|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 14:37:11   
minna
Mislim da je do prve godine u redu jer posle toga postaju svesniji pa ih je sve teze odviknuti...osim ako sami ne izbace...Mada je cak i ta godina dosta, ja sam jedva cekala da se V skine i da prestane da mi maltretira sikeuser posted image i na svu srecu je sam poceo da odbija sa godinu dana, a mislila sam da cemo jedva to izbaciti jer je do tada obozavao.
Naravno svako doji koliko misli da treba i u zavisnosti od deteta, ipak nekad ne moze tek tako da se prekine...zato sam i napisala gore da treba to odraditi kad mogu brzo da zaborave na to
A ovo sa 4,5,6... godina mi je bas bezveze...
A ovaj deo iz teksta - "Dojenje detetu pruža osećaj da je voljeno, maženo i paženo. Mene je majka dojila do šeste godine, a tako ću i ja činiti sa svojom decom", rekla je ona - je tacan za malu bebu, ali vecem detetu to moze da se pokaze na mnoge druge nacine

< Poruku je uredio minna -- 17.5.2012 14:42:36 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
16.6.2012 0:25:01   
bojanica7
gala i dalje sisa. kad god hoce. nekad cesce, nekad redje, ali sa istom strascu user posted image meni nimalo ne smeta, cak uzivam, tako da ne mogu da smislim nijedan dobar razlog da joj to zadovoljstvo trenutno uskratim. pocecu o tome da razmisljam kad bude napunila dve user posted image
od rodjendana vise ne sisamo napolju, jer joj to nije neophodno, vec slatko, tako da dobija smao kod kuce i tako negde gde se osecamo kao kod kuce :)

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
16.6.2012 0:34:28   
Anoniman
koliko ima sada? istekao ti tiker user posted image

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.6.2012 10:09:10   
ishler
Mislim da dojenjeza bebu znaci do prve godine,ali kada dete krene sve da jede,dojenje postaje samo mazenje i uteha.
Sto se tice imuniteta naravno da znaci ali takodje mislim mozda do prvih godinu dana ako i toliko,imam puno primera iz okoline gde su deca koja su iskljucivo dojena stalno bila bolesna tako da to nije pravilo,
mislim da je godinu ipo dovoljno,sve preko toga mislim da je mnogo.
Iako naravno po meni nema lepseg osecaja od toga,mislim da njima nije potrebno,a sto se odvikavaju kasnije teze je.Na kraju vise patimo mi nego oni pri odvikavanju.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.6.2012 10:38:21   
bojanica7
jaaao, moram novi tiker da stavim user posted image za koji dan ce godinu i po.

ja mislim da je to skroz do mame i bebe. sve bebe oko nas su same odlucile oko godine da nece vise sisati. dakle, bez odbijanja. meni je to divno, da beba kaze kad vise nece (naravno, pricam o kevama kojima je dojenje okej i ne smeta im) a da mi ona trazi a ja kao ne dam, to mi je uzasno. zato sto sta?user posted image
i svuda se trubi da je dojenje do kraja druge godine sjajno. a onda cemo sesti i dogovoriti se o prekidu user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.6.2012 11:43:24   
Mama 78
Ako budem imala mleka dok god ona to želi,to je njeno pravo,ko je osim iz zdravstvenih razloga nemam nikakvih razloga da joj uskratim.Jer ko meni daje pravo da joj uskraćujem njene životne potrebe.Tvrdim da će ona sama da prestane kad joj više ne bude bilo neophodno.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.6.2012 22:11:07   
ishler
Svako ima svoje misljenje vezano za ovu temu.Licno mislim da nema vece bliskosti sa detetom od dojenja,i da svaka majka koja doji dete voli sto ga doji.
Ja sam prosla kroz pakao da bih nastavila sa dojenjem,tako da mi je do toga i previse stalo,
ali mi je i grozno da dete od 2,5 godine sisa jer je potpuno svesno i odraslo,i mislim da posle odredjenog perioda prelazi u patologiju.
A to sta szo predlaze necu da komentarisem,predlagali su i vakcinu protiv svinjskog gripa pa ...
Po toj logici da treba dojiti dete dokle ono hoce,znaci ako hoce moze i kada krene u skolu,
ali dobro diskutabilno je sta je kome normalno a sta nijeuser posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 0:00:27   
Anoniman
ja sam planirala da negde oko godine polako prestajem. ali kako nam se pogorsala alergija na kravlje mleko, ja ipak ostajem da dojim. sad mi to dodje kao neki izgovor.. user posted image mada se ne osecam bas najbolje zdravsteveno, ali se ipak nedam da cemo se izvuci nekako.
danas smo bili na nekoj svadbi i nije sisala u vreme u koje obicno sisa. morala sam da se izmuzavam u hotelskom toaletu, jer mi je jedna dojka bila kao kamen. imam jos mleka, zato mi je i zao da prestajem bez nekog ozbiljnog razloga..

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 0:06:20   
Anoniman
Macaki ne treba da prestanes user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 0:44:02   
Anoniman
ma samo da ja budem dobro, neka siki koliko joj je volja user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 1:00:10   
bojanica7
gala je i te kako svesna sise, zove je cijaja, a drugu cijaja dugaja user posted image al mi je to preslatko. i ona se toliko odusevljava kad ih vidi da nema teorije da joj to uskratim. zaista mislim da cemo se dogovarati o prestanku za godinu dana user posted image meni je, eto, okej do dve i po godine. doduse, ako je dete sitnije, moze i tri user posted image
a sto se tice saveta szo... nije da se doji od juce pa da moramo biti skepticni kao za svinjski grip. dojenje je jedna potpuno prirodna i lepa stvar i ne verujem da iz toga moze bilo sta lose proisteci. (mada mi je palo na pamet da moze postati lezbijka zato sto toliko obozava sise user posted image user posted image )

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 1:02:33   
bojanica7
macaki, a sta ti je zdravstveno? mislim, jel si dobro?user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 22:40:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojanica7
gala je i te kako svesna sise, zove je cijaja, a drugu cijaja dugaja user posted image


user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: bojanica7 macaki, a sta ti je zdravstveno? mislim, jel si dobro?


ma jesam valjda, sta znam.. znacu vise uskoro! ali svakako joj ne bih uskratila to, bez preke potrebe, tj. sem da mi dr skriktno zabrani.

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
18.6.2012 22:52:18   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Olga RR

jedna moja skolska je dojila sina do pete godine , kaze da je pokusavala od druge user posted image
nisam se udubljivala jer je mali ( sada ima osam godina ) rekao da se jos seca pa sam se zbunila user posted image
ali kaze da je odbijanje bilo vrlo mucno

Nisam dojila, iz vise razloga , pa da neduzim tako da nemam ni pravo da komentarisem ali ovo do 5 godina bas sam se user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
20.6.2012 15:16:20   
bojanica7
macaki, bices dobro :)

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
20.6.2012 16:26:15   
ishler
Meni je sve preko dve godineuser posted image ,ali dobro svi smo razlicitiuser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
22.6.2012 1:08:45   
Anoniman
juce nam bila patronazna, bas sam se iznenadila. dosla nenajavljena, zvonila na interfon i pita: jel ksenija tu ili je u vrticu? user posted image
da ne duzim, posle nase mucne price o alergijama koje nas muce, njen savet je ipak bio dojenje. sto duze to bolje. mada je i ona govorila o periodu DO druge godine. i meni je sve preko toga neprihvatljivo.
ali ako budemo ranije prerasli alergiju na kravlje mleko, ja bih joj odmah ukidala dojenje. cisto iz razloga sto mislim da bi kasnije bilo sve teze.
ali moja beba je diskretna skroz. znam za slucajeve da deca vuku majke za majicu na sred ulice. to mi je bas bzvz.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
23.7.2012 11:00:36   
jovana jojo
Ja sam rano prestala sa dojenjem,posle 4 meseca ,jer beba nije napredovala i počela sam sa dohranom...a moja sestra je svoje dojila 2 godine i sve je bilo ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
26.7.2012 14:04:32   
Anhelito
Evo ja da ispricam jednu pricu vezanu za dugo dojenje.
Bila sam prosli vikend u poseti nekoj rodbini koju nisam jako dugo videla i bratovljeva zena prica sa mnom i pita me da li dojim klinca i tako, kad u jednom momentu ona meni kaze kako njenog dvo i po godisnjeg sina i dalje doji. Ja koja sam protivnik toga slozim ne bas ok facu i pitam zasto. Kaze mi ma to samo uvece da se uspava a klinca kada neko iz kuce pita za to ili pocne da se sali, on se postidi. Znaci dete vec ima posledice zbog toga. Po meni tako dugo dojenje je cista navika, da li ste detetu dali dudu da se uspava ili sisu,isto je. Navika koja nema nikakvu svrhu, cak naprotiv steti, igrate se sa psihom deteta, pogotovo decaka.

A to sta pricaju lekari to takodje uzimajte za rezervu. Npr. u Americi se pre mozda 20 godina zagovaralo da se uopste ne doji, da se majke brzo odvajaju od dece, sad pricaju o dugom dojenju, vracanju prirodi bla bla bla, a oni brze bolje hajde da predjemo u ekstreme (i za jedno i za drugo). Nisu deca marionete da se neki trenutni trendovi na njima sprovode.

A pogotovo da dodam na to da je medicinski dokazano da majcino mleko posle sest meseci gubi svojstva koja je imalo do tad da cuva bebu i gradi joj imunitet. Dakle moje misljenje je do sest meseci normalno dojiti, a posle toga krenuti sa odvikavanjem koje treba zavrsiti sa godinu dana deteta.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
27.7.2012 0:57:17   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Macaki
ali moja beba je diskretna skroz.


user posted image user posted image
Moja je veoma indiskretnauser posted image . Ona je u stanju, ako je gladna, da vuče majicu i mojoj sestri ili drugarici, pogotovo ako su u nekoj dekoltiranoj majici pa im se naziru grudi. I to baš ne volim, zato smo počeli da se skidamo sa sisanja, dosta je bilo. I sama vidim da joj mleko samo gasi žeđ, ne drži je ni sat vremena.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
27.7.2012 8:42:19   
PoisonEve
Joj Marya, vidim da ce i kod nas biti slicna situacija. Njoj i nije toliko da gasi zedj koliko uteha pred spavanje. Kaze mi mm pre neku noc da se probudila i trazila siku, onda je pronasla svoju rucicu i nju pocela da sisa, tako je i zaspalauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
28.7.2012 1:28:14   
Anoniman
mariya user posted image

mi se odvikavamo polako od dnevnog sisanja i od uspavljivanja sisanjem. ne ide nam lose. user posted image u pocetku je vristala, a sada se sve lakse uspavljuje. ostavicu joj jos neko vreme ranojutarnji i podoj pred spavanje. ostali joj nisu potrebni, vec je velika. ali ja ne smem naglo da prekinem, da na napravim neki problem sa grudima.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
21.8.2012 4:07:21   
Bebilina
Dojila sam cerkicu 14 meseci. Pocela sam raditi kada je imala 9.5 i tad je vec bila samo na jutarnjem i vecernjem podoju, danju jednom kada sam kod kuce. Vremenom je izbacivala podoje i na kraju prestala da trazi, odvikla se sama, jednostavno nije joj trebalo jer mazenja je bilo na druge nacine.
Sto se imuniteta tice ne znam da li je zbog dojenja, genetike, ishrane, ali na prste mogu da izbrojim posete lekaru... A u vrticu je od kad sam pocela da radim.
E kad sam dojenju bila najvise zahvalna- kada je jednom zakacila stomacni virus. Ja stomacne dobro podnosim (ne povracam) tako da sam je htela uz sebe da ona meni prenese virus a ja njoj antitela. Upalilo je- manje od 24h i dete ko novo. Prijateljica je isti sa cerkicom na adaptiranom jedva izgurala uz infuziju itd jer mala mleko nije htela. Moja je ne dojci visela, verovatno joj je prijalo.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 123
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here