|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 11:04:39   
Maraj
Ja do sad usisavala. Pala sam s nogu. Sva sam mokra. Sve kao cekam mm da on usisa. Al ne mogu da cekam vikend. U svakom cosku vidim prasinu, morala sam usisati. Jel vi usisavate dok stetrudne ili vasi m? Kod nas obicno mm al nekad ne mogu da cekam njega pa usisam ja. Sad uzeh i magnezijum. Bas se umorih...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 11:10:48   
milicicak
Meni je ususavanje strogo zabranjeno pa sam prinudjena da cekam mm ili mamu. Zato sam kupila briska, cim vidim prasinu za par minuta prebrisem i gotovo, nista me ne nervira user posted image a ne saginjem se, ne nosim korpu, sve gotovo za par min

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 11:47:24   
Rosita
Hej, hej. Nista se ne desava, pa ako mi sutra kazu 4 cm recimo i predloze da ostanem, razmisljam se da to i uradim. Ja jesam pobornik da sve krene prirodno, ali nisam racunala na ovo hoce - nece .user posted image . Da me nisu pregledali ginekoloski, ne bi bilo nikakve neizvesnosti.

Jos kad mi mama i svekrva posalju poruku tipa- kako si, sta radis, sta ima novo i td. jooooj, dodje mi da im kazem ne javljajte se dok vam se ne javim user posted image

Isla sam da se isfeniram, da bidnem lepa, hahaha.

Maraj, usisavam, podizem krevet, nosim korpu sa vesom, savijame se da ribam kadu i sve redovno. Evo i danas planiram da oribam kupatilo i usisam.

Odledila sam tortu od D rodjendana i jedeeem, pijem kafu, sve sam prozdrnula.

Ljiso, ne znam koja je to tema.

< Poruku je uredio Rosita -- 29.3.2018 11:48:19 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:13:18   
vonavoj
Maraj.ja jedino ne usisavam.sve ostalo normalno. Mada kontam da cu morati i to uskoro..ja sam se bojala ranije jer sam u prethodnim krvarila..
Rosita.mene su sa J primili sa 4 prsta.ali na dan termina..zato su me zadrzali..bez bolova..e sad.ja nisam htela ali sam morala..i onda me pregledali njih nekoliko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:26:48   
Rosita
Joj von... Meni je termin 8.4. po dz i 1.4. po Frontu. I jedna i druga dr su čvrsto rekle: ovo se važi!!! E, ja ako računam braonkasto na početku ciklus i datiram prvi dan 3 do 4 dana pre, termin je između ova dva.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:31:21   
vonavoj
Iskreno.mislim da te nece zadrzati..jer je moju drugaricu prvorotku koja je isto 4 prsta otvorena bila 7 dana pre termina nisu zadrzali...
Pazi..prvi uz je najtacniji..mada ja znam tacno kad je bila O..da ne kazem da znam kad je napravljen..hahhaa..4 dana posle zvanicne O...znaci termin mi je 7.6..to je prvi uz i pokazao..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:42:05   
Rosita
Mislim da hoce jer mi je tako rekao lekar... ako mogu da biram, ne bih ostala, ali ako sam otvorena 4 ili vise bih, zbog epidurala bih.... E, posto ja ne znam nista da racunam po ovulaciji, ajde ti mene onda prosvetli. To je kod mene bila jedna burna ovulacija. Desila se verovatno 11 dana posle prvog dana menstruacije, odnosno 14 dana posle prvog dana menstruacije ako se za prvi dan uzima braonkasto (istrazivala, negde pise da, negde ne). Znam jer je to bila jedina slabokrvareca ovulacija u mom zivotu. 10 dana posle nje pri odnosima bi bilo malo krvi pa sam otisla na pregled. Tad mi je dr rekla da vidi da je bila burna ovulacija i ako je bilo odnosa, da mogu da ocekujem trudnocu. Za krvarenje rekla da je malo iritirano neko polje, nebitno, stopirali smo odnose jedno vreme. A mozda je posle doslo i do usadjivanja i ostalih razloga krvi. Elem, cenim da je ovulacija bila oko 12.7- kad je po tome termin?

Nadjoh i uz od Tike iz 16te nedelje. Po tome je 2.4. termin.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:42:20   
milicicak
Ne znam, mene su zadrzali otvorenu 1 prst sedam dana pre termina. Al sam imala pritisak 150/110. Mislim da bi me stazistkinja vratila ali je dr na prijemu rekla da ne sme da vraca trudnicu sa tolikim pritiskom. Dali su mi indukciju i porodila sam se za 4 sata.
Obrisah podove i sad me tako boli stomak da mi se place...upucacu se majke mi.
Ja bih cenila da je termin po Tikinom uz tacan :)

< Poruku je uredio milicicak -- 29.3.2018 12:43:51 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:48:56   
vonavoj
Pazi.nama je odnos bio 16.9..ciklus 27.8..a termin mi je po uz 7.6..pa sad racunaj..ako mislis da je O bila 12.7 onda je moguce da ti je termin izmedju 2.4 i 4.4user posted image jesam li ti pomogla..tj.na koliko dana ti je ciklus.meni je na 31 dan..ali svakako je do oplodnje doslo 19ti dan od ciklusa..a ne 15og skolskiuser posted image
Milicicak.i to je individualno.sa T u prvoj sam bila otvorena 2 prsta..i pritisak 150/100 2 nedelje pre termina j nisu silili..samo su mi dali lekove,i posle 3 dana pustili kuci..i prenela sam 7 dana.

< Poruku je uredio vonavoj -- 29.3.2018 12:50:20 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:53:56   
Maslacak15
Za ovulaciju 12. Jula Termin je 4. April....mislim da je 16. Nedelja vec kasno za datiranje precizno ultrazvucno....kako god priblizilo seuser posted image .

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:56:04   
Rosita
Au bogte, divim se koliko je ovo kod tebe precizno user posted image . Pomogla si mi. Ciklusi su na 28-30 dana. Cesto bude dan do dva braonkasto (usput, ako vam neko kaze da je to znak neovulatornih ciklusa, grdno se vara user posted image )

Maslacak, hvala i tebi. Kako ste vas dve?

Von, moram malo da te zezam. Lako je tebi kad je trudnoca neplanirana. Onda si mogla da uhvatis odnos koji je bio rizican. Ovako, ajde ga detektuj user posted image . Naravoucenije- ako se zaigrate, pamtite kad je to bilo. Makar cete znati tacan vtp.

< Poruku je uredio Rosita -- 29.3.2018 13:00:29 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 12:58:00   
vonavoj
Bila sam blizu,ali ne precizna kao nasa maslacakuser posted image
Maslacak.kako ste? Jel se uklapate?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 13:10:11   
Maraj
Ja pojela jabuku. Cekam mamu da dodje da pricuva L , da ja mogu do dz.
Maslacak, kako ste? Jeste se uhodali? Kako je gospodjica? user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 13:25:20   
Misha i Ljisha
haha Rosita ja znam tacno kad je bilo iako je bilo planirano. Znaci 27.jula se desio odnos, i odmah sam iz prve ostala trudna. I ja imam ciklus na 30 dana, nikad odnosno retko kad na 28 al meni procenise termin 17. iako je po meni kasnije. No nisam ekspert u tom racunu user posted image , nisam se udubljivala.

Nisam pisala u drugim temama, zaradila sam se i evo okrenula se a ono 13 i 15. Evo idem da uradim to za sefa sto imam da bude gotovo pre nego sto se on probudi.

Mm dosao kuci i odveo Sendi ipak i danas kod veterinara, jako joj je natekla sapa, valjda od braunile.Pa covek da sizne. Bas je boli nesto ne valja.

Cekam i majstora za susilicu. Rekao je docice.

Rucak imam bar nesto da ne moram danas. O hvala Bogu. Dusa mi spava.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 13:56:28   
IvanaSK RR
U prvoj trudnoći zatrudnela sam jedanaesti dan ciklusa, u drugoj sedamnaestiuser posted image
Rosita, kontrakcije?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:06:11   
Rosita
Menstrualna boluckanja, ono kao pritisak na besiku, blaga neprijatnost, beba je nisko, prenisko je osecam, kad stuca kao da je na izlazu drma dole.

< Poruku je uredio Rosita -- 29.3.2018 14:07:09 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:18:22   
Maslacak15
Zdravo trudnice user posted image evo odspavala Malo, sad cu da budim bebu da jede hahha. Grozna Sam Ali Malo voli previse da spava. Ako misli da jojbude dovoljno mleka, morace temeljnije da se pozabavi. Iako gura, vratila je porodjajnu tezinu,- videcemo. Inace je super fina, Nije neki drkos...
Ah to je moja subspecijalnost, Termin tj datiranje trudnoce. I Ako Imam dovoljno pouzdane kljucne informacije budem U pravu. Moja Dr ima traumu od mene hahhaha. Proslog Marta, Kada Sam imala missed ab. Dosla Sam na pregled na 6+2 i odmah rekla " nema nista od Toga" jer sennije detektovala srcana akcija i embrion Mali a ona me ubedjivala da sve izgleda normalno Ali da je trudnoca 4 dana mladja. Ispostavilo se na zalost da Sam bila U pravu. I da te price "otkud znate kad Ste ovulirali" vaze za druge zene a ne za mene. Ja znam. Nekad se Salim da U kategoriji planirane bebe iz spontanog ciklusa i bez lekara nema preciznije planirane od Ove moje. Kad Sam dosla trudna na Scan U avgustu doktorka je samo pitala " Frau K kolika treba da Bude beba? " imala je tremu poucena ikustvom Hahahaha reko 13-14 mm hahaha i bi Tako.

Zato Sam te pitala Rosi parametre prvog Uz Ali Ako je videla srcana akcija( gestacione kesice Su nepouzdana stvar). Pa da resimo dilemu. Ali Po svemu deluje to pocetak aprila so 4. Najkasnije

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:26:38   
Rosita
To sam previdela, evo maslacko> crl 7.1 mm (pise 6.4, verovatno procenjena starost, po amenoreji 6+3), tad je registrovana srcana radnja, crla je jedina mera kvantitativna, ako je dobro izmerila.

Nasla sam jos sa 11.3 po amenoreji crl 54.4 odgovara 12.

< Poruku je uredio Rosita -- 29.3.2018 14:29:08 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:47:32   
Maslacak15
A Koji Datum je Bio sa 7 mm?

Inace nista Vam to sa odnosima ne pomaze preterano, tj Samo okvirno posto je tu stvarno prozor od bar tri Dana moguc. Neke studije kazu i do pet Ali ja mislim da je do 72 h realnije. Na osnovu odnosa mozete znati samo da je ovulacija bila posle Tog i Tog Datuma. Ali ne znaci da Ako sste poslednji odnos imali primer 15. Aprila da ste taj Dan zaceli bebu jer je zacece moglo biti i 16. 17 ili 18 (spermatozoidi cekaju U jajovodima).
Znaci morate precizno znati kad Ste ovulirale i onda greske nema U datiranju 10O posto.
Ja je jasno osetim U Mom slucaju+merila Sam bazalnu i znam kad je Bio temperaturni sift kao potvdu. I znam da je bila sreda. A odnosi Su bili mislim petak nedelja i ponedeljak i utorak ( ko Sto rekoh dobro planirano)user posted image user posted image . Ali zato ne mogu da kazem iz kog odnosa Smo napravili bebu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:51:55   
Misha i Ljisha
Maslacak ja znam.iz kog odnosa sigurno i. Renovirali smo.kucu i D i ja smo bile na salasu i taj dan sam se videla sa mm koji je bio kuci s majstorimauser posted image znaci ja sam ostala trudna kako ti kazes u roku od 3 dana posle tog odnosa jer znam da spermatozoidi sto ti kazes mogu i da cekaju ehheh...zato ja tvrdim da je meni termin jos kasnije iako.mi je menstruacija bila 11.7. Odnos 27.7. Ciklusi uglavnom na 30 dana. No meni su od pocetka trudnoce tvrdili 17.4. I nisu nijednom pomerali taj datum.

Inace Sendi ima opet temp. Noga joj natecena i to me od braunile vec ju je izgleda slomila. Pa ja ne verujem. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:52:07   
Sanjica26 RR
Maslacak, pisi malo i u razgovorima mama o bebi. user posted image
Ne masite teme. Znam da sam dosadna, ali moram da opominjem. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 14:58:45   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

A Koji Datum je Bio sa 7 mm?



16.8. sa 7.1

20.9. sa 54.4


Sanjice, izvini, evo samo ce maslacak jos ovo reci.

Zao mi je sendi, pa sta kaze veterinar?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 15:03:59   
Maslacak15
Pa ovde je tema da izgatamo rositi kad ce da se porodiuser posted image . Hocu hocu, pisacu U razgovorima Mama...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 15:09:05   
Maslacak15
Onda je definitivno 4. April. user posted image .
Kako se danas osecas ?

Ljiso zao Mi je za sandyuser posted image ....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
29.3.2018 15:12:05   
Rosita
Osecam se krajnje redovno i trebalo bi da uzivam u tome valjda user posted image . Malo menstrualnog pritiska dole i to je sva zabava. Cak mozda taj cep ne bi ni izasao da nije bilo pregleda. Al sutra mozda nesto i bude, ako ne bude pre.

Eto ti, kako li mi ona izdatira 8.4. ne znam.

Mislim se da li da poteram biciklu detetu da provoza iz vrtica, davno nije. Malo mi teska.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here