|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:01:22   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Zamislite bila sam da overim zdravstvenu knjižicu i ja nemam pravo na zdravstveno osiguranje ovde u Srb zato što mi je muž strani državljanin. Ja ne mogu da verujem. Izgleda da ću samo da odradim test i vraćam se u petak u Švedsku. 





To je nemoguce!!! Ti si drzavljanin Srbije i imas pravo i bez zdravstvene knjizice da se lecis kao trudnica! Sada cu da se raspitam pa javljam.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:04:34   
Beca.t
[url=][/url]user posted image

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:09:57   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Zamislite bila sam da overim zdravstvenu knjižicu i ja nemam pravo na zdravstveno osiguranje ovde u Srb zato što mi je muž strani državljanin. Ja ne mogu da verujem. Izgleda da ću samo da odradim test i vraćam se u petak u Švedsku. 




A gde ti je prebivaliste? To ima veze.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:10:57   
Maruska15
Joj ljudi moji kao da mi je malo ovih muka, još sa papirima da se bakcem . Jednostavno neće da mi overe knjižicu. I sad ne znam kud ću i šta ću. Dal da se vraćam u Sv dal ne.. poludecu 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:12:43   
Maruska15
Prebivalište mi je u Nišu. Prijavljena sam na tu adresu ceo život. I kod sefice sam bila ma kakvi ... Treba mi potvrda od muža da ne radi u Švedskoj,a on radi. Što znači da sve moram da plaćam,a u Švedskoj imam besplatno osiguranje a doktori nula.. se bože sveti 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:13:12   
popkica bebic
Uh.... Ne znam šta bih i ja dodala na sve... Žao mi je veoma što uopšte postoji mogućnost da nije kako valja. Od srca ti želim sve najbolje, draga Maruška... Ti sama najbolje znaš kako ti je, a mi ne možemo da ti ikako pomognemo, osim tesenja. Nadam se i molim da bude dobro.

Što se mene tiče, sve me boli... Sutra vadim krv, strah me je anemije.... 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:15:41   
Beca.t


user posted image

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:16:06   
bubulence
Draga, A za cega ti sada treba knjizica?

Prenatalni test radis privatno? Kod dr ides privatno? 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:17:42   
Beca.t
Sta njih boli uvo za osoguranje u drugoj zemlji! To nema nikakve veze sa osigiranjem u ovoj zemlji. Treba da nadjes nekog pravnika koji ce da protumaci..ne verujem nasim sluzbama!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:19:00   
Beca.t
Trudnica drzavljanka Srbije u Srbiji ima pravo na SVEEEEEE!!!! Koga oni zaj...... bre? Bas su me iznervirali! Mozda medju mama ima neka pravnica ili iz RR...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:25:22   
Maruska15
Pa idem privatno za sada. Ali kada stignu rezultati moram u bolnicu,a zdravstvena mi je istekla.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:27:00   
Maslacak15
pa treba joj knjizica akonbude trebala da ide na odrzavanje trudnoce. iskreno ja i dalje mislim da je u pitanju cist psiholoski faktor. kojo je jako bitan u ovoj situaciji. svedjani bi ti sigurno u utorak.ponudili prenatalni test za dzabe ali nema veze....tu si gde si. 

    ponasaju se hladno i neodgovorno ali za sada nema sustinakih razmimoilazenja. nebih da crnim ali ni oni sad u nisu nisu nalozili momentalnu hospitalizaciju, nego se prvo ceka nalaz nyftija koji moze da potraje nedelju dana. to mi govori da u neku ruku ipak misle da je verovatnije da je problem do bebe. narocito sto su dobri protoci....       mozes sad da juris i da ganjas osiguranje u srbiji sve moze da se sredi ali neznam da li je vredno truda.  a u svedskoj sve imas za dzabe. emotivno, razumem te skroz, ali sto se tice ishoda trudnoce nisam i dalje ubedjena da ostajenjem u nisu poboljsavas izglede.  

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:38:07   
Beca.t
Sustina je da ona ima pravo u svojoj zemlji da se leci kao trudnica i zato saljem odgovor moje drugarice advokata:
"Ako ona ima naše državljanstvo mora joj u Srbiji biti pružena zdravsvena zaštita jer je trudnica. Tako bi trebalo po zakonu o ostvarivanju prava na zdravstvenu zaštitu dece trudnica i porodilja. E sad kakva je procedura oko same overe ne znam ali sa dokazom da je trudna i pasošem (lična karta) mora imati ovde besplatnu zdravstvenu zaštitu"
Drugo, ima mimiolizanje jer joj nisu nista ponudili u Svedskoj osim da ce da joj urade najverovatnije prekid bez ikakve najave prenatalnog testa i mogucnosti utvedjivanja sta se desava. Mogli su jos pre 2 nedelje da joj uzmu krv i da urade prenatalni da su hteli. Ali boli ih du.. zato jer kod njih kao i u Engleskoj smatraju izgleda normalnim, da rodis dete i ako ima neki problem ne daj Boze, koji je ustanovljiv. Po mom misljenju, pravo svake zene je da odluci sta i kako ce sa trudnocom ali nakon sto se utvrdi istina a ne pausalno kao sto je kod nje bio slucaj.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:43:00   
Maslacak15
da su te odmah poslali hitno i nakacili na hepArin i nalozili xyz testova tvojih paremetara rekla bih ok- drugaciji pristup. ovako znaci i oni kazu nije toliko hitno tj videce se sto ide u pravcu da i oni misle da nije problem kod tebe....
mozda je drugacije upakovano, ali i dalje niko nista ne radi da ti pomogne. mislim to sto si dala krv  za nifzy nema.uticaja na tok trudnoce znaci i njima je ok da se krcka tako kako je jos nedelju dana.

ja se izvinjavam ako u ovoj emotivnoj situaciji zvucim grubo, samo pokusavam da prici dam kontekst. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 15:55:06   
Maslacak15
Beco u kontradikciji si sama sa sobom. Kazes oce da je nateraju na prekid ( dotle jos nije doslo niti mogu da je nateraiju) a u drugom redu kazes zele da rodi hendikepirano dete kao u engleskoj.
Neznam zasto nisu nalozili test pre dve nedelje. Ni Dr. u srbiji nije mislio da je relevantno sa 16 nedelja da se datum pomerio za nedelju dana. I to je vec u tom periodu jasna promena dinamike rasta. Koliko znam da doktorka koja je svakako mentol zbog neljudskog odnosa prema trudnici je narucila pregled kod drugog kolege. Znaci trazi se i tamo drugo misljenje i ne lomi bas preko kolena. A druga je stvar njeno emotivno stanje....


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:00:25   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

da su te odmah poslali hitno i nakacili na hepArin i nalozili xyz testova tvojih paremetara rekla bih ok- drugaciji pristup. ovako znaci i oni kazu nije toliko hitno tj videce se sto ide u pravcu da i oni misle da nije problem kod tebe....
mozda je drugacije upakovano, ali i dalje niko nista ne radi da ti pomogne. mislim to sto si dala krv  za nifzy nema.uticaja na tok trudnoce znaci i njima je ok da se krcka tako kako je jos nedelju dana.

ja se izvinjavam ako u ovoj emotivnoj situaciji zvucim grubo, samo pokusavam da prici dam kontekst. 



Ima sustinskr razlike, ovde su je poslali na prenatalni, tamo nisu. Ovde su posumnjali na hromozomsku gresku, tamo nisu. Ovde cekaju ali zato sto iscekuju rezultate analiza a tamo cekaju da vide da li ce beba da poraste za 3 dana i tako ce da utvrde da li treba prekid trudnoce?! Secam se da je na pocetku imala problem sa krvaranjem i da im je rekla za Mamin problem a da oni to nisu uopate ali uopste uzeli u obzir. Cak ni nakon dabl testa i UZ nisu rekli nista.....to je za mene nedopustivo! 
Istina je da ako ona ima poverenje u njenog dr onda treba ovde i da bude i na to ima pravo!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:06:20   
Beca.t
Moje misljenje je da u najboljem sistemu zdravstvene zastite, kako si svojevremeno rekla, ima debelih propusta koji ne smeju da se dese! Previse su pustili, a trebalo je odmah da reaguju kako god.
Mozda sam laik iz te oblasti ali moja dr je meni davno rekla da na UZ do 12. nedelje se mora pokazati makar jedan indikator hromozomske greske i ako to neko ne vidi onda on nije dobar dr i dijagnosticar. Da uzmemo da dr u Nisu ima iskustva i da je pouzdan, njegov UZ u 16. nedelju je kazao sve super, to znaci da je onda sa bebom sve ok u smislu nekih promena. I sada tvrdi kako beba ok deluje, zar ne? Mislim da su ih svedjani zbunili.
Koliko se secam njoj su termin pomerili u napred 7 dana pa vratili nazad...ako gresim izvinjavam se.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:08:06   
Maslacak15
onda nek se svadja sa srpskom birokratijom......user posted image .

ja razlike koje si nabrojala tako ne vidim. Medicinski, i za "odrzavanje" njene trudnoce jos nista uradili nisu. Bas
nista. Ne misle ni u Nisu da su trombofilije inace odluka o cekanju sledece nedelje ne moze da se opravda. Nego je isto neodgovorna.

Ako je doktor siguran da je beba u redu posle danasnjeg pregleda ja onda ne razumem zasto ona ne lezi sad na patoogiji u niskoj bolnici??? A ne za nedelju dana. Nema mi nikakve logike.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 7.10.2019 16:12:05 >

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:16:42   
Maslacak15
jako zavisi ko gleda. Ona doktoru u Nisu veruje, ja ga neznam. Prema tome nemam nacina da znam koje su sanse da je prevideo.

Doktor u nisu je sam radio ultrazvuk krajem avgusta. I sada u odnosu na taj ultrazvuk beba kasni dve nedelje. Ne trebaju mu nikakvi svedski nalazi. Ima svoje. Ako ja dobro razumem u odnosu na taj pregled beba je umesto 5 nedelja napredovala samo 3 sto je vrlo znacajno u tom periodu razvica.
Ako misli da je beba skroz ok zasto nije momentalno hospitalizovana i preduzete mere danas da se popravi nivo amnionske tecnosti i urade dodatne analize?? Mogla je isto da da krv uzgred da se proveri kariotp ali da se sa merama za odrzavanje trudnoce pocne odmah.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 7.10.2019 16:25:15 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:19:04   
vonavoj
Beco,vidis tacku 3,dokaz supruznika..tu je caka i problem. Ali polako,aj jedno po jedno,ako nesto ne valja,vratis se u Svedsku i cao,to je dan,dva.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:45:48   
Maruska15
Kako mogu da vam slikam izveštaj koji sam jutros dobila od lekara? 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:48:10   
Beca.t
Draga Maruska, imas gore iznad poruke koju kucas nacrtanu slicicu sa planinom pa klinkes na to.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 16:48:44   
Maslacak15
mozes na primer da slikas telefonom i uploadujes ovde:

https://imgur.com/upload

ima i drugih sajtova, ali ovaj je jednostavan nema registracije ni peripetija.

ili tako kako beca kaze jos lakseuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 7.10.2019 16:49:33 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:00:34   
Maruska15
Nisam uspela bolje da slikam. Nadam se da ćete moći da pročitate. 

user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:03:39   
Beca.t
Sve deluje ok....odlicno sto su ti dali da uradis sve analize. Jesi uradila prenatalni? 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here