|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Savet - crni luk za zdravlje?
12.11.2009 14:20:28   
oliveradj
Drage moje ovo sam dobila mejlom pa vam prosleđujem s obzirom da je kod nas veliki problem sa gripom, a ovo ne može da škodi user posted image .


Ideja je toliko je prosta i realizacija jeftina, da ne vidim razloga zašto ne bi probali. Ovako ide priča:

Dok je vladao veliki grip 1919. koji je ubio 40 miliona ljudi, bilo je porodica čiji nijedan član nije oboleo. Neki doktor je zapisao da su te kuće imale jedan zajednički faktor: u svim sobama gde su se ljudi okupljali su imali korpe u kojima su držali po nekoliko glavica neoljuštenog crnog luka. Neko je otkrio ovaj zapis i kasnije testirao tokom neke velike epidemije. Pošto je uspešno delovalo, odneli su jednu glavicu korišćenog luka na laboratorijsku analizu. Unutra su otkrili niz različitih bakterija i virusa. Zaključeno je da je crni luk služio kao prečišćivač vazduha, mamac za mikroorganizme, tako da je prosto usisao sve njih u sebe i tako zaštitio ljude.

Pominje se vlasnica frizerske radnje, čije radnice nikada nisu obolele od nikakve zarazne bolesti, a mnogo puta su služile bolesne klijente. U uglu salona je uvek imala ukrasnu korpicu sa nekoliko glavica luka.

Pretpostavljam da ga ponekad treba promeniti i pri tome koristiti rukavice, odneti ga direktno do kontejnera izvan kuće.

Ne treba se nadati da će o ovome ikada pisati u novinama, da će biti preporučeno od lekara, a još manje od apotekara. Suviše je jeftino i nikome ne donosi pare.

Neki ljudi više vole vakcine, ali ja sam već postavila novu dekoraciju na tri mesta. Ne može da smeta.

 

< Poruku je uredio guppy RR -- 13.11.2009 22:14:21 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Savet
12.11.2009 14:24:14   
Anoniman
Ne skodi da probamo...ja i onako mnogo cenim tu povrcku...
Kad toliko placem dok ga secem mora da je djavolast i divan...
user posted image user posted image user posted image

E pa muzu, od danas ima da ukrasimo stan lukom.,...\


Ja stvarno hocu.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Savet
12.11.2009 14:24:34   
sephora
neoljušten, onako samo ga uzmem i trpnem negde u ugao?

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Savet
12.11.2009 14:25:33   
Anoniman
Ja cu da ga stavim u nekoliko uglova...

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Savet
12.11.2009 14:25:36   
oliveradj
Ima da probam šta me košta ako bude dobro naplaćivaću informaciju user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Savet
12.11.2009 14:28:00   
magnetic
Stavicu ga negde sigurno,nista me ne kosta.A i manje cu smrdeti tako nego da ga jedemuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Savet
12.11.2009 14:30:06   
Lilly*
Sada vidiš ljude šetaju po ulici sa vencem crnog luka oko vrata umesto maski na licu user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Savet
12.11.2009 14:34:40   
sephora
pa super stvar em štiti od gripa em štiti od vampira...extra...srpski brend-ogrlice od lukauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Savet
12.11.2009 14:35:34   
magnetic

IZVORNA PORUKA: sephora

pa super stvar em štiti od gripa em štiti od vampira...extra...srpski brend-ogrlice od lukauser posted image user posted image user posted image

Zar nije beli luk od vampirauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Savet
12.11.2009 14:43:13   
Lilly*
Ma nanižeš jedan beli, jedan crni, pa te štiti od svega user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Savet
12.11.2009 14:45:01   
oliveradj
user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Savet
12.11.2009 15:05:01   
dana198495
Gdje ovo nađe????????''

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Savet
12.11.2009 15:13:05   
Anoniman
  user posted image   ima nečega u tome.... inače stavljam luk (i crni i beli) u svako jelo, a ne košta da probam i da ga okačim negde.. možda i na ulazna vrata najbolje user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Savet
12.11.2009 15:17:21   
Verus
nisam cula ovo pre ali mi se svidja!  I ja cu da dekorisem lukomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Savet
13.11.2009 20:03:59   
MERYEN
user posted image I mi cemo da napunimo korpiceuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Savet - crni luk za zdravlje?
13.11.2009 22:14:46   
guppy RR
Veoma zanimljivo, a jeftino i lako izvodljivo. Što da ne.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Savet - crni luk za zdravlje?
13.11.2009 22:49:25   
Nensi*
Probacu i ja,nista ne kosta,a ako je stvarno tacno,moze mnogo da pomogne user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Savet - crni luk za zdravlje?
14.11.2009 0:40:10   
She Ra
Cula sam vec za ovo, samo mi jedno nije jasno..
Nikako mi nije logicno da taj luk, koji su ljudi 1919. drzali u kucama, - nisu jeli...? user posted image

Nista ne kosta da probamo, naravno..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Savet - crni luk za zdravlje?
14.11.2009 0:45:12   
sanji
Prepoznavaćemo se po korpicama sa crnim lukom! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Savet
14.11.2009 9:50:43   
Rina
IZVORNA PORUKA: OTI


Kad toliko placem dok ga secem mora da je djavolast i divan...
user posted image user posted image user posted image




user posted image

Ja obozavam crni luk user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Savet
14.11.2009 9:53:04   
Anoniman
ja kupila 1 kg da imam za jela a 1kg da stoji...
nego se pitam, da li moze taj luk da stoji u kuhinji, u fijoci kuhinje...je l mora da se vidi?

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Savet
14.11.2009 10:37:50   
mihi
Mora da stoji kao pomaranža u korpi da vezuje viruse i bakterije za sebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Savet
14.11.2009 10:40:01   
Trcosava
heh, pazite ovo sad...
sinoć baš ovo pomenem kad smo svi sedeli i znate šta su me pitali

hm a taj luk naravno posle ne treba jesti? (na šta sam ja odgovorila, pa naravno da ne)

a onda me pitaše ''pa zamisli koliko luka je skupio onaj luk što stoji u trgovini????'' i onda se zamislih....user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Savet
14.11.2009 10:53:22   
bebuska
Mora da ima tu neceg i istinitog sad cu i ja isprobat...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Savet
14.11.2009 13:49:37   
mamanp
Stavicu muzicu ispod jastuka jer je on svaki cas bolestan i prima injekcije od grla.user posted image  hihihihi, gadjo bi me sa sve korpom jer ga on ne podnosi.


Vredi probati, nista ne kosta.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here