|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
16.10.2010 17:19:50   
jacagoga
Pitanjce> Spontani je bio u 24oj nedelji u aprilu 2010, nije nadjen raylog istog, uradila sam sve nalaye i nadjena je ureoplasma, mada moj dr kaye da ona nije mogla da iyayove uginuce ploda. Elem uyimala sam dovicin ponovila nalay smanjila se kolicina bakterija ali nije nestala. Sada sam opet pod terapijom s nadom da ce nalay biti negativan.
E, sad, ako isti bude negativan, koliko moram da cekam pa da mutim novu tackicu (pitam ybog antibiotika)
kao i da li je dovoljna pauza od 6-7 meseci od spontanog s obzirom na to da trudnoca nije bila mala. Ima li iskustava

(odgovor članu mr75)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
16.10.2010 17:27:51   
dunja RR
Ureaplazma izaziva spontani pobačaj, to je sigurno.....ne znam zašto ti je dr rekla da to nije bio razlog?

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.10.2010 17:28:31 >

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
16.10.2010 17:33:01   
jacagoga
Pitala sam ga jel mogla ta bakterija da izazove uginuce ploda, odgovorio je da nije. Dve nedelje pre spontanog konstatovan je yastoj rasta ploda od 11 dana. na sledecoj kontroli nije bilo otkucaja srcauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.10.2010 17:48:33   
jacagoga
jel bas niko nema nikakvu info

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.10.2010 17:58:17   
Modessty
Ureaplazma možda nije bila direktni razlog uginuća ploda a li je verovatno podstakla na neki način da se plod ne razvija kako treba. Mnogo faktora ima koji mogu da dovedu do zastoja u razvoju i kasnije do pobačaja. Uglavnom nikada ne saznamo tačan razlog. Sve su to samo predpostavke.
Meni je jedan dr nakon spontanog rekao da koliko je trudnoća trajala toliko bi trebalo organizmu da se vrati u normalno stanje. Plus recimo mesec dana preko toga. Tvoja trudnoća nije bila mala, pa bi ti ja onako čisto laički i drugarski preporučila da se prvo lepo oporaviš i fizički i psihički pa onda da ideš na novu trudnoću. Nemoj da žuriš. Daj sebi dovoljno vremena.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.10.2010 18:01:28   
Modessty
Ja sam se nakon spontanog mnogo opterećivala time zašto je došlo do toga da se trudnoća loše završi. To je greška. Opteretiš se raznoraznim mislima i samooptuživanjem, umesto da se podigneš i kreneš dalje.
Možda tvoja trudnoća od samog početka nije bila kako treba, pa je priroda sama rešila da se sve završi kako se završilo.
Znam da nije uteha...


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.10.2010 18:03:54   
Modessty
"Ureaplazma (i mikoplazma hominis) pronađena u placenti i/ili endometrijumu (sluzokoži koja sa unutrašnje strane oblaže matericu) se povezuje sa infekcijom, rađanjem mrtvog fetusa, spontanim pobačajem, preranim porođajem i manjom nego što je normalno masom novorođenčeta. Oba organizma prodiru u vodenjak u drugom trimestru. Može uzrokovati horioamnionitis (zapaljenje membrana oko fetusa: horiona i amniona). Pronađena je u krvi majki koje su imale probleme sa visokom temperaturom posle porođaja. Ova infekcija se može preneti na otprilike 40% beba koje je rodila majka sa ovakvom infekcijom. Ukoliko je majka ima, ureaplazma može da inficira pluća novorođenčeta za vreme porođaja. Uzročnik je (kao i mikoplazma hominis) respiratornih problema kod beba sa manjom telesnom težinom i meningitisa.
Ako imate problema sa neplodnošću ili višestrukim spontanim pobačajima, zahtevajte da vam se uradi kultura. Testirajte se i lečite da biste sprečili ponavljanje infekcije."

sa http://polnebolesti.com/ureaplazma/

< Poruku je uredio Modessty -- 20.10.2010 18:04:34 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.10.2010 18:06:52   
jacagoga
hvala draga

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 21:35:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nelči

Molim vas da mi pomognete oko mog problema. Prije 3 mjeseca imala sam pobačaj i zanima me da kakve su mi sanse da sad zatrudnim, a 3 godine smo pokušavali da dobijemo bebu, doktori kazu da je sa nama u redu? Kupila sam i Maybe Baby mikroskop i imam normalne ovulacije, ali bebe nema. Hvala svima! 


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 21:43:55   
Nelči
Molim vas da mi pomognete oko mog problema. Prije 3 mjeseca imala sam pobačaj i zanima me da kakve su mi sanse da sad zatrudnim, a 3 godine smo pokušavali da dobijemo bebu, doktori kazu da je sa nama u redu? Kupila sam i Maybe Baby mikroskop i imam normalne ovulacije, ali bebe nema. Hvala svima! 

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 21:46:24   
Ana RR
Nelči, ako ste jednom uspeli da napravite bebu, verujem da ćete opet user posted image

Jeste li radili neke analize za te tri godine dok ste pokušavali? Šta je bio uzrok spontanog user posted image ?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nelči)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 21:53:40   
Nelči
Nisam ni bila sigurna da sam u drugom stanju i kad sam uradila test i pregled kod ginekologa poslije par dana sam izgubila bebu, u šestoj sedmici. Interesantno je to sto je beba začeta 4 dana ciklusa. Sve je bilo nevjerovatno...... user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 21:56:40   
Ana RR
Baš mi je žao...user posted image
jesi li posle toga radila kontrolne briseve kod ginekologa? 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nelči)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 22:04:35   
Nelči
Pregleda jesam,ali ne i briseve, nije mi ništa rekao da bi trebalo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 22:24:10   
Ana RR
Trebalo bi da ih uradiš, obično se posle spontanog rade i testiranja na hlamidiju, uraplasmu i mikoplasmu, pored redovnih briseva. Čisto da budeš sigurna da je sve ok i da možete opet da radite na bebi. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nelči)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 22:27:02   
cicmil
par puta pokusam da napisem nesto al ne ide tesko mi se sjecati toga al opet sjetim se kako mi je bilo lakse kad mi neko da savjet sa istim iskustvom. Imala sam pobacaj prosle godine 20 nedelja prva trudnoca. Objasnjenja nije belo vecina ljekara kaze znate desava se prirodna selekcija. Grozno mi je to bilo cuti od savjeta samo pokusajte ponovo nakon 6 mjeseci. Onda sam na srecu naisla na divnu doktoricu savjetovala mi je da uradim cervikalni bris, bris na hlamidiju, ureoplazmu i mikoplazmu, TORCH test. Sve je bilo ok hvala Bogu i nakon 5 mjeseci dobili smo zeleno svjetlouser posted image . Sada nam ona vodi trudnocuuser posted image . Ne brini ako si uspjela jednom opet cesuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nelči)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.11.2010 22:57:07   
Nelči
Znate kako, radila sam testove na hlamidiju par mjeseci ranije i još neke testove, ali mi sad ništa nije jasno, malo mi je smiješno bilo od doktora sto se ponašao kao da sam ja to željela. Samo mi je rekao da će poslije par dana biti sve u redu, propisao mi lijekove i rekao da nastavim dalje. Za tog doktora svi imaju samo riječi hvale, ali ja sam zbunjena. Bilo mi je jako čudno i to da je začeta 4 dana ciklusa i kako je bez ikakvog razloga došlo do pobačaja. Zaista sam zbunjena.... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
19.11.2010 11:59:34   
Pravoslavna
Nelči žao mi je što je došlo do spontanog, nije lako, razumem na žalost iz ličnog iskustva.
Meni je prošlo godinu dana od spontanog, rekao mi je lekar da prodje 6 meseci pa iz početka. Tako je i bilo i još uvek ništa. Pijem folnu kiselinu i razne vitamine prestala sam da pušim , pokušavam da se manje stresam ali eto neće pa neće. Pratim ovulaciju, posledjni put pre 15 dana sam išla kod gin. da mi kaže tačno u dan kada će ovulacija. Merio je i rekao večeras, vodili smo ljubav i ostala sam da ležim do ujutru. Onda smo posle podne da pokrijemo i to vreme i čekali smo i molili Boga. I na žalost ništa, kasnilo mi je 3 dana i taman sam se ponadala jer mi inače nikad ne kasni. I sad iz početka, negde mi je svaki sledeći put sve teže a naravno i mom mužu. A vreme nam prolazi... opet sam malo potonula.. ajd sad kažu da se opustiš, pa kako kad moram da idem na pregled kod gin. da mi kaže kad. Nije lako nikako....

(odgovor članu Nelči)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.11.2010 14:07:18   
Debeljuca
ja sam prekid trudnoce imala u novembru zbog eskih anomalija ploda nespojivih sa zivotom po objasnjenjima lekara... i po uvidu u ultrazvucne nalaze... pa jednu biohmijsku u februaru....dva spontana pre toga....

uradili sve analize.....


ono sto mi je rekao prof. dr koji mi je vodio trudnocu.... bez brige... radite na bebi.... zenskom oeganzmu fizicki treba mesec dana da se oporavi..... odnosno posle sledece menstruacije.... i tako je i bilo....

ostala sam trudna u martu i rodila zivu i potpuno zdravu bebu....

razloge prethodnih spontanih, komada 4.... nikada nisu pronasli....

a cak smo isli i do toga da radimo genetiku i kariotipe i inkopatibilnost....

Nekad razlog nije moguce pronaci....

Glavu gore.... a beba ce biti...

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
23.11.2010 22:39:08   
serendipity
Sad ce godinu dana od kako sam prekinula trudnocu u 17. nedelji zbog anomalija ploda.... i od marta pokusavamo opet, ali nista... i nista, i nista, i nista.... i ne znam sta da radim, i zasto mi je prosli put trebalo 3 meseca, a sad ni 8 nije dovoljno!? I znam da ce jednom sve biti ok, ali ne znam kojim putem cu tamo stici. Sta da radim?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.12.2010 14:17:15   
Pravoslavna
Tako je debeljuco, daće Bog ili neće. Jutros sam bila na pregledu kod Dr. Ljubića, rekli mi ljudi on je najbolji. Pregledao me je i moje i muževljeve rezultate i ništa nije komentarisao o rezultatima već je pričao o statistici. Moram da priznam da ga nisam slušala jer ja nisam statistika, kao i ostale žene svaka je za sebe i u trudnoći i u problemima. I na kraju mi je rekao da nema rezultata od inseminacije opet statistički gledano ni kod mladjih osoba a ne kod starijih i da savetuje veštačku oplodnju. Pošto imam više od 40god. to moram da platim sama i cena je 280.000,00 dinara dakle 3.000Eura. Moja plata je 20.000dinara i mog muža isto tako da to otpada jer nemamo para. Na kraju razgovora mi je rekao dok vi skupite analize koje su potrebne za veštačku oplodnju verovatno ćete prirodnim putem da zatrudnite ponovo. Eto, drage moje ja stvarno nemam komentara. Dakle, use i u svoje kljuse, piću folnak, vitamine, lizaću maybe baby i to bi bilo to. Ako neko ima još neki savet neka piše. Svaka pomoć je dobro došla.

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.12.2010 14:33:56   
Anoniman
joj, pravoslavnauser posted image  ja se nadam da ce necete dugo cekati prirodnim putem da ostanes user posted image

(odgovor članu Pravoslavna)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.12.2010 11:10:05   
JANA S
Evo i mene posle duze pauze. mislila sam da  cu izdrzati da ne pisem o tome. pokusavala sam ostati trudna 3 godine i ostala i onda kao grom iz vedra neba posle odlicne trudnoce i bez ikakvih komplikacija dosla sam na pregled u 36 nedelji i rekli mi da nema srcane radnje. porodili su me odmah, porodjaj nije bio tezak u odnosu na sve ono sto sam psihicki istrpela. mm je svo vreme bio uz mene i puno mi je znacio. doktori su rekli na nije postojao uzrok i da se desava. eto to je bilo pre 2 meseca. nemam strah da opet ostanem trudna i jedva cekam mislim da ce mi odmah biti bolje.nisam htela da pisem ali imala sam veliku podrsku sa foruma i u toku cekanja trudnoce pa mi je lakse i sada kada ovde isprica svoju pricu.znam da cete me savetovati da sacekam dosta jer je trudnoca bila velika i potrudicu se . jedva cekam zeleno svetlo od doktora i da idemo dalje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:02:29   
Pravoslavna
Draga Jana, žao mi je što to čujem ali ti svojim pozitivnim stavom posle svega što se desilo daješ svima nama nadu da će biti beba i da će sve biti dobro. Drži se i svaka ti čast!!!! Pa da što pre zajedno budemo trudne.

(odgovor članu JANA S)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:22:16   
Olga75
Posle spontanog ostala sam trudna nakon sedam godina. Znam da je tesko i strasno ali kad prestanes da razmisljas sta , kako , zasto , eto bebe . Iskreno , jos uvek razmissljam kako bi izgledala ta beba , kako bi se zvala , kako bi sad vec isla u skolu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here