|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
1.12.2009 15:51:24   
Rivana
Slazem se da je to sebicnost

< Poruku je uredio guppy RR -- 1.12.2009 20:48:18 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
1.12.2009 21:21:38   
Dora
Ja sam Luku dojila 14 meseci i kad sam saznala da sam trudna onda sam prestala, lako, za 2 dana! Sve je bilo ok. i on je bio ok.
Svakako bih već prestala jer mislim da je i on bio spreman (a i da nije, dosta breuser posted image ).
Balšu sam dojila oko 4 meseca i ne mogu prežaliti što nisam mogla više. Možda bih uspela da nisam nasela na stare dobre savete onih koji su "po dvoje podigli" pa rekoše  da mi dete gladuje, da je mršavo, da je bledo i bla, bla, bla... Uvela sam formulu, mleko se tad još više smanjilo ( možda sam ga do tad imala dovoljno nego sam bila nesigurna i glupauser posted image ) ali počela sam da ga gubim i najzad kad sam dobila neki stomačni virus (prvi i jedini u životu) mleko je stalo... Bilo mi je mnogo žao.
Mislim da žene nemaju podršku lekara i pedijatara i da se moraju oslanjati na priče starijih i iskusnijih koje znaju više nego naučnik...uh, a taj izostanak podrške u dojenju javlja se još u porodilištu i masovan je. Tako da majke koje nemaju baš jaku volju i mnogo snage i samopouzdanja- osuđene su na formule, a po preporuci sveznajućih strina i tetaka još bolje, na kravlje mleko jer "u njihovo vreme nije bilo tih veštačkih sranja, uostalom, na kravljem smo i mi odrasli pa šta nam fali" Logika...user posted image nek jedu user posted image !!!

< Poruku je uredio Jeca RR -- 29.9.2010 15:01:10 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
1.12.2009 21:22:51   
Dora
Izvinjavam se zbog ružnih reči, ovo je bolna tema za mene...user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
1.12.2009 21:31:56   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Dora

Izvinjavam se zbog ružnih reči, ovo je bolna tema za mene...user posted image


nemoras se izvinjavati Dora.Svi te razumemo kako ti je.E ovako pomenula si pedijatre ja kada sam pitala naseg peijatra za dojenje nakon godinu dana dali da nastavim ona me prvo ispavila jer sam rekla sledece:
doktorka ja Moniku i dalje je dojim kada da prestanem?
A ona mi je rekla prvo nema I dalje je dojim.....
sve do druge godine to mleko je veoma bitno za dete, i da strucnjaci preporucuju sada do 3 godine da se doji.
Ja ipak necu toliko preterati.Poenta mi je bila da od pedijatra imam podrsku potpunu i ona ne razume majke koji su zdrave prave i bez neki debeli razlog prekinu dojenje vec u bolnici.Jedino sto prihvata je to ako pije neke teske lekove bez koje ne moze ziveti.A to su mali broj majke.


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
1.12.2009 22:06:29   
Anoniman
Razmišljala sam malo o ovome danas kada sam došla kući.

Izgradila sam neki svoj stav o svemu ovome, međutim, nikoga ne osuđujem: ni one što doje do 3 godine (moja najbolja drugarica je dete dojila do 2,5, a prestala je jer je ostala trudna), a ni one što neće (ne, ne mogu, nego neće) da doje.
Mislim da ima žena kojima dojenje jednostavno nije... kako bih to rekla a da me ne shvatite pogrešno... nije im prisno (recimo). Prosto, toliko im je odbojan čin da smatraju da one to ne bi dobro radile, da bi bile nesrećne, da bi beba bila nesrećna (uzročno-posledična veza)...

Kako odrastu deca čije majke zaista ne mogu da doje, tako odrastu i deca čije majke neće da doje. Ispadnu od njih ista deca. Ništa moj Luka nije bolesniji od drugaricinog klinca, razlika među njima je 11 dana, Luka je sisao oko 4 meseca, a drugaricin klinac 2,5godine.

Mislim da svako treba da radi ono što mu leži na srcu.
user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
1.12.2009 22:10:58   
SUPER MAMA
Mislim da ima žena kojima dojenje jednostavno nije... kako bih to rekla a da me ne shvatite pogrešno... nije im prisno (recimo). Prosto, toliko im je odbojan čin da smatraju da one to ne bi dobro radile, da bi bile nesrećne, da bi beba bila nesrećna (uzročno-posledična veza)...


E dobro si ovo rekla Tasho.Ovo je slucaj moje jetrve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
16.1.2010 23:09:12   
milia
Mislim da žene nemaju podršku lekara i pedijatara i da se moraju oslanjati na priče starijih i iskusnijih koje znaju više nego naučnik...uh, a taj izostanak podrške u dojenju javlja se još u porodilištu i masovan je. Tako da majke koje nemaju baš jaku volju i mnogo snage i samopouzdanja- osuđene su na formule, a po preporuci sveznajućih strina i tetaka još bolje, na kravlje mleko jer "u njihovo vreme nije bilo tih veštačkih sranja, uostalom, na kravljem smo i mi odrasli pa šta nam fali" Logika...user posted image nek jedu govna!!!
IZVORNA PORUKA: Dora




Bas tako!!!

Pricaju mi kolege po inostranstvu da se tamo dojenje mnogo vise ceni i promovise, da se, u cilju povecanja kolicine mleka, iznajmljuju od bolnice elektricne, duple, jake pumpe koje ispumpavaju mleko do kraja ne bi li poslale signal mozgu da fali mleka, i tako dodje do stvaranja vecih kolicina. I to funkcionise. Kod nas nemaju zene ni obicnu mehanicku pumpicu. Nisu informisane. Obeshrabruju se.
Ja sam pumpala na 2-3 sata citava 2-3 meseca!!! I nabildovala kolicinu. Dojila sam i na 20 minuta kad nije bilo dovoljno mleka, a ono bi se konstantno stvaralo. I uz malo truda i ne koriscenja flasice ni po koju cenu, sve je ispalo super! Beba ni sad ne pije nista na flasicu, ima tzv. sippy cup za vodu za napolju, a pije iz obicne solje bez problema vec sa 7 meseci. Sada ima 9.5.
Dojenje uvek! Nikad nije bila bolesna, prehlada i slicno, a stomacni virus i temeratura su trajali jedno popodne.
Podrzavam dojenje.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 10:10:00   
Urbana
IZVORNA PORUKA: milia
Pricaju mi kolege po inostranstvu da se tamo dojenje mnogo vise ceni i promovise, da se, u cilju povecanja kolicine mleka, iznajmljuju od bolnice elektricne, duple, jake pumpe koje ispumpavaju mleko do kraja ne bi li poslale signal mozgu da fali mleka, i tako dodje do stvaranja vecih kolicina. I to funkcionise. Kod nas nemaju zene ni obicnu mehanicku pumpicu. Nisu informisane. Obeshrabruju se.


Evo ja mogu da ti kazem da to uopste nije tacno, barem kad je NL u pitanju.

To kako sam ja, to je druga prica.
Evo ukratko.

Prvo dete sisalo do godinu ipo, mrcvarila me, budila se nocu ko drogirana da trazi mleko.
Sa drugim nisam tu gresku ponovila sisala je 6 meseci, sa 5 smo poceli da uvodimo bocicu, tata je dosta radio na odvikavanju i spavali smo po celu noc, sto je meni sa problemima sa TSH-a bilo neophodno.

E sad kako "oni" Holandjani. Uglavnom, velika vecina daje bocicu, imaju plan kad se ko budi ( mama ili tata ) , a ubrzo nakon mesec dana niko se ne budi spavaju im bebe po celu noc. U 23:00 ih nahrane i spavaju do 6:30. A zene koje rade ionako imaju samo 4 meseca bolovanje ( od toga mesec dana pre porodjaja ) pa izmedju ostalog ni ne pokusavaju da sisaju decu. Tako da je ova propaganda "od usta do usta" ( za flasicu)  i da oba roditelja ucestvuju u odgajanju dece nekako zastupljenija. Zato oni obicno imaju 3-4 dece.

I da kazem da kad sam se prvi put porodila ( u bolnici ostajes 12-24 sata ) od 6 zena bila jedina koja je odlucila da ce beba da sisa. Dugi put sam bila sama u apartmanu, pa ne znam sta je bilo sa vecinom.     


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 10:26:06   
*Alexx*
Urbana, a daju li adaptirano mleko u flašici ili izmlazaju svoje? Pretpostavljam da je adaptirano u pitanju.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 12:29:04   
ljubavce
Dali je neko gledao sinoc NATIONAL GEOGRAPHIC kanal, bila je emisija TABU, gde zena jos uvek doji sina koji ima 5.godina.
Meni je ono izgledalo skroz (kada moram da kazem) bolesno. Stvarno sam bila sokirana, u kakvog ce coveka na psihickom stanju izrasti ono dete. Jos komentarise da joj je krivo sto je starijeg sina (koji ima 6,5 god.) dojila samo do 14 meseci, jer joj je ovo mladje dosta pametnije i samostalnije i misli da je to zbog mleka...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 12:42:51   
SUPER MAMA
Ljubavce i ja mislim da je ovo preterano.Kada sam postavila temu nisam mislila do 5 godineuser posted image user posted image user posted image user posted image nego do godinu i po do dve maksimum.

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 12:43:18   
dakana
Ljubavce, gledala sa emisiju i kao i ti bila sam potpuno sokirana. Meni licno to nije bas normalno. A i sto kazes ona je izgledala ko da nje bas sva svoja user posted image . Moja cerka ce u martu 5 godina i samo zamisljam kako bi bilo da je jos uvek dojim. Mislim....

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 12:59:32   
ljubavce
Mislim bilo je strasno, sa kojim mozgom ona misli da joj je sin pametniji zato sto ga ovoliko dugo doji, ne, najbolje da nastavi do njegovog fakulteta to da radiuser posted image


(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 15:06:00   
Anitaaa
Ja smatram da dete nakon godinu ipo dana nema više koristi od majčinog mleka i smatram da je to sasvim dovoljno što se dojenja tiče,mada nemam ništa ni protiv onih majki koje doje decu duže.Svaka majka treba da radi kako smatra da je najbolje za njeno dete.Ja sam Mateju dojila do 6 ipo meseci i on je sam odbio dalje da sisa mada sam ja želela  da dojim do godinu dana ali eto.Ne vidim da mu je išta lošije od dece koja se i dalje doje

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.1.2010 15:23:08   
Dora
Mislim da je jako važno dete dojiti do 5. ili 6. meseca kad ono prelazi na drugu hranu. Tad već dobija sve vitamine i ostalo potrebno iz druge hrane. E, sad, do godinu, dve...tu dojenje dođe kao gutljaj vode posle jela...ne znam...Ja ću sigurno ovo treće gledati da dojim da pola godine ako uspem, a posle više neću jer planiram da počnem da radim.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
4.3.2010 15:52:15   
choopa choops
Podrzavam dojenje najdalje do druge godine zivota. A ako mame prestanu i ranije, nema veze, samo ako imaju dobar razlog.
Mi smo dojili do 14mj.Imala sam namjeru da prestanem oko 12mj., ali njoj su nicali zubici i tada nam je jako bilo potrebno unijeti nesto u organizam.
Neko je gore napisao da  zene imaju jnajcesce ako slabu podrsku od svojih pedijatara. Slazem se. Mi imamo divnu up-to-date pedijatra-icu koja nam je puno pomogla. user posted image Ali ona je jedna od rijetkih. Mnoge zene iz moje okoline nisu dojile upravo zato jer im bebe nisu napredovale (citaj nisu dostigle maksimum za taj mjesec, a ne prosjek), doktori im nisu nista govorili(ili one nisu nista pitale), a okolina je bila u stili "Tutni ti njemu jednu kobaju da vis kako ce se zdeblja". Ma... Imam drugaricu kojoj je pedijatar rekao da ne uvodi dohranu, a ona je slusala svoju mamu, svekrvu i ine...Mali je alergicar. Mogao je proci mnogo gore.




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
4.3.2010 16:01:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: choopa choops
Mnoge zene iz moje okoline nisu dojile upravo zato jer im bebe nisu napredovale (citaj nisu dostigle maksimum za taj mjesec, a ne prosjek), doktori im nisu nista govorili(ili one nisu nista pitale), a okolina je bila u stili "Tutni ti njemu jednu kobaju da vis kako ce se zdeblja". Ma... Imam drugaricu kojoj je pedijatar rekao da ne uvodi dohranu, a ona je slusala svoju mamu, svekrvu i ine...Mali je alergicar. Mogao je proci mnogo gore.


Ti kao da živiš u mom susjedstvuuser posted image
Ja poznajem mamu koja (recimo to ovako),ništa nije znala o važnosti dojenja a ništa nije ni pitala),imala je uvučene bradavice i to je to-nema dojenja...uzimala je tablete za prestanak laktacijeuser posted image
Bebi je sa 5-6 mjeseci prestala da daje i AD mlijeko,prešla je na kravlje sa vodom i sad ima anemično dijete,nažalostuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
4.3.2010 16:19:37   
choopa choops
Eto jadno maleno user posted image A moglo se sve fino izbjeci, samo da se malo raspitala o svemu. A valjda joj je to nauk za sledeci put.
Nije sramota ne znati, sramota je ne znati i ne truditi se da saznas.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
4.3.2010 17:53:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ljubavce

jer joj je ovo mladje dosta pametnije i samostalnije i misli da je to zbog mleka...


CCCCCC kako maloumno!

(odgovor članu ljubavce)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
4.3.2010 23:12:38   
gagana83
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Poznajem majke koje su samoinicijativno poslije poroda primile inekciju za zaustavljanje laktacije,to je za mene sebičnost,sebičnost prema svom djetetuuser posted image


Normalna zena to nikada ne bi uradila....


Zasto se zene koje nece da doje satanizuju? Mislim da nije fer da ih nazivamo nenormalnim, ako to ne zele. Mozda imaju neke svoje razloge, a to je vec stvar intime. Ja sam za dojenje do nekih 6 do 9 meseci i nadam se da ce tako biti kod mene.


Ja to ne mogu da shvatim!
Nisam cula ni jedan dobar razlog da majka ne doji svoje dete? Opustene grudi?!Ne bi mi prijalo?! Pa kakvi su to razlozi,je l to bitnije nego da priustis svojoj bebi ono sto je najbolje za nju?!SEBICNOST!!!
Ne mislim da ce bebama koje ne sisaju nesto faliti,hvala Bogu postoje adaptirane formule koje zamenjuju majcino mleko i koje su prilagodjene bebama ali svi znaju da je majcino mleko najbolje za njih!
Isto tako ne podrzavam dojenje do 3-4 godine,to mi je skroz besmisleno.
Moje misljenje je da zena treba da doji 9-10 meseci,eventualno godinu dana,sve preko toga je bespotrebno!
Nama je ostao samo jedan podoj,nemam dovoljno mleka.Ako budem imala mleka planiram da dojim do 9-10 meseci.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
29.9.2010 13:19:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Poznajem majke koje su samoinicijativno poslije poroda primile inekciju za zaustavljanje laktacije,to je za mene sebičnost,sebičnost prema svom djetetuuser posted image


Normalna zena to nikada ne bi uradila....


Zasto se zene koje nece da doje satanizuju? Mislim da nije fer da ih nazivamo nenormalnim, ako to ne zele. Mozda imaju neke svoje razloge, a to je vec stvar intime. Ja sam za dojenje do nekih 6 do 9 meseci i nadam se da ce tako biti kod mene.



Ja nisam nikoga satanizovalauser posted image
Stavljanje svog izgleda (čvstih grudi u ovom slučaju) ispred djetetovog zdravlja i odbacivanja Bogomdanog dojenja, za mene jeste sebičnost!

< Poruku je uredio Lu RR -- 29.9.2010 13:20:36 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
29.9.2010 15:49:45   
LillyT
user posted image

Poenta jeste da se danas ljudi lako osuđuju. Meni se nekada dogodi da jednostavno ne želim da obrazložim neku svoju odluku i onda, da bi me ostavili na miru, dam izuzetno bezvezan odgovor. Možda tako i te žene koje neće da doje, zapravo ne mogu, ali ne žele da svima objašnjavaju svoje razloge, pa im je lakše da ljude skinu s ***** i kažu da neće zbog izgleda ili slično.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
29.4.2011 19:19:45   
mejvis
Ova tema trebalo bi da se zove do kada dojiti dete!!!! Ja sam odlučila da prestanem sa godinu dana i evo godinu i 3 dana prestali smo. Par dana je vrištao, tražio siku, istrajala sam i prihvatio je formulu. Sada još uvek ponekad zagnjuri glavu u moje grudi ali ubrzo pređe na nešto interesantnije. Ne dojim ga već 4-5 dana. Kada je sisao ustajala sam 2-3 puta noću da ga dojim, grizao je siku, vukao, mazio se i tako u nedogled...Sada je već počeo da spava celu noć, igra se sam, ne traži mamu svakih pola sata!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
29.4.2011 19:48:57   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Stavljanje svog izgleda (čvstih grudi u ovom slučaju) ispred djetetovog zdravlja i odbacivanja Bogomdanog dojenja, za mene jeste sebičnost!


Ovo potpisujem...

Mnogi ne shvataju koliko je dojenje korisno ne samo za dete vec i za majku... kako za zdravlje ali i za izgled... tako je bar bilo u mom slucaju. Mrsavila sam bez ikakve dijete...samo sam dojila...a jela "sve" .

Moj prvenac je sisao sve dok mi nisu rekli da moram prestati obzirom na trudnocu...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
29.4.2011 19:51:38   
AndreaK
Nadam se da cu moci tako i drugog sina, znaci nekih 14 meseci, ako ne i vise jer ne planiram da opet ostanem u drugom stanju.user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here