|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 15:19:09   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: AnaAna1


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ana,Dejana mogle bi da pijemo kaficu user posted image


Oho, odakle si ti? :)

Zivela sam u Nisu,tu sam i rodila svoje prvence,sada cesto dolazimo jer su i moji a i dosta rodbine mm u Nisu.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 15:59:49   
BubaBubica



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ako ne prilazi, Antibiotici...nije to strasno, konsultuj se da lekarom Koji bi bili najefektniji a bezbedni Su.

Uglavnom pokušavam da izbegnem antibiotike ali ne po svaku cenu, ako mi ne bude bolje trčim kod dr. Doduše krenula sam ja juče kod dr ali je bila tolika gužva da nije bilo šanse da čekam. Ko zna da li su uopšte i primali knjižice kolika je bila gužva. To mi i pravi problem jer nemam kome na duže vreme da ostavim decu. Jedino da pokupim ih sa sobom pa će valjda i da se smiluju da me puste preko reda.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:12:38   
AnaAna1
Bubiceeeee, nisi videla pre neki dan sam ti pisala, jel se secas kako smo zajedno merile bazalnu temperaturu prosli put? ;))) ti za trece ja za prvo, i evo nas opet zajedno u trudnickim temama ali bez bazalne ahahaha ;) mi smo se za 1.mucili vise od godinu i po dana, a sada iz prve... :D 
Sto se tice lekova za sinuse ne znam, ja ih generalno izbegavam, mene su ubijali sinusi kad sam bila 2.mesec, prehladila sam se, ali sam prosla sa inhaliranjem kamilicom, trpela sam bolove nekoliko dana, imala i temperaturu... ne znam sta bi smela da pijes, narocito u 1.trimestru, ako te ne popusti odi do dr...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:16:27   
vojvodjanka87
Pokusala sam sve, da pijem utrogestan, da ga stavljam ali braon krvarenje se vraca u tragovima uvek, jedan dan dobro nema krvarenja sutra krene, a danas i kap tamne krvi na vesu i to je stalo.... Sutra vadim betu opet ako bude sve ok idem kod ginekologa po inekciju ili nesto drugo da mi da, opet sam stavila jedan utrog vise da bi me ovo proslo, koliko god se cuvam i pazim ne vredi 🤔

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:40:25   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Pokusala sam sve, da pijem utrogestan, da ga stavljam ali braon krvarenje se vraca u tragovima uvek, jedan dan dobro nema krvarenja sutra krene, a danas i kap tamne krvi na vesu i to je stalo.... Sutra vadim betu opet ako bude sve ok idem kod ginekologa po inekciju ili nesto drugo da mi da, opet sam stavila jedan utrog vise da bi me ovo proslo, koliko god se cuvam i pazim ne vredi 🤔
sutra ces znati sve, meni je danas isto dan katastrofa, sve me boli, ne znam kako se namjestiti, umorna sam i samo bi lezala. Miruj koliko mozes i sutra ces sve znati, mogu mislit kako se osjecas, samo odmaraj i ja vjerujem da ce sve biti ok. 🤗


(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:43:10   
vojvodjanka87
A mozda i ne bi trebalo da izvadim betu sutra nego da cekam uz, pa sta bude bude ovako ako bude nekih odstupanja bete jescu se do sl nedelje, al ne da mi mira zasto se to dogadja... Dal da izvadim i Progesteron sta mislite? Koliko bi trebao da bude? 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:44:21   
Malenamrvica
Kada ti je ultrazvuk?

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:48:56   
vojvodjanka87
Ne znam Mrvice u petak zovem da zakazem, sad bas gledam vadila sam Pg dan pre stimulacije bio je 0.303 zar to nije malo? Kontam da mi je i sad nizak 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:51:26   
Malenamrvica
Ne znam, ja iskreno do petka ne bi izdrzala, nismo svi isti.. ne znam kako ti mislis da je najbolje tako napravi. Za P ne znam, javit ce se netko tko bolje zna...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 17:59:55   
Maslacak15
Ne treba da vadis Progesteron, to je individualno tj ne moze nista na osnovu njega da se zakljuci. Ja nebih Tako nasumice uzimala Progesteron Po potrebi.vec si na dovoljnoj dozi.ako postoji neki Problem ne verujem da je do progesterona. Obicno nije Progesteron uzrok. Ali mozda je i sve U redu. Uradi sta ti je lakse.drzi se vojvodjanka

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 18:29:33   
vojvodjanka87
Joj Maslacak poludecu, trudim se da ne razmisljam i ne panicim i tako to ali svaki put kad vidim trag frapiram se, zasto se to dogadja nisam pametna, zasto meni sve sto ne valja, nadam se da ce kao i do sad beta biti dobra, ako dobro racuna treba da bude 1600 ili vise jer je u ponedeljak bila 209

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 18:31:53   
vojvodjanka87
Zene iz SRB savet mi treba, koga da zovem u ponedeljak kliniku gde sam radila Vto ili mog izabranog ginekologa u mojoj opstini da trazim inekciju ili da kukam

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 18:33:24   
Maslacak15
Sigurno da te izludjuje Ali moze da se odmah Javi bar pet zena Koje Su U ranoj trudnoci imale i sveze krvarenje. Ne Mora nista da znaci. Da Beta bi trebalo da je bar 1500 Ako ne i vise.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 18:40:05   
BubaBubica


AnaAna kako da se ne sećam, propustila sam tvoju poruku iako sam se trudila sve da pročitam, ubiše me glava i oči tih dana, sad sam malo bolje, ide na bolje ali sporooo. Super što ste uspeli iz prve, mi smo se malo zaigrali i ispade crtice 😄 al dobro. Nismo se nešto potresli pa smo valjda negde u podsvesti želeli, samo nismo imali dovoljno hrabrosti da i krenemo u akciju, pa je bebica rešila dilemu. Nisam sa kompa pa ne znam da li imaš tiker, koja si sad nedelja?

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 18:42:09   
BubaBubica


Evo ja imam još uvek krvarenje, stavljam utrogestan, pijem magnezijum i furam. Pojavi se svaki dan pomalo, nekad više nekad manje. Valjda i od ovog silnog kašlja ali nisam kašljala kad je krenulo da se javlja. Važno da se ne pojačava.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 18:47:32   
vojvodjanka87
BubaBubica jel bas krvarenje crveno ili ono braon krvarenje? Hoce mi dati Progesteron inekciju za to? 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 19:01:43   
dunja RR
Javila mi se dr endokrinolog, kaže Ogtt dobar, znači sam test je kaže ok.
Nije dobra glikemija našte, ali zna da sam često sa tim imala problema, pa da je ponovim sledeće nedelje kada budem radila D dimer.
Nije paničila.

Za razliku od prve trudnoće, sa Savom mi je neko od vađenja bilo 11 (ne sećam se da li drugo ili treće), i tada mi je odmah konstatovala dijabetes i uvela strogu dijetu, sada ništa. Videću kada ponovim glikemiju sledeće nedelje šta će reći.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.11.2018 19:02:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 20:31:43   
BubaBubica



IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

BubaBubica jel bas krvarenje crveno ili ono braon krvarenje? Hoce mi dati Progesteron inekciju za to? 

Kod mene je smeđe, poneki dan nestane pa se vrati i tako. Za braon krvarenje ne, dok u drugoj trudnoći sam imala tako bezveze krvarenja do 17. nedelje dok mi u jednom trenutku nije krenula sveža, odmah sam otišla na UZ i krenuli ovojci da mi se odvajaju ali ja sam već bila skoro na sredini trudnoće i tad sam dobila progesteron inekcije. Posle je prestalo, uradila bris i pokazao ešerihiju. Kad sam je izlečila više se nije javljalo. Sad ne verujem da je imam a opet zeza. U prvoj sam isto imala ta tačkasta krvarenja, i u teećoj ali najmanje. Jednom se javilo kad sam baš preterala sa poslom, oset_ila sam i sama da sam preterala. Eto sve tri devojke žive i zdrave hvala Bogu. Česta su ta krvuckanja, sad je u pitanju hematom i tačno sam primetila da se pojača kad se iznerviram i istresiram. Tako da vrlo moguće da je i od tolikog briganja. Stres radi svašta.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 21:55:50   
AnaAna1


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Ne znam Mrvice u petak zovem da zakazem, sad bas gledam vadila sam Pg dan pre stimulacije bio je 0.303 zar to nije malo? Kontam da mi je i sad nizak 



Vojvodjanka ja ne bih izdrzala i zbog svog mira bih otisla na UZ vec sutra... nekad znaci i da ne budes pod tolikim stresom koji takodje moze da utice, a znam koliki je stres krvarenje jer sam ga imala u 1.trudnoci, prvo u 5.pa u 9.nedelji... tj braon sekret, ali sam pravo iz kupatila odjurila na UZ oba puta, jer ne bih mogla da funkcionisem od brige do redovnog UZ-a... 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 22:00:03   
AnaAna1


IZVORNA PORUKA: BubaBubica



AnaAna kako da se ne sećam, propustila sam tvoju poruku iako sam se trudila sve da pročitam, ubiše me glava i oči tih dana, sad sam malo bolje, ide na bolje ali sporooo. Super što ste uspeli iz prve, mi smo se malo zaigrali i ispade crtice 😄 al dobro. Nismo se nešto potresli pa smo valjda negde u podsvesti želeli, samo nismo imali dovoljno hrabrosti da i krenemo u akciju, pa je bebica rešila dilemu. Nisam sa kompa pa ne znam da li imaš tiker, koja si sad nedelja?



Eeeepa propustila si moju poruku, napisala sam ti da mi je mnooogo drago da se opet srecemo na ovim temama ;) Ja sutra ulazim u 19.nedelju, termin mi je 21.aprila, takoreci na Sarin 2.rodjendan :) sa njom mi je termin bio 26.a porodila sam se 16.aprila :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 22:10:46   
Maslacak15
vojvodjanka normalno je da je progesteron nizak pre aspiracije. I mora d abude nizak, progesteron je ziva soda za folikule. Pa antibebi pilule su progesteron u vecini slucajeva. Progesteron tek pocinje da se luci iz zutog tela posle aspiracija jajnih celija kad dolazi do luteinizacije folikula. Ja bih na tvom estu pre proverila TSH. Ne znam da li sam negde procitala da si napisala da je bio 4. Ako je sad slican nalaz hitno bih konsultovala endokrinologa.Ja mislim da je bolje da radi betu. Ultrazvuk u o vom stadijumu nista ne znaci. TJ beta moze bolje da joj kaze otprilike kako se plod razvija....

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 22:15:44   
vojvodjanka87
Maslacak tsh mi je dobar 1,5 proverila sam dan dva pre transfera a i sada pijem eutirox, sutra beta pa cemo videti, sad je sve ok nema braon ma sve super, ludilo

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 22:23:45   
Maslacak15
to je vazno. Koliko god ti bilo tesko probaj da se iskuliras. Ne trebaju ti nikakve injekcije. Ne treba da trcis molis i trazis. Vec uzimas tone progesterona. To je bukvalno onako kako si rekla, ako je u redu u redu je, ako nedaj boze nije ne moze to progesteron da promeni. Minimalan broj trudnoca je ugrozen manjkom progesterona. Vise od 90 posto slucajeva u pitanju je problem ploda. Ali nebih da razvijamo sad crne teorije, ja zelim da verujem i nadam se da je sve u najboljem redu. Samo zelim da te oslobodim tog osecaja panike i potrebe da radis nesto. Ne mozes da radis bas nista. Tako je kako je.Ajd opusti se gledaj nesto na TVu pa da se svi obradujemo sutrauser posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 23:40:32   
dejana007
Maslacak svaka ti je zlatna. Super si objasnila.
Ana javljam svako iskustvo blagovremeno :)
Dunja,  nije bilo putovanje u smislu odmora, jedno 70-ak kilometara u jednom pravcu. Godina mom pok.ocu. Ali izdrzala sam i drago mi je da sam ispostovala to.U pravu si, beba je naprednija za jednu nedelju. :) i meni u prvoj trudnoci zadnje merenje bilo 11 i bila mi prepisana terapija. Koliko razumela ponovices ogt test? Meni nista nisu rekli... Taj secer me bas brine. Upravo sam na slavu. Posna. Ali kolace sam bas jela :(
Veliki poljubac za sve vas :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
18.11.2018 0:13:20   
dunja RR
Ne, neću ponavljati test, jer je i endokrinolog rekla da je ok test, mislim da je dobro što su ova druga i treća vrednost niske, i da možda zato svi kažu i endokrinolog i ginekolozi da je test dobar.
Jedino ću ponoviti glukozu našte, tj. nju svakako i radimo u okviru KKS sledeće nedelje, kada budem radila D dimer, tsh, homicistein, feritin .., jutarnja glikemija meni stalno varira, ali često bude iznad 5. I pre mesec i po dana mislim da je bila 5,5.
A na početku trudnoće bila 4,5.

A beba mi tačno odgovara nedeljama trudnoće, u prošloj trudnoći kada sam imala gest. dijabetes, beba je sve vreme bila naprednija 7-10 dana. I na kraju imao 4.200, a nezreo, porođaj 2 nedelje pre termina. Dr zovu takve slučajeve beba džin, što nije dobro.
Dr mi kaže da je dobro što sad nije tako, to može biti jedan od pokazatelja da je šećer ok
Nadam se samo da ta glukoza jutarnja neće više rasti, i ja se plašim šećera, pritiska, i svega ostalog što ne daj Bože može biti :(

IZVORNA PORUKA: dejana007

U pravu si, beba je naprednija za jednu nedelju. :) i meni u prvoj trudnoci zadnje merenje bilo 11 i bila mi prepisana terapija. Koliko razumela ponovices ogt test? Meni nista nisu rekli...



< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2018 0:28:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here