|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 15:49:04   
Sanchy
Slazemo se i ja isto tvrdim,mene je mama dojila do pet meseci,kao mala nikad nisam bila bolesna,.osim boginja ali i to bez temperature ili bilo kakvih izrazenijih simptoma, pri tom sam isla i u obdaniste,prvu injekciju sam primila u 17 godina i do sada jos samo jednom u zivotu ,antibiotike isto,mozda sam ih pila dva puta do ove trudnoce kada su mi ih vec dva puta prepisali...eto ,kao sto rekoh sve je relativno i dugotrajno dojenje po meni nema nekog smisla,svakako cu se u skladu sa tim i ponasati prema svojoj bebi...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 16:19:12   
cockic
slazem se da duzina dojenja nema veze sa imunitetom klinca i ako sam 14 meseci
dojila sa 16m kad je krenuo u jaslice odmah ga je sve sastavilo.upale usiju,bronhitisi
i td.

mislim da je o imunitetu i dojenju individualna stvar od deteta do deteta.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 16:24:32   
Shishica
O ovome nema ko sta da misli... dok nisam imala dete imala sam misljenje..
Sada znam da je to nesto sto je samo izmedju majke i deteta i kod svakoga posebno i drugacije. Kada oboje shvate da je kraj, onda je kraj, tj. vise kad mama oseti.

Svaka mama moze da misli da je preterano dojiti dete duze od vremena koje je ona dojila (ako je dojenje prekinuto voljno). I ko moze reci koja od nas je upravu user posted image

I tako...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 17:05:53   
vukosava
Svako naravno pravo da radi sta hoce i da doji do kad misli da treba. Moja drugarica je cerku dojila dokad je mala napunila tri godine. Mi putujemo kolima a ona mami sjaaa i zavuce se pod majicu i sisa. Evo ja sam nasla zenu koja je dojila dete do osme godine...

Ako nista - jeftinije je sto duze. Ako zena ne radi, ne vidim razlog sto bi da prekida ranije. A to godinu dana vise ima veze sa duzinom porodiljskog odsutstva nego sa bilo cim drugim.

< Poruku je uredio vukosava -- 8.3.2012 17:06:47 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 18:41:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: cockic

slazem se da duzina dojenja nema veze sa imunitetom klinca i ako sam 14 meseci
dojila sa 16m kad je krenuo u jaslice odmah ga je sve sastavilo.upale usiju,bronhitisi
i td.

mislim da je o imunitetu i dojenju individualna stvar od deteta do deteta.



upravo u tom i jeste poenta. tako je i meni kuma rekla... dok je dojila decu nisu se razboljevala, jer su imala imunitet. cim je prestala pocelo je da ih snalazi jedno po jedno.
ja se nadam da cu dojiti sto duze, jer moje dete ima alergiju na kravlje mleko.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 19:11:25   
cockic
e macaki kad budes mogla svrati do teme o alergiji na mlecne proteine
pa mi napisi vezano to za alergiju jer ja sam nesto sumnjicava za moju malu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
8.3.2012 21:15:04   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Macaki

upravo u tom i jeste poenta. tako je i meni kuma rekla... dok je dojila decu nisu se razboljevala, jer su imala imunitet. cim je prestala pocelo je da ih snalazi jedno po jedno.



A mozda su bila kuci dok ih je dojila... Mnoga deca kad majka prestane da doji idu u vrtic i stupaju u kontakt vise sa ostalom decom...

Moje dete nema odakle da pokupi viruse i zaraze kad je non stop kuci... Nevezano za dojenje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
9.3.2012 11:22:54   
milia
Vraćam se na temu posle 2 godine. Prvo dete sam dojila 20 meseci. Bila je alergicna na kravlje mleko, izrasla je iz toga tek sa 2.5 god. Sad mi drugo dete ima 3 meseca i nemam nikakve određene planove o dužini dojenja. Kako se pokaže potrebnim i mogucim, tako će biti.
Cerkica je sa 20 meseci već pričala, bila je razumna, i ja sam joj objasnila koliko- toliko da je kraj. Bilo je lako i prirodno. A kraj je bio kad je počela da sisa samo zbog cefa i utehe. Krenula je bila u jaslice sa 17 meseci i bila jednako bolesna. Sada ima 3 godine i nije bila bolesna tačno godinu dana! No, sad ne ide u vrtić.
Nije mi jasno kako žene unapred imaju stav o tome koliko dugo treba dojiti. Svaka mama/beba su priča za sebe. Pa i stavovi pedijatara se razlikuju! Kako mame izjavljuju nešto o korisnosti mleka kad se ne bave nikakvim istraživanjima na tom polju? O tome koliko dojiti? Procitale su negde? Pa zar se stavovi tako nasumice formiraju? Različiti stavovi 'jednako' različiti izvori informacija koji su nam dostupni. A gde je istina?
Ja nemam stav o dužini dojenja. Dužina dojenja će zavisiti od mnogo faktora za svaku mamu ponaosob. Znam da ću se truditi makar dok ne krenem da radim, pa posle kako bude.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
11.5.2012 11:01:17   
Anoniman
Samo dok mu brkovi ne porastu
klik

(odgovor članu milia)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
11.5.2012 11:25:12   
minavb
Sad htedoh da okačim ali si me preduhitrila. Sve što mogu da kažem je bljuv.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
11.5.2012 11:45:03   
Anoniman
Zamisli , do seste godine ce da je cevci

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
11.5.2012 11:50:41   
minavb
Ne mogu da zamislim.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 0:22:18   
Anoniman
uh, ovo je stvarno degutantno. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 0:30:01   
Anoniman
upravo u tom i jeste poenta. tako je i meni kuma rekla... dok je dojila decu nisu se razboljevala, jer su imala imunitet. cim je prestala pocelo je da ih snalazi jedno po jedno.


Majčin imunitet se kroz mleko prenosi samo 3 meseca.
Nakon toga bebama naglo pada imunitet, i tada počinju da grade svoj.
Ovo znam sasvim slučajno zbog Markove alergije, i poklapanja da je u vreme tog pada imuniteta (dr ga je prvo nazvala nekim stručnim nazivom, a zatim nardoski "normalnim, uobičajenim padom") primio vakcinu, što je rezultiralo užanim ekcemom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 0:32:05   
madre

IZVORNA PORUKA: ribizla

Samo dok mu brkovi ne porastu
klik

sou, ali i ludilouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 0:38:51   
Anoniman
neka mi Bog oprosti, ali meni ovde izgleda da ovo vise prija majci ( user posted image ) nego sto pruza detetu osecaj da je voljeno, mazeno i pazeno, kako rece..

tash, moze biti..

< Poruku je uredio Macaki -- 17.5.2012 0:39:22 >

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 6:03:41   
vukosava
Ja licno mislim da svako ima pravo da radi sa svojom decom sta god hoce. Ali da se slika ovako za novine ili za TV - to se vec onda radi zbog sokiranja javnosti i isticanja nekog svog opredeljenja za nesto sto smatraju da je drugacije. Da nije, ne bi bila na naslovnoj strani.

klikni zaninljiv video za sto duze dojenje

Ovde kazu da se u svetu deca doje prosecno do cetvrte godine. Verovatno u Africi se doje ko zna do kada jer sumnjam da tamo ima para za hranu. Garant siromasniji ljudi doje sto duze, jer ipak je to hrana koja se proizvodi zavisno od majke a ne toga koliko se para ima...

Ova jedna kaze da radi to zbog sebe, da sto duze doji dete da ce da joj pomogne da izbegne da ima rak dojke jer joj je mama umrla od toga. Druga rasteze dojenje da bi mogla da doji dete koje planira da usvoji.

A mislim takodje da ovo prologirano dojenje verovatno moze da funksionise samo kod zena koje su domacice pa su sa decom non stop.

< Poruku je uredio vukosava -- 17.5.2012 6:16:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 6:15:33   
vukosava
Samo da dodam, ja sam dojila maksimalno koliko sam mogla usled prilika. A da sam domacica i da ne radim, da sam kuci sa bebom, ko zna, mozda bi i sad. Pa ispumpavala sam ovu moju suvu drenovinu sedam meseci. Verovatno bih (mislim da je ta granica godinu dana samo vezana za to kad se najcesce deca salju u vrtic a ne za nesto drugo)...


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 6:34:58   
mejvis
Ja sam počela da radim kada je J. imao 10 meseci a dojila sam do 13. Bebe koje imaju 3 obroka sisaju ujtru i uveče tako da nije problem raditi i dojiti. Mislim da je dojenje do godinu dana sasvim dovoljno, čak i previše. Velike bebe se više maze dok sisaju i grizu pa u jednom momentu to gubi smisao. Bar je tako bilo kod nas.... I imali smo baš problema kod odvikavanja jer je on bio već veliki. Ovo drugo planiram da dojim do 10-12 meseci, ništa više. 

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 7:05:53   
New Mom

IZVORNA PORUKA: vukosava

Verovatno u Africi se doje ko zna do kada jer sumnjam da tamo ima para za hranu. Garant siromasniji ljudi doje sto duze, jer ipak je to hrana koja se proizvodi zavisno od majke a ne toga koliko se para ima...


To i jeste razlog propagiranja baby frendly programa od strane WTO.

Ja sam dojila KL 14,5 meseci. Odvikli smo se lako, za bukvalno 2 dana. A zdravlja je bila sjajnog do 11 meseci, tada je krenula sa prvom prehladom.
A imunitet se prenosi 6 meseci (bar kako nas uče).
Meni je bitno da bar taj period i sada dojim, a ako uspem do godinu dana, rado ću.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 10:41:58   
Snelle
Ovo mi je posebno upečatljivo:

Grumeova je 2010. usvojila dečaka Semjuela iz Etiopije, i počela odmah da ga doji. Dečak danas ima pet godina, i majka mu i dalje "oko jednom mesečno" daje dojku.
 
Ako mu daje jednom mesečno, tu ne da nema mleka, nego tu nema uopšte govora o dojenju, ovo je "sisanje bradavice" user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 10:55:05   
ishler
Ja se vec plasim kako cu moju beku odvici,
iako ima tri obroka i dve uzine i sisa kad hoce tokom dana,njoj to dodje kao mazenje,tako da videcemo na sta ce to liciti.
Nameravam posle prve godine da je odviknem.....
Mislim da je bolje odvici dok su manji,moja jetrva je dojila drugo dete do 2g,i to je bio pakao da ga odvikne,prakticno je se istraumirao.user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 10:59:10   
Olga75
jedna moja skolska je dojila sina do pete godine , kaze da je pokusavala od druge user posted image
nisam se udubljivala jer je mali ( sada ima osam godina ) rekao da se jos seca pa sam se zbunila user posted image
ali kaze da je odbijanje bilo vrlo mucno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 12:16:48   
Anoniman
na svim proizvodima za bebe pise da se savetuje da se nastavi dojenje do kraja druge godine blabla... ali i dalje je dojenje nakon prve godine tabu. posebno kada dete vec hoda, pa juri majku i vuce je za majicu. onda se na to ne gleda uopste dobronamerno.

nas trenutni problem je sledeci.. redukovala sam podoje ne bi li jela cvrstu hranu, koju ona i pored toga nece da jede. sad da li su u pitanju zubi ili nesto drugo ja ne znam. ima recimo podoj uvece pred spavanje, ujutru rano, a nekada se desi i jedan tokom noci, mada retko, to gledam da izbacim.
problem je njeno uspavljivanje preko dana koje ne moze nikako drugacije nego sisanjem. i onda ne dozvoljava da joj uvalim lazu, odbija je odavno, valjda zbog zuba. u neku ruku mi je drago sto se odvikla od laze, ali sta cu ja sa mojim bradavicama..
ali to je verovatno za temu o uspavljivanju....

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje i posle prve godine od rođenja de...
17.5.2012 14:27:35   
branki*
jao,bljak.sad videh onu sliku koju je ribiz postavila,prva pomisao,pored bljak,bila mi je-pa,ova zena izgleda skroz normalno,zasto se onda ponasa ovako nenormalno?!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here