|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 22:46:30   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: dejana007

Ok je Dunja. Meni i endokrinolog i ginekolog KC Nis potvrdili da ne treba siofor. Samo zdrava ishrana. Nego bas bih htela uporedbe radi da vidim kako misle lekari u Bg. :)

P.s
I ja bila juce na uz. Sve je kaze ok. Teski smo 1kg i 70 gr. Sutra idem.na put. Nadam se da cu dobro podneti.

AnaAna1 bas bi mi znacilo! Tvoj muz je jako hrabar. Moj nece ni da cuje :D


Ovih dana cu da je nadjem, da se i ja podsetim kada dodje vreme, pa cemo se dogovoriti kako ds ti posaljem user posted image

Hehe moj muz kaze da mu je 1.porodjaj bio jedno od najlepsih iskustva u zivotu user posted image obicno i zene ne zele da muzevi budu prisutni, ali meni je mnogo znacilo sto je bio tu, nekako je lakse kada znas da nisi sama user posted image

Taman ces mi preneti iskustva sa GAKa, da li se nesto menjalo, ti si malo pre mene :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 22:49:32   
AnaAna1
Dunja, super za UZ i malecku :) kada idete na Zlatibor? Mi smo bili pre neki dan na Kopaonik, bas prija da se pobegne na planinski vazduh. U prosloj trudnoci sam isla u 6.,7.mesecu po najvecem snegu na Kopaonik, a planiramo i sada januara

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 23:04:24   
dunja RR
Dejanče, ma ja pojma nemam, pisala sam kao laik, meni se endokrinolog još nije javila, ali verujem da će kritikovati onu početku glukozu, da je visoka, baš kako kaže i Maslačak.

IZVORNA PORUKA: dejana007

Ok je Dunja. Meni i endokrinolog i ginekolog KC Nis potvrdili da ne treba siofor. Samo zdrava ishrana. Nego bas bih htela uporedbe radi da vidim kako misle lekari u Bg. :)



Dejanče, odlično, i baš ste veliki user posted image
Srećan put, gde beše idete?

IZVORNA PORUKA: dejana007

P.s
I ja bila juce na uz. Sve je kaze ok. Teski smo 1kg i 70 gr. Sutra idem.na put. Nadam se da cu dobro podneti.





Moj mm ni na UZ ne sme, ni u PRošloj trudnoći ni sada user posted image
A inače je veterinar (ne radi u struci sada) i otelio je bezbroj krava ranije, ne boji se krvi, al'' jedan UZ mu je preseo, u trudnoći koja nije bila dobra pre 5 godina, i o tada, jok, neće sa mnom na UZ,



IZVORNA PORUKA: dejana007

AnaAna1 bas bi mi znacilo! Tvoj muz je jako hrabar. Moj nece ni da cuje :D




< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2018 23:05:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
16.11.2018 23:07:30   
dunja RR
Hvala Anči :)
Nemam pojma još da li ćemo ići, videću. Ali nam se ide, jer smo 2 meseca bolesni i S i ja, a ja sam skroz anemična i pored feroglobina, hemoglobin mi je sada 111. Mene ona šuma momentalno isceli.

IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Dunja, super za UZ i malecku :) kada idete na Zlatibor? Mi smo bili pre neki dan na Kopaonik, bas prija da se pobegne na planinski vazduh. U prosloj trudnoci sam isla u 6.,7.mesecu po najvecem snegu na Kopaonik, a planiramo i sada januara



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 10:21:03   
Malenamrvica
Ja ne znam jel ovo normalno da me u 7tj bole leda ili zdjelica, ni sama ne znam sta je to. Jel kojoj bilo tako?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 10:35:29   
vojvodjanka87
I mene boli donji deo ledja ali ne jako, a stomak mi je naduvan ko balon,i grudi me bole svakim danom jace i naduvane su, inace se super osecam, ne boli me stomak nemam neke vece simptome. 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 10:35:59   
IvanaSK RR
Mrvice, sve je to normalno, ne brini. Svasta ce te jos boletiuser posted image
Naravno, ukoliko je neki nesnosan bol javljas se lekaru.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 10:45:12   
Malenamrvica
Ma nije to jako, ali dovoljnk da smeta.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 10:52:46   
BubaBubica



Drago mi je što čujem dobre vesti sa UZ. Mene čeka UZ za nedelju dana, kad budemo punih 12 nedelja, i razmišljam dal da idem privatno ili ipak u DZ gde baš i nije najbolji UZ.


I dalje se patim sa sinusima. Šta još smem? Inhaliram se bosiljkom i himalajskom solju, udišem crni luk kad god ga ljuštim za jelo, sad već par dana ne izlazim napolje samo izvetrim kuću, da ne menjam temperaturu vazduha jer odmah se vrati na staro kad izađem napolje. Kost nosa i lica me boli ko da me je neko nokautirao.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 11:52:05   
Malenamrvica
Mene jedan dan boli slabije, drugi jace i tako ukrug. Jel to normalno??

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:20:38   
lokicagagica
Normalno je, sve dok nije neki nepodnosljivi bol, ako je nepodnosljiv obavezno se javi lekaru. Mene isto boli karlica, bukvalno od 6,7 nedelje i bilo mi je cudno sve dok mi lekar nije pojasnio da je to sve ok, i da je normalno i dok je trudnoca jos mala. I tako i dalje neki dan boli jace, neki manje, neki ne boli uopste. Sto rece Ivana svasta ce jos boleti u toku trudnoce, i to je sve normalno sve dok nije preterano. Ako smatras da je to neki nepodnosljivi i preteran bol onda obavezno kod lekara.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:24:06   
Malenamrvica
Kazem nije to strasna bol, samo mi je bilo cudno jer jedan dan boli vise drugi manje. Mije menstruacije su jake i bolne, ovo nije ni upola tako. Samo pitam jel normalno..

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:27:07   
lokicagagica
Normalno je, ne brini :) I ja sam se cudila kako moze tako rano da boli, ali eto, prosto reakcija tela, ne kaze se dzabe drugo stanje. Ako smes da radis vezbe, to je ok, meni to pomaze, naravno neke laganije namenjene trudnicama.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:29:14   
Malenamrvica
Ja lezim, cula sam da se ne smije bas na ledima lezati? Jel to istina?

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:34:26   
AnaAna1
Normalno je sve to u pocetku, bas rano pocnu bolovi ali uskoro ce nestati :) i grudi, i materica, i ledja, i jajnici, onako tupa i dosadna bol koja ide na zivce :) ja sam jos i dojila do kraja 2.meseca trudnoce pa me je jos vise boleo stomak... 
Samo moli Boga da ti ne krenu mucnine i povracanje, ostalo je zanemarljivo :) ja sam do sredine 4.meseca imala osecaj kao da imam grip svaki san, bolovi u zglobovima, ocima, glavi, stomaku, zeludcu, hladno mi je bilo stalno, povracala po 3 puta dnevno, ma uzas... 

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:37:27   
AnaAna1


IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Ja lezim, cula sam da se ne smije bas na ledima lezati? Jel to istina?



Ako se ne varam to vazi za kasnije, kada trudnoca odmakne i kada beba bude velika, pa pritiska krvne sudove, ali nije ti bas striktno da ne smes da legnes nikad, nego eto kad spavas preporucljivo je da bude na boku, i to kazu da je bolje na levom :) ali videces i sama, ne mozes da izdrzis da uvek bude idealno, jer pocnu da te bole kukovi od lezanja uvek u istom polozaju, ne mozes na stomaku, izbegavas ledja, pa sva utrnes :) ja sam se 100 puta probudila na ledjima i u 9.mesecu, nesvesno se okrenem jer mi bokovi utrnu

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:38:25   
lokicagagica
Prosle godine u skoli za trudnice su nam rekli da lezanje na ledjima smanjimo maksimalno, da je najbolje na boku, narocito levom. E sad, ja kombinujem, malo na ledjima, malo na boku.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:40:31   
Malenamrvica
Ana, ja se stalno vrtim kao na vrtuljku. Danas mi je bas grozan dan, imam osjecaj da me i noge boluckaju, bedreni misici, ne znam, valjda to tako bude, puna sam pitanja, orva je trudnoca pa me strah.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:41:27   
Malenamrvica
Zasto bas lijevom???

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:41:41   
lokicagagica

IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Normalno je sve to u pocetku, bas rano pocnu bolovi ali uskoro ce nestati :) i grudi, i materica, i ledja, i jajnici, onako tupa i dosadna bol koja ide na zivce :) ja sam jos i dojila do kraja 2.meseca trudnoce pa me je jos vise boleo stomak... 
Samo moli Boga da ti ne krenu mucnine i povracanje, ostalo je zanemarljivo :) ja sam do sredine 4.meseca imala osecaj kao da imam grip svaki san, bolovi u zglobovima, ocima, glavi, stomaku, zeludcu, hladno mi je bilo stalno, povracala po 3 puta dnevno, ma uzas... 


Bukvalno sve sto si napisala, takva mi je sada trudnoca, prethodnu nisam osetila. Mucnine su mi prestale konacnoo. Inace i ja sam dojila negde do drugog meseca, a onda mi je mleko samo stalo.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 12:43:06   
lokicagagica
Kazu da je najbolje na levom, zato sto tada beba ima najbolji dotok kiseonika, ali to vazi kad trudnoca malo poodmakne.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 13:01:42   
Malenamrvica
Jel vam bilo lakse kad ste hodale ili lezale? Mislim za ove bolove u zdjelici, ja kad legnem boli, a kad hodan ne. 

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 13:04:58   
lokicagagica
Lakse mi je kad sam u pokretu, mada retko kad i mogu da legnem osim kad bebana spava. Zato sam ti i rekla za vezbice, meni pomazu.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 14:53:37   
BubaBubica


Moje pitanje se zagubilo između ovih normalnih bolova ☹ ja jedva gledam koliko me glava boli, bolje mi je kad sam na toplom ali nikako da prođe skroz, jel neko zna šta još mogu da učinim da izlečim sinuse sad u trudnoći?

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
17.11.2018 14:59:57   
Maslacak15
Ako ne prilazi, Antibiotici...nije to strasno, konsultuj se da lekarom Koji bi bili najefektniji a bezbedni Su.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here