|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 13:39:06   
Maraj
Ljiso i ja mislim da preterujes.
Kada si je pitala da li hoce strudlu sa makom ona je nije videla jel da, a odgovorila ti je da je zeli. Znaci znala je sta joj nudis. Kada ju je tm pitao sta jede , njoj je to totalno ne bitno bilo, u fazonu, sta me sad smaras...
A i razliku izmedju medenjaka i medenog srca ti je napravila. Nije mislila da je to isto. Rekla ti je da ovo prvo u obliku srca a nije znala da ti objasni ovo drugo.
A i sto bi znala. Ko da decu zanima hrana.
Ovaj moj zna samo sta je pomfrit i sta je cokolada. Ostalo ga ne zanima

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 14:22:59   
smeško
Moj Maki pojma nema kako se sta pravi. Osim spageta, jer ih obozava. Sve ostalo mu je spansko selo. Nikola nije nista bolji. On zna da skuva jaja, kafu, napravi sendvic i to je to. Iako je mesozder, da ga u prodavnici pitas koje meso voli, pojma ne bi imao. Ne zna ni kako izgleda cela ocerupana kokoska. Ne zna ni kako izgleda batak pre nego sto ga skuvam, a to mu je omiljeno.meso. Ne brine me to uopste, to su, prosto, stvari koje ga ne zanimaju za sada.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 15:19:17   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maraj

Kada si je pitala da li hoce strudlu sa makom ona je nije videla jel da, a odgovorila ti je da je zeli. Znaci znala je sta joj nudis. Kada ju je tm pitao sta jede , njoj je to totalno ne bitno bilo, u fazonu, sta me sad smaras...


Ovaj moj zna samo sta je pomfrit i sta je cokolada. Ostalo ga ne zanima

Vidis nisam na taj nacin razmisljala user posted image . u pravu si nije videla sta joj nudim. A pomfrit valjda svi znaju sta je.

Meni je ona previse u oblaci i kazem kao da prisutna nije. Sta toliko vise "sanja" user posted image Ne znam kazem samo zapitamo se mm i ja ponekad.

Smesko moja zna i kako curka izgleda i kokoska i batak i krilo, za meso je nepogresivauser posted image al sve ostalo...Pa ni ne znam kako da je okarakterisem. Blesava skroz.

Idem prosao cas. IDem da se spremam za trening.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 15:32:51   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Maraj

Kada si je pitala da li hoce strudlu sa makom ona je nije videla jel da, a odgovorila ti je da je zeli. Znaci znala je sta joj nudis. Kada ju je tm pitao sta jede , njoj je to totalno ne bitno bilo, u fazonu, sta me sad smaras...


Ovaj moj zna samo sta je pomfrit i sta je cokolada. Ostalo ga ne zanima


Meni je ona previse u oblaci i kazem kao da prisutna nije. Sta toliko vise "sanja" user posted image Ne znam kazem samo zapitamo se mm i ja ponekad.
.


U oblacima jeste, ali nije glupava kako kaze tvoj muz. Ni moju ne interesuje hrana.
Juce sam im spremila pilav sa lososom. Ona je bila odusevljena. Na mm-ovo cudjenje ona je pitala sta se cudis. A njemu je cudno jer ona za hranu ne reaguje. I posle mu je rekla da ona uglavnom sve voli, ali mrzi je da jede. Drzala nas je u neznanju sedam godina. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 15:35:36   
Maraj


Ijao pa oni su šou user posted image
Bar ste saznali nakon 7 godina user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 23.2.2018 15:36:35 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 19:25:17   
Rosita
Dobar dan. Ja sam otpala danas. Bila kod dr, kaze trebalo mi malo gvozdja uvesti. Trazila sam ferum lek jer sam ga dobro podnosila prvi put. Uzecu u pon, pa po malo. Na posao, kod zubara, u ikeu, konacno dosao nas mali dvosed, po D iz vrtica, njega sam vodila napolje da jede dok se vrsilo iznosenje i unosenje. Dobili smo na prostoru, al sad nema da se u dnevnoj izvrnesuser posted image i nema gde cebad iz izbacenog velikog kreveta. Smislicemo... Evo sad sam sela, pre tacno 12 sati sam izasla iz kuce.
Nema jos isidore ili sam propustila nesto?
Bas je svoja Dunja, Ljiso. Takvo je dete. Nije lose podsticati da sve verbalizuje objasni, analizira, naravno koliko njoj prija. Trebace joj te vestine. Mozda nju nekad i mrzi da pojasnjava. A zna. Tako moje dete recimo kad crta ljudsku figuru to je smejurija. Al kad ga nadzirem moze mnogo bolje. Ne interesuje ga to, samo da skarabudzi.
Pozdrav zene.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 20:55:44   
Maraj
Rosi porodila se danas posle podne isidora.
I ja sad sela. Sutra idemo da vidimo za neke staze da uzmemo za dve sobe. Treba mi za oko kreveta. Ove stare sam izbacila.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 22:59:58   
Ana RR
Maraj, termin ti je na rođendan mog deteta user posted image

Ljišo, deca kao da su nam od jedne majke (ili oca user posted image ) i moj je takav. Evo primer, on obožava musaku i sarmu, ali svaki put ali SVAKI PUT kada pitam da li želi musaku za ručak on me prvo pita Jel to ono sa krompirom što ja volim ili sa kupusom? user posted image user posted image Njemu je to skroz slično. I isto je sav u svom svetu i ništa ne čuje, i ništa ne pamti (sem onoga što ga baš interesuje). Šta da mu radim, valjda će biti bolje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
23.2.2018 23:27:33   
vonavoj
Deca su nam show! Znaju sve sto njih interesuje..a za ostalo se iskljuce.
Kupila sam neke plasticne kutije i sortirala sa decom igracke..otpala mi ledja i stomak..sve smo gurnule ispod krevetauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 1:19:16   
Rosita
Ljudi, šta je ovo, nagradna igrauser posted image
Ja evo spavnula sat, pa bazala po kuci, pa cu sad opet da citam nesto ne bi lo se uspavala...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 7:17:31   
milicicak
Jutro :)
Nisam spavala celu noc, ono sto me mini buba nije budila budila me mucnina. I nos mi je zapusen. Sva sam samlevena.
Odoh da skuvam leblebije i smislim sta cu za dorucak

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 8:26:47   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Anarr

Ljišo, deca kao da su nam od jedne majke (ili oca user posted image ) i moj je takav. Evo primer, on obožava musaku i sarmu, ali svaki put ali SVAKI PUT kada pitam da li želi musaku za ručak on me prvo pita Jel to ono sa krompirom što ja volim ili sa kupusom? user posted image user posted image Njemu je to skroz slično. I isto je sav u svom svetu i ništa ne čuje, i ništa ne pamti (sem onoga što ga baš interesuje). Šta da mu radim, valjda će biti bolje user posted image

Isto voli musaku i uvek ima pitanje za musaku. Jel to ono sa krompirom i mesom i td. Pa strasno. Eto tvoj Marko je prvo dete eto za koje sam cula pored moje D da je takvo. Al stvarno, gledam drugu decu. Ma sve znaju i sta treba i sta ne treba. Bas onako upijaju. A moja D ko da upija kao beton a ne kao sundjeruser posted image

Dobro jutro. Ja sam sad ustala. Jeeee...puste me vikendom ovi moji da malo danem dusom. Pijem kaficu i gledam kako pada "mali sneg".

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 8:38:37   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Maraj, termin ti je na rođendan mog deteta user posted image


user posted image i kakvi su lavovi user posted image

Dobro jutro. Mi ustali. Pijemo kafu. Jedva cekam da odemo do salona tepiha. Sneg ko za baksuz svaki vikend pada kada planiram da neato obidjemo, kupimo...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 10:02:10   
smeško
Ljisho, ja ti napisah da su i moja deca takva, da se ne nerviras.user posted image Pitam ih jutros da li zele burek za dorucak, a oni mi odgovaraju da nemaju pojma sta je to jer ga nikada nisu probali. user posted image A juce su moji dosli iz grada sa dva bureka i deca uspela da pojedu samo jedan. Ostavila sam drugi i podgrejala im jutros u rerni. Odemo Niki i ja u prodavnicu dok se burek greje i on se prodere onako muski:,,Mama, sto ne kupimo salvete, nikada ih nemamo u kuci"#user posted image I svi se okrenu ka nama.user posted image Ok. Pitam ga koju boju bira i on ce na to:,,Hajde zute, super ce se slagati sa onim plavim koje imamo".user posted image Inace, sakuplja slicice fudbalera. U tom albumu ima oko 600 slicica, on je skupio mozda polovinu. Kada mu doneses kesicu on otvori i odmah zna koja je duplikat, a koju moze da zalepi. I ne bi bilo strasno da ne popunjava jos dva albuma, sa zastavama i drzavama i sa košarkašima. I za sve zna sta ima, sta mu fali. To moze, to nije problem. A za burek koji voli pojma nema, nikad nije cuo.user posted image
Idemo da kupujemo krevete na sprat. Jeeeeee!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 10:10:37   
Maraj
Jao smesko i tvoji su sou user posted image
To su deca. Njima je hrana totalno ne bitna. A to sto se mi opterecujemo da l su jeli (ja posebno) i da l su jeli...

Smesko super. Mi odosmo po tepihe i staze. Valjda cemo naci nesto. Vodimo i L. Uspecemo valjda nesto od njega....

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 10:35:19   
madre
Cao, drustvouser posted image mi kasno ustali, jer smo sinoc bas boli budni... B imao temp, pa smo se svi nesto vrteli. Tek sada przimo jaja i slaninicu, planiram gibanicu i punjene paprike danas da spremam. Sad sam gladna strasnooo. Isidora nam otisla, zavrsila posaouser posted image
Nasmejaste me sa velikom decom, moram priznati da i moj veliki ima trenutke user posted image user posted image smesko, pisi mali u temi kreveti na sprat, i mi ih planiramo pa me sve zanima...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 10:47:53   
Misha i Ljisha
user posted image dobro je da nije jedina. Ja se tako zabrinem jer vidim decu u okruzenju koja su vrlo vrlo"svesna" okoline i zivota.

Poslala sam moje u Fakanu (sto kaze D)idu da popiju cajic i da igraju sah. To im je rutina subotom. Ja ostala evo sad ce djak da mi dodje.

Mi cemo danas sos supa meso, meso supa sos user posted image .

Najavljuju hladno i bogme oseti se da nailazi minus.


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 11:10:35   
Rosita
Jutro. Ja malo raspremam ali cu da odustanem jer se javio majstor da ce- ako stugne- sutra da gletuje deo zida i sa strane dnevne i spavace sobe pa ce svuda biti prljavo, tako da nema sta da radim danas.
Ja imam drugi problem sa hranom. Ja izmisljam kako je to "specijalna pasta bambini" , kako je ovo jelo jeo taj i taj junak i td. da bi D probaouser posted image . Vise ja unosim zabunu. On se seca sta je od priloga bill uz oradu letos na moru... Evo sad je uzeo neke patrolne sape da se igra i u toj kutiji su i dinosaorusi neki. I kaze sad ce se igrati one epizode sto smo mu pustili uvece kad je povracao po povratku iz ikee, sto je bilo pre par meseci. Tako neke sitnice pamti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 17:25:20   
Maraj
Gde ste drage. Mi dosli kuci pre mozda sat
Kupili smo staze. Covece duplo su skuplje na buvljaku nego u salonu tepiha. A naravno, da su losijeg kvaliteta. Isli i do Tempa. Guzva je katosgrofalna. A usput sam htela i bus plus da izvadim u tempu. I ladno nisunisu hteli da mi izdaju jer je proslo 15 dana od kada mk je gin dao potvrdu da sam trudna. Uzas. Tako da sad moram po novu potvrdu u dz pa opet u tempo....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 17:57:43   
Maraj
Ne rekoh vam, ceo tempo sam obisla ne bi li nasla Romansu. Kolac s kojim mi je ljisa probudila uspomene. Trazila sam tu kopiju Romanse i nisam nasla. Uzela sam rum kasato od Baninija. Al i one loptice oni smajlici su bili dobri od Bambija. Ni njih vise nema
Boze, ovde sve sto je lepo i kvalitetno propadne...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 17:59:13   
smeško
Kupili krevet! user posted image
Platili smo pola, pola cemo kada stignu krevet i dusek. Narucili smo wenge nijansu. No, kupismo i, Nikiju radni sto za 3700 u F.ideale.user posted image Potpuno neplanirano.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 18:53:59   
milicicak
Smesko, super za kupovinu user posted image
Od kad se mini buba rodila potpuno smo se odvikli od konditirskih proizvoda, nit ih gledam nit ih kupujem. Doduse u kuci uvek imamo Starkove coko keksice, bajaderu i Oreo al mene to nesto ne privlaci...
Meni je ceo dan lose i stomak me opet bas puno boli. Mm izgleda kao da ce se razboleti user posted image samo mini buba vileni po kuci, imitira skijase i klizacice, dosadno joj je u kuci po ceo dan

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 18:57:38   
veselicaa
Milicicak ja tek sada vidim da si user posted image Ljubim te draga :*

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 19:11:38   
Maraj
Super smesko user posted image
Ja stavila povrce za rusku da se kuva pa cu posle da je napravim.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
24.2.2018 19:26:33   
Maslacak15
dobro vece trudnice! Ja vodila starijeg na plivanje pa smo imali dva drugara od mladjeg u gostima. Pravila sam pizzu po zelji. Sad samo cekam da ih poteram obijicu na spavanje i da pritisnem sofu.
Milicicak nemoj da me brines. I dalje se nadam da cete scenario zaobici, ali na prvu pomisao da pocinje da te boli grlo, vodenkaste oci ili naidje temperatura ( morbile pocinju cesto kao tipicna grlobolja,ja sam se osula tek 4. dan posto je pocela temperatura), nadam se da imas plan kome da se obratis. To je lepo sto se klonis ljudi, ali ako bi se desilo stvarno da zakacis virus nedaj boze mislim da bi morala da budes pod strogim nadzorom ( barem bi ja tako radila). Jel titra nemas i ne znaci da bi tvoja verzija bila kao kod malecke.....Znam da sve znas, i jako se nadam da pricamo u praznouser posted image Ali raspitaj se ko bi bio voljan da te primi ako se to desi pls.

Izvini ako te panicim, nije mi to namera.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here