|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2010 12:33:15   
DACA/MACA
IZVORNA PORUKA: Verus RR

to su te o kojima razmisljam...i ovako, unutra se stavi taj liner ili ti umetak, koji se baci-tako da ono najgoreee govance bacis, pa ih je veoma lako isprati.  Peglala ih ne bi.  A taj lajner je jako tanak i razgradiv, pa se moze baciti i u wc solju....ne znam, ko sto rekoh nisam odlucila, zavisi od moje situacije.  Da ostajem kuci sa bebom godinu dana, sigurno bih radila pamucne, iako je puno skuplje da se "zapocne" jedna ovakva kolekcija pelena.  Treba ti oko 300 dolara da ih kupis dovoljno....Ali ustedis novac na duge staze....
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pamučne pelene više nisu toliko zahtjevne ako se koriste ove koje izgledaju kao jednokratne,peru se u mašini i suše u sušilici,nema peglanja i koristi se jedna a ne 2-3 ili koliko već treba onih klasičnih.
Financijska strana nikako nije zanemariva,može se provjeriti koliko vam treba tih pelena otprilike i koliko će vas to koštati,ali to platite samo jednom.
Mame, nije loše razmisliti o ovoj mogućnosti.
Ja jesam koristila jednokratne i ne bi nikada one pamučne klasične ali bi razmislila o ovim

user posted image


ovako izgledaju pelene sto smo ja i MM kupili,samo sto su bele

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2010 12:37:45   
DACA/MACA
slazem se da su 'zelenije'-cuvaju okolinu....
i neke racunice koje smo ja i MM sproveli...usteda je oko  400 evra za prvu godinu koristenja

(odgovor članu DACA/MACA)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2010 16:08:21   
Verus
Ja sam sinoc preko interneta narucila 6 komada.  Ali obicne, bele.  AKo se odlucim da to posle radim cesce, uzecu jos naravno, ali verovatno od jos 2 dve marke.  Sigurna sam da su jedne bolje napravljene od drugih....pisacu vam nasta to lici kada stigne i slikacuuser posted image

(odgovor članu DACA/MACA)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
22.1.2010 9:39:56   
DACA/MACA
i koliko kostaju,po komadu?mozes mi i na PP odgovoritiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
22.1.2010 17:42:58   
Verus
Daco, svih 6 (tih spoljnih), i ovih 12 tetra sam platila 30 dolara....e sad, jesi videla na prosloj strani link sto sam postavila? Ima i prodaja u Srbiji/BG i mislim da je jedna 700 din ako narucis 10 ili vise....pogledaj link, super je, objasnjava i kako da se cuva 'mokro' i 'suvo'. Moja drugarica ovde radi suvo cuvanje, pa pere svaka 2-3 dana.....Slikacu ih kada stignu, mada ove sto sam ja nasla su jako jeftine, ne znam koliko ce biti kvalitetne...inace se komad tih sarenih, lepih gacica krece od 15 dolara pa navise....Koliko se secam lu je pisala da treba oko 300 evra da se nabavi dovoljno, ali da je ipak usteda primetna ako se cak i kombinuju sa jednokratnim.  Ja cu nocu sigurno korisititi jednokratne, a i prva 3 meseca, jer ne znam koliko su ove cvrste, pa zbog kukova...

(odgovor članu DACA/MACA)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.4.2010 17:23:04   
Anoniman
Verus jel koristiš Pampers ili pamučne pelene?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.4.2010 17:29:46   
Verus
Tashke, samo Pampers...ona pamucne sto sam uzela su OGROMNE, tako da nece stati u njih jos za olala koji mesec....a onda cemo menjati-mada, sledece leto sigurno pamucne da mi malo brze nauci na nosu...Sirota, velike joj i ove najmanje Pampersuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.4.2010 18:03:59   
Anoniman
Ma nisu Verus. Moj Luka je bio kao tvoja Helena kada se rodio, oblačila sam mu odmah 2ku. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.4.2010 19:17:38   
Verus
user posted image ne znam...ona nosi N za newborn sto je do 10lbs (ili ti manje od pet kila).  2 je ovde bas velika-za bebu od 4,5 meseci ili stariju.  Ja kupila jednu paklu N i dve 1-i na kraju sam morala jos 4 pakle N kupiti jer joj je 1 velika....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.4.2010 19:42:52   
Anoniman
Hm. Ne sećam se više.

Vidi KLIK, znači da je dvojka od recimo 3-5kg, ili tako nekako. Omašile smo temu. user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.4.2010 23:19:22   
Verus
Videla sam...ovde su velicine drugacije: size 2 je od 5-8kg.....omasileee temuuser posted image pec peckam seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
16.4.2010 0:50:06   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Verus jel koristiš Pampers ili pamučne pelene?


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
16.4.2010 11:19:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Verus jel koristiš Pampers ili pamučne pelene?


user posted image user posted image user posted image



E, morala sam da je pitam kada se videla na forumu! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
18.4.2010 12:38:36   
maslinica
kad sam videla temu, morala sam da se ukljucim..ikao jos nisam mama, jos koji dan...ali me zanima, jer debata oko pelena traje i traje...ove na cicak sam kupila 6 komada u HR i jako su slatke i prakticne, bra tako deluju,...u hr mojoj mami su rekli da je to pelena za siroki povoj...e sad ne znam...

ja sam se na kraju odlucila za pamucne pelene i sve one peripertije, pranja i peglanja...ja sam veeeeeliki komformist i citajuci prethodne stranice mislim si, joj boze kako cu ja sa svime tim..pa sam sad skontala...pokusacu da mi beba u samom pocetku bude u pamuku, ako bas bude toliko komplikovano ide u new born:)..mada, znam da je ovisno od deteta do deteta, ali ojed i oni ruzni crveni plikovi na bebicama su me naterali na pamucne pelene...
ja sam jako, jako osetljive koze, svako sranj*** se prima i odmah osip i kremice i cuda...pola ulozaka nisam nikad mogla jer odmah upala, kremu za lice sam jedva nasla, odmah osip....zato mislim da mi nece biti toliki problem prati i peglati....

tu su mi je svekrva i dolsa mi je mama i bar za taj pocetak imam veliku pomoc, a posle cemo se ponasati ovisno o situaciji....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
6.8.2010 4:09:50   
Verus
E ovako: od prosle nedelje sam pocela da koristim i pamucne koje sam kupila jos dok sam bila trudna: one sarene kao gace u koje stavis pamucnu pelenu, zelpis cickom i gotovo.  Sada je konacno narasla dovoljno da stane u iste.  Doduse, kupila sam te "lajnere" ili ti tanke umetke koji su biorazgradljivi i mogu u wc solju-tako da samim tim najveci deo govanceta ode na tome, pa ne bude puno na peleni.  Nocu jos uvek nosi pampers, a i mama joj stavi nekad tokom dana.  Ono sto mi se najvise dopada je sto se ove uopste ne useku kao sto pampers mogu (tj ne ostave trag nikakav), i nekako joj je koza lepsa, prosto kao da "odmori", hm ne znam kako drugacije da opisem.  Planiram da je polako stavljam na nosu od sledeceg leta, a tada cu striktno stavljati samo pamucne-da oseti da je mokra i da brze skonta gde treba da piskiuser posted image

Eto toliko o tome.

IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Verus jel koristiš Pampers ili pamučne pelene?


user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
6.8.2010 4:14:26   
Verus
maslinice zasto peglas pelene?  Ja to ne radim, a ni moja mama meni nije radila davne 79 kad sam rodjena.  Rekla joj je cak tada, patronazna sestra da NIKAKO ne pegla pelene, jer ce se beba navici na ispeglano i drugacije nece hteti, a sama nece uvek stici da ih ispegla.  I slazem se za ovo kao siroki-primetila sam kada Helena nosi pamucne, te sa cickom, plus tetra pelena unutra, da joj noge puuuuno sire stoje nego u pampersu.  Sve u svemu vise mi se dopadaju od obicnih.  Sto se tice troska ja ovde 96 pelena Luvs platim 16 dolara sto je bas malo, a ove lajnere o kojima sam pisala platim 10 za 100 komada, pa mi skoro dodje isto, ali kao sto sam rekla, detetu je koza puno lepsa.  

A sto se tice pranja: potopim ih sve u masinu sa hladnom vodom: pustim da to odstoji, operem prvo u hladnoj vodi (fleka od govanceta bi ostala da odmah ide u vrucu vodu), onda u drugoj turi operem vrucom vodom i osusim u masini za susenje.  Uskoro kupujem ono cudo na rasklapanje za susenje vesa, jer kazu, da lepse izbele ako se suse na suncu.  Pa cemo videti....

Maslinice: kako ide sve to sada?  Proslo je 3 meseca...?
IZVORNA PORUKA: maslinica

kad sam videla temu, morala sam da se ukljucim..ikao jos nisam mama, jos koji dan...ali me zanima, jer debata oko pelena traje i traje...ove na cicak sam kupila 6 komada u HR i jako su slatke i prakticne, bra tako deluju,...u hr mojoj mami su rekli da je to pelena za siroki povoj...e sad ne znam...

ja sam se na kraju odlucila za pamucne pelene i sve one peripertije, pranja i peglanja...ja sam veeeeeliki komformist i citajuci prethodne stranice mislim si, joj boze kako cu ja sa svime tim..pa sam sad skontala...pokusacu da mi beba u samom pocetku bude u pamuku, ako bas bude toliko komplikovano ide u new born:)..mada, znam da je ovisno od deteta do deteta, ali ojed i oni ruzni crveni plikovi na bebicama su me naterali na pamucne pelene...
ja sam jako, jako osetljive koze, svako sranj*** se prima i odmah osip i kremice i cuda...pola ulozaka nisam nikad mogla jer odmah upala, kremu za lice sam jedva nasla, odmah osip....zato mislim da mi nece biti toliki problem prati i peglati....

tu su mi je svekrva i dolsa mi je mama i bar za taj pocetak imam veliku pomoc, a posle cemo se ponasati ovisno o situaciji....



(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
6.8.2010 8:38:21   
Lu
Verus, svaka častuser posted image user posted image user posted image
Nije sve kao što se čini na prvi pogled ili kad neko spomene pamučne pelene da se odmah misli na lonce za iskuhavanje, sušenje po štrikovima i peglanje.
Ti si stvarno stvestrana majka user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
6.8.2010 13:29:26   
Verus
Lu, ma nije uopste tako strasno, mada ZNAM za sigurno da mm nece hteti da ih koristi kada je bude cuvao i ostajao kuci sa njom kad radim vikende, ali nema veze.  Nocu stavljam ove jer necu da mi sedi dugo mokra...

user posted image user posted image back to you

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
11.8.2010 12:28:04   
draganica
Moja majka je laborant i tvrdi da deca starija od 6 meseci češće imaju infekcije mokraćnih kanala poslednjih godina od kad se koristi Pampers, iako je i ona za jednokratne jer je od onih koje su morale same da čuvaju bebu, bez ičije pomoći, te vrlo dobro zna šta je pranje istih. Do 6 meseci hrana koju beba jede je slabija i mokraća je skoro sterilna, čim se pređe na jaču, kreću i bakterije u mokraći, ona se lepi za pišu i greje- idealno za bolest. Zato mi je savetovala da kad pređemo 7-8 meseci po kući nosimo pamučne gaćice, tako će lakše preći na nošu, a i provetrava se piša od mokraće.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.9.2010 13:20:40   
bojanica7
ajd malo da cujem sta misle buduce mame o ovim pelenama. meni bas deluju jeftinije, kad se sve sabere, a i super mi je ta varijanta bez peglanja. ne deluje mi tako strasno. operes, osusis i obuces bebi, a pamucno je i verovatno im vise prija. sta znam, ja bih probala. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.9.2010 13:24:16   
Anoniman
I dalje sam stava da neću to da probam. user posted image

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.9.2010 13:49:11   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tash

I dalje sam stava da neću to da probam. user posted image


Ja podržavam taj stav user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.9.2010 13:56:30   
Anoniman
Takođeuser posted image Prihvatam oberučke sve što može da olakša posao oko bebe, makar malo.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.9.2010 14:11:35   
goda
Ja se razmišljam da kada pređe na čvrstu hranu da pređem na pamučna pelene ali još nisam načisto mada je moja muž protiv toga apsolutno. Vidjećemo šta i kako još nisam ništa odlučila a za sada smo pampers.
Obukla joj jednom pamučne bez pampersa,ona se upiškila i svu me upiškila user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.9.2010 4:38:53   
Verus
Ja ih i dalje koristim kad sam kuci (od mame i muza to ne trazim, mada joj i mama nekad stavlja tokom dana).  Nocu, naravno, stavim jednokratne-ipak ne zelim da lezi nocu mokra.  Stavim obicnu pelenu u ovu sa cickom, onu jednokratnu papirnu maramicu preko i gotovo.  Svidja mi se jer joj se ne useca i bude joj koza puno lepsa...

Ne mogu da se zalim za pranje i peglanje: masina ih pere, masina ih susi, a ne peglam ihuser posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here