|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:38:28   
JANA S
samo glave gore, drage moje i bice bebauser posted image . mnogo je tesko ali pozitivno razmisljanje moze samo dobro da donese

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:40:42   
JANA S
glave gore drage moje i bice beba! user posted image pozitivno razmisljanje moze samo dobro da donese.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:41:34   
Olga75
Ako je organski sve u redu treba se opustiti , znam kako zvuci i znam da je konstatacija vise nego dosadna ali kad sam prestala da razmisljam o ovulaciju , bakterijama , spermogramu zatrudnela sam i evo moje Marije vec dve godine user posted image . vazno je nakon tog nemilog iskustva proveriti sve to moram da podvucem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JANA S)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:52:18   
JANA S
i ja zelim sve da isproveravam i nadam se da ce trudnoca brzo doci i da ce sve sada biti ok

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:53:14   
Olga75
Jana , bice sve ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JANA S)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.12.2010 11:55:23   
JANA S
hvala draga!


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.12.2010 19:50:08   
Happymum
Hello! Imala sam AB. Spontanius  sa blizancima u cetvrtom mesecu trudnoce. Tuzno, reviziju su mi uradili fenomenalno ( Dr. Bojan Lukic , Gak Nis) i nakon toga radila sam sve moguce analize ( na trombofiliju, toksoplazmu, ureaplazme,  rubelu, bakterije tipa candida, hlamidija.... nakon toga radila C-VS, Papa , Kolposkopiju) i sve bilo negativno tj dobro. cekala sam 3. meseca i ostala trudna nakon kraja cetvrtog od intervencije. Sad treba da se porodim za koju nedelju i unapred se radujem ;)
Svima zelim isto ;)

Happymum

(odgovor članu ljuba 27)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.12.2010 20:02:57   
jacagoga
Planiram da od ovog meseca pocnem da /mutim/ ali se i bojim Sta ako se ponovi prica?? Imam utisak da kad podjem na UZ da ce me neizvesnost slomiti? U prvoj trudnoci je sve bilo ok, odem na redovnu kontrolu i tras nema srcane radnje...

(odgovor članu Happymum)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.12.2010 20:05:07   
Jeca*
Nemoj me pogresno shvatiti, ali mislim da takav maler ne moze da se desi dva puta. Ne znam kako drugacije da srocim, ali znas sta hocu da kazem....Ne brini. Misli pozitivno!!! i bice sve ok

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.12.2010 20:09:36   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Nemoj me pogresno shvatiti, ali mislim da takav maler ne moze da se desi dva puta. Ne znam kako drugacije da srocim, ali znas sta hocu da kazem....Ne brini. Misli pozitivno!!! i bice sve ok


Ma jasno, valjda nisam toliki baksuz.... toliko se radujem kad pomisl im na trudnocu i moju bebu...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.12.2010 20:11:18   
LillyT
Biće još bebica ovde na RR-u, a sledeće godine idemo zajedno po paketić.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 19:53:29   
anit
zdravo djevojke moje citam o vasim razni iskustvima i ja imam jedno uspjesno i jedno nedavno lose iskustvo pa bih voljela da mi neko pomogne sa svojim misljenjem ili iskustvom ustvari treba mi i podrska vas koje prolazite kroz sve to. Imam malu djevojcicu od pet godina prva trudnoca je prosla relativno dobro par progesterona u prvim sedmicama ostalo savrseno osim sto je porod bio na vakum.I tad kad sam napokon pobjedila strah poroda poceli smo radti i na drugoj bebi bez ikakvih problema ostala sam trudna medjutim u 4nedelji sam pocela krvariti te sam pocela primati progesteron i piti folacin.No ni to nije usplelo u devetoj nedelji doktor je morao napraviti kiretažu jer se plod nije razvijao niti e srce pocelo raditi.Kiretazu je napravio 30.7(sad me nije strah poroda nego druge kiretaze niko me nije mogao na to pripremiti) rekao mi je da pricekamo tri mj.pa ponovo.Evo danas miuser posted image kasni punih 5 dana a poslije kiretaze su bile uredne u dan.Nikakve pretrage nije radio kaze da poslije pvog i nema potrebe .Folacin sam pocela uzimati 7dana pred ocekivanu mengu koja nije dosla.Vjerujte mi strah me je uradi i test znam da jesam i tako mi je drgo ali u takvom sam strahu da nisam nikom rekla da ne ureknem.Voljela bih cuti vasa iskustva.      Hvala

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 19:56:23   
Anoniman
anit, najbolje je da uradis test, da znas na cemu si. a ako si trudna, nemoj odmah misliti na najgore, nego samo pozitivno.
kiretazu ti je radio pod totalnom anestezijom ili?

(odgovor članu anit)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 20:00:14   
anit
ne kiretazu je radio pod lokalnom valjda nemam pojma imam 32 godine al sam u tom slucaju bila izgubljena prvo moj gin.je bio na godisnjem a drugo ma nisam pojma imala ni sta da trazim ni sta me ceka.kiretazu ovdje mogu obaviti samo u bolnici ali gin.mi kaze na prvom pregledu da je ovaj doktor to obavio savrseno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 20:01:16   
Anoniman
Anit...opusti se user posted image

Ja imam slichnu prichu....prva trudnoca...zavrshena spontanim u 9-toj nedelji, naravno nakon toga kiretaza... to je bio april, u avustu, biohemijska trudnoca, u septembru blizanci koji sad imaju 6 meseci.... samo pozitivno razmisljaj i ostvarice ti se sve zelje kao i meni user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 20:04:31   
anit
hvaaaalauser posted image user posted image user posted image user posted image tako si me obradovala danas mi je u stomaku zakuckalo znam da je rano i da je to vjerojatno damar ili sta ....ali ja sam pobislila na dvojke zamisli imam u porodici blizance ma to bi bilo      user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 20:11:02   
Olga75
anit , uradi test i opusti se . Imala sam spontan u  petom mesecu i nakon sedam godina sam ostala u drugom stanju ( imala sam 33 godine ) i trudnocu iznela do osmog meseca ,rodila zdravi - pravu bebu i evo moje devojcice , napunila je dve godine user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anit)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.12.2010 20:11:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anit

ne kiretazu je radio pod lokalnom valjda nemam pojma imam 32 godine al sam u tom slucaju bila izgubljena prvo moj gin.je bio na godisnjem a drugo ma nisam pojma imala ni sta da trazim ni sta me ceka.kiretazu ovdje mogu obaviti samo u bolnici ali gin.mi kaze na prvom pregledu da je ovaj doktor to obavio savrseno


joj, trebalo bi ih streljati sto to rade pod lokalnom. moja je dr rekla da ce mi to uraditi pod potpunom jer to nije bas iskustvo koje bi bilo kome trebalo ostati u pamcenju i na tome joj hvala (jer sam i ja sama bila izgubljena i ne bih znala sta da trazim). koliko znam i u bolnici ti to mogu raditi pod potpunom, ali treba da trazis i mislim da platis. ali nema tih novaca za koje bih to istrpela pod lokalnom.

(odgovor članu anit)
  Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.12.2010 16:42:29   
JANA S
anit drzim ti pesnice. samo napred draga!!! misli pozitivno! stvarno mislim da nismo toliki baksuzi da nam se takve stvari ponavljaju... meni je dr. pre neki dan rekao da mogu da mutim posle praznika... jedva cekam, strah je i mene pogotovo sto sam ja dogurala do devetog ali eto... ruzno receno ali ko zna zasto je to dobro, treba tako razmisljati, dici glavu i ici samo napred. ajde zene pa da sve u 2011 cekamo nase bebironciceuser posted image user posted image

(odgovor članu anit)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
16.12.2010 10:39:07   
Pravoslavna
Anit draga i ja ti držim pesnice, biće sve dobro.
Ja opet u računanju plodnih dana kad i takoooooooo.....Muž danas ide kod urologa, pa da vidimo šta će da kaže. Nadamo se najboljem.

(odgovor članu JANA S)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
4.3.2011 10:03:28   
guppy RR
izvorna poruka: misic87

kada sam bila samo 2 mes sa mojim sadanjem muzem u vezi ostala sam u drugom stanju i abortirala.od tada sam pila legravan 6-8 mes i prestala negde maja2008.kad sam prestala sa uzimanjem tog leka  pa sve do sada imamo neredovne sexualne odnose i to nezasticene,i cudno mi je kako do sada nisam ostala u 2.stanju pa se bojim da necu ostati sterilna,jer bi to za mene bila najveca kazna.napominjem da mi je ginekolog na ultrazvuku rekao da mi se materica jako lepo oporavila,a 3 mes kasnije mi je na sistematskom,drugi ginekolog rekao da imam matericu kakvu bi svaka zena trebalo da ima,ali mene to nimalo ne tesi.otezavajuca okolnost je ta sto su mi menstruacije jako neredovne i kasne stalno po 8-10 dana.cak i kad sam tad zatrudnela trajao mi je ciklus 4.dan.recite mi kakva su vasa misljenja po tom pitanju,i da li treba da se brinem.napominjem da mi je to bila 1.trudnoca i tad sam imala 20g,a sad imam 24g


< Poruku je uredio guppy RR -- 4.3.2011 10:04:00 >

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.5.2011 16:58:09   
Verus
IZVORNA PORUKA: Nedy

Cao svima, nova sam na forumu, zivim u Nemackoj i rado se druzim s nasim ljudima, trenutno sam u velikoj zabludi o "novoj" trudnoci, jer se moja prva trudnoca 2007.god. zavrsila u 10 sedmici kao missed abortion , radjena mi je kiretaza dva puta , jer prvi put nije dobro odradjeno i zatim sam zaglavila anemiju i bila na transfuziji krvi nakon cega sam ponovo zatrudnela pocetkom 2009.god. i sa Bozijom pomoci bez velikih komplikacija rodila u 38 sedmici predivnu devojcicu na najnormalniji nacin, iako je porod trajao 24h . Kao i vecina zena , tj. majki pozeli da njeno dete ne ostane samo na ovoj Zemlji kada vise roditelji ne budu tu i onda se tako odlucimo da idemo dalje i obradujemo Helenu sa batom ili sekom sto pre! Tako Vam ja bez nekog strogog plana zatrudnim jeseni 2010.god., nakon samo 7 sedmica , u decembru iste god. izubim bebu, ovaj put abortus completus i naravno ponovo padam u sok, depresiju , nervozu , plac i sve sto ide uz to i sa velikim strahom sta ce biti samnom dalje, jer vec imam jedno dete zivo i zdravo koje me treba i koje se po prvi put sada odvaja od mene, spava bez mene itd., jer ja moram biti u bolnici i samu sebe pitam, sta mi je to trebalo, moze nesto krenuti po zlu itd... Hvala Bog koji je opet bio uz mene i pomogao mi da sve prodje bez posledica. I evo dodjoh do stanja u kom sam sada i kako se sada osecam, bas kao sto Vam malopre napisah, nikad gore, jer sam bez ikakvog plana i razmisljanja o trudnoci "ponovo" ostala trudna prosli mesec, ustanovila sam preko dva testa, zatim preko krvi kod dr.,iako je jos jako rano da se ista vidi na ultrazvuku i iako sam tek saznala za to, problemi su vec tu i u sredu sam blago prokrvarila, tamno smedje-crvenu krv sa zrncima i tako Vam ja opet zavrsim u bolnici , tj. hitnoj , iako bezuspesno, jer je jakooo rano da mi bilo sta kazu, osim da sam trudna i nisam , na sta bih ja pitala sta to treba da znaci, il' sam trudna il' nisam, ne moze obadvoje? Samo su mi rekli da je to normalno , desava se mnogim zenama u prvom mesecu, vecina i ne zna da je bila trudna, a i svaka prava trudnoca predje prvu menstruaciju, sto znaci da nisam jos , ali mogu tako lako dobiti jak odliv kao i menstruaciju i izgubiti i ovu trudnocu i nikom nista da malo odmaram, pijem magnezijum, folnu kiselinu dalje, kao i gvozdje, jer mi ga uvek manjka, merim pH svaka 2-3 dana i UTROGEST vaginalno 2x2 i to je sve, sada mi samo ostaje da cekammm I jos Vam zaboravih reci da sam od 2007.god. na istrazivanju i nema kakve sve nalaze nismo radili i muz i ja, krv vadim do 5,6x mesecno i stvarno ne postoje nikakve smetnje koje izazivaju pobacaj i sl., osim sto sam imala malo problema s hormonima, nista strasno i ovo zadnje sto mi je ustanovljeno , a to je blagi Willebrand Syndrom, opet nista tako strasno i trudnoca se od toga moze cuvati Heparin inekcijama, ali mi to jos ne preporucuju! Muz mi stalno radi , skoro nikada nije tu, sama se borim sa bebom od 18,5 meseci, koja je jako aktivna i molim se da se opet ne desi ono najgore kao i do sada!!! Volela bih da mi se javi svaka koja je imala slican problem, kao i da mi kaze uzrok pobacaja i kako se danas nosi s tim i kakva se ispitivinja rade u mestu gde zivite i kakva je terapija za narednu trudnocu nakon pobacaja??? Pozdrav svim zenama, mamama i onim koje ce tek postati mame

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.5.2011 17:10:06   
Nedy
Cao svima, nova sam na forumu, zivim u Nemackoj i rado se druzim s nasim ljudima, trenutno sam u velikoj zabludi o "novoj" trudnoci, jer se moja prva trudnoca 2007.god. zavrsila u 10 sedmici kao missed abortionuser posted image , radjena mi je kiretaza dva puta , jer prvi put nije dobro odradjeno i zatim sam zaglavila anemiju i bila na transfuziji krvi nakon cega sam ponovo zatrudnela pocetkom 2009.god. i sa Bozijom pomoci bez velikih komplikacija rodila u 38 sedmici predivnu devojcicu na najnormalniji nacin, iako je porod trajao 24huser posted image . Kao i vecina zena , tj. majki pozeli da njeno dete ne ostane samo na ovoj Zemlji kada vise roditelji ne budu tu i onda se tako odlucimo da idemo dalje i obradujemo Helenu sa batom ili sekom sto pre! Tako Vam ja bez nekog strogog plana zatrudnim jeseni 2010.god., nakon samo 7 sedmica , u decembru iste god. izubim bebu, ovaj put abortus completususer posted image i naravno ponovo padam u sok, depresiju , nervozu , plac i sve sto ide uz to i sa velikim strahom sta ce biti samnom dalje, jer vec imam jedno dete zivo i zdravo koje me treba i koje se po prvi put sada odvaja od mene, spava bez mene itd., jer ja moram biti u bolnici i samu sebe pitam, sta mi je to trebalo, moze nesto krenuti po zlu itd...user posted image Hvala Bog koji je opet bio uz mene i pomogao mi da sve prodje bez posledica. I evo dodjoh do stanja u kom sam sada i kako se sada osecam, bas kao sto Vam malopre napisah, nikad gore, jer sam bez ikakvog plana i razmisljanja o trudnoci "ponovo" ostala trudna prosli mesec, ustanovila sam preko dva testa, zatim preko krvi kod dr.,iako je jos jako rano da se ista vidi na ultrazvuku i iako sam tek saznala za to, problemi su vec tu i u sredu sam blago prokrvarila, tamno smedje-crvenu krv sa zrncima i tako Vam ja opet zavrsim u bolnici , tj. hitnojuser posted image , iako bezuspesno, jer je jakooo rano da mi bilo sta kazu, osim da sam trudna i nisamuser posted image , na sta bih ja pitala sta to treba da znaci, il' sam trudna il' nisam, ne moze obadvoje? Samo su mi rekli da je to normalno , desava se mnogim zenama u prvom mesecu, vecina i ne zna da je bila trudna, a i svaka prava trudnoca predje prvu menstruaciju, sto znaci da nisam jos , ali mogu tako lako dobiti jak odliv kao i menstruaciju i izgubiti i ovu trudnocu i nikom nista da malo odmaram, pijem magnezijum, folnu kiselinu dalje, kao i gvozdje, jer mi ga uvek manjka, merim pH svaka 2-3 dana i UTROGEST vaginalno 2x2 i to je sve, sada mi samo ostaje da cekammmuser posted image I jos Vam zaboravih reci da sam od 2007.god. na istrazivanju i nema kakve sve nalaze nismo radili i muz i ja, krv vadim do 5,6x mesecno i stvarno ne postoje nikakve smetnje koje izazivaju pobacaj i sl., osim sto sam imala malo problema s hormonima, nista strasno i ovo zadnje sto mi je ustanovljeno , a to je blagi Willebrand Syndrom, opet nista tako strasno i trudnoca se od toga moze cuvati Heparin inekcijama, ali mi to jos ne preporucuju! Muz mi stalno radi , skoro nikada nije tu, sama se borim sa bebom od 18,5 meseci, koja je jako aktivna i molim se da se opet ne desi ono najgore kao i do sada!!! Volela bih da mi se javi svaka koja je imala slican problem, kao i da mi kaze uzrok pobacaja i kako se danas nosi s tim i kakva se ispitivinja rade u mestu gde zivite i kakva je terapija za narednu trudnocu nakon pobacaja??? Pozdrav svim zenama, mamama i onim koje ce tek postati mame user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.5.2011 17:11:24   
Nedy
Jao, izvini ja tek sada vidim da si kopirala moju poruku i prebacila kao i ja :-))) pozz...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.5.2011 17:14:11   
Verus
Nema veze Nedyuser posted image   Ostani pozitivna to je JAKO bitno, nemoj dati sebi da se toliko sekiras, osetice to i Helena, a i bebica u tebi, samo polako.  Nadam se da ces mozda u ovoj temi naci slicnu pricu, a i druge mame koje su isto prosle da ti budu podrska.  Srecno i samo polako! Javi nam sta sutra kaze doktor.

(odgovor članu Nedy)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here