|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:21:39   
Jacaca
Mozes ali samo estradiol i LH i to ako znas da si dan-dva pred ovulaciju, posle ovulacije, samo progesteron vadis, inace bacas pare.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:40:46   
Buba76
Hvala ti puno,ti si nas hormonski specijalista.Nije ni cudo posle 12 godina

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 22:48:31   
leptir
Hvala ti na pojašnjenju. Još se nisam srela s tim injekcijama. Trenutno pijem klomifen i s njim imam iskustva ali sad imam problem. Moje user posted image su uvijek redovne i ciklus traje 32 dana, međutim sad mi je kasnilo sedam dana.kada sam otišla kod ginekologa na ul .zvuk bilo je nešto ali je bilo rano da se utvrdi trudnoća. Bila je to gesticijska vrećica koja meni baš i nije jasna. Curke ako neko ima slično iskustvo javi te mi user posted image

< Poruku je uredio Lenka RR -- 14.3.2009 15:20:23 >

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.3.2009 23:11:45   
lucia
hvala ti jacka na pojasnjenju,sta bismo mi bez tebeuser posted image .!!!! uradicu to 2dc. ne znam sta ne stima ,a mozda je to samo ovog meseca folikul prerastaouser posted image .

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.3.2009 0:13:35   
Jacaca
Ta vrecica je trudnoca, sacekaj samo jos neki dan da vidis da li je prazna ili je unutra bebauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image navijamo da je beba.

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.3.2009 0:23:50   
leptir
Doktor mi je rekao da sačekam pošto se bio pojavio smeđi iscjedak da bih ja nakon toga dobila user posted image . Rekao mi je da je bila prazna vrećica, a baš se lijepo vidjela ,al etouser posted image . Kako vidim ti se dobro razumiješ u sve ,drago mi je da smo se ovako upoznale,ja sam iz Bosne i odabrala sam ovaj forum sa puno iskustva.user posted image

< Poruku je uredio Lenka RR -- 14.3.2009 15:22:32 >

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.3.2009 15:23:55   
kumara
user posted image Leptir draga, bas mi je zao za tvoju trudnocu. Ali, bice opet, ne brini!

Dobrodosla na nas forum!!! Javi nam se i u Cekamo dve crtice Mart 09!

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.3.2009 23:01:23   
Jacaca
Lucija tebi je neki problem u preranom rastu folikula, koliko se secam nesto 11dc je vec bio veliki, nesto sa FSH-on stimulise da se pojavi folikul a LH je zaduzen da on sazri i bude ispravan, tu je neka caka nesto tu zakasni, ali to moras sa dr.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.3.2009 23:03:22   
Jacaca
Joj leptiricu to je jako tuzno, moja drugarica je isti slucaj imala i posle dva meseca ostala normalno trudna.user posted image

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.3.2009 23:03:54   
lucia
hvala doktorko nasauser posted image user posted image , uvek sve znas,blago nama s tobom. provericu to obavezno

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 10:22:35   
Anoniman
Drage, imamo jedan članak, koji govori o hormonima, iako ih povezuje sa menopauzom, ipak bacite pogled jer ima i o hormonima uopšteno.

KLIK

(odgovor članu lucia)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 19:52:01   
machkica
ej, devojke, nova sam na forumu... malko blejim po netu, gledam shta kazhu za hormone i koje su referentne vrednosti, shta je dobro, a shta nije... svako pricha drugachiju prichu user posted image
ne trudim se bash previshe da ostanem trudna user posted image , ali se ne bih bunila da se to desi, pa sam skoro ishla na kontrolu hormona, jer sam do pre 7 meseci bila na kontraceptivnim pilulicama... pila sam ih 4 godine zbog neurednih ciklusa kad sam bila klinka... drugarica mi je doktorka, pa mi je rekla da vadim hormone izmedju 21. i 28. dana ciklusa (ali mi nije rekla da ne vadim fsh i lh, estadiol i prolactin u tom periodu)... elem, da ne duzhim, ovo su moji rezultati, ginekolog kazhe da su ok, da sam imala ovulaciju, sudecji po progesteronu, al rekoh da pitam shta vi mislite user posted image
estradiol 165 (ref vrednosti za lutealnu fazu 31- 136)
fsh 2,35 (ref vred 1,7- 5,6)
lh 2,29 (1,3- 10)
progesteron 17,9 (1,2- 24,8)
prolactin 347 (132- 498)
vidim da se mnogo pricha na raznim forumima o odnosu izmedju fsh i lh, da je kao odnos 1:1 najbolji, ali nijedna devojka nema vrednosti ovako niske kao ja (za fsh sam shvatila da je odlichno, jer on predstavlja ovarijalnu rezervu i da su vrednosti ispod 6 odlichne)...
a da, ako zabrljam sa ovim postom, pa ga nalepim tamo gde ne treba, nemojte da se ljutite, zaista mi je prvi puta da ishta pishem na bilo kakvom forumu :)
hvala!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 19:54:48   
ljubičica
Mačkice, dobrodošlaaaaa user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu machkica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 19:57:00   
machkica
hvalaaaaaa user posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 19:58:09   
Ana RR
Dobro nam došla!! user posted image user posted image
Ja se ne razumem baš u hormone, ali sigurno će neko ko zna da ti odgovori! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu machkica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 20:00:30   
Verus
caos mackice, dodji ti nama u dve crtice ! user posted image  Ni ja se ne razumem...ali cu ih raditi u maju, pa cu znati sta se desava sa mojim ludim telom...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 20:00:37   
machkica
user posted image mozhda postoji neki forum na kome se o tome ovde raspravlja?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.4.2009 22:01:15   
Anoniman
Pa ovde se raspravlja o hormonima. user posted image Jacaca zna dosta o tome, ako se ne javi u ovoj temi, potraži je u temi Čekamo dve crtice - APRIL 09.

Dobrodošla na naš forum! user posted image

(odgovor članu machkica)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.4.2009 12:27:51   
machkica
hvala na info :), nadam se da cje se pojaviti da me reshi muka hihi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.4.2009 14:08:51   
lucia
jacka!!! evo pitanja za tebe, ovo su mi nalazi:

tsh 1,41
fsh  4,43
lh    2,3
estrad  26,4
prolaktin 3159

ovaj lh mi je za 0,1 a prolaktin za mnooogo veci

sta to znaci?!?

(odgovor članu machkica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.4.2009 23:40:17   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: lucia

jacka!!! evo pitanja za tebe, ovo su mi nalazi:

tsh 1,41
fsh  4,43
lh    2,3
estrad  26,4
prolaktin 3159

ovaj lh mi je za 0,1 a prolaktin za mnooogo veci

sta to znaci?!?



Dobar je odnos lh i fsh, mada su mrvicu niski, nista strasno, Lucika dok ne oboris prolaktin nema trudnoce. Kod lekara hitno jer moze da bude od stresa ali i problemcic sa hipofizom. Pravac kod specijaliste endokrinologa, neki ginekolozi se u hormone ne razumeju.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pretrage i hormonska terapija
29.4.2009 23:48:53   
Jacaca
 


IZVORNA PORUKA: machkica

ej, devojke, nova sam na forumu... malko blejim po netu, gledam shta kazhu za hormone i koje su referentne vrednosti, shta je dobro, a shta nije... svako pricha drugachiju prichu user posted image
ne trudim se bash previshe da ostanem trudna user posted image , ali se ne bih bunila da se to desi, pa sam skoro ishla na kontrolu hormona, jer sam do pre 7 meseci bila na kontraceptivnim pilulicama... pila sam ih 4 godine zbog neurednih ciklusa kad sam bila klinka... drugarica mi je doktorka, pa mi je rekla da vadim hormone izmedju 21. i 28. dana ciklusa (ali mi nije rekla da ne vadim fsh i lh, estadiol i prolactin u tom periodu)... elem, da ne duzhim, ovo su moji rezultati, ginekolog kazhe da su ok, da sam imala ovulaciju, sudecji po progesteronu, al rekoh da pitam shta vi mislite user posted image
estradiol 165 (ref vrednosti za lutealnu fazu 31- 136)
fsh 2,35 (ref vred 1,7- 5,6)
lh 2,29 (1,3- 10)
progesteron 17,9 (1,2- 24,8)
prolactin 347 (132- 498)
vidim da se mnogo pricha na raznim forumima o odnosu izmedju fsh i lh, da je kao odnos 1:1 najbolji, ali nijedna devojka nema vrednosti ovako niske kao ja (za fsh sam shvatila da je odlichno, jer on predstavlja ovarijalnu rezervu i da su vrednosti ispod 6 odlichne)...

a da, ako zabrljam sa ovim postom, pa ga nalepim tamo gde ne treba, nemojte da se ljutite, zaista mi je prvi puta da ishta pishem na bilo kakvom forumu :)
hvala!





Pa ne mogu ovako moras tacno da mi napises koji si tacno dan radila hormone? Po ovome ako si vadila 21dc imas mozda malo kasniju ovulaciju, nego fsh i lh nista ne znace u ovom periodu treba mi puno vremena da ti to objasnim ali veruj mi na rec da te hormone moras da izvadis 2dc ili 3dc sve ostalo je lazna slika.


< Poruku je uredio Jacaca -- 29.4.2009 23:50:13 >

(odgovor članu machkica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pretrage i hormonska terapija
30.4.2009 13:20:24   
machkica
prvo, hvala na odgovoru jacaca :DD
a hormone sam uradila 25. dan i posle toga tek ukapirala da nije imalo smisla nishta sem progesterona, ali nema veze... ginekolog kazhe da su ok... moji ciklusi su kao sat, na tachno 4 nedelje... nadam se da je sve u redu i sa ovulacijama i hormonima... oticji cju ponovo da vadim hormone... iako su mi rekli da nema potrebe, jer mi je progesteron uredan...
shta znachi kasnija ovulacija? kako to vidish? ne smeta mi kad god da je, bitno je samo da je ima ;)))))

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pretrage i hormonska terapija
30.4.2009 23:11:39   
lucia
jacka hvala na odgovoru,saznala sam dosta toga u medjuvremenu, os mnogih razloga koji utice najvise bih volela da su ove tablete sto pijem za zeludac,motilijum i klometol tako da prestajem da ih pijem! idem kod endokrinologa sledece nedelje pa cu tacno znati sta dalje.boljim se samo da necu ni imati ovulaciju ovog meseca,praticu na folikulometriji.

(odgovor članu machkica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pretrage i hormonska terapija
30.4.2009 23:29:34   
lucia
ovo je misljenje najcenjenije dr popovic-endokrinologa kod nas sto se povisenog PROLAKTINA tice. No pre svega treba otkriti uzrok pa tek onda pristupiti lecenju

Najpre uradis prolaktin bilo kog dana menstrualnog ciklusa ujutru u 8 , zatim u 11 , i u 13 casova.
Onda budes srecan ako ti vrednosti ne prelaze 2000.
Ispod 2000 ne treba uzimati lek , jer mozes par celija koje rade pogresno da iziritiras i da formiraju tumor.
TJ ne treba se leciti unapred.....nego se boriti prirodno, manje stresa, kuvana hrana , sport, seks....sve normalno....

Iznad 2000 uvodi se lek.

Iznad 6000 se operise

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here