|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 19:39:24   
Misha i Ljisha
Rosita bas zabusavas.

Ja radim. Mm u Bg. Duca tu pored mene. Pustam joj muziku dok sam ja na kompu pa ona igra i kao pravi reviju a ja sam joj "obozavalac" user posted image
Sad vec vecera pa cemo na kupanje.

Bio mi.majstor za susilicu. Kaze izmedju 50 i 70e je popravka. Otisao grejac skroz. Mislim dva rade dva ne rade ali nema grejac posebno da se uzme a jedan se bukvalno prepolovio pa mi prijavljuje gresku i ne radi zbog toga. A kad se menja menja se ceo deo sa sve senzorom i ostalim stvarcicama. Divota. Dodje mi da nabudzim home made grejac majke.mi za te novce.

Ja cu da se istusiram odmah posle Ducke i da budem u pidzami do kraja radnog vremena.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 20:51:28   
Rosita
Menstrualni, menstrualni, menstrualni. Ako me imalo jace zaboli ideeen. Joj kakav trening zivaca. Jedva cekam sutra. Milicicak, moj dubok naklon zbog konstantnog bola koji osecas. Ja se osecam kao prvorotka. Totalno strani osecaj.
Ljiso, procitah da kod drugorotki hoce da bude dosta pripremnih kontrakcija. Mozda u tome i jeste stos sto brze ide. Izdilatiras se bez posebnog bola. Jos mi danas frizerka prica da je sa trecim dosla 10 cm, odmah na sto, a jedva da je kao pocelo konkretno da boli. Necu ja biti ta, al nije svejednouser posted image
Slozili konacno ceo lego nindzago, D je odusevljen, ispaljuje metkice, svasta radi ta kreacija.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 21:05:29   
Maraj
Rosi user posted image sve mislim javices , krenulo je. user posted image

Ja sutra na komisiju u Vladetinu
Vozice me mm al ne znam kad. Kad ugrabi vremena zbog posla...Valjda nece biti nesnosnih guzvi
Da odradim jos tu komisiju do porodiljskog....
Sutra vece idem i kod dr
Nisam bila na uz kod moje dr od dabl testa

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 22:17:02   
vonavoj
Maraj.oduzi se taj uz..tako i meniuser posted image
Bitno da je test pokazao da je sve ok!
Ja sam pocela da ozbiljno kasljem..treci put u ovoj trudnoci..odlepicu..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 22:56:05   
Misha i Ljisha
Odoh u krevet. Ne vredi se vise nervirati oko bilo cega. user posted image
Rosita javljaj se

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 7:05:12   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.

Nemam pojma da li danas rade vrtici??? Ja prijavila Ducu da ide preko raspusta ali nisam pitala za danas da li je neradan dan. No prosetacemo se. Ja imam prepodne cas i obaveza pa cemo videti. Ako ne bice sa mnom samo ne volim kad se smara pored mene. Mada i to je u sklopu detinjstva.

Sve me trnu ruke i sad vec pocinju i grcevi. Sa D kad sam bila trudna imala sam celu trudnocu grceve a sad me evo tek hvata. Nije strasno.

Rosita cekamo vestiuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 7:36:47   
Maraj
Dobro jutro
Ja ustala. Cekam mamu da dodje da cuva L a mm da me pokupi i odveze do komisije.... uh...vec mi guzva i stajanje u redovima u glavi....

Von jeste, mirnije sam glave sada kada sam odradila test. Samo jos da vidim veceras gospodjicu na uz user posted image
Rosi kako si od jutros

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 7:42:19   
Misha i Ljisha
joj Maraj bas je cimanje to za komisiju.

Pita me sinoc drugarica za porodiljsko. Rekoh radim za amere i kod njih je porodiljsko svega 6 nedelja a posto ja radim od kuce, meni ce porodiljsko biti dok sam u porodilistu user posted image

Ostavih ipak D kuci. Kaze ima slobodan dan u vrticu. Neka je onda sa mnom necu da je teram da ide. Popodne ionako ima dva treninga.

Idem onda da joj spremam dorucak.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 7:52:42   
milicicak
Jutro :)
Pola noci nisam spavala... Probudili me bolovi, pa me posle stezao stomak, jedva sam ponovo zaspala...
Maraj, koliko si dobila od komisije prosli put? Jeste smaranje to cekanje al je meni gori odlazak u dz svaki mesec za doznake...
Mi smo juce kupili rolere za mini bubu pa je odmah morala da ih proba, bas je bila smesna.
Odoh da vadim krv, samo da vidim sta sve treba

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 8:22:36   
vonavoj
Jutro!
Ljisha.kakav raspust? Samo se petak i ponedeljak ne radi..ali sledeci?
Milicicak,ti bas ne mirujes dovoljno..cim te svako malo bolucka stomak🤔
Mm odveo decu u vrtic...eto.jedan dan u nedelji samo mozeuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 8:23:32   
Rosita
Jutro zene, vrednice. Noc mirna. Mozda uvece pocnu pms bolovi tbog aktuvnosti preko dana, ko ce znati. U ledjima blagi od jutros. Popodne cu na pregled, videcu jos kad. Ujutru bih volela da samo krene pa koliko god dana peoslo, a uvece bih krenula u porodiliste. I tako... Pa i da me zadrze danas, to je 5 dana daleko od maslackovog proracuna teemina. Uglavnom, necu znati pre minimum 2, 3 popodne.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 9:33:12   
milicicak
Svi na broju user posted image
Rosi, znam da te svi smaraju kad ces i da se javljas i sta ima novo ali javi se da i mi ovde ne brinemo.
Von, ne znam sta da ti kazem, ja bih rekla da mirujem, ne radim nista posebno po kuci, juce sam odvela i dovela mini bubu iz vrtica, otisla do prodavnice, pa bila u kupovini sa njom i posle u parkicu i na klopi. Mozda izgleda puno al ja u svim tim aktivnostima uglavnom sedim... Jeste da mi sedenje ne prija bas al ne trcim, ne skacem, ne set_am puno, uglavnom sam sedentarna user posted image
Izvadila krv pa sam kupila neko lisnato testo sa sunkom, znam da cu dumrem za pola sata od gorusice al sta cu kad mi je tako zamirisalo u pekari... Da popijem kafu pa da odem na posao na kratko, posle cu sve cetiri u vis...
I da, iskocio mi je stomak juce odjednom... Mislila sam da sam se prejela ali nije. Imam stomacic :) i moram u kupovinuuu

< Poruku je uredio milicicak -- 30.3.2018 9:34:44 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 10:06:44   
Rosita
Mili, nije mi tesko da vama javljam, svakako dodjem da lecim zivce ovde user posted image . Verovatno cu oko 15 otici, da vidim kad mi kaze dr. Odmorim se, pa ujutru ko nova, malo bole donja ledja.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 10:40:17   
Ana RR
Milicicak, sedenje je zapravo najgore. Kažem ti kao neko ko je prvih 5 meseci morao strogo da miruje i naglašeno mi je da je bolje da hodam malo pa legnem nego da sedim. Tek od ulaska u 7. mesec sam se opustila i malo više šetala i uživala.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 10:44:49   
Dragce86
U ovu temu uvek udjem ujutru da vidim kako su nase trudnice Rosita i Milicicak...dobro je i danas su tu :) Bebe su joj u stomacicima :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 10:48:11   
Rosita
Dragceuser posted image . Kod milicice, boze zdravlja, jos ihahaj.

Nego, jedno pitanje- sta je starije, ultrazvuk ili ctg? Pitam, jer mi u bolnici nisu radili ctg. Danas bi trebalo da ga radim u dz. Pa se pitam, ako mi gore rade ultrazvuk i recimo puste me kuci, da li da idem na ctg u dz. Jesu li oni nezavisni?

Nasla sam ovo

If a second CTG shows that your baby is not responding well and that his heart rate is not what it should be, your doctor will usually refer you for an ultrasound scan to assess your baby's biophysical profile.

https://www.babycenter.in/x1045384/what-is-cardiotocography-ctg-and-why-do-i-need-it#ixzz5BDhRWd6v

Po tome, stariji je uz.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 10:55:55   
Dragce86
E slucajno znam to - moze se dopler pustiti putem UZ i videti protok kroz srce, sto pravi paralelu sa CTG-om.. Tako je meni jedanput uradio dr Antic u Misovicu i rekao da mogu preskociti taj dan CTG jer je dobar dopler.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:32:40   
Rosita
E hvala dragce. Videcu vec kako bude.

Evo sad sam sve usisala, pa da napunim kofu i izdzogiram.




_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:36:50   
milicicak
Rosi, meni dr svaki put na uz meri protok i gleda srcanu radnju bebe.
Zeno, ti pred porodjaj usisavas, svaka cast!
Ana, znam da je sedenje najgore :(
Dragce, ja sam najmladja po trudnoci, prvo Rosita i Ljisa :)
Krenula na posao napolju je divan dan. Necu dugo da se zadrzavam, posle cu malo da bacim pogled na garderobu :D

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:39:13   
Rosita
Joj milicice, mislim da su najbolji lek za zivce kucni poslovi user posted image . Ako ne radim fizicki, onda cackam net, nizasta drugo nemam koncentraciju.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:45:20   
Misha i Ljisha
Dobar dan.

Ja prvo da iskukam 11000 popravka susilice, samo deo kosta 8900. Tacno ne znam sta da radim.

Milicicak ja danas preslagala stvari. Nasla sam jos jedan grudnjak za dojenje ali me nesto stiska u obimu a secam se njega sam i sa D najmanje nosila. Nije mi prijao. A onaj crni nikako da nadjem. Nasla sam i steznik za stomak isto karivelov. To cu da spakiram mm odmah da mi ponese za izlaz iz porodilista da izadjem kao seksi mama user posted image hahah jao valjam se sama sebi. D je napolju vec dugo. Igra se u dvoristu.

Ja tako po kuci. Jao sad kad pomislim sad kad budem htela derana da izvodim moracu sa njim da visim napolju i da ga pazim. Jaooo a ovo dete vec veliko i sama sve. Ma ode do prodavnice. Jaooo ponekad se zapitam sto sam napravila tako veliku razliku user posted image a ponekad se zapitam sta mi je uopse trebala ova druga trudnoca haah...jjoj grozna sam.

Rucak mi u rerni. Cekam ucenika da dodje. Evo skuvala sam kaficu pa da odrzim cas, rucamo i onda u akciju

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:48:16   
Rosita
Ljiso, nisi grozna, svakom prolete te misli. Ja kad vidim sad d, pored njega vec mogu sve cetiri u vis. Pa pomislim kako ce to da se promeni. I taman dete spava, brine o sebi prilicno i sve... normalno je da nam te misli prolete kroz glavu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:53:32   
Misha i Ljisha
bas tako Rosi, bukvalno sve 4 u vis. Ma odremam nekad pored nje. Ona se igra a ja spavam. Dugo to jos necu moci heheh....No batke ce da dobije vojnicki rezim ahhah ima da ga osamostalim sa dve godine user posted image

hahah jao planovi planovi a sad kad dobijem zezatora

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 11:58:02   
Rosita
Ja isto imam osecaj da ce biti veliki zezator. D mi je sve vise mica i emotivac.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
30.3.2018 12:00:50   
Misha i Ljisha
Rosita ako je verovati horoskopu kazu da su ovnovi najnestasnija deca i da imaju najvise oziljaka iz detinjstva user posted image . Ja mozda da verujem da cu pregurati termin pa da bude bik hahahah...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here