|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:02:41   
dunja RR
Maslačkonjo, tu si, imam pitanjce user posted image

Jutros kada sam pila terapiju, nisam sigurna da li sam poopila 1 ili 2 magnezijuma (zvonio mi telefon u međuvremenu), inače pijem 1 ujutru i 1 uveče.
Ako sam jutros popila slučajno 2, da li da pijem večernju dozu ili da preskočim, da li mogu da napravim neki problem ako popijem 3?

Inače pijem ovaj, jer moja dr je tražila da bude bez zaslađivača

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:05:06   
Malenamrvica
Dunja od koje nedjelje trudnoce pijes magnezij?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:06:04   
dunja RR
I da li je problem ako sam kojim slučajem popila ova 2 ujutru?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:06:50   
dunja RR
Počela sam u krajem 4 . meseca, kada sam imala bolove u donjem delu stomak. Više nema bolova od kako pijem, a dr. mi je ovaj prepisala, 2 dnevno.
IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Dunja od koje nedjelje trudnoce pijes magnezij?



< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2018 14:08:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:08:16   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Počela sam u krajem 4 . meseca, kada sam imala bolove u donjem delu stomak. Više nema bolova od kako pijem.
IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Dunja od koje nedjelje trudnoce pijes magnezij?


hvala ti 😊


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:15:13   
dunja RR
Nema na čemu :)

Ja još malo pa se spremam, pa na UZ, kod dr koji će me porađati, nadam se, jer sam prošli put otkazala pregled, nisam stigla, neki haos dan bio, i boleo me stomak.
Valjda će biti ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:22:13   
Malenamrvica
Ja idem opet za manje od dva tjedna, koliko cesto ides?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:27:41   
dunja RR
Poslednja dva puta sma išla kod 2 doktora, prethodni put zbog bolova, pre mesec i po dana, a sada jer je važan UZ, ekspertni.
A ranije sam išla na mesec, mesec i po, kod dr gde sam radila VTO, pa se sada prebacujem kod dr koji će me porađati, ali on ima loš UZ, pa sam zato nastavila i kod prvog prošle nedelje, kada mi je radio ekspertni.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:38:24   
Malenamrvica
Ma kolko god da puta bude bitno da su nase bebice dobro. 😊

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 14:56:18   
Maslacak15
Preskoci vecernju dunjice. Nebi ti nista bilo Ali nema potrebe za tolikom dozom...Javi se posle ultrazvuka, to je uvek dozivljaj😁

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 15:03:25   
vojvodjanka87
Kako ste zenice trudnice 🙂 Mene danas bole malo prepone i spusta mi se blagi bol u noge, stomak mi je naduvan kao balon sam ne znam zasto to, danas kad sam rucala iznenada me neki boli preko stomaka u momentu presekao i nista posle ne boli, jel vas tako presecalo? 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 15:33:29   
dejana007

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja podigla sada rezultate OGTT-a kaže dr u DZ, da su odlični.

Mene jedino nervira ova početna glukoza, ali dr u DZ kaže ok je.

0min 5.79
60 min 6.2
120 min 6.05

Naravno još ću sačekati šta kaže endokrinolog.

Sa Savom mi je da li drugo ili treće vađenje bilo 11, potražiću baš u temi OGTT.




IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja podigla sada rezultate OGTT-a kaže dr u DZ, da su odlični. Mene jedino nervira ova početna glukoza, ali dr u DZ kaže ok je. 0min 5.79 60 min 6.2 120 min 6.05 Naravno još ću sačekati šta kaže endokrinolog. Sa Savom mi je da li drugo ili treće vađenje bilo 11, potražiću baš u temi OGTT.


Moj ginekolog i endokrinolog videli rezultat... 4.4 pa 8 pa 6.6 i rekli da mogu bez siofora samo korekcija hrane - sto manje ugljenih hidrata. I bas me zanima sta ce tebi reci :-*

I dal si pila siofor pre merenja? Ja nisam jedno.8 dana. Ukinuli mi
I jos uvek ne pijem


< Poruku je uredio dejana007 -- 16.11.2018 15:41:47 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 15:59:38   
dunja RR
Ja se ne razumem baš, ali kod tebe je veća razlika između početnog i poslednjeg merenja, jer bi trebalo da to bude što bliže, tj da se glukoza posle 2 sata vrati na početnu vrednost, jel tako?
Kod mene je relativno blizu prvo i poslednje vađenje, znači glukoza se smirila, štovaljda i treba, itj.vratila se skoro na početnu vrednost, ali je kod mene početna glukoza visoka. Ne previsoka, dozvoljeno je do 6.1, ali visoka je.
Nemam pojma :) ovo laički pišem skroz.
:*

Čekam endokrinologa da se javi pa javljam, a dr u DZ je rekla odličan rezultat.

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2018 16:02:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 16:00:51   
dunja RR
Nisam pila siofor 2.5 dana pre merenja, ali mi je endokrinolog rekla da ne utiče to toliko na rezultat, rekla mi je da prekinem kada ja želim, pre vađenja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 16:26:54   
Malenamrvica
Hej, ja sam danas bolje nego jucer, al uzasno gladna, sada idem na rodendan i ima da se dobro najedem 😂. Bolj svakako, nekad noga, nekad me presjece, nekad imam grceve, al sve se da podnjeti. 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 16:32:49   
Maslacak15
Do 5,1 je granica glukoze na taste u trudnoci ne 6,1.znam to je uzasno nisko Ali je Tako.....
sad sam provelila referente vrednosti za 75 gr test , posle 1 h je dozvoljeno do 10 a posle 2 do 8,5 mmol. Tako da je dejanin rezultat skroz ok i zato nema nikakve terapije. A tebi je dunja prosto povisen bazalni nivo secera. Ali verujem da j siofor vise nego dovoljan a i ti vodis racuna pa se ne brini.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 16.11.2018 16:40:36 >

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 18:26:08   
dunja RR
Maslackonjo ali zar nije bolje da je to trece vadjenje sto manje? Ja nista ne kapiram 
🙂
Moracu da iakopiram sve u temu ogtt :) Sada mi i ginekolog na uz rece da je ok rezultat. Zaboravila sam da vam kazem da sam vece pre ogtt, u 8. Vecerala, popila belu kafu u 8.20 i cak mislum i bananu pojela uz kafu, znaci uvece. U principu ja namerno nisam htela da sad budem na nekoj dijeti pre ogtt-a jer rezultat treba da bude realan. Hranila sam ae pre ogtt kao i uvwk. Jela sam cokoladni kolac od malina koji sam pravila doduse sa kokosovim secerom koji ima nizi glikemijaki indeks od belog ali beli i inace ne koristim u kuci, i cevape sam jela dan pre ogtt. Ali eto vecerala u 20h uvece a radila ogtt u 7 ujutru, sigurno da je to uticalo na pocetnu glukozu, bila bi niza da sam ranije vecerala a kasnije vadila ujutru krv. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 18:43:49   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: nata11

Sta od ovoga je tacno?Slika 1 ili slika 2?Kako vi racunate?



Slika 2, tako se racunaju meseci, mada ginekolozi uvek "barataju" nedeljama :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 18:52:04   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: dejana007

Naravno moze kafica u Nisu :) Daaa. Trudnocu mi vodi dr Misa a izabrani ginekolog Olivera MIN.

Iako mi je druga trudnoca prijavila sam se od decembra u skolu za trudnice u Domu zdravlja. Prvenstveno zbog davanja napona i disanja - to prvi put nisam znala :)


Super, ja idem kod Lukica, a u Domu Zdravlja kod Savovica :) tako sam i u 1.trudnoci i bila sam zadovoljna user posted image

E ja sam isla u skolu za trudnice, to je bilo pre manje od 2 godine tako da se svega secam pa ovog puta necu ici, ali cu morati da se prijavim i pojavim tamo sa muzem da bi nam dali potvrdu za prisustvo muza na porodjaju. Mora i on u skolicu da bi prisustvovao, a ne znam da li ce vaziti od proslog puta, malo su neorganizovani :)
A sto se konkretno skolice tice meni je znacila. I za porodjaj, disanje, napone, i za negu bebe, kupanje, dojenje, to se sve uci tamo... imam knjigu koja se zove "bezbolni porodjaj", koja se bavi disanjem i naponima, meni je mnogo pomogla, mogu da ti slikam kljucne stranice i posaljem :) knjiga je stara 40 godina, tada nije bilo epidurala pa su zene morale da se snalaze na druge nacine user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 19:17:04   
Maslacak15
Treba da padne Dunjice ali mia vremena za to. I prosto definisali su da je sve do 8,5 mmol normalan odgovor posle 2 h. S druge strane ali mora da nastavi da pada i bazalni secer nebi trebalo da bude iznad 5,1. To sta si jela prethodno vece nebi smelo da utice.Proslo je vise od 8 h. Ali ocigledno doktori u srbiji nisu dobili taj memo tako da uzivaj. Bar te ne masiraju. user posted image
Nego kako je bilo na ultrazvuku? Sta radi devojcica?

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 21:04:07   
dunja RR
Maslačkonjo, niakko da sednem, dok sam izigrala xy partija Ne ljuti se čoveče user posted image


Na UZ, dr kaže sve ok, bebica dobro. Počeo je tako što je rekao da je glavica dole, i da možda neću morati na CR. Ja se zbunila, pitam ga jel rizično posle svih operacija i jednog CR da idem na vaginalni porođaj, kaže on nije. Posle se par minuta kaže dr, evo sada je karlično okrenuta, ako ovako ostane mora CR. Sve premerio, sve ok, posle gledao posteljicu kaže da je nisko i dalje, granična placenta previa, 13 mm od grlića, neće se ona puno dići, i to je kaže indikacija za CR. A bebica nije nisko, visoko je, glavica.
Može biti krvarenja a i ne mora. Znači ipak je i dalje nisko. Grlić zatvoren dugačak, ovaj put je premerio 4 cm i nešto grlić, i kaže sve je super.
Pritisak mi je bio 110 sa 60.
Dr je zadovoljan, kaže da smem da putujem.

E sada ta posteljica što je nisko, kaže on, šta da radimo, on zna da sam ja hiperaktivna, i pored toga se ništa nije desilo, nema tegoba, bolova, krvarenja, kaže biće sve ok verovatno.

On kaže da ukinem utrogestan, samo ako odem na Zlatibor, da tamo stavljam uveče. Mada bi ja još neko vreme stavljala, otkud znam, mnogo ja hodam u toku dana, danas stala nisam, ne boli me, ali osećam uveće težinu u stomaku, ništa strašno, ali sam mirnija ako stavljam. Možda ću još malo.

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2018 21:06:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 21:05:18   
dunja RR
Ja se zeznuh i popih Magnzijum malopre, nadam se da nisam preterala.
Mada nisam sigurna da sam jutros uzela 2, možda sam i 1, ali ako sam 2 jutros, i ovaj jedan večeras, to je 3 user posted image

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Preskoci vecernju dunjice. Nebi ti nista bilo Ali nema potrebe za tolikom dozom...Javi se posle ultrazvuka, to je uvek dozivljaj😁



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 21:13:05   
Rosita
Ma nema veze, Dunja :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 21:46:04   
dejana007
Ok je Dunja. Meni i endokrinolog i ginekolog KC Nis potvrdili da ne treba siofor. Samo zdrava ishrana. Nego bas bih htela uporedbe radi da vidim kako misle lekari u Bg. :)

P.s
I ja bila juce na uz. Sve je kaze ok. Teski smo 1kg i 70 gr. Sutra idem.na put. Nadam se da cu dobro podneti.

AnaAna1 bas bi mi znacilo! Tvoj muz je jako hrabar. Moj nece ni da cuje :D

< Poruku je uredio dejana007 -- 16.11.2018 21:50:35 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 21:49:29   
Maslacak15
Nista nece biti od Malo magnezijuma viska Dunja. Superiska za malecku. Samo neka raste😀😀

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

ime za decaka
pisuljica



David (31%)

Lazar (43%)

Viktor (27%)


Ukupan broj glasova: 147

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here