|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
29.4.2011 21:45:12   
vukosava
klikni ovde http://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fUO74

moze to i do 8 godina kako je ova britanka radila

nemam pojma... ja dojim preko pumpe tako da cu sto duze bude moglo... dok ista curi.. volela bi sto duze... a ne znam bas da imam bebu koja prica da mi trazi ne znam stvarno u kom bi bila fazonu. pre sam mislila cim moze da te pita da je to malo degute... al sad stvarno ne znam.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
29.4.2011 21:47:27   
vukosava
IZVORNA PORUKA: milia

Pricaju mi kolege po inostranstvu da se tamo dojenje mnogo vise ceni i promovise, da se, u cilju povecanja kolicine mleka, iznajmljuju od bolnice elektricne, duple, jake pumpe koje ispumpavaju mleko do kraja ne bi li poslale signal mozgu da fali mleka, i tako dodje do stvaranja vecih kolicina.


ovde kod mene je apsolutno tako! pre dva dana sam iznajmila bas tu jer je moja crkla. i ne samo da mi iznajme pumpu za dzabe, dobijam i kupone za klopu da bi imala dobru klopu da mogu da dojim!
evo ko zna engleski:
http://www.fns.usda.gov/wic/Breastfeeding/mainpage.HTM
http://www.llli.org/

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 7:56:25   
mejvis
Ovaj klip sa britankom mi uopšte ne izgleda normalno, što je mnogo, mnogo je.
Ja iako sam prestala sa godinu dana, tj pre 5-6 dana, još uvek se izmuzam, delom zato što ne bih da pijem hormone za zaustavljanje mleka a delom ako se predomislim pa poželim da dojim.user posted image
Po svim mojim kriterijumima godinu dana je krajnje vreme za prestanak dojenja (do 6 meseci bi trebalo a sve posle toga je čisto zadovoljstvo) ali mi je sada nekako teško....
Otprilike isto kao kad sam ostavljala pušenje pa sam dugo imala cigare u kući za slučaj da se probudim u pola noći i poželim da zapalim!user posted image
Za dojenje niko nije rekao do koliko je stvarno potrebno detetu zbog imuniteta i razvoja pa nam svima ostaje da sami procenimo...
Negde sam pročitala da svaka 7. žena u Srbiji doji do 6 meseci bebu i taj podatak me je baš začudio, to je jako malo!
Baš bi me zanimalo koji je prosek na RR!user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 8:01:10   
zoća
Mejvis i nisam neki primer za statistiku.Još uvek dojim Mihajla i ako jede sve,probao je mleko na flašicu i gadi mu se,neće.Zavisi od sike pa to ti je a vojska je daleko tako da će mo se do tada odvićiuser posted image user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 10:19:29   
Olga75
kazu da je dojenje pozeljno do drugog rodjendana
ja sam prestala da dojim zvercicu tj. ona je sama prestala da trazi kada je imala 14 meseci . Tada je vec sve jela , ostao je samo podoj za uspavljivanje i jedno vece ja je nisam ponudila ona nije trzila i kraj
kad sam se porodila imala sam problema ( kao i sve mame ) ona nedonosce sa zuticom , moje bradavice nikakve i onda sam mislila : neka siki bar do tri meseca da dobije kolostruma , prosla tri meseca rekoh : samo da izdrzimo do sest i tako mi stigli do 14user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 10:42:49   
Rivana
Meni je odvratan ovaj klip sa Britankom, uzas do osam godina.....Malo bolesno zar ne?

< Poruku je uredio Rivana -- 30.4.2011 10:47:26 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 10:47:32   
Olga75
ne vidim svrhu user posted image
cini mi se kao direktan put u patologiju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 14:55:18   
vukosava
http://www.youtube.com/watch?v=y5u9SzdPeLA&feature=related

meni je i ovo degute, al opet se ogradjujem ja sam uspela samo 5 nedelja pa ne znam sta je ovim zenama u glavi

a tek ovo kad ovaj klinja majci razvlaci sojke naokolo
http://www.youtube.com/watch?v=miUumju7Rzs&NR=1 

ili ova mala od 3.5 godine
http://www.youtube.com/watch?v=kX_3UuS2pSY&feature=related

5 godina
http://www.youtube.com/watch?v=mNTZY0vwf3E&feature=related

ili tek ovo - tandem sisanje - dvoje dece - 2 godine i 6 godina
http://www.youtube.com/watch?v=LjSsUUWWc50&feature=related

< Poruku je uredio vukosava -- 30.4.2011 15:03:15 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 21:19:59   
Brana
Ja i dalje dojim Lakija on sada jos malo puni 16 meseci,imam jos dosta mleka,smatram da najvise do 2godine treba dojiti,on je preko mog mleka stekao dobar imunitet,slabije se razboljeva,kada se prehladi to brzo prodje..naravno sika je tu kao najblizi kontakt izmedju mene i Lakija,strasno mi je kada pomislim da prekinem...tesko mi je sada zbog posla jer stalno uz sebe nosim pumpicu ali dojicu sigurno jos do njegovih godinu ipo dana i onda planiram da prekinem,videcemo kako cu to prelomiti...sve u svemu smatram da mamika koja ima mleka treba da doji sto vise i sto duze em sto svom detetu pruza sve vitamine,imunitet..a jos vaznije kontakt je predivan...user posted image
Naravno da dojenje vise od 2 godine mi je bzvz a da ne pominjem ovo dojenje deteta od 8 godina.


< Poruku je uredio Brana -- 30.4.2011 21:21:24 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
30.4.2011 21:57:24   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Brana

Ja i dalje dojim Lakija on sada jos malo puni 16 meseci,imam jos dosta mleka,smatram da najvise do 2godine treba dojiti,on je preko mog mleka stekao dobar imunitet,slabije se razboljeva,kada se prehladi to brzo prodje..naravno sika je tu kao najblizi kontakt izmedju mene i Lakija,strasno mi je kada pomislim da prekinem...tesko mi je sada zbog posla jer stalno uz sebe nosim pumpicu ali dojicu sigurno jos do njegovih godinu ipo dana i onda planiram da prekinem,videcemo kako cu to prelomiti...sve u svemu smatram da mamika koja ima mleka treba da doji sto vise i sto duze em sto svom detetu pruza sve vitamine,imunitet..a jos vaznije kontakt je predivan...user posted image
Naravno da dojenje vise od 2 godine mi je bzvz a da ne pominjem ovo dojenje deteta od 8 godina.



Ovdje doktori kazu da majcino mlijeko nije nimalo bogato vitaminima kao ad mlijko samo sto majcino pruza imunitet i to do 6 mjeseci bi trebalo da se doji. Nakon 6 mjeseci bea ima svoj imunitet tako da joj nije potreban majcin. Mene je mama dojila skoro 2 godine i nikad nisam bila zdrava visila sam u bolnicama non stop. Ja sam saru dojila nekih 4 i po mjeseca i hvala Bogu samo mi je dva puta do sada bila bolesna i nije bilo nista strasno.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
7.9.2011 9:56:05   
zoća
poludecu vise,smanjili smo podoje samo ujutro i uvece a on sada kada mi god sedi u krilu trazi cicam i podize majcu ako ga odbijem to je vristanje i plakanje.Gde sam pogresila

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
7.9.2011 9:59:55   
Olga75
nisi pogresila nigde , jednostavno teze je odbiti vece dete
postoji nekoliko surovih nacina za odbijanje : mazanje dojki senfom , biberom , sircetom , ljutom paprikom ili da ga ostavis kod nekoga na tri - cetiri dana user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
7.9.2011 11:29:56   
zoća
krenuli smo bas lepo sa odvikavamjem ali zbog mojih obaveza bila sam odsutna po par sati u toku dana i to nas je unazadilo sada samo vice mami cicam

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.9.2011 21:56:30   
milijana.rs
I ja dojim svoje dijete,evo 15 mjeseci.Doji ujutru i navece pred spavanje,ponekad preko dana,kada je uspavljujem.To ima i svoje negativne strane.
Dok je bila mala beba,nisam joj davala flasicu,jer smo bili na iskljucivom dojenju punih 6 mjeseci.Do tada je lijepo napredovala.
Poslije 6-og mjeseca,zeljela sam da joj pored cvrste hrane ubacim sokice na flasicu,ali je nikada nije prihvatila.Ni sada ne zna piti na flasicu,pored silne muke da je naucimo.Prosto,hoce da povrati kada joj je stavim u usta.
Jos uvijek mi nije prihvatila mlijeko iz tetrapaka,iako sam joj pokusavala davati,svakakvo...i slatko i slano,cokoladno,sa medom...nista.Strese se na taj ukus,kao da sam joj limun dala.
Kad joj padne na pamet da doji,odvede me u svoju sobicu,pokusava da se popne na krevet,i govori "Mama,mama" i pokazuje mi rukom da legnem.Ako odbijem,vristi neutjesno,i naravno popustim joj svaki put i dam joj da doji.
Bila sam misljenja dok sam bila trudna da cu dojiti svoje dijete 2 godine.To ce se vjerovatno i ostvariti sa njom,jer ne znam kako da je odbijem.
Kada budem drugo dijete imala,sigurna sam da cu dojiti do 6 mjeseci.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 8:44:40   
Mama 78
Uglavnom sam procitala temu,bar postove koji me nisu nerviraliuser posted image Negde sam napisala da mi je starija sisala 13 mes. i da sam je odbila zbog povratka na posao i gorko se pokajala.Podrzavam dojenje do 3.god i divno je kad i beba i mama uzivaju u tome.Moj stav je ocigledan,ako budemo uzivale obe dojicemo se sto duze,a ovog puta cu gledati da me ni povratak na posao ne spreci u tome.Interesuje me stav ove nase garniture mama!

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 8:47:33   
Mama 78
Samo jos da napomenem ne mislim da je neka manje mama zato sto ne doji i obratno,samo me zanima sta Vi mislite o tome!

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 10:23:36   
Snelle
Moj stav je da dete treba dojiti do godinu dana, posle toga je već veliko. Ja sam svoje dete dojila 14 meseci, a moja drugarica ima sina od 22 meseca, još uvek ga doji i on, sada već tako veliki, ne bira ni vreme, ni mesto kada će mami sisu da izvuče kako bi sisao i pred gomilom ljudi kaže: "Daj cicu", a ako ga odbije sledi histerija. user posted image  To mi je, ako smem tako da se izrazim, već degutantno.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 10:57:26   
branki*
ja,takodje,smatram da je dojenje do nekih 10-11 meseci "puna kapa".
ja sam se izmlazala do 6. meseca,posle nisam imala,tako da ne znam kako bih se ponasala da je bozidar kojim slucajem insistirao da sisa u nedogled.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 12:16:00   
cockic
ja sam petra dojila do 14 meseca jer sam mesec dana pre ostala trudna pa
sam svakako morala.
ali svakako nebi volela ni da zamislim da je duze sisao
jer smo jedva se odvikli i tad.davala sam ga mami da bi proredili podoje
jer me je on svlacio po kuci.samo se popne na krevet i vuce majcu i sisa.

a meni ko svakoj mami zao pa sam sve odugovlacila taj prestanak.nisam morala
ni tih mesec dana da mu dajem jer kad se prestaje to se uradi naglo nema odugovlacenja.

a da ne pricam za nocno sisanje koje je trajalo sve do tad i to budjenje na svakih 1h-2h user posted image

nisam znala gde sam to jest nisam se naspavala posteno tih 14 meseci,zato sad
se trudim da nocno hranjenje ukinem sto ranije nadam se da cu uspeti do 3 meseca.
imamo fore jos dva meseca jer tek imamo mesec dana user posted image

ali da je dojenje jako lepo i za mamu i bebu uvek cu se sloziti da je divna stvar.
ali do 6m-9m  max.videcu sad dokle cemo.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 12:21:18   
cockic
e da nisam jose rekla da psiholoski gledano oni savetuju do 6 meseca
a pedijatri kao sto svi znamo do 2 godine.

pa sad je na mama da odluceuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 12:35:29   
mama kukunka
ja sam od onih kod kojih su radile surove metode..ali sa 2god i 8 meseciuser posted image
posle godinu dana price, finih pokusaja..(a radila sam od njenih nepunih godinu dana, nekad menije bilo po 18h, takav mije posao bio )
na kraju sam, kad smo otisli na pore namazala ljutu papriku ( a dete mi korz suze kaze'' sto si stavila luk na isis ?-zvala ih je isis i gugi isis)
da napomenem, da smo 2 dana posle prestanka sisanja skinuli nocnu pelenu ( nije bilo svrhe pokusavati, kad se ona tokom noci puni i prazni neprestano).. a da sam ja prvog sledeceg jutra prvi put uspela da se probudim i popijem kafu pre nego sto se dete probudi
ovoliko dojenje je zaista bilo neplanirano , ali ne mislim da je bilo lose za nju ( osim sto ne pije slatko mleko), trajalo je toliko zbog moje linije manjeg otpora, a posledica je mog nemanja obzira tj davanja detetu sise gde god da smo kad je bila beba ( nisam se snebivala da izvadim doticni objekat gde god bili)
e, ova druga ne znam , ne smem da planiram, kako bude-videcemo :) do godinu dana sigurno, a posle -zavisi od okolnosti

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 13:46:36   
mamamikka
zanima me da li je neko imao iskustvo da mu dete ima strašne napade besa, histerije, vrištanja i neprekidne visoke temperature u trajanju od nedelju dana kao posledica psihičkog stresa zbog prestanka sisanja? Dete je 2 godine.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 13:54:39   
Sanchy
Ja iskreno mislim da je to predugo i da zato i imas problem sa odvikavanjem ...jos ako je dete malcice razmazeno ,kao sto je bila moja bratanica onda je to sou...inace malenog od sestre a i sestricinu su roditelji isto tako dugo dugo dojili,deca su non stop bolesna znaci to sto pricaju bolji imunitet je relativna stvar,drugo imali su problem sa odvikavanjem..sledece dete i snaja i sestra nemaju nameru da doje preko prvih par meseci,isti slucaj i kod mene...ovo sve je iz licnog iskustva tjj.iskustva mojih bliznjih naravno da ima mnogo zena koje ce reci da je sto duze dojenje jakooo dobro za dete ali kao sto rekoh sve je individualno i relativno...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dojenje i posle prve godine od rodzenja d...
8.3.2012 14:10:35   
mamamikka
To je dete moje rođake, a dijagnoza njihove dr. koja insistira na dojenju do treće godine. Sa prvim nije imala problem sa odvikavanjem ali sa mlađim... ma, haos. noću sisa svakih sat vremena, ona je već počela da propada jer radi a uvek je neispavana pa evo želi da vidimo da li je neka imala takav problem i kako ga rešiti. ja neznam jer sam starijeg dojila do godine i nisam imala problema, a tako planiram i sad. mislim da dojim do godine.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 15:19:05   
vukosava
IZVORNA PORUKA: indy_25


IZVORNA PORUKA: Brana

Ja i dalje dojim Lakija on sada jos malo puni 16 meseci,imam jos dosta mleka,smatram da najvise do 2godine treba dojiti,on je preko mog mleka stekao dobar imunitet,slabije se razboljeva,kada se prehladi to brzo prodje..naravno sika je tu kao najblizi kontakt izmedju mene i Lakija,strasno mi je kada pomislim da prekinem...tesko mi je sada zbog posla jer stalno uz sebe nosim pumpicu ali dojicu sigurno jos do njegovih godinu ipo dana i onda planiram da prekinem,videcemo kako cu to prelomiti...sve u svemu smatram da mamika koja ima mleka treba da doji sto vise i sto duze em sto svom detetu pruza sve vitamine,imunitet..a jos vaznije kontakt je predivan...user posted image
Naravno da dojenje vise od 2 godine mi je bzvz a da ne pominjem ovo dojenje deteta od 8 godina.



Ovdje doktori kazu da majcino mlijeko nije nimalo bogato vitaminima kao ad mlijko samo sto majcino pruza imunitet i to do 6 mjeseci bi trebalo da se doji. Nakon 6 mjeseci bea ima svoj imunitet tako da joj nije potreban majcin. Mene je mama dojila skoro 2 godine i nikad nisam bila zdrava visila sam u bolnicama non stop. Ja sam saru dojila nekih 4 i po mjeseca i hvala Bogu samo mi je dva puta do sada bila bolesna i nije bilo nista strasno.


Ovde isto. Sest meseci utice na imunitet. Ja sam moju 8 meseci (pomocu pumpice doduse).
Majka je najmladju sestru 4 meseca, a mene i srednju 8 meseci . Najmladja nikad nije bila u bolnici kuc kuc i retko se razboljeva. Mislim da to nema veze.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here