|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.5.2011 17:15:41   
Nedy
Hvala :-)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.5.2011 21:25:17   
choopa choops
Nedy MORAS biti pozitivna! Ja sam imala jedan missed ab sa 10 nedelja. Pravila pauzu od 6mj., sledeca trudnoca je pocela sa brigom naravno, ali sam morala da se trznem iz takvog razmisljanja jer sam znala da to nece donijeti nista dobro ni meni ni bebi. Isto tako moja kuma je u prvoj trudnoci izgubila bebu u 9mj, nakon toga je imala 3 spontana i posliej nekoliko godina truda dobila djevojcicu. Sada prave pauzu, ali ce vjerovatno probati da dobiju jos jednu bebu. Ako i ne krene nista strasno. pa ima toliko djece koja su jedinci/jedinice pa su srecni i zdravi i zadovoljni. nemoj to da te muci. Potrudi se da razmisljas pozitivno, jer znas kako kaze: "Kakve su ti misli, takav ti je zivot".

Srecno!!!user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.5.2011 12:21:04   
Nedy
Hvala ti puno za podrsku, za sada jos nikakvih novih novosti nemam, osim sto sam vadila krv, tj. ß-hCg i sada mi samo ostaje da cekam, jer kao sto sam rekla svi simptomi su tu, ali na ultrazvuku jos nista user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.5.2011 23:01:36   
Anoniman
Nedy, ja poznajem ženu koja je imala spontani svaki put kad je nosila muško dete, a uspela je da iznese i rodi samo žensku decu. Ne znam dal ovo nešto pomaže.
Držim fige da sve bude ok! user posted image

(odgovor članu Nedy)
  Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.5.2011 23:04:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Nedy, ja poznajem ženu koja je imala spontani svaki put kad je nosila muško dete, a uspela je da iznese i rodi samo žensku decu. Ne znam dal ovo nešto pomaže.
Držim fige da sve bude ok! user posted image

Takodje, samo je bilo obrnuto, samo spontani je imala kad je nosila zensko , a uspela da iznese musko

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.5.2011 13:56:31   
Nedy
Tako nesto smo i mi sumnjali, ali ko to moze vise znati user posted image Sada cekamooo, pa cemo da vidimo sta ce biti s ovom trudnocom? Kzem trudnocom, jer je danas bas potvrdjeno da sam trudna i za sada sam ok. i ß-hCg raste user posted image Nadamo se poztivnom ishodu :-) pozz :***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
8.5.2011 12:21:06   
anajid
Nedy navijam,verujem da ce ovoga puta biti sve OK.Samo napred i misli pozitivno!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nedy)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:05:52   
franceska89
cao drage moje...imala sam abortus 14 aprila ove godine... nakon toga menstruacije su mi dolazile na vreme i bile su normalne...sad sam se vratila sa mora . imala sam nezasticene odnose,menstruacija mi je kasnila 8 dana,radila sam test koji je bio negativan i dobila odma sutradan,medjutim menstruacija mi je vrlo slaba,skoro je i nemam i braon je boje...plus mi je muka i nista ne jedem... zanima me da li je moguce da sam nakon 4 meseca opet zatrudnela i ako jesam zasto je test pokazao da je negativan....unapred zahvalna

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:09:16   
Anoniman
Možda si imala ovulaciju kasnije, pa nisi dovoljno dugo trudna da bi test očitao.
Izvadi krv, uradi Bhcg.

(odgovor članu franceska89)
  Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:16:43   
franceska89
sacekacu da mi prodje ova kao "menstruacija" pa cu izvaditi krv.... hvala ti puno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:18:38   
Anoniman
Ja nemam iskustva sa spontanim pobačajima, znam samo ono što sam pročitala ovde.
Na tvom mestu ne bih čekala, jer ako je trudnoća, treba ti Utrogestan što pre da zaustavi krvarenje. Već sutra bih izvadila krv, i ako Beta pokaže trudnoću, već sutra bih bila kod dr po Utrogestan.
Držim fige.

(odgovor članu franceska89)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:21:38   
mikica sa
ja sam imala spontani 10.02.2010 i onda ostala trudna u julu iste godine. sve je proslo dobro. nadam se da ce i kod tebe biti onako kako zelis. mislim da nije lose da se posavjetujes sa svojim ginicem i obavezno opet uradi test.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu franceska89)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:21:56   
franceska89
sutra idem odma.... hvala ti puno...
da se nisam veceras uclanila i napisala vam poruku ovde lupala bi glavu celu noc sta da radim.... hvalaaa

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:24:29   
franceska89
ja bi iskreno volela da sam sada trudna...jer imala sam sve simptome kazem vam trudnoce,onda sam uradila test a sutradan dobila,danas mi je kao drugi dan menstruacije a ne ide mi skoro nista samo braon iscedak i nisam znala da li lako moze da se zatrudni nakon kiretaze s obzirom da je proslo samo 4 meseca ....
cestitam na bebici user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu franceska89)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:29:36   
mikica sa
hvala user posted image
zelim i tebi isto user posted image
naravno, javi odmah

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu franceska89)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:32:43   
franceska89
imam jos samo jedno pitanje mozda je glupo ali da li test moze da se radi i u toku mentruacije ukoliko postoji sumnja na trudnocu?
javicu sutra odmah sta je bilo...user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 0:34:29   
Anoniman
Kontam da može. user posted image Mada ne znam nikoga ko je to radio.

(odgovor članu franceska89)
  Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 9:58:35   
Anitaaa
Ja sam imala spontani prošle godine u aprilu i nažalost ove godine 17.07....Nadam se da je u pitanju bio samo stres i da će sl.trudnoća kad bude došlo vreme za to biti iznesena do kraja i bez problema.

Franceska89 ja ti savetujem da ne radiš klasičan test za trudnoću nego da odeš i uradiš bHCG pošto meni to veoma liči na ono kako je započela moja prva trudnoća kad sam morala da mirujem ceo prvi trimestar i da pijem lekove...Dabroston čini mi se da je bio u pitanju.Znači moj ti je savet pravo kod ginekologa ili u privatnu lab.i vadi krv



_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 10:41:22   
majared
Drage moje, ja sam živ primer da je sve moguće. Zatrudnela sam u martu ove godine, imala missed i radila kiretažu u maju. Prvu user posted image posle intervencije sam dobila na 43. dan - 28. juna a u julu sa već zatrudnela. user posted image

Mimo svih očekivanja user posted image

I da, ovo je treca trudnoca, prvi missed sam imala prosle godine u avgustu. Znaci tri trudnoce ya godinu dana. Da li je to zdravo, verovatno ne, ali ako se desilo i ako je sudjeno da opstane opstace

< Poruku je uredio majared -- 16.8.2011 10:43:26 >

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 16:02:53   
franceska89
Drage moje isla sam da vadim krv rezultat ce mi biti veceras...moj ginekolog je na odmoru ... medjutim danas sam imala jace krvarenje jake crvene boje ali uz nikakve bolove... kada dobijem rezultate u slucaju da je pozitivan ici cu kod neke zamene...
hvala svima na savetima,divne steuser posted image user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 16:17:09   
bea83
franceska, evo da se i ja uključim, ja sam u junu vadila beta hcg iz krvi dan nakon (ne)očekivane M i bila je dosta visoka, sutradan sam prokrvarila, doduše braon ali prilično, narednog dana sam bila kod dr i dobila lekove i injekcije za održavanje trudnoće i hvala bogu evo me u 13toj nedelji.Znači sve je moguće. Da nisam vadila krv mislila bih da sam dobila i ne bih ništa preduzela, tako da se trudnoća možda ne bi održala. A ovako uživam u trudničkim mukamauser posted image Zato ako je beta pozitivna trk kod dr. Želim ti sve najboljeuser posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 16.8.2011 16:18:18 >

(odgovor članu franceska89)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.8.2011 16:22:19   
franceska89
hvala ti...da se nisam uclanila ovde danas verovatno ne bi ni vadila krv a da sam kojim slucajem trudna do ko zna kojih bi komplikacija doslo.... hvala user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
18.8.2011 17:25:08   
franceska89
rezultat krvi je negativan...nema trudnoce...user posted image
u pitanju je neki hormonski poremecaj zbog promene klime i tako toga...
u svakom slucaju hvala svima na savetima i pomoci user posted image

(odgovor članu franceska89)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
20.8.2011 15:47:29   
nekky
Ciao... Uhvatila sam sebe da sam kao neki lopov citala postove a da se sama nikada nisam prijavila. Mislim da je vrijeme i da moram, jer polako mi popustaju konci....user posted image
Imam 39 godina, od 36 pokusavam sa suprugom da ostvarimo nasu malu porodicu. U jeku priprema za IVF ( nema dg vec zbog godina su mi preporucili, zivim odskora u Skandinaviji), prosle godine u decembru sokirana ustanovim da sam u drugom stanju. Sreca nije bila dugo, kako to vec biva, i u 6/7 nedjelji missed ab., 15 dana krvarenje, blaga anemija, i oporavak vise psihicki nego fizicki, jer u glavi sam jos bila oko planiranja IVF. U maju 2011, IVF, komplikacije kod terapije, i nesupjeli transfer.. A prije 15 dana nakon odmora, opet cudan osjecaj, kasni meca, i testovi pozitivni, beta oko 850. Sreca tu , ali sa nekim grcem u stomaku, i nakon par dana tj prije 2 sedmice, prokrvarim. Na poziv ljekaru, receno mi je da budem kuci da je vjerovatno ab, i da je priroda tako htjela. Najgore moguce sto se moze cuti. Nakn 2 dana krvarenja,, odlazim u hitnu, gdje me primaju na urgentno, i konstatuju da sam pred transfuziju krvi, da ima dio koji mi je u maternici i da hitno mi moraju u opstoj hvala Bogu raditi kiretazu. Nakon toga evo me kuci vec10ti dan, za uzasnom krvnom slikom, psihickim stanjem kao da @treperim@ plakanjem i na reklame... moju zelju da pokrenemo sta se to desava dobijam odgovor: kada bude i ako bude 3ci put rade se pretrage, ili @ pa imate godina tako to ide@ Ako ne postanem ubica mislim da nikada necu. nemam pojma ni sto pisem ovo.. Mozda zbog straha da krenem u ponovljene pokusaje trudnoce, ali nista ove godine, jer tijelo mi je izmrcvareno, krvna slika sa zeljezom dno dna,... eto, pozdravljam Vas i zelim da svi ostvarimo ono sto zelimo i da budemo debele, cangrizave i zadovoljne sa bebicama u nama i pored nas.

(odgovor članu franceska89)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
20.8.2011 16:18:39   
mikica sa
draga nekky, izvini ako te uznemiravam ali jednostavno sam osjetila zelju da ti se obratim. user posted image
ja sam isto vec dobro u dobi kad mladost nije na prvom mjestu, sto bi kod nas rekli "mlada kao rosa u podne" ali to nije bio glavni razlog sto dosad nisam imala djecu. naime, prije osam godina sam imala jako velikih zdravstvenih problema i bilo je pitanje da li cu uopste osvanuti a kamoli nastaviti zivjeti. srecom, cuda se desavaju tako da sam ja sad i ziva i mama.
prosle godine sam prvi put ostala trudna u januaru (bojazljivo sam planirala i zeljala tu trudnocu uprkos i dg i svemu sto su govorili da ne smijem) ali na zalost u cetvrtoj nedelji je plod otisao user posted image bila sam isto tako kao i ti slomljena, skrhana totalno i preplasena. osjecala sam kao da trpim neku kaznu i jedva sam se pomirila s tim. danima sam brojala u sebi koliko bi sad plod bio star, kojeg bi pola bila moja beba itd. ukratko, ubijala sam samu sebe. mm se lomio jadan oko mene da mi makar malo skrene misli ali je bio dovoljan trenutak da ostanem sama i ja bih plakala non stop. ma kakvi plakala, ridala bih cini mi se.
u vrijeme kad sam se vec pomirila s tim da nema nista od trudnoce i da je to jednostavno tako otisli smo kuci u Sa. valjda je organizam bio opusten i psihicki rasterecena pa sam ostala trudna. i to ovako: kuci smo stigli 22.07. i tad smo imali odnos koji je sto posto ucinio da ostanem trudna.nakon toga sam imala user posted image uzasno obilnu, jedva sam uspijevala otici do toaleta da ne procuri. bilo mi je cudno jer inace sam uvijek imala bolne ali ne bas tako obilne mece. iz ciste zezancije sam uradila test (ostao 1 u pakovanju od prve trudnoce) jer mi je user posted image u avgustu kasnila bukvalno dva dana i pojavile su se crtice.

pisem ti ovo iz razloga da ne potones. znam da boli i boljece dugo ali moras to u glavi prije svega prevazici jer na zalost, tamo nam pocinje i zavrsava sve, svaki stres a dobro znamo kako on otice posebno na nas zene.
zelim ti sve najbolje i drzi se. probaj da napravis pauzu od pola godine i onda polako. opusti se, molim te, nemoj sebi nabijati tenzije zbog godina. moja mama je mene rodila u 42-oj i evo me user posted image a moja komsinica je rodila u 41-oj prosle godine preslatkog djecaka.
puno srece i uspjeha!

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu nekky)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Trombofilija - stanje značajno za planiran...
Povećana sklonost ka zgrušavanju (koagulaciji) krvi, koja može biti urođena ili stečena, naziva se trombofilija. Ona je ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here