|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 11:24:50   
nata11
Jjekac i moja je sitnija. Ali je zato aktivna. 🤸‍♀️



_____________________________





(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 11:28:53   
JelenaJekac
O daa :) ma samo neka one napreduju :)


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 18:50:01   
vocicana

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Danas svaka trudnica radi neki od prenatalnih testova nevezano za godine

Sanidej, neverovatno koliko sy
I ti informisana toliko dobro. Nije tacno da se rade prenatalni testovi svim trudnicama, radi se rizicnim trudnicama, u veoma zrelim godinama I savetuje sse nakon 35 god narocito ako ima razloga za to. Dokazi o losem double I triple testu. A Nifty I ostali skupi testovi se rade ako su roditelji u mogucnosti I ako je stvarno potrebno.
Trudniciceuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 20:20:40   
bubulence
Voci, ne obracaj paznju... Pise se da bi se pisalo...

Zapravo jako mali broj trudnica radi neki prenatalni test. Jer se preporučuje, kao sto si rekla, rizicnim trudnicama, ali i one cesto odbiju (npr ja 😁) 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 21:15:05   
Maslacak15
Ja Sam Bas zaostala izgleda😁porodila Sam se treci put sa 40,5 godina i ne uradih nista osim ekspertskog ultrazvuka. Lepo Sam se zahvalila i rekla ne treba. To je lepo da dijagnostika napreduje, ko zeli da Radi ali nije tacno da rade svi a Jos manje da se bilo sta mora. Puno pozdrava trudnice!!! 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 22:29:46   
veselicaa
Nisam radila ni ja,trecu trudnocu sam celu vodila kod dr u Dz,nisam isla privatno.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 22:38:43   
Sanidej
Pa dabl je prenatalni test na koji ginekolozi salju sve trudnice, pa dalje ko treba. Ja sam imala 2 invazivne dijagnostike (amnio) zbog ocajnih rezultata dabla i tripla..nisu samo Nifty, Verified, Harmony i slicni prenatalni testovi svasta

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 22:46:36   
bubulence
Ispravite me ako gresim ali mislim double nije prenatalni test. Nego cisti statisticko ispitivanje, ne moze nista da garantuje... A i njega ne rade sve trudnice, dosta njih odbije. Prenatalni testovi pruzaju mogucnost da roditelji otkriju da li njihova beba nosi neku genetičku nepravilnost i ako nosi, da se otkrije koja je. To sa double testom ne moze da se otkrije


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 23:26:33   
Maslacak15
ah double se kao racuna u neku vrstu prenatalnog testa iako je bubulence tehnicki u pravu da daje samo verovatnoce. To je semanticka rasprava. ja sam radila ekspertski radi ekspertskog pa je izmeren i vratni nabor. A hormone sam samo radila poslednji put, u prve dve trudnoce sam samo radila UZ tako da jesam radila double u poslednjoj trudnoci. A li sa njim nisam uradila nistauser posted image . I moj je bio " ocajan" ili bar srednje zalostan hahah sa rizikom od 1:218 na T21. Prepoprucili su mi NIPT, niko me nije ni na sta terao. OVde se pacijentkinje ne teraju na bilo sta. I ja sam se zahvalila i rekla ne zelim bilo kakve dalje testove.
Naravno ok je i ako zelite da znate i radite amnio ili NIPT. Samo kaazem vasa trudnoca, vase telo, vase dete, vasa odluka. I svaki lekar koji vam kaze nesto drugo zaslulzuje da ga promenite. Nedajte se zbuniti.


pre natalni samo znaci- pre rodjenja. Ne specificira kakva vrsta testa itd. Mohze biti prenatalni screening za poremecaj bubrega (lupam). Ali se najcesce pominje sad kao termin za testove koji detektuju hromzopatije. Double je prva generacija testova, i sluzi za neku procenu rizika ali je krajnje neprecizan i ima uzasno puno " lazno pozitivnih".

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.3.2019 23:33:24 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 23:32:41   
Šmizli
Zene trrba mi mala pomoc.26+2 sam i kad celi dan nesto radim krecem se previse idem tamo ovamo,usisavam,ribam,cistim,mene zaboli donji deo stomaka nije jako ali onako osecam kao neki pritisak tu.Da li je moguce da je to od umora, posto ne legnem preko dana ni da se opruzim...Hvala vam


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
31.3.2019 7:03:09   
bubulence
Maslacak hvala na stručnom objašnjenju ❤️.

Smizli, da normalno je da ti je to od rada, trudna si, znaci moras da usporis...

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
31.3.2019 9:55:34   
vocicana

IZVORNA PORUKA: bubulence

Voci, ne obracaj paznju... Pise se da bi se pisalo...

Zapravo jako mali broj trudnica radi neki prenatalni test. Jer se preporučuje, kao sto si rekla, rizicnim trudnicama, ali i one cesto odbiju (npr ja 😁) 

user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
31.3.2019 10:43:17   
popkica bebic
Ja sam ušla u jedanaestu nedelju, a pošto je trudnoća po ciklusu starija za nedelju dana, pretpostavljam da će mi dr dati da radim dabl test. Ali, ako Bog da, da je sve kako treba na UZ, ako se vidi nosna kost i nt bude ok, odbicu dabl. Znam da godine ne znače garanciju, ali ipak imam 30. Nisam još uvek rizična, valjda. 😁 Mada, znajući mog doktora, verovatno će insistirati na tome. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
31.3.2019 13:31:00   
veselicaa
Trudnice evo nove teme KLIK

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 389
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here