|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
3.5.2009 23:55:12   
dacica
ja bi te zamolila da mi pojasnis moj nalaz,posto nemem poima radila sam drugog dana,fsh 6.1,lh 7.4,prol.387.4,estra.121.4,prog.0.17,test.0.19....ali sad neznam koje param.iz koje faze da ti unesem....hvala unapred,ti reci pa cu ti poslati

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.5.2009 20:12:22   
dacica
molim Jacacu da mi odgovori...po param.samo mi je estrad.smanjen 121.4 a treba 143-694,sta to znaci...hvala puno

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.5.2009 11:50:48   
mac24
ca svima ja sam nova, i svaka vam cast

imam pitanje i da li neko moze da mi pomognem, radila sam ultrazvuk dojke sve mi je o.k

juce sam radila prolaktin i bris dojke, pa me interesuje da li mogu da ostanem trudna ako mi je povisen prolaktin, jako zelim bebu imam sina on ima 3 godinice, i jedva ceka da mu rodim batu ili seku, a brinem se jer mi je sve bilo u redu i pre dva dana sam iz bradavice primetila kada stisnem malo vodica da izlazi, a doktorka kaze da je moguce da mi je ostalo mleka, pa da li neko moze molim vas da mi kaze da li je moguce da mi je ostalo mleko  a prekinula sam da dojim pre 2 god ,i da li mogu ostati trudna ako je povecan prolaktin, u napred vam hvala puno punouser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.5.2009 11:53:40   
Ana RR
Mac24, ja ću samo da ti poželim dobrodošlicu, a pošto nisam upućena u te stvari sa prolaktinom, najbolje je da gore u desnom uglu gde ti je pretraživač (pored DETE) ukucaš prolaktin i otvoriće ti temu u kojoj je pisano o tome.

Pozdrav user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.5.2009 12:00:22   
boje
dobro dosla mac24user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.5.2009 15:07:41   
mac24
hvala vam puno na dobrodoslici, ljubim vas i svaka cast na forumu super steuser posted image user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.5.2009 8:37:44   
mac24
evo opet ja, drage moje nadam se da ce mi bar neka pomoci, radila sam prolaktin tj, hormon valjda se tako kaze gotov mi je rezultat i glasi318.2 mLU /L ja sam ga radila oko 5 posle podne, da li je to dobar ili los rezultat, ref.vrednost pise kod zena od 102-496.
mene buni jer sam citala na forumu da iznad dve hiljade nije dobro, molim vas pomozite mi

a jos moja doktorka nije tu. vec me hvata user posted image , bas imam strah. pozdrav

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.5.2009 21:57:37   
Verus
drage moje curke! ne stizem puno pisati, vratila sam se sa Tare, pa cu sada ici da vidim sta se dogadja sa nasim druzenjem elem, evo rezultata:

hsTSH 7,98 (0,4-4,0)

FSH 5,9
LH 3,18
Prolaktin 507,0
Progesteron 0,951
Estradiol 44,9
Ukupni testasteron 0,884

Sve sam vadila na 3 dan ciklusa.

TSH mi je jako visok znam, mada je uvek bio nizak.  Kada je rezultat nizak, zlezda ubrzano radi, kada je visok, onda usporeno.  Moj je znaci usporen.  Radila sam sve pre 9 ujutru kao sto je receno, tj ja sam vadila u 8, tako da je moguce da se jos nije "razradila' jer se tireoidna smiri tokom noci.  Na osnovu mojih starih rezultata, pretpostavljam da je to u pitanju. Ljubim vas i grlim, cujemo se!!!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.5.2009 18:05:55   
Verus
Niko nije stigao da piseuser posted image   u cetvrtak idem do dr. trninic, pa cu vam pisati sta je rekla u vezi mojih rezultata....kiss

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.5.2009 18:29:47   
Sneža
Verus,ja sad pokušavam da se setim kad sam zadnji put vadila nalaz za TSH i čini mi se da se daje krv tek pet sati posle buđenja,verovatno ti je zato vrednost bila visokauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.5.2009 8:57:19   
Verus
snezo draga, to sam i ja kontala, jer sam TSH radila ranije prosle godine 2, 3 puta, radila sam i T3 i T4 i uvek mi je bilo ili na donjoj granici (nisko) ili malo ispod, znaci da je brze radila.....ispade po ovome da mi nis' ne radi a ja bi bila 200 kila!user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.5.2009 22:17:50   
Lilly*
Ma ja mislim da je to sve ok user posted image  Kada nosis te rezultate kod dr? Javi sta on misli

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.5.2009 23:27:20   
Verus
lily, tsh nevalja sve sam danas opet radila i znacu sutra po podne. kiss

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.5.2009 23:38:03   
Anoniman
Verus ja imam hipotireozu, smanjeno lucenje T4 hormona. Kad su mi utvrdili to pre 3 godine TSH mi je bio 67(max dozvoljeno je 4). Nemoj se zezati sa tim, idi kod nekog endokrinologa, mozda ti prepisu terapiju.
Meni je receno da nije bitno u koje doba dana se vadi krv za hormone stitaste zlezde, da ne mora ni na prazan stomak, nema nikakve veze sa rezultatima.
Necu da te uplasim ali bih na tvom mestu proverila.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.5.2009 2:09:20   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: dacica

ja bi te zamolila da mi pojasnis moj nalaz,posto nemem poima radila sam drugog dana,fsh 6.1,lh 7.4,prol.387.4,estra.121.4,prog.0.17,test.0.19....ali sad neznam koje param.iz koje faze da ti unesem....hvala unapred,ti reci pa cu ti poslati



Izvini molim te nisam svracala dugo na ovu temu, tabelu folikularne faze, ali po ovome imas pcos.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.5.2009 2:15:41   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: mac24

evo opet ja, drage moje nadam se da ce mi bar neka pomoci, radila sam prolaktin tj, hormon valjda se tako kaze gotov mi je rezultat i glasi318.2 mLU /L ja sam ga radila oko 5 posle podne, da li je to dobar ili los rezultat, ref.vrednost pise kod zena od 102-496.
mene buni jer sam citala na forumu da iznad dve hiljade nije dobro, molim vas pomozite mi

a jos moja doktorka nije tu. vec me hvata user posted image , bas imam strah. pozdrav



Ja te nista ne razumem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vidis da si u granici normale, imas 318, znas da preko 2000 nije dobro i primecujes da si jako daleko od loseg, zasto si uplasenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.5.2009 2:17:12   
Jacaca
Neka si ponovila, nije bitno vreme, nego moze laboratorija da pogresi, meni su jednom ali sutradan mi je bilo sve dobro, antitela ce potvrditi da li je nalaz dobar ili los.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pretrage i hormonska terapija
31.5.2009 16:17:52   
Verus
Proverila sam sve, sve je bilo normalno.  Nemam sada rezultate pred sobom ali cu vam sve napisati kada dodjem kuci (sada sam kod mm tj. kod svekra i svekrve).  Cak sam radila i atpo i sve je okuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pretrage i hormonska terapija
31.5.2009 19:44:11   
Lilly*
user posted image  Draga, super sto je sve ok user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pretrage i hormonska terapija
31.5.2009 19:45:33   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image bravo bubamarice!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pretrage i hormonska terapija
31.5.2009 20:20:48   
Sneža
Verus odličnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.6.2009 10:07:18   
Verus
Hvala moje drage drugarice! Sad jos samo da ubodemo bebu i super! Vidimo se u NS, jedva cekamuser posted image ljubim vas sve.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.6.2009 18:33:46   
mamaraja
Verka draga, tako mi je milo zbog dobrih rezultata. Čestitam ti user posted image ! A sad samo  AKCIJA !!! user posted image  

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pretrage i hormonska terapija
5.6.2009 20:59:46   
Jacaca

IZVORNA PORUKA: dacica

molim Jacacu da mi odgovori...po param.samo mi je estrad.smanjen 121.4 a treba 143-694,sta to znaci...hvala puno


moras da mi das referentne vrednosti folikularna faza, estradiol od klomifena moze da padne. Veci je problem lh posto je visi od fsh.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pretrage i hormonska terapija
5.6.2009 21:02:23   
Jacaca

IZVORNA PORUKA: mac24

ca svima ja sam nova, i svaka vam cast

imam pitanje i da li neko moze da mi pomognem, radila sam ultrazvuk dojke sve mi je o.k

juce sam radila prolaktin i bris dojke, pa me interesuje da li mogu da ostanem trudna ako mi je povisen prolaktin, jako zelim bebu imam sina on ima 3 godinice, i jedva ceka da mu rodim batu ili seku, a brinem se jer mi je sve bilo u redu i pre dva dana sam iz bradavice primetila kada stisnem malo vodica da izlazi, a doktorka kaze da je moguce da mi je ostalo mleka, pa da li neko moze molim vas da mi kaze da li je moguce da mi je ostalo mleko  a prekinula sam da dojim pre 2 god ,i da li mogu ostati trudna ako je povecan prolaktin, u napred vam hvala puno punouser posted image



tesko ces ostati trudna ako je visok prolaktin jer hormoni misle da vec jesi trudna pa se sve remeti, nego nije problem spustiti ga odredjenom terapijom, nije ostalo mleko od pre dve godine.

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here