrami istopili da su cak i kosti poiskakale, ludilo kod mene iz krajnosti u krajnost.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 9:03:28   
MicinaMama
Skockica blago tebi sto si visoka,kod visokih zena se manje vide kile.

Prica meni kuma kod nje svekrva kobiva pogadja sta nosi i pogodila je svaki put.Kaze sa ledja ako se lepo struk ocrtava onda je musko a ako se vidi sa ledja da je trudna onda je zensko.(ona je visoka)

Reko:Kumo moja kod mene nije bilo struka ni pre trudnoce a kamo li u trudnoci,reko to pravilo ne vredi za nas zdepaste i bez struka a jos plus sa kg viskauser posted image user posted image .Za mene hladno mogu misliti da sam trudna i kada nisamuser posted image Strasno!

Dovrsila sam sada svoju konzervicu vocnog koktela.Stvarno volim da pojedem vocni kompot,inace nema konzervansa niti dodatog secera.Tako mi lepo gode kompoti.
Uzela sam na netu da procitam koliko ostane vitamina prilikom obrade pa kazu da ostane 50% sto nije lose.Sa obzirom da kazu da voce frisko sadrzi mnogooo vitamina,dok ono sto stoji gubi mnogo svoje vrednosti.(To sam gledala i na tv da na kraju voce skoro ostane bez svojih vitamina a pogotovu bez vitamina C koji je naj vazniji)

Cak zaledjena hrana sacuva vise vitamina a kompletno sacuva vitamin C.Posto se zaledjuje po berbi.

Zato se ovde savetuje samo sezonsko voce i povrce da se jede i daje deci.

Nema nista bolje od frisko ubranog voca,ali ovde de tu veruj.To je sve prskano i ko zna odakle uvezeno.

Tako da i uzimam samo sezonsko voce i povrce ,a vala tada budu i jeftinije sa obzirom da je ovde skupo voce i povrce.


(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 10:06:38   
krin 40
MM ne zezaj, ko kaze da niske zene nemaju struk. Mi kad smo taman izgledamo ko bombice, ahaha, tako kaze moj muz. On je visok skoro 1.9 I kaze moja svekrva da je oduvek pricao, kao momak, da je siguran da njegova zena nece biti veca od 162cm, to mu fetis, ahahahha. Kaze, gore grudi, strucic pa velika obla guza.Hahahah. Valjda mu se ostvario san, ako se nesto ne poremeti sad posle treceg porodjaja,
ipak sam matorauser posted image . Salu na stranu DANAS MI KONTROLA.Evo, po obicaju, beba se umirila, ja sam utripovala da ce da mi kaze da nesto ne valja, I tako u krug. Kontrola je u pola pet, ja sm do cetiri vec u ludacima, kad legnem na sto, vec nista ne cujem,,I tako stalno. Sve je to zbog proslog misseda
,Dok to nisam prezivela, gluposti mi na pamet nisu padaleuser posted image Mariya, ne racunajuci danasnje psihicko stanje stvarno uzivammm. Nego me zbunjujete, sve kada spremate opremu za bebe kupujete lazu, cuclu, kako je vec zovete.
Moja deca to nisu koristilauser posted image U pola dvanaest idem kod frizerke I da sredim nokte, tako cu da ubijem 2 sata nervoze..Uh,,javicu Vam cim dodjem. Zemunka srecno na ispitu I da mami dobro prodje operacija. ostale uzivajtee

< Poruku je uredio krin 40 -- 17.1.2017 10:10:01 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 10:31:38   
Mariya
Dan user posted image
Ja ležim u dnevnoj, mališa se nekako namestio da me udara čas u bešiku,čas u želudac, toliko da ne mogu da se ispravim! H je ustala samnom u pola 9 a L tek sad! Počela je da slini u toku noći. Juče nije bilo vrtića,ne radi im grejanje,a danas su išli prepodne od 7-10. Rekoh,za to neću ni da je budim, bolje da je kući i spava nego da se smrzava u vrtiću.
Krin,cucla je za svaki slučaj. Ako zatreba da je imam kući. H je koristila oko mesec dana i to samo za uspavljivanje. A L je nije htela uopšte dok je bila beba,ni da je vidi. I kad sam joj smanjila podoje pre nego što sam počela da radim,ona nađe cuclu među igračkama,stavi je u usta,zaspi sa njom i od tog dana je cuclala do 4.godineuser posted image
Ja ću kod frizera u petak, pranje,šišanje,feniranje, da budem lepa za mm rođendan koji slavimo u subotu user posted image
Micinam, zato ja volim što živim na selu, imamo svoje voćke u dvorištu, svekar ima veliki voćnjak, tako da ja ujutro izađem,oberem voće i spremim ga za doručak, to stavljam i u zamrzivač, tako da jedemo provereno zdravo. Kupujemo jedino jagode.
Inače i mi čekamo puno na preglede kod specijaliste, izgleda ni francuzi nisu bolji po tom pitanju od srbauser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 13:44:14   
MicinaMama
Krin hahaha....ma nema bas smo macke i po user posted image Uh cuti,ja se ne plasim obicnog pregleda kod babice ali zato svaki UZ premrem.Vec me trema hvata a imam jos 4,5 nedelja do UZ.Tako se i ja uvek plasim sta ce da mi kaze doktor.Jos kada vidim da se doktor usuti,zagleda i smrkne ja odmah panicim.Srce hoce da iskoci.

Mariya i bolje sto je ostala malo kod kuce da odmori.Blago tebi kada imas sveze voce i povrce da jedes.Da bar ja ovde imam gde i posadila bih sebi.

Ja ne znam sta je ovo,na pocetku trudnoce i nisam imala nekakve mucnine....a sada ih imam u toku dana.Jedino ako nisam pokupila virus kakav.


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
17.1.2017 14:38:14   
Mariya
Jao žene,šta vam je, kao da niste trećerotke! Sve je u redu, šta se brinete!
Ja idem na kontrolu u petak,jedva čekam, hoću da mi kaže da se mališa okrenuo i da ne moram na carski, da ke posteljica zrela,da sam otvorena barem 2 prsta i spremna za porođaj!
Sela sam dok pečem palačinke, mališa me toliko šutira, baš me boliuser posted image A ove dve se svađaju oko 2 stolice!
Micinam,tako se i ja osećam, imam mučnine i bolove kao da sam bolesna a ne trudna user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here