|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 8:07:24   
flamingos
Dobro jutro.Pijem kafu,pa odoh do pijace.Dete spava,pa kad ustane da jede i uči.Popodne ide kod drugarice na rođendan.Nadam se da ste dobro.Želim vam prijatan vikend.Pozdrav svima.❤

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 8:43:34   
Sanjica26 RR
Dobro jutro.
Daccco, ne znamo jos rezultate. U mojoj školi se vec zna. Pretpostavljam da i kod nje u školi znaju, ali drže decu u neizvesnosti. Meni su ta takmicenja samo stres za decu. 
E da, zaboravila sam da napisem da je u ponedeljak izložba u Muzeju na kome je izložen T rad. Bas je srecna. Sreca, menjam koleginicu peti čas, umesto mog sedmog. Tako da stižem na otvaranje. ❤️

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 10:18:16   
dddaca
Ivana super da se povlaci od masti.
Sanjice, deca su ti super user posted image . Bice i rezultati u ponedeljak, polako. Ono lepse bi bilo da zna odmah, ali verujem da je dobro uradila. A i ako nije, bice bolje drugi put. Tako kazem i svom detetu, ne volim da joj stvaram dodatni pritisak

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 10:57:06   
Sanjica26 RR
Ma Dacco da se ja pitam ukinula bih ta takmicenja. Samo se deca stresiraju. Nije ni bitno sta je uradila.Dobre su kad se ne svađaju 🤣 Ili kako je moj tata pricao, kad ga pitaju, jel slusaju deca? On kaže najbolji su kad spavaju, nista nam ne traže. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 12:23:33   
dddaca
Htedoh da napisem i da nije bas da im nije bitno, ali onda se set_ih proslogodisnjeg Kengura. Niti je znala kakvi su zadaci bili, niti kako je uradila, nestrpljivija sam ja bila od nje 😂 . Ok prvi razred, prvo takmicenje, nije dete ni imalo predstavu sta je to

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 14:49:28   
Tiziana
Cao zenske. Nisam ove nedelje uspela da vas citam.Mi smo jutros odvezli svekrvu na aerodrom, otisla je malo kod cerke, zeta i unuke.. Malo sam ljubomorna, putuje se i meni🥴Zavrsavam rucak, pecem palacinke pa odoh sa kumom na film.Zuvot standardno ludnica. Koliko volim ovaj period godine, toliko ga i mrzim. Kao danece biti sveta posle nove godine, svi se tako ponasaju, svi panicno nesto traze, sve je hitno.Sto se tice takmicenja, cerka kategoricki odbija da ucestvuje, sin birka na koja ce, ali uvek ide na nesto. Ni jedno ni drugo nisu u stresu oko toga. Deci je stres ako im roditelji nabijaju stres. Na kraju ta takmicenja ostanu samo njima (i roditeljima) kao neka satisfakcija, nemaju neke posebno velike koristi od toga. Ali naravno uvek sam za kad dete hoce da ide i ima osnova da ide. Svako iskustvo je dragoceno. Mi pidsticemo decu da kad uce prosire malo to sto uce, povezu sa onim sto rade iz drugih predmera, pitaju na casu, ucestvuju u diskusijama, jedino tako ce imati jednog dana sirinu. Inace dzaba im sve petice. Moja drugarica predaje u jednoj jakoj bgd gimnaziji, kaze ima razred od 35 vukovaca. Kad postavi pitanje, svi cute i samo gledaju da ne propuste nesto da zapisu, nema diskusije, nema iznosenja misljenja..kaze ne voli uopste da radi u takvim razredima. Sad ko neka baba odohu neku skroz drugu pricu, ali skoro smo pricale o tome i bas sam pod utuskom.. 
Odoh da se vratim palacinkicama, imam novi tiganj pa da isprobam.. 🙂



(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 15:00:00   
flamingos
Tizi,apsolutno se slažem sa time što si napisala u vezi takmičenja.Mi smo uz svoje dete ma gde god da odluči da učestvuje,da se takmiiči,ali ne insistiramo i ne utičemo na njen izbor.Eto,na primer,predivno crta,pisala sam i o nagradama,ali džaba.I dalje prelepo crta,voli i u slobodno vreme da se time bave,ali ne želi da učestvuje na konkursima.Za sada joj jezici idu extra(tačnije-razume i voli i uči bez pomuke),pa videćemo šta će na kraju od svega da bude.Samo da su živi i zdravi.Uživajte u gledanju filma.Mm odveze Anđelu na rođendan kod drugarice.Nisu baš blizu nas.A ja da otkucam koji recept,da zaokružim na 900-ti recept na jednom sajtu.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 16:07:59   
Sanjica26 RR
Тизи, мени родитељи никад нису набијали стрес, а ни ти су очекивали од мене да будем најбоља. И опет ја сваки задатак који треба да одрадим, стресирам се. Једноставно одговорна сам и онда самој себи набијам стрес. Сад сам рекла да више нећу. Лагано учим, нећу више јурити просек.
Моје све саме бирају. Чак нисам ни притискала Софи да иде, она се сама пријавила пре него сам знала. Она тачно зна шта жели. Јако је одлучна и вредна. Ако добије неки задатак у стању је цео дан да вежба.
А Т не жели да иде ни на једно. Ако је наставник прозове за неку активност тад хоће. Активна је на часу, али сада да се гура то не зна. Нисмо ни мм и ја такви, па нема ни од кога да научи. Код ње је све лагано. Гледам поједину децу, грабе.


< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 10.12.2022 16:09:39 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 21:08:11   
Milena18
Dobro veče!
Ivana, drago mi je da vam prolazi. 
Sanjice, baš lepo za izložbu ❤️

Slažem se za takmičenja. Kod nas je to počelo već u vrtiću i baš mi se ne sviđa. Bilo je gradsko takmičenje predškolaca u recitovanju i toliko su to vaspitačice ozbiljno a po meni i pogrešno shvatile da nisam mogla da verujem da su to osobe koje su školovane da uče decu nečemu. Kad sutradan krene u školu, neka sama odluči hoće li učestvovati. Ja mislim da je važnije da se razvija unutrašnja motivacija i da se spozna vrednost znanja nego da se bude bolji od drugih. 
V mi je sinoć ponovo dobio visoku temperaturu, baš sam se zabrinula za njega. Bili smo opet kod lekara. Ako bude imao i sutra,treba da damo krv na analizu. Evo sad ima 38.5. Sinoć je pričao "mama" u snu, tako mi ga je nešto bilo žao. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 21:24:16   
flamingos
Milena,baš mi je žao.Duša mila.Hajd da budete dobro,da imate mirnu noć i da ode ta temperatura.Sredih se za krevet i da odmaram.Mm gleda utakmicu.Dete u svojoj sobi.Super se provela na rođendanu.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 21:34:28   
Sanjica26 RR
Milena, cujem da se deca muce sa visokim temp. Pogledaj mu grlo da nije zapatio ne daj Bože gnojnu anginu.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori mama 12/22
10.12.2022 21:36:02   
Sanjica26 RR
Secam se dok je T isla na ples, da su mame svaki put pred takmicenje komentarisale kako treba da budu prvi. I kad je dosao dan takmicenja i bili drugo mesto, one su decu lagale da su prvo mesto. To mi je van pameti. Bas sam bila u šoku.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori mama 12/22
11.12.2022 8:11:44   
flamingos
Dobro jutro.Milena,kako je protekla noć?Jeste li dobro?Ostale mame?Pijem kafu,pa odoh oko doručka ručka i da sređujem stan.Užasno je vreme.Želim vam prijatnu nedelju.Pozdrav svima.❤

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori mama 12/22
11.12.2022 8:25:33   
IvanaSK RR
Dobro jutro. Milena, kako ste?Moj sin godinama trenira, i maca krenula. Bilo je turnira, evo za macu nastupa i nisam u fazonu prvih mesta. Vise mi upada u oci kako roditelji sve to dozivaljavaju. Vise se oni takmice nego deca. Meni je bitno da imaju neki sport, zanimaciju i samim tim manje vremena za gluposti svakakve. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori mama 12/22
11.12.2022 13:04:05   
Milena18
Dobar dan, mame!
Hvala što pitate za nas. Opet nismo spavali, celu noć je bio plačljiv, imao i temperaturu 38. Tek negde oko 6 je zaspao. Sad je bolje raspoložen. Videćemo kako će biti dalje, svakako ćemo sutra otići u laboratoriju.
Kod nas u vrtiću je bila frka što nije dečak koga majka gura svuda predstavljao vrtić na takmičenju već devojčica koju su izabrale vaspitačice. A ni vaspitačice ne znaju šta rade, nego to je već za drugu temu, pisaću kad budem stigla. 
M otišla na rođendan, a ja njega uspavah, pa da probam i ja da malo odspavam. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori mama 12/22
11.12.2022 13:21:02   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Secam se dok je T isla na ples, da su mame svaki put pred takmicenje komentarisale kako treba da budu prvi. I kad je dosao dan takmicenja i bili drugo mesto, one su decu lagale da su prvo mesto. To mi je van pameti. Bas sam bila u šoku.



Ovo mi je neverovatno. Ok, prija dobar uspeh na takmicenju, ali ovo, da lazu decu, to mi je stvarno neshvatljivo.
Ja moram da priznam da bi mi imponovalo da moje dete ostvaruje dobre rezultate, tako da ce imati moju podrsku kad bude pokazala interesovanje za takmicenjima, ali ne patim od toga da po svaku cenu bude prva. Ne zelim i necu da stvaram pritisak. Koliko moze i naravno ako zeli.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori mama 12/22
11.12.2022 13:32:27   
flamingos
Tako je Daco.Svakoi roditelj je srećan kada njegovo dete ostvari dobar rezultat na nekom takmičenju,ali bez ikakvog pritiska na dete.Ali,ima nas raznih...Milena,drago mi je da je dete bolje.Pokušaj i ti da odmoriš.Izađoh iz kuhinje.Mm otišao do sela.Kad se vrati da ručamo.Dete uči i tako.Svako sa svojim obavezama.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 6:24:20   
flamingos
Dobro jutro.Pijem kafu,pa će dete u školu,a ja u 8 da budem u bolnici.Krećem sa terapijama.Popodne nam dolaze prijatelji sa bebom.Milena,jeste li dobro?Ostale mame?Želim vam uspešnu radnu nedju.Pozdrav svima.❤

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 7:31:25   
dddaca
Gde ste mame? Mi smo juce okitile jelku, malo isle u skitnju, lepo proveden dan. Nos joj je opet zapusen, vise ne znam sta cu s njim. Sinoc sam je malo inhalirala, onako na sa serpom i peskirom preko glave, ali nije htela dugo. Moram da nadjem veceras drugi nacin za ubedjivanje ili podmicivanje user posted image
Milena kako ste vi? Jel bolje? Ivana, a Maca, kako ste vas dve?
Ostale mame, nadam se da su decica dobro

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 9:18:09   
flamingos
Evo mene.Sad im i ultra zvučnu masažu vrata,baš mi prija.Napolju je zahladnelo,pao je sneg,ali koliko da se beli na krovovima.Da usisavsm i završim šta imam,pa moram da odem do grada.Ivana,hajd da budete dobro.Mi smo okitili jelku prošle nedelje.Mislim da je bio četvrtak(koliko se sećam).

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 10:01:19   
dddaca
Poceo je i ovde da pada, ali je sitan i ne zadrzava se, topi se odmah.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 15:22:32   
Milena18
Dobar dan, mame!
Bolje smo, hvala što pitate. Budio se i noćas sto puta, bio mu je zapušen nos, ali nije imao visoku temperaturu. 
Daco, podmićuj, nego šta 😂
I kod nas napadao sneg. Ja ga volim samo kad sam unutra. 

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 15:56:48   
flamingos
Super Milena.Drago mi je da ste dobro.Evo postavila sam sve i čekamo da nam stignu gosti da ručamo.Da se bebica probudi i dolaze.Ovde se otopio sneg.Ali,baš je hladno.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 18:53:02   
IvanaSK RR
Dobro smo nas dve. A drago mi je sto su i ostali bolje 😁. Mada sam ja danas skroz nesto suntava, ceo dan kao muva bez glave 🤣

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori mama 12/22
12.12.2022 23:09:26   
Ana RR
Dobro veče i laku noć haha

Ceo dan me boli glava, ona najgora hormonska kod koje nikakav lek ne pomaže. Nadam se da će sutra krenuti ciklus. U subotu me isto bolela ali valjda i od onog toplog vremena.

Vikend mi je proleteo, u subotu veče izašli u gradsku pivnicu na svirku, zaglavili do 2 ujutru. U nedelju se oporavljali hahaha uveče nam bilo neko društvance, sve u svemu lep vikend. Jelka okićena, poručila sebi poklon za Novu godinu, još da vidim šta ću mojima. I tako, ništa specijalno...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here