|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:32:25   
gagana83
IZVORNA PORUKA: buhla

ja pretpostavljam da ako sve prodje u redu na porodjaju, da ti niko sa strane nije potreban da bude konstantno sa vama... eventualno neko da ode u prodavnicu, pripazi na bebu dok ti odmoris ili skuva rucak, pospremi...

Bas tako! Negde sam vec pisala o tome,pa da ne gnjavim ponovo, svekrva mi je na donjem spratu,ali se ne mesa previse,dodje kad kad,pita je l mi treba nesto,eventualno opere sudove ili pricuva malu i to je to.Nadam se da ce vam porodjaj proteci kako treba,ako bude tako niko vam nece trebati.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 8:33:25   
Jelena81
gagana, zivele razumne zene!!!

nadam se da ce i nase cer'e imati razumne svekrve, ili ako budem imala sina, da cu biti " normalna" svekrva

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 9:26:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bas ste divne! Volim vas puno, kad sam sama u nekoj tuzi tu je uvek neko da razumeuser posted image ma bio mi bedak kad je mama rekla da je videla devojku  na ulici u NS, i tu je, mojih godina, trudna negde ko i ja...i kaze mama kako je nastavila da koraca i zapitala se "Da li je i moja cera sada tolika u prirodi".  Kazem ja njoj to je bas tuzno, kaze ona: pa jeste....Onda sam joj poslala slike gde smo mm i ja zajedno na slici (slala sam joj gde sam ja sama i sve slike sa UZ),, i rekla sam im da se eto on nije promnio i znaju koliki je u prirodi, pa tako mogu da pretpostave kolika sam i ja!




Uh bre ženo, rasplaka me. user posted image  Teško je, ali sve ima svojih prednosti i mana. Pokušaj da sagledaš samo prednosti.

Eug user posted image


IZVORNA PORUKA: OTI

a je l mislite da je mnogo glupo sto ja zelim da moja mama dodje u stan sa nama posle porodilista?
Mene ce verovatno docekati mm, svekrva, moji roditelji...
Ja bih stvarno zelela da samo moja mama i mm dodju gore u stan...
Da li je glupo da svekrvi kazem to?
Joooj, glupo je...



Ja to nikada ne bih rekla svekrvi, iako se slažem da je mama - mama, a sveki - sveki. Ipak, hajde da razmišljamo malo: I ja ću biti sveki jednog dana, nadam se da neću biti mentol kom neće dopreti do mozga da je 15min sa tek porođenom ženom i novorođenčetom sasvim dovoljno od strane jedne svekrve, i da je logično da majka treba da pomogne svojoj tek porođenoj ćerci, ipak... da li uskratiti svekrvi momenat kada prvi put spustiš bebče u krevetac? Sve u svemu, htedoh reći: zavisi kakva ti je sveki. Ako će da se trpa, i da pametuje... UF! Ali ja onda predlažem da pričaš sa mužićem pa nek on priča sa svojom mamom. Meni niko od muževljeve porodie nije bio, jer je to on (mm) tako želeo. Došli su sledeći dan svi kompletno. (jel bilo sledeći dan user posted image , nešto se ne sećam). 


IZVORNA PORUKA: OTI

Nego, ja jos nemam predstavu kako to izgleda i koliko ti je neko potreban tada...



Znaš šta sam želela? Želela sam da sedim sa mužem i popijem kafu! To je bilo jedino što sam želela, samo njega da gledam taj dan. Bila je nedelja, i on je od ponedeljka radio, dvokratno, kao što i sada radi, znači sretali smo se ujutru do 8.30, od 14-16, i uveče oko 21h. Imali smo samo taj jedan dan, i to ne ceo jer sam izašla u 14h, a da je bila gužva u stanu, ne bismo imali ni taj jedan dan.


IZVORNA PORUKA: OTI


Pa to me interesuje..NAjradije bih sve oterala kuci i sa svojim muzem i detetom dosla u stan i polako, po redu...
Sta uopste radi zena kad dodje?
je l treba da se tusira? je l treba da se presvuce?
Sta se radi sa bebom kad dodjete?

Sve to pokusavam da zamislim ali verovatno zavisi i od toga kakav porodjaj budem imala...



Ima tema, ne znam tačan naziv, a ja sam je otvorila, potražiću... Nešto tipa... Prvi dan sa bebom kod kuće... tamo smo pisale šta se dešavalo TAJ dan.

Alexx je maher u traženju tema, draga ako nađeš, ubaci link. user posted image

(odgovor članu Jelena81)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 9:41:49   
Lu
Nadovezujuće teme;
Da li su gosti neophodni prvih dana...
KLIK

Prvi dan kod kuće sa bebom!
KLIK

< Poruku je uredio Lu RR -- 7.12.2009 9:52:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:01:01   
*Alexx*
Ja sam mislila da ćemo mm i ja moći sve sami. Prvog dana sam poslala mamu kući, ali je mm posle tražio da dođe user posted image . Bila je svaki dan po dva-tri sata. Treba ti oko najjednostavnijih stvari - da skuva ručak i opere i ispegla veš. Ja nisam mogla da ustanem iz kreveta prve dve nedelje, skroz sam bila jadna, pa mi je to mnogo značilo. Svekrva je došla za vikend, na dva sata da vidi bebu. Oti, po mom mišljenju, nema ti šta da pričaš svekrvi, to treba da odradi tm. Mene je mm lepo pitao ko će da dođe po mene u porodilište, i ja sam rekla mama. Zamolila sam da niko više ne dolazi, i to je ispoštovano.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:05:11   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Po mene su došli moji roditelji i moj muž.
Doveli smo bebicu u stan. Moj muž je očistio ceo stan, oprao, ispeglao i složio SVE pelene i garderobicu za bebu, montirao krevetac, kupio mi digitalnu kameru na poklon i sa mašnicom ostavio na stolu pored kreveca a korpice sa cvećem su bile svuda po stanu. Na vratima je stajala zalepljena slika (odštampana u boji na A3 papiru), Luka i ja, naša prva slika koju je moj muž uslikao u bolnici i pisalo je DOBRODOŠLI KUĆI.
Onda sam se ja okupala, oprala kosu (user posted image ) i ručali smo pošto je moja mama donela kompletan ručak.
Bila sam umorna ali jako srećna. Luka je tog prvog popodneva bio miran, spustili smo ga u krevetac, spavkao je. Onda je došla patronažna sestra, okupali smo bebicu, moji su otišli kući i iskreno te prve noći se uopšte ne sećam u smislu, da li je spavao, koliko...



iz teme:
Prvi dan kod kuće sa bebom <-- KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:06:51   
Anoniman
Greška

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.12.2009 10:19:44 >

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:08:57   
*Alexx*
Alexx je maher u traženju tema, draga ako nađeš, ubaci link.


Lu me pretekla user posted image

Htela sam još da dodam sledeće: sve zavisi kako TEBI prija. Možemo mi da pričamo šta hoćemo, ali sve je to individualno. Ja sam tih dana bila kao luda, pola stvari se uopšte ne sećam, kao kroz maglu su mi. Plakala sam za sve živo. Ma LUDA. Tačno je i što kaže Tasha, glupo je uskratiti svekrvi 15 minuta da vidi bebicu, ali ne mora taj dan, može i sledeći da svrati da je vidi. Ali zna se, ne na CEO dan. Imaju ceo život zajedno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:15:25   
Jeca*
Šta porodilja nikako neće moći u 24h posle poroda? <-- KLIK

< Poruku je uredio Jeca RR -- 7.12.2009 10:21:20 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:23:09   
Jeca*
izvinjavam se lu, nisam videla da je postavila ovaj link

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 10:26:58   
Lu
A jooojuser posted image
To samo dokazuje kako smo vrijedneuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 17:40:13   
Dora
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Alexx je maher u traženju tema, draga ako nađeš, ubaci link.


Lu me pretekla user posted image

Htela sam još da dodam sledeće: sve zavisi kako TEBI prija. Možemo mi da pričamo šta hoćemo, ali sve je to individualno. Ja sam tih dana bila kao luda, pola stvari se uopšte ne sećam, kao kroz maglu su mi. Plakala sam za sve živo. Ma LUDA. Tačno je i što kaže Tasha, glupo je uskratiti svekrvi 15 minuta da vidi bebicu, ali ne mora taj dan, može i sledeći da svrati da je vidi. Ali zna se, ne na CEO dan. Imaju ceo život zajedno.

Joj,ljudi, znam ja sve to, ali kad rodite bebu niste je rodile samo sebi niti svojoj mami. Ja volim da obe podjednako mogu da učestvuju, pa koja koliko može. Ako ne to, bar prvi dan nemojte reći :mama mi treba svekrva može i sutra. Pa obe se raduju jednako!!! Mene bi to povredilo da je moje unuče u pitanju...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 17:46:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Joj,ljudi, znam ja sve to, ali kad rodite bebu niste je rodile samo sebi niti svojoj mami. Ja volim da obe podjednako mogu da učestvuju, pa koja koliko može. Ako ne to, bar prvi dan nemojte reći :mama mi treba svekrva može i sutra. Pa obe se raduju jednako!!! Mene bi to povredilo da je moje unuče u pitanju...user posted image


Joj i mene bi to pogodilo! Stvarno nije unuce samo jednima! Mislim da je obrnuta situacija i da mm kaze da ne zeli moje prvih nekoliko dana meni bi bilo krivo! Dete je i njegovo a i njegovi su bab i deda...user posted image

Ne znam za kasnije al ja bih volela da mi budu tu njegovi i moji kad izadjem,naravno mene da sluze tada! user posted image


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 7.12.2009 17:47:33 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 18:04:49   
Anoniman
Pcelice, ja to malo drukcije gledam-ne treba bebi pomoc prvih dana nego meni. Meni nisu jednake mama i svekrva, kao ni ja njima, i nikad se to nece promeniti.
Kad je u pitanju cuvanje bebe, igranje sa  njom i slicno, sto dolazi malko kasnije, treba da budu jednake ako to zele. Moja svekrva ne zeli.
A prvih dana gledam da pomognem sebi, posto sam bebi dovoljna ja, a sebi nisam dovoljna.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 18:15:58   
Dora
IZVORNA PORUKA: Nedja

Pcelice, ja to malo drukcije gledam-ne treba bebi pomoc prvih dana nego meni. Meni nisu jednake mama i svekrva, kao ni ja njima, i nikad se to nece promeniti.
Kad je u pitanju cuvanje bebe, igranje sa  njom i slicno, sto dolazi malko kasnije, treba da budu jednake ako to zele. Moja svekrva ne zeli.
A prvih dana gledam da pomognem sebi, posto sam bebi dovoljna ja, a sebi nisam dovoljna.



Nije tu bitno samo kome treba pomoć. Ti si se porodila i ako je sve bilo normalno, tebi praktično pomoć ne treba! Ovde se govori o onom trenutku kada babe dođu da vide dete prvi put. Da ga dočekaju. Ja to ne mogu nikome da uskratim. Bilo bi mi žao...nije bitno ko je tebi važniji, tu je i tvoj muž. I njegovo je dete. Jeste da se on nije porađao, ali .........blablabla.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 18:32:06   
Ellenica
Ja sam mesecima pre porođaja imala dogovor sa mm da će moja mama doći da pomogne, ne zato što nevolim svoju sveki jer je žena dobra koliko jedna sveki može biti, već iz samog razloga što majci možeš reći sve bez dlake na jeziku.
Pod tim "bez dlake na jeziku" mislim na neke stvari tipa, -Ispeglaj, skuvaj, to ja neradim tako, ajde skokni  radnju i sl. što svekrvi nebih baš mogla jer bi imala osećaj da joj naređujem.
sa mamom je to opuštenije i to mi je trebalo tih dana posle porođaja, jer sam bila umorna i spavalo mi se non-stop pa mi još i briga kako se izražavam i kako se ophodim prema svekrvi nije trebala.
Pomoć oko bebca mi nije trebala, već samo oko kuvanja i sl.
A na stidljivost sam zaboravila još u porodilištu, kad sam zbog krvarenja zadignute spavaćice prolazila sa odelenja na odelenje, tako da su me dok dojim bebca videle i svekrva i zaova i sestra i mama.Jedino mi j u jednom trenutku bilo neprijatno kada je svekrva dodirnula moju dojku(kao da mi pokaže kako je bolje).
Taj i jedini put se umešala u to kako ja dojim svoje dete.
Ali uloga svekrve u dočeku iz porodilišta je jako bitna.
Uvek pomislim, biću i ja svekrva jednog dana.
I dete mog sina ću voleti isto koliko i majka moje snaje.




_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 18:56:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Nije tu bitno samo kome treba pomoć. Ti si se porodila i ako je sve bilo normalno, tebi praktično pomoć ne treba! Ovde se govori o onom trenutku kada babe dođu da vide dete prvi put. Da ga dočekaju. Ja to ne mogu nikome da uskratim. Bilo bi mi žao...nije bitno ko je tebi važniji, tu je i tvoj muž. I njegovo je dete. Jeste da se on nije porađao, ali .........blablabla.


Pa da,ni ja nisam mislila na pomoc nego na to da ce svi zeleti da vide unuce odmah po povratku kuci iz bolnice! Bas kao sto je rekla Dora da se ne ponavljamo!
A ja za pomoc ne bih nikog sem muza,a ako bas ne moze tako onda nek uskoci koja hoce od nih dve,mada ja nikad nisam mogla sa mojom mamom da se dogovorim... al valjda ce tad da me shvatiozbiljno,posto sam jos derle za nju!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 7.12.2009 18:58:57 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 19:04:12   
Anoniman
Dora....u isto vreme su i mama i svekrva prvi put videle dete...prvi put ga drzale...ne pravim razliku u njihovoj ulozi u njegovom zivotu, vec u njihovoj ulozi u mom zivotu. Nikad mi nece biti iste. Svekrva nije pricuvala Nesu NIKADA, ni na pola sata. Ne zeli. Jednostavno, dodje na sat vremena, popije kafu, popusi cigaru, pomazi ga dva puta i ode. I to je njeno pravo, ja ne trazim od nje nista. Ali, kad je mm bio nepokretan dve nedelje a nesa imao 9 meseci, ona nije dosla ni da nas vidi. Ne moze mi biti ista.
A reci cu i nesto sto se retko cuje-jeste, vecina zena planira bebu, u godinama kad je spremna, kad su finansijski makar malo stabilni...nama se beba "desila"-ok, ne moze bas da se desi...al eto, znas sta hocu da kazem. Nisam bila spremna...kad sam zatrudnela, mislim da nisam ni zelela bebu. I zaista mi je bila potrebna pomoc. Ali moja svekrva smatra da, posto smo, eto, bili "neodgovorni", treba da ispastamo. Nisam ja manje majka i ne volim svoje dete manje zato sto ga nisam planirala. To je samo kod nje.

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 19:09:47   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nedja

Dora....u isto vreme su i mama i svekrva prvi put videle dete...prvi put ga drzale...ne pravim razliku u njihovoj ulozi u njegovom zivotu, vec u njihovoj ulozi u mom zivotu. Nikad mi nece biti iste. Svekrva nije pricuvala Nesu NIKADA, ni na pola sata. Ne zeli. Jednostavno, dodje na sat vremena, popije kafu, popusi cigaru, pomazi ga dva puta i ode. I to je njeno pravo, ja ne trazim od nje nista. Ali, kad je mm bio nepokretan dve nedelje a nesa imao 9 meseci, ona nije dosla ni da nas vidi. Ne moze mi biti ista.
A reci cu i nesto sto se retko cuje-jeste, vecina zena planira bebu, u godinama kad je spremna, kad su finansijski makar malo stabilni...nama se beba "desila"-ok, ne moze bas da se desi...al eto, znas sta hocu da kazem. Nisam bila spremna...kad sam zatrudnela, mislim da nisam ni zelela bebu. I zaista mi je bila potrebna pomoc. Ali moja svekrva smatra da, posto smo, eto, bili "neodgovorni", treba da ispastamo. Nisam ja manje majka i ne volim svoje dete manje zato sto ga nisam planirala. To je samo kod nje.


Draga user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 19:11:08   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:07:01   
Dora
IZVORNA PORUKA: Nedja

Dora....u isto vreme su i mama i svekrva prvi put videle dete...prvi put ga drzale...ne pravim razliku u njihovoj ulozi u njegovom zivotu, vec u njihovoj ulozi u mom zivotu. Nikad mi nece biti iste. Svekrva nije pricuvala Nesu NIKADA, ni na pola sata. Ne zeli. Jednostavno, dodje na sat vremena, popije kafu, popusi cigaru, pomazi ga dva puta i ode. I to je njeno pravo, ja ne trazim od nje nista. Ali, kad je mm bio nepokretan dve nedelje a nesa imao 9 meseci, ona nije dosla ni da nas vidi. Ne moze mi biti ista.
A reci cu i nesto sto se retko cuje-jeste, vecina zena planira bebu, u godinama kad je spremna, kad su finansijski makar malo stabilni...nama se beba "desila"-ok, ne moze bas da se desi...al eto, znas sta hocu da kazem. Nisam bila spremna...kad sam zatrudnela, mislim da nisam ni zelela bebu. I zaista mi je bila potrebna pomoc. Ali moja svekrva smatra da, posto smo, eto, bili "neodgovorni", treba da ispastamo. Nisam ja manje majka i ne volim svoje dete manje zato sto ga nisam planirala. To je samo kod nje.


user posted image Razumem te, ni ja nisam planirala dete, nisam ni drugo tako brzo, desilo se... Znam i to da je majka majka... Meni nikad niko ne može toliko pomoći i znati šta mi treba da ni ne kažem. Nemoj da me shvatiš pogrešno, samo sam htela reći da treba svim bakama dati istu šansu. A dete će kasnije znati kojoj će čestitati 8. mart i ubrati joj cveće za rođendan. To se draga zaslužuje, pusti ti nju, njoj će dete pokazati koje mesto zaslužuje. Nemoj to ti da radiš, zbog tvog muža. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:12:24   
Anoniman
Moja sestra se udala u Kladovu i sutra izlazi iz bolnice i njen tata je ispekao prase a mama joj pravi tortu i idu tamo! Mislim da ce i njoj da bude drago! Joooj ja se radujem kao da se o meni radi!

Nego da vas pitam... MM i ja bismo voleli da idemo kod njih ali naravno ne sada,nego tamo kad prodje neko vreme! Sta mislite koliko da prodje,mislim zbog nje? user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:14:35   
*Alexx*
Mislim da je najbolje da ti ona kaže sama user posted image

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Moja sestra se udala u Kladovu i sutra izlazi iz bolnice i njen tata je ispekao prase a mama joj pravi tortu i idu tamo! Mislim da ce i njoj da bude drago! Joooj ja se radujem kao da se o meni radi!

Nego da vas pitam... MM i ja bismo voleli da idemo kod njih ali naravno ne sada,nego tamo kad prodje neko vreme! Sta mislite koliko da prodje,mislim zbog nje? user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:15:00   
LillyT
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Moja sestra se udala u Kladovu i sutra izlazi iz bolnice i njen tata je ispekao prase a mama joj pravi tortu i idu tamo! Mislim da ce i njoj da bude drago! Joooj ja se radujem kao da se o meni radi!

Nego da vas pitam... MM i ja bismo voleli da idemo kod njih ali naravno ne sada,nego tamo kad prodje neko vreme! Sta mislite koliko da prodje,mislim zbog nje? user posted image



Nazovi i pitaj ih. To je skroz ok, dodjite kada njima odgovara i to je to


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:23:32   
Anoniman
Ma da naravno da cemo da ih zovemo prvo,em smo daleko em krecem od toga da ja ne volim nenajavljene ljude! Mislila sam da prodju 3-4 meseca,ne znam...
Drage moje kad je vama bilo do gostiju?


(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Moje dame
sandrina

Koliko vas ima koje ste u drugom braku i da li je ikada bio problem za njegove to sto ste imale brak pre toga ili sto imate dete?

da imala sam (21%)

ne (79%)


Ukupan broj glasova: 85

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here