|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
4.12.2009 23:23:41   
Jele
Mene su dočekali muž, tata, sestra, brat i sestre od mm. Mama nije mogla, radila je, što me je nekako rastužilo, jer znam da je želela: ja sam im prvenac, prvo unuče, ali eto. Mm me je pitao pre toga da li želim cveće i ja prvo nisam htela, ali onda sam se predomislila i ''naručila'' jedan user posted image . Uglavnom, buket je bio predivan, slikali smo se i sada se u Uroševoj Radosnici nalazi presovani cvet ruže iz tog buketa za uspomenu user posted image . I tata mi je doneo divan buket, a i zaove. Sve u svemu ja sam bila zbunjena, niko mi nije rekao da mi je tunika zavrnuta iznad stomaka (ja još uvek nisam imala osećaj na stomaku), tako da mi je na slikama zavrnuta tunika do ispod grudi i vidi se stomak i donji veš user posted image . Kada sam ih pitala što mi niko nije rekao, oni naravno rekoše ''Pa ko je gledao tebe, mi svi buljili u Uroša!'' - logično i ja pitam gluposti user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 1:40:08   
gagana83
Mene su u porodilistu sacekali mm,njegova sestra,svekar i svekrva.Mm mi je doneo buket cveca a kuci me je sacekao veliki plisani panda i zlatan lancic sa Bogorodicom od svekrve.Tako nesto sam i ocekivala znajuci ih i bilo mi je drago,mada se ne bih zalila ni da su dosli praznih ruku.Meni je samo bilo bitno da sto pre izadjem i zagrlim mmuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 2:31:15   
Anoniman
ja bih volela da mene sacekaju moj muz i moja mama, tata i brat. Ne znam, volela bih da moja mama bude tu...Imam utisak da bi mi ona pored muza najvise tada trebala..

Ovo sa pandom mi je bas slatko...

Nego, nesto mi zao sto nema poseta zbog ovog svinjskog gripa...Mozda to prodje do marta...

Jos uvek nemam predstavu kako bih volela da me muz saceka...
Cini mi se da i nije bitno...Mada, moja mama je patila sto je tata nije sacekao nego je bio na sluzbenom putu...
verovatno je lepo uciniti taj izlazak za zenu jos lepsim ...pored naravno, najvece srece... user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 7:29:18   
Jelena81
A... mene je docekao samo mm i svekrva... Mama bila daleko, sad mi krivo... nemam mojih roditelja vise... Drage, nemojte da vam tesko, ako vec dolazi njegova mama, neka dodje i vasa... Mozda ne onda, ali znacice vam mnooogo kasnije... Kad je moja snajka izlazila iz porodilista sa oboje, moja mama je isla, jer je snajkina mama u Sloveniji, znam da je mama pricala da je plakala :(

Da, ocekavala sam cvece... Dobila sipak... Jer ipak smo morali dosta- nekih 45 min da putujemo iz porodilista, pakao 18.8. ...  Ne znam kako bi se gurali u auto vozac, beba, ja, mm i baka... al me u sobi docekao sto pun bastenskih ruza !  Tu sam se bar obradovala....  anjica dobila prve mindjuse njene tete- to im kao neki obicaj, a ja divnu narukvicu. Eto...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:01:15   
eugenija
Joj lude teme OTIuser posted image

Sad kad se setim tog dana, joj, hahaha... sve mi je kao neki san u glavi.. Odzvanja. Zaista se svi sećaju tog dana nekako posebno, jer tih dana u bolnici ležiš i samo razmišljaš da dođeš kući.
Moj lola je taj dan flipnuo skroz. Dao mami da nosi bebu liftom, a mene zgrabio, digao me i spustio u naručju sa četvrtog sprata bolnice do prizemlja skrozzz.. Nosao me, ja sam vrištala, on se dernjao i urlikao i ponavljao : Volim te.....! Volim te.....! Volim te.....! Smejala sam se što od muke što od scene koja mi je bila za film, eboteee.. Kako bih volela da vam to mogu dočarati... Ljudi moji, koji je to bio flip.. kako silazimo sa spratova, tako ljudi okolo i one neke sestre i doktori sa drugih odelenja imaju face svi ko jedan.. Začuđujuće, zbunjujuće i mnogo su me podsetili na Gustava u nekoj sceni kad se sav zbuni (Kako ovo???user posted image ).. Joooj, hahahaha.. Dole kad smo sišli, scena neočekivana skroz - tamburaše doveo i počeše da sviraju "Na morskome plavom žalu"... Ako zanemarimo to da baš nisam bila za tamburicu, (MENI SE SAMO IŠLO KUĆIII), i bila sam malo luda totalno, gledajući jel mama dobro drži bebu, ipak mi je prijalo, ne mogu reći da nije.
Drugari su mi iskočili iza kioska koji se nalazi tu ispred bolnice i kupili sve banane koje su tu bile, jer sam pre u trudnoći još, ukebala taj kiosk sa bananama i rešetkama, ima negde slika tih banana na temi Porodilište Paprikovac, pogledajte ako vam se bude dalo... Oni su sve te banane pokupovali, i oslobodili taj mnogo smešan izlog, tako da je ostao praz prazan.. Joj ... user posted image user posted image user posted image Nisam očekivala da će društvo da dođe, ali mi je naišao baš neki olakšavajući osećaj slobode kada sam ih ugledala. Osetila sam ponos i radost što su uz mene. Posle sam, dok su svirali "Zaustavite Dunav" već lagano pizd*la, jer sam se nameštala kako da sednem u kola, a da rana što manje boli.. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:15:48   
Dora
user posted image user posted image user posted image mogu da zamislim scenu! Koliko god da ti je teško bude ti drago kad ti dođe društvo. A dragi ti je lud skroz, suze su mi krenuleuser posted image
Moj dragi je tih prvih dana više gledao u mene nego u bebu. Kao da sam ja neko čudo kad sam TO uspela, kao da je TO nešto nemoguće pa me gledao ko Boga...sa puuuno zahvalnosti. To mi je između ostalog bio najlepši poklon od njega (inače, kupio mi je prelep sat)user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:19:46   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Dora

Kao da sam ja neko čudo kad sam TO uspela



user posted image user posted image user posted image Jooojuser posted image user posted image user posted image Lud osećaj definitivno!

Evo da vidiš banane klik . Skrolaj tu negde na temi, par postova niže je slika.. user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:21:17   
Lilly*
Tako je i kod nas bilo user posted image Moji su nili "opčinjeni" unukom, nisu ga mogli dočekati, i kada sam se porodila, došli oni u bolnicu da ga vide, mm, tata, mama i brat, i pošto ja nisam mogla ustati, dr. im prinese M. do prozora, svi oduševljeni, a mm me zove na telefon i kaže: "Dobro, njega smo videli, hajde sada tebe da vidimo", ljubav moja user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:22:41   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

ja bih volela da mene sacekaju moj muz i moja mama, tata i brat. Ne znam, volela bih da moja mama bude tu...Imam utisak da bi mi ona pored muza najvise tada trebala..

Ovo sa pandom mi je bas slatko...

Nego, nesto mi zao sto nema poseta zbog ovog svinjskog gripa...Mozda to prodje do marta...

Jos uvek nemam predstavu kako bih volela da me muz saceka...
Cini mi se da i nije bitno...Mada, moja mama je patila sto je tata nije sacekao nego je bio na sluzbenom putu...
verovatno je lepo uciniti taj izlazak za zenu jos lepsim ...pored naravno, najvece srece... user posted image


Kod nas i inace u porodilistu nema poseta

E kako bih ja volela da je moja mama mogla da bude sa mnomuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:25:08   
Dora
Axaxaxaxaxaxaxaxa!!!!
Joooj, kakav prizor! user posted image user posted image user posted image
A kakva je ono fudbalska lopta??? Jel to u krugu porodilišta, WTF!???user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:27:13   
eugenija
Da ženo draga, ne samo da je u krugu porodilišta već tik ispred ulaza u porodilište.. Odmah ispred. Lopte.. Valjda misle da će novorođenčad odmah da šutiraju čim se rode, ko što su u trbi.. Nemam pojma... LOL!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:33:27   
Jeca*
hahaha.off topic, mozda je lopta namenjena tatama da pikaju fucu ispred porodilista dok cekaju da se porodjaj zavrsi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:36:39   
eugenija
Haha Jeco, moguće, moguće!!!user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 11:43:32   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

hahaha.off topic, mozda je lopta namenjena tatama da pikaju fucu ispred porodilista dok cekaju da se porodjaj zavrsi user posted image

Haha, moguće user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 13:11:23   
Nanica1
Eugenijauser posted image ! Kao iz filma!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 13:15:23   
eugenija
Ma, meni se samo išlo kućiuser posted image




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 14:03:13   
Lu
Eh buket...nisam ga ni primijetila dok nisam došla kući,jedino mi je bilo na pameti da se što prije izgubim iz one odvratne bolnice,da se istuširam i legnem sa svojom bebicom!
Tek poslije sam poželjela da nešto i jedem.
Nisam zamišljala nikakav doček,šta će mi doček treba mi mir i tišina...ali doček sam imala,jedva da sam se okupalauser posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
5.12.2009 14:33:37   
Rivana
Docek, hmmmm, pa takav izazak iz porodilista nisam mogla zamisliti ni u najruznijim snovima....Izasla sam, da ne kazem skoro izneta iz bolnice u spavacici i jakni mm, i papucama i to 27.januara, mesec dana nakon porodjaja, bez bebe beba je izasla nekoliko dana pre mene.
Kakvo cvece i gluposti jedva sam zivu glavu izvukala.
Kuci me docekala moja mama i moja beba. Mama iznenadjena jer nije znala da cemo pustiti tog dana ma ni ja nisam znala, zato sam i bila u spavacici.

< Poruku je uredio Rivana -- 5.12.2009 14:35:34 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 8:40:38   
Anoniman
Po mene su došli muž, mama, tata i brat. Ništa nisam očekivala, ništa nisam ni dobila. (Lažem, tražila sam kutiju cigara i dobila je... user posted image )

Ma kakvo cveće, taj izraz lica i taj nežan pogled mm-a... Ma nikakav buket ni poklon to ne može da zameni. user posted image
Samo sam htela da idem svojoj kućici.

Mnogo mi se dopalo što moji nisu došli kod nas, nego su nam samo pomgli do kuće i otišli, i ostavili nas troje same.

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 20:20:55   
Anoniman
a je l mislite da je mnogo glupo sto ja zelim da moja mama dodje u stan sa nama posle porodilista?
Mene ce verovatno docekati mm, svekrva, moji roditelji...
Ja bih stvarno zelela da samo moja mama i mm dodju gore u stan...
Da li je glupo da svekrvi kazem to?
Joooj, glupo je...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 20:26:31   
*Alexx*
Po meni, nije glupo. Majka je majka (na stranu tema o maminom sinu, ne mislim na to), a gužva ti tada ne treba. Moja svekrva nije dolazila, shvatila žena da mi samo ona fali u životu tada. I neizmerno sam joj zahvalna user posted image

IZVORNA PORUKA: OTI

a je l mislite da je mnogo glupo sto ja zelim da moja mama dodje u stan sa nama posle porodilista?
Mene ce verovatno docekati mm, svekrva, moji roditelji...
Ja bih stvarno zelela da samo moja mama i mm dodju gore u stan...
Da li je glupo da svekrvi kazem to?
Joooj, glupo je...





_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 20:34:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

a je l mislite da je mnogo glupo sto ja zelim da moja mama dodje u stan sa nama posle porodilista?
Mene ce verovatno docekati mm, svekrva, moji roditelji...
Ja bih stvarno zelela da samo moja mama i mm dodju gore u stan...
Da li je glupo da svekrvi kazem to?
Joooj, glupo je...





OTI, draga, to je bila i moja zelja, i kajacu se celog zivota sto to niasm jasnije rekla svekrvi, nego sam joj rekla da ne mora da dodje, da ce doci moja mama. Trebala sam joj reci NEMOJTE DOLAZITI!!!!Ona je ipak uzela mesec dana godisnjeg, dve nedelje dolazila svaki dan i po ceo dan gledala tv, i nista mi nije pomogla. Kajacu se ceo zivot sto sam muku mucila sama na svetu prvih mesec dana, kada je mm radio po ceo dan, ona nije htela da pomogne, a mama nije mogla da dodje, da se svekrva ne uvredi. Iskomuniciraj to...svakako ce ti biti prijatnije da te mama vidi onako slomljenu od porodjaja, i da te gleda kako dojis, i da ti udje u sobu kad se presvlacis, nego svekrvauser posted image I lakse ces njoj reci sta ti se jede, ili izadji iz sobe, nije mi do zivota, a ne tebe da gledam...a verovatno ces imati takvih trenutaka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 20:35:24   
LillyT
To su jako osetljive teme, znas, kada smo mi u pitanju, onda su nase mame najbolje i potrebne su nam, ali ne daj boze kada momak tako nesto kaze. Iskreno, ja imam brata i znam da bi moji voleli da budu tu, znaci i kod mene i kod njega. Samo sto ako bi se nacrtali kod njega, vec kontam kako bi krenule te price o svekrvi i slicno, a verujte mi, moji su stvarno super po tom pitanju. Nikada, ali bas nikada se nisu mesali u nase odluke, tako da je moja uvek poslednja. Ne znam sta da ti kazem, i sama znas, dete je vase, koliko tvoje, toliko i njegovo. Moja mama (i mama mog momka) su nam rekla ladno istu stvar: Na pocetku je potrebno da se naviknete na dete i svi mi smo vam suvisni. Mi cemo da dodjemo i brzo da odemo, a vi se navikavajte. Ja sam se odusevila zbog toga. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 20:40:54   
Anoniman
LillyT, poenta celog mog posta je bila da je ipak zena ta koja ce ostati sama kod kuce sa bebicom, i da joj je, verovatno, prijatnije da tad bude sa svojom mamom, koliko god svekrva bila dobra, i u toj situaciji korisna i predusretljivauser posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 20:51:23   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Nedja

LillyT, poenta celog mog posta je bila da je ipak zena ta koja ce ostati sama kod kuce sa bebicom, i da joj je, verovatno, prijatnije da tad bude sa svojom mamom, koliko god svekrva bila dobra, i u toj situaciji korisna i predusretljivauser posted image


Pazi, zena sigurno sedam meseci unapred zna kada ce se poroditi (da kazemo da dva meseca ne znam da je trudna). Muz u toj situaciji moze da tempira godisnji i da bude taj kriticni period sa njom. Bar smo tako mi uradili. Znas, ja malo drugacije gledam na te stvari jer ne zivim sa svojima od 19. godine (a isto i moj momak) i nekako smo odviknuti od setanja mama i tata po stanu, sto ne znaci da ih ne volimo ili slicno. Jednostavno, ne zelim da moji imaju bilo kakvu obavezu vezanu za moj zivot. Da su hteli dete sebi, ne bi bili baba i deda, nego mama i tata. Ja tako gledam, mozda se i ne uklapam u standardno misljenje ovde, ali takva sam. Ne secam se kada sa se nesto presvlacila pred mamom i nisam od onih kojima ce mama da masira grudi (a znam i za takve situacije).
Ne kazem da nisam razumela tvoj post, nego da moze i drugacije user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Moćna fotka: kako se pomeraju kosti leđa t...
Ova neverovatna fotografija žene koja se porađa dokazuje koliko je ljudsko telo neverovatno. Pogledajte kako izgleda ana...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here