|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:26:35   
Dora
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ma da naravno da cemo da ih zovemo prvo,em smo daleko em krecem od toga da ja ne volim nenajavljene ljude! Mislila sam da prodju 3-4 meseca,ne znam...
Drage moje kad je vama bilo do gostiju?




Bolje joj dođi kad je beba skroz mala i samo sisa i spava. Sa 3-4 meseca sestra će ti biti hronično neispavana, nervozna i u haosu, pa ako ćete ostati par dana bilo bi lepo da se prihvatiš kuvanja, spremanja i nosanja bebe kad ona hoće malo da odmoriuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:28:22   
Rivana

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ma da naravno da cemo da ih zovemo prvo,em smo daleko em krecem od toga da ja ne volim nenajavljene ljude! Mislila sam da prodju 3-4 meseca,ne znam...
Drage moje kad je vama bilo do gostiju?




Meni se posle porodjaja sve zakomplikovalo nisam mogla da mokrim tri meseca posle porodjaja samo na kateter, mm mi je stavljao kateter svaka cetiri sata i tako tri meseca bila sam ocajna depresivna jer su prognoze bile da nikada necu moci samostalno da mokrim, i zaista mi uopste nije bilo do gostiju, eto ta tri meseca sam samovala obilazila doktore.....Sada mi je zao sto nisam mogla da se radujem bebi sto nisam mogla da joj se cela posvetim, ali to je sada iza nas ali kad se setim suze krecu same....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:39:25   
Dora
user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:39:41   
Anoniman
Rivanauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:40:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Bolje joj dođi kad je beba skroz mala i samo sisa i spava. Sa 3-4 meseca sestra će ti biti hronično neispavana, nervozna i u haosu, pa ako ćete ostati par dana bilo bi lepo da se prihvatiš kuvanja, spremanja i nosanja bebe kad ona hoće malo da odmoriuser posted image


Onda tamo drugi mesec user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:41:14   
Rivana

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Rivanauser posted image user posted image user posted image

to samo meni moze da se desi meni se uvek nesto zakomlikuje ali se uvek izvucem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:46:26   
buhla
Rivana, Nedja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:48:16   
Rivana

IZVORNA PORUKA: buhla

Rivana, Nedja user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:48:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Rivana   user posted image user posted image user posted image

to samo meni moze da se desi meni se uvek nesto zakomlikuje ali se uvek izvucem user posted image

Vazno je da si sad ok i da uzivas sa bebicom!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 20:49:31   
Rivana

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Rivana   user posted image user posted image user posted image

to samo meni moze da se desi meni se uvek nesto zakomlikuje ali se uvek izvucem user posted image

Vazno je da si sad ok i da uzivas sa bebicom!user posted image user posted image user posted image

to je najbitnije user posted image pobedili smo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 21:04:43   
*Alexx*
Rivana, svaka čast, šta si sve preživela! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 21:06:29   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Rivana, svaka čast, šta si sve preživela! user posted image

E, draga.....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 21:12:33   
Anoniman
Dora, draga, shvatila sam ja sta hoces da kazes...ali nisam JA ta koja pravi razliku, ja sam prema svekrvi super, i nikad joj nista ruzno nisam rekla...nego mm. I kad kazem, hoces da zoves mamu da ga pricuva, on kaze da nece, jer ona to, duboko u sebi, ne zeli. On je taj koji zeli da ga cuvaju moji. Ali...to je neka druga tema...ne znam ni kojauser posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 21:19:03   
Modessty
Vidim da ima različitih želja i iskustava. Ja stvarno ne razmišljam o tome.
Jedino mi je stalo da se sve završi happy endom, tj da beba stigne kući živa i zdrava.
A nadam se da će tog dana da nam budu tu moji roditelji, moj brat i naša najbolja kuma na svetuuser posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
7.12.2009 21:23:29   
anajid
IZVORNA PORUKA: Modessty

Vidim da ima različitih želja i iskustava. Ja stvarno ne razmišljam o tome.
Jedino mi je stalo da se sve završi happy endom, tj da beba stigne kući živa i zdrava.


POTPISUJEM

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 1:30:03   
Anoniman
ja sam u decembru otvorila ovu temu..
sada kad brojim sitno...cini mi se da cu najvise zeleti da mm nekako izdejstvuje da
sve one koji dodju sem moje mame (znaci sveki hahahah_)nekako otera da ne dolazi kuci...

imam jak osecaj da necu zeleti guzvu...
sestra mi se porodila pre ... 15ak dana i njoj su kuci dosli: svekar i svekrva, tata i mama, sestra rodjena i muz.
AAAAAAAAAAAAAAAAA
meni se cini da bih nekako...poludela...

hocu samo muza i eventualno mamu za prvih par sati...ako budem OK.

mogao bi mm to da sredi sa ostalom ekipom koju naravno cini sveki user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 11:23:39   
buhla
meni ce moja majka i sveki da budu u kuci, a samo muz dolazi u bolnicu. rekla sam mami da kaze svima da necu nikog da vidim dok se meni ne bude 'telo! user posted image
eh, da... sveki ce mi biti tu par dana, pa ko prezivi ce da prica!
na svu srecu njegova rodbina nije u bgd, tako da cemo njih da vidimo tek sa mesec-dva user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 13:33:44   
izabella7
Na svu srecu i ta vremena su se promjenila.Sve po dogovoru,prvo zovi pa pitaj pa dodji.I to na kafu i kex i dovidjento...Mama mi dolazi 2 dana pred termin,stigne stigne,svekrva mi je blize ali i to po dogovoru.mm uzima godisnji i imam one tete prvih 8 dana,nesto kao nase patronazne ali puno korisnije,na par sati dnevno.Dosta brate,i previse user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 13:38:43   
Dora
Moji su se već uvežbali, evo treći put će da mi spremaju dočekuser posted image Najvažnije, na stolu mamin gala ručak...ostalo- nebitno.

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 13:42:29   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

ja sam u decembru otvorila ovu temu..
sada kad brojim sitno...cini mi se da cu najvise zeleti da mm nekako izdejstvuje da
sve one koji dodju sem moje mame (znaci sveki hahahah_)nekako otera da ne dolazi kuci...

imam jak osecaj da necu zeleti guzvu...
sestra mi se porodila pre ... 15ak dana i njoj su kuci dosli: svekar i svekrva, tata i mama, sestra rodjena i muz.
AAAAAAAAAAAAAAAAA
meni se cini da bih nekako...poludela...

hocu samo muza i eventualno mamu za prvih par sati...ako budem OK.

mogao bi mm to da sredi sa ostalom ekipom koju naravno cini sveki user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image Draga, ne budi takva. Mami i sveki u startu treba da daš jednake šanse, obe su novopečene bake i njima je to jednako važno. A i tvom mužu je verovatno tako nešto važno. Zato, taj prvi doček nekako preguraj, uostalom, ti ćeš da uživaš a oni da te služe...user posted image Kad se umoriš ne ustručavaj se da im pokažeš vrata.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 14:02:06   
NadaR
A joj .. Ne volim ni da se sjecam tog prvog dana, dolaska kuci iz bolnice!user posted image
Po mene su dosli mm , svekrva i jedan par , rodjaci kod kojih mm inace radi! S njima smo jako bliski!
Donio mi je ogroman buket ruza s kojima nisam znala sta da radim ali mi je bilo ipak drago da se sjetio!

Dosli mi kuci (na selo kod svekrve,dgje smo i ostali mjesec dana) i spektakl krece ..
Dolazi svekar sa rakijom , sa puskom ,ujak od mm sa pistoljem , rodbine jedno desetak ..
Onda svi skacu na svekrvu ,cijepaju je cupaju ... ona podvikuje ,jedva je grudnjak spasila user posted image
Mm im kulturno dao jednu majicu da pocijepaju user posted image

Kuca blista ,soba za nas takodje ( nikad u zivotu nisam vidjela tako nesto cisto )
Mi se smjestili u sobu a svi ostali u dnevnu gdje je bio postavljen rucak .
Onda krece frka, Milos vristi ..ja nemam mlijeka, mucimo se ... ne znam sta bi sa sobom a svakih 3 min neko ulazi da pita trebam li sta!
Nista ... samo me ostavite na miru !!!
Ja jako volim sve te ljude koji su bili ali tad bi ih 'ladno sve pobila!
Ako budem imala drugu bebu, osim mm i Milosa ne treba mi niko !





_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 14:14:58   
Dora
Ovde je običaj da se žurka napravi kad se dete rodi, dok je u porodilištu, a kad žena dođe kući nema više vriske, pucanja, cepanja...user posted image Zar ljudi nemaju razumevanja? 

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 14:20:58   
NadaR
Bila je zurka i kad se rodio ... valjda jos zesca od ovoga!
Jaoj jes' mi krivo sto sam dozvolila sve to! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 14:22:21   
Dora
Uh, ko da te neko pitao...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
28.2.2010 16:01:34   
choopa choops
Evo i moga iskustva...
kod nas je obicaj da po bebu u porodiliste dolazi otac i obavezno neko sa muzeve strane (sestra, snaja, tetka...) user posted image
Tako da su po nas dvije dosli MM user posted image , od djevera zena (to je jetrva je l?!), njena cerka.
Cvijece nisu donijeli u porodiliste jer se ne smije, ali zato nas je cekalo kuci.
A kuci .... ahoj...vas cijeli komsiluk user posted image Svekar, svekrva, djever, jos dvoje njihove djece, moji mama i tata, sestra i njeno dvoje djece, (pazi ovo)svekrova strina i njen sin user posted image Majko mila user posted image Uzas. Nisu dugo bili tu, ali svejedno. Ali bar smo imali spreman rucak juhuuuuu.
Ja sam htjela da se nas troje sami malo mazimo user posted image To je bila jedina moja zelja, koja se na zalost nije mogla, a niti ce ubuduce moci ispuniti.user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here