|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 11:06:36   
Modessty
Jao Jaco pa meni doca sad napisao da su jajnici policisticni! Znaci da su definitvno hormoni?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 11:27:43   
Jacaca
Jeste, na zalost tu su hormoni u haosu. FSH/LH. Moraces da nastavis sa klomifenima i pregnilom, bez toga tesko ces doci do pravilnih ovulacija. Ovo je mila iskren odgovor bez celofana, ali beba ce se sigurno desiti, ne brini za to.user posted image user posted image user posted image  procitaj tamo sta sam pisala o OGTT, obavezno to uradi.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 11:40:36   
Modessty
važi
hvala
pišem popodne kakvi su bili oni rezultati

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 16:34:10   
Modessty
rezultati od 13.04.2007

T4 73.0
T3 1.8
TSH 5.5 (od 0.17 do 5.9)
FSH 3.5
LH 1.4
EST 13.7
Prog 4.2
Test 0.39
PRL 557.0

Insulin:
0h 24.5
1h 198.3
2h 189.2
3h 54.9

Znam da im Rzlike u laboratorijma, ali nemam referentne vrednosti jer je ovo radjeno u GAK
Jedino ono što stoji u zagradi kod TSH

Ima i nesto OGTT
0h - 3.5
I - 7.9
II - 7.6
III - 4.8


Ima još nešto al ne umem da rastumačim!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 23:30:58   
Jacaca

IZVORNA PORUKA: Modessty

rezultati od 13.04.2007

T4 73.0
T3 1.8
TSH 5.5 (od 0.17 do 5.9)
FSH 3.5
LH 1.4
EST 13.7
Prog 4.2
Test 0.39
PRL 557.0

Insulin:
0h 24.5
1h 198.3
2h 189.2
3h 54.9

Znam da im Rzlike u laboratorijma, ali nemam referentne vrednosti jer je ovo radjeno u GAK
Jedino ono što stoji u zagradi kod TSH

Ima i nesto OGTT
0h - 3.5
I - 7.9
II - 7.6
III - 4.8


Ima još nešto al ne umem da rastumačim!


prvi put vidim da je uradjeno bas sve sto treba, svaka im cast. KOd tebe je odnos FSH i LH dobar, i svi ostali hormoni su dobri, osim prolaktina koji je mrvicu uvecan, po mojim ref.vrednostima sto opet ne mora da znaci jer oni imaju mozda druge, ali ono sto kod tebe ukazuje na pco je insulinska rezistencija imas nizak secer u 0h a visok insulin u 0h. To znaci da ponkreas skripi. Proveri viruse hoce virusi da upropaste pankreas, mada kod mene nema ni jednog jedinog a insulina nemam, ispod 2 je, sto govori da ni moj pankreas nije dobar ali kod mene malo losije jer govori da nema zalihu pa mogu bito seceras nekada. Ponesi to svome doktorku i pitaj je za OGTT ostalo je ok.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 23:34:19   
Modessty
Hvala ti puno!!!!!! Ljubim te trudilice mojaaaaaauser posted image

To sam radila u proleće 2007. Sad je već 2009. Mislim da će to da rade ponovo sada kad dobijem.
Ako nisu hormoni šta je onda?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 23:38:52   
Jacaca
pa nije da nisu, insulin jeste hormon, zato ti folikuli prerastaju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.2.2009 23:48:54   
Modessty
aaaaa nisam to znala!
videćemo za neki dan!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.3.2009 9:30:28   
Jacaca

pitanje postavila Racica




Jacaca, procitala sam sta si pisala ali tamo sam videla "normalne" vrednosti FSH i LH. Meni FSH jako seta.... U januaru sam vadila krv na te hormone jer od novembra nisam dobila M, lekaraka mi je rekla da odem da izvadim krv bez obzira na dc. Rezultat FSH 75.8. Pala sam u depresiju. Svet mi se srusio. Kada sam malo dosla sebi resila sam da cujem jos neko misljenje i promenila doktora. Dobila terapiju orgametril kako bi izazvali krvarenje da bi izvadili hormone kako se vade na treci dan ciklusa. Rezultat FSH 25.2. Sada me preduhitrila M (19. dan) i nisam vadila progesteron jer se on vadi 24. dan, vec ponovo FSH, LH, E2 i prolaktin .Ovaj doktor je rekao da ce me pratiti sada 2-3 meseca a u medjuvremenu da povadim silne rezultate KKS, jetrena proba, UZ dojki, dopler krvnih sudova donjih ekstremiteta.... i spominjao mi je supstituciju zato me je interesovalo da li neko ima iskustva sa ovim...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.3.2009 9:31:40   
Jacaca
Racice, FSH pokazuje zalihe jajnih celija, na to povecanje uticu i godine, ne znam koliko ih ti imas? nemoj da se nerviras puno postoje lekovi za to znam jako puno zena koje su zatrudnele sa visokim FSH, ali veruj mi oni pokazuju pravi rezultat samo 2-4dc. Sve ostalo je bacanje para, a progesteron se vadi 21dc. Tebi je najbitnije da uradis OGTT test. ne razumem zasto ti to nije rekaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.3.2009 13:31:52   
Jacaca
Imala sam pitanje na pp poruci pa cu prekopirati odgovor ovde, mozda neko postavi isto pitanjeuser posted image Boje je uradila hormonski status pa joj rezultat pokazuje inverziju celog broja npr. FSH 5.60 a LH 6.70 nije bitan tacan rezultat vec razlika, na to njen dr nije ni obratio paznju, vec joj je prepisao klomifen od 50mg, bez ostalih napomena kako se klomifen pije. pa je moj odgovor na to:

Ne bih rekla da se narocito razume, kada to nije video, meni je FSH 7.53 a LH 7.56 na poslednjem merenju a i to je vec inverzija i znak da nemA OVULACIJE, A KOD TEBE JE TA INVERZIJA JOS VECA! Pila sam klomifene od 50mg, ali on se pije iskljucivo ili 2dc ili 5dc pa pet narednih dana, ne bilo kada. Kada pocnes da ga pijes moras na folikulometriju OBAVEZNO lekar mora sve da prati pogotovu sto imas PCO moze da dodje do hiperstimulacije, a to moze da se zavrsi sa eksplozijom jajnika, ne bih da te plasim nista nije opasno ako to dr prati i na vreme vidi, ali ne klomifen na svoju ruku i ne bilo kada u mesecu. To je ono sto ja znam ali na vama je da odlucujete o svom telu, mada napomena da klomifen nije bas bezopasan svakako vredi kao savet.

< Poruku je uredio Jacaca -- 4.3.2009 13:34:06 >

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.3.2009 13:40:07   
boje
hvala na savetu.Tablete ne mislim uzimati na svoju ruku vec u dogovoru sa doktoromuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.3.2009 19:20:50   
vodolija 82
,jacaca evom mene opet:fsh-4.8 r.v3.0-14.4;LH-4.4 r.v.1.1-11.6;prolaktin-342  r.v.95-975;estradiol-29.0 r.v.7.0-160,nalazi vadjeni 3dc  al'te mucimo...user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pretrage i hormonska terapija
8.3.2009 1:33:24   
Jacaca
Pa vodolijice vidis i sama da su rezultati super, nema ni inverzije, zaliha jajnih celija dobra, nemas problem sa hormonima definitivno.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pretrage i hormonska terapija
8.3.2009 1:35:32   
Jacaca
Jos nesto danas sam procitala da je dobro proveriti estrogen u ovulatornoj fazi, on mora da bude visok, ako nije onda je folikul prazan, nema jajnu celiju, pa je dzabe raditi folikulometriju ako nema sta da se oplodi.user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pretrage i hormonska terapija
8.3.2009 1:37:09   
Verus
Hocu sad da umrem, a ne mogu da se setim moji rezultata FSH, LH i prolaktina...znacu u ponedeljak e u p*** m***

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.3.2009 23:12:05   
lucia
pa zato je verovatno proslog meseca meni dr radio taj estrogen bas u ovulacijiuser posted image . koliko se secam bio je visok,al dzabauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 18:46:33   
lucia
jacka sta mislis ti o sledecem, proslog meseca 14-og dana ovulacije radila sam sledece hormone: FSH:9.09 TSH:2.o4  lh:78.2  E:2328  mislom da mi je bas tada radio jer mi je folikul bio porastao na 24mm a jos nije pukao,mada je pukao dan posle toga. tad mi je rekao da su ti hormoni u redu. medjutim juce, posto mi je 8-i dan ciklusa i folikul mi je vec 21mm, pitao me da li mi je neko u ranijim godinama(mama i li tata) imao problem sa seceromuser posted image . kaze da ce pratiti i kao mi folikuli prerastaju moracu piti neke hormone. cak kaze da i ako pukne folikul ako je prerastao da jajna celija ne moze da se op[lodi jer je to ustvrai vec bila cistauser posted image nisam sigurna da sam najbolje citirala sve sto mi je rekao. bas sam zbunjitisuser posted image user posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 21:55:33   
Jacaca
Kada pricamo o hormonima moras da navedes ref. vred. laboratorije u kojoj si radila posto se razlikuju. Ovo sto ti je LH na najvisoj vrednosti ovulacione faze znaci da folikul mora da pukne, to je ono sto radimo LH test, on busi folikul a kod tebe je na maksimumu ne moze da se desi da folikul bude persistentni. Mozda on nije dobro izmerio proslog meseca, veruj mi da im se desi i to zbog polozaja creva. Ovog meseca nije dobro sto je tako brzo porastao jer nije zrela jajna celija, sada to isteraj do kraja ali ako usput ne budes vadila hormone opet nista neces znati. Moras i sada da pratis LH i estradiol

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:00:28   
Buba76
A dobijala si vec Pregnil? Ja sam se samo ubacila,izvini ipak mislim da ti to Jacaca moze najbolje objasniti,ona je expert u tome.
Kada smo kod toga,Jacaca sta mislis da li bi bilo dobro da i ja izvadim neke hormone(prolaktin,est,prog,TSH)?

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:01:27   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: lucia

jacka sta mislis ti o sledecem, proslog meseca 14-og dana ovulacije radila sam sledece hormone: FSH:9.09 TSH:2.o4  lh:78.2  E:2328  mislom da mi je bas tada radio jer mi je folikul bio porastao na 24mm a jos nije pukao,mada je pukao dan posle toga. tad mi je rekao da su ti hormoni u redu. medjutim juce, posto mi je 8-i dan ciklusa i folikul mi je vec 21mm, pitao me da li mi je neko u ranijim godinama(mama i li tata) imao problem sa seceromuser posted image . kaze da ce pratiti i kao mi folikuli prerastaju moracu piti neke hormone. cak kaze da i ako pukne folikul ako je prerastao da jajna celija ne moze da se op[lodi jer je to ustvrai vec bila cistauser posted image nisam sigurna da sam najbolje citirala sve sto mi je rekao. bas sam zbunjitisuser posted image user posted image




morala sam da kopiram jer dok odem da ti pisem zaboravim vrednosti. Ovo za estradiol ne postoji na hiljade, ali htela si verovatno da napises E:2-328 i to je fantasticno govori da je jajna celija tu. Zato on i jeste pukao a ne prerastao, zbog odlicnog odnosa hormona u folikularnoj fazi, sta onda skripiuser posted image  Verovatno FSH koji 3dc moras da vadis.user posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:03:25   
Buba76
Izgleda Lucia da ti je ovo sve dobro.Mozda ste samo promasili u mucenju slaga!?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:04:09   
Jacaca
Vidi mila svi hormoni su podjednako bitni, ali za jajnu celiju i zdravu ovulaciju, ove koje sam gore nabrojala treba obavezno uraditiuser posted image  ali da ne ponavljam 2-3dc

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:08:09   
Jacaca
siofor je lek protiv prerastanja folikula, mogu ti napisati kako se tacno pije, ali ako se zakljuci da je to kod tebe to, onda ovaj lek to resava pije se od 3-6meseci a mozes praviti i pored njega bebu i ako pise ne.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:10:33   
Buba76
A problem je ako se urade neki drugi dan? Vidim da su neki radili u vreme ovulacije.Hocu to da uradim sto pre.Mozda meni nije zdrava ovulacija zbog lose jajne celije pa bih to da proverim

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here