|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
21.10.2010 14:06:52   
Verus
Topical therapies, applied twice a day:

  • Nystatin cream
  • Econazole cream
  • Miconazole cream
  • Clotrimazole cream

Ove lekove sam nasla da se koriste za kandidu kod dece.  E sad, ja sam skoro sigurna da kanesten ima nesto od toga u sebi?

Kaze web sajt da se dete sto vise drzi na vazduhu, tj. guza bez pelene dok beba spava. 

Probaj da dogrejavas tu sobu gde on spava, i stavi ga nesto nepromocivo, i samo mu otkopcaj pelenu (da i dalje lezi na njoj) i savi ka dole, i dobro ga pokrij.  Valjda je bitno samo da pelena ne bude uz njega..i prbaci pamucnu preko pise...

I kaze da se obavezno koriste samo jednokratne pelene. Jer kandida ostane u obicnim...naravno kad se iskuva ubije se, al opet.  Idem da vidim sta jos da nadjem...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Kandida
21.10.2010 14:13:09   
Verus
 Such potent corticosteroids have no role in the treatment of a Candida diaper rash. The absorption of such a highly potent steroid may produce multiple (and potentially severe) side effects.

(kortikosteroidi nisu bas preporucljivi...vidi ima li krema sa zinc oxidom bas za mazanje guze?)  Takodje, kaze da se pere ili vodom ili blaagim sapunom.  Tako da mislim da je ok da nastavis vodom, sa svakim menjanjem pelene...

I ja bih DEFINITIVNO kupila i dala probiotike.  Svuda pise da je moguce da beba ima i gljivice u ustima, jer one i krenu iz digestivnog sistema.  Kupi Nistatin i mazi sebi dojke i pusti ga da sisa.  Tako ce mu lek uci i u usta i creva.  Tako sam ja radila sa Helenom ali njoj eto nije otislo i na kozu...

Eto jedino to sa Nistatinom ti sigurno mogu reci jer je bio prepisano od mog pedijatra.  Ovo iznad ostalo sam nasla na internetu.  I da, mazala sam bradavice ( i areolu) 4x na dan, nedelju dana.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Kandida
21.10.2010 14:14:42   
Verus
Babies taking antibiotics and breastfed babies whose mothers are on antibiotics are more susceptible to yeast infections.


If your child recently had thrush (a yeast infection of the mouth), he may end up with a yeast infection in his diaper area, too. That''s because yeast passes through your child''s digestive system when he eats and it ends up in his stool, which eventually lands in his diaper right next to his warm, damp skin.

*ipak je moguce da je zato sto si na antibioticima...*

Pocni i ti da pijes probiotike, ja bih bar...

Valjda ti ne idem na zivce sto stavljam sve ovo...samo se nadam da ce pomoci da se sto pre sredi njegova mala draga guzauser posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 21.10.2010 14:15:51 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Kandida
21.10.2010 14:16:12   
Jeca*
vec sam ja pisala za ove zinc oxid kreme. To je bela, lepljiva krema, kao kreč. Ja sam to tad kupila i stavila Luki na takvu guzu, buknulo je triput više a nisam mogla nikako da sperem satima jer kao da sam lepak stavila. Ni slucajno je preporucujem!!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Kandida
21.10.2010 14:18:39   
Jeca*
i da citiram sebe iz Spiska mama

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Da napišem i ovde. Luki je ISTO ovako izgledala guza. Imao je krvave rane...
pomogao nam je tanak sloj triderma, ujutru i uvece, samo 5 dana. A onda smo mazali canesten. U toku dana sam mu mazala svinjsku mast. Prala sam ga samo vodom i tapkala pelenicom umesto brisanja. Presli smo na huggies pelene, izbacili vlazne maramice.


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

A ja ipak mislim da ima veze sa antibioticima koje ti piješ. Pa znaš kad za neke antibiotike kažu da dojillja ne sme da pije. Logično, jer se izlučuje u mleko. A kandida se najčešće dobija baš posle antibiotika. Sve mi je tako logično. Moj Luka je tad pio antibiotik, kad mu je guza izgledala kao Markova


znam kako ti je draga...mi smo tad prošli kroz pakao zbog kože na guzi...mukice male user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Kandida
21.10.2010 14:20:09   
Verus
....ja tu zinc oxid koristim svaki dan otkada kaki "prava" govanca.  Mada, koristim neku Desitin marku, koja je creamy...tako da se lako maze, nije tako ta gusta....znam tacno na sta mislis.  Doduse, kada je kupam uvece nasapunjam da je skroz skinem, ali vlaga nema sanse da prodje kroz to do koze.  Helena nije nijednom imala ama ni jednu tackicu, i mislim da je zbog toga.  Uvece pred spavanje je namazem pavlovic kremom, a mislim da i ona ima zinc oxida ako se ne varam ali u manjem %.  Mada, ja sam neku kupila ranije, i mala je 40% e ta je bila ko krec!  Ova sto ja koristim ima svega 13%....

Svaku promenu pelene je drzim golu da se koza skroooz osusi, tek onda stavim pelenu, ali labavo-tako sam citala da je bolje, da ima koliko toliko cirkulacije vazduha...Ebes ga, te jednokratne su super, a opet, i potpare seuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Kandida
21.10.2010 16:38:05   
mihi
Ljudi meni je Miloš imao ovakvu guzu od belog pampersa, jedino GENCIJANA VIOLET pomaže ništa drugo, evo nek proba za 3 dana će da se sanira. Meni je ovo za starijeg sina preporučio prof. dr. Sava Konstantinović bio profa na dermatologiji. Bez uvrede sada se odmah interveniše kortizonima, antimikoticima (Clortrimazol.....) al to ništa ne vredi. Ova gencijana je zakon verujte.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Kandida
21.10.2010 16:45:38   
Mishica 77
Mihi, skroz si u pravu što se terapije tiče. I ja mislim da je gencijana prava stvar.
Hvala Bogu, mi nismo do sada imali problema. Nadam se da ni nećemo...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Kandida
21.10.2010 16:49:58   
Verus
ja sam ovo stavljala na grudi i dala bebi da sisa, malo me bilo strah sva je bila ljubicasta ali je proslo.  Ne znam jel od toga ili nistatina,ali...mihi breee
IZVORNA PORUKA: mihi

Ljudi meni je Miloš imao ovakvu guzu od belog pampersa, jedino GENCIJANA VIOLET pomaže ništa drugo, evo nek proba za 3 dana će da se sanira. Meni je ovo za starijeg sina preporučio prof. dr. Sava Konstantinović bio profa na dermatologiji. Bez uvrede sada se odmah interveniše kortizonima, antimikoticima (Clortrimazol.....) al to ništa ne vredi. Ova gencijana je zakon verujte.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Kandida
21.10.2010 17:59:05   
mihi
Verka dragauser posted image , kako si mi ti. Ćera ti je isti tata.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Kandida
21.10.2010 20:11:33   
Verus
user posted image  svi kazu ista tata.  Mozda ce joj licnost biti na mamuuser posted image
IZVORNA PORUKA: mihi

Verka dragauser posted image , kako si mi ti. Ćera ti je isti tata.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Kandida
22.10.2010 9:39:49   
Anoniman

Žene, bolje je!!!! user posted image user posted image user posted image




< Poruku je uredio Lu RR -- 24.10.2010 15:30:51 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 487
   RE: Kandida
22.10.2010 9:42:24   
Lu
Joj superuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Kandida
22.10.2010 11:47:54   
Podrum Š.
Tasho user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Baš mi je drago!

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Kandida
22.10.2010 11:49:37   
anajid
Bravo Tasho,vec izgleda mnogo bolje,jadnicak mali,ala se namuci!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Kandida
22.10.2010 11:52:43   
*Alexx*
Odlično, sad će ti i Markić biti bolje volje user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Kandida
22.10.2010 12:05:13   
nala
Tasho, drago mi je da je bebi bolje. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Kandida
24.10.2010 13:49:20   
Anoniman
Skroz je prosla guza, ali sam ja opet na antibioticima, jer mi se vratila eserihija... Nadam se da Maretu nece opet guza otici do vraga... user posted image

(odgovor članu nala)
  Direktna veza do poruke: 493
   RE: Kandida
28.10.2010 23:07:31   
Anoniman
Eto, sredili smo guzicu. Išla sam sa Markom kod pedijatra zbog njegovog nosića koji mi je rebus (krklja samo dok je budan, kad spava i sisa je čist user posted image ), pa sam pitala i da li bih trebala možda ipak dati probiotik. Taman se bio ukakio, pa je dr videla stolicu, malko zelenkasta, sluzava, i kaže da dajem Liobif. Kucnula mu je stomak, i rekla da je užasno naduven (znam ja to, ubiše nas grčevi user posted image ), kaže i to može imati veze sa kandidom, jer ona nadima (a ja to vičem već 2 nedelje...)...

Eto, sada mu dajem po pola ampule liobifa 2x na dan, i nekih pola sata - sat nakon što mu dam, on se tako ukaki, i kaka baš smrdi. Ne znam dal je to normalno. user posted image I ima dosta manje grčeva. Ima gasove, ali nekako mnogo lakše izlaze, i uz mnogo manje plača.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 494
   RE: Kandida
29.10.2010 9:53:36   
Anoniman
Šta se dešava sa tom Kandidom u crevima? Jel se višak izbacuje stolicom? Ili... kako se uspostavlja balans ponovo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 495
   RE: Kandida
30.10.2010 14:18:30   
aleksandrova
IZVORNA PORUKA: aleksandrova

imala sam ja kandidu i onaj beli sirasti sekret pre godinu i po posle smo se mm i ja lecili i proverila i nema je vise.dali su nam canesten vaginalete i krem.e sad danas treba da dobijem danas al opet ovih par dana imam isti tar sirasti sekret i pomalo me svrbi al ne tolko ko kada sam imala kandidu...da li da stavljam one kantarionove vaginalete ili da opet uzmem canesten ne znam,al prvo da dobijem pa posle user posted image da vidim...ne ide mi se kod gin...mada bi trebalo...radije bi nesto da uzmem sama al ne znam sta...pa posle ako bas mora kod gin oticicu user posted image

i dobila i prosla a taj sekret sirasti koji sam imala pre user posted image sam od sebe se povukao,a od kad je zavrsila user posted image imam neprestano proziran sekret vodenkast kao belance sad me ne svrbi,obilan je cak osetim kad mi procuri a 12dan ciklusa mi je a on je poceo kad je zavrsila user posted image ...a stomak me i dalje boli kao kad imam...ne znam da l je neka prehlada cista...?sta vi mislite...samo da nije neka infekcija user posted image


_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Kandida
30.10.2010 14:20:55   
aleksandrova
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: aleksandrova

imala sam ja kandidu i onaj beli sirasti sekret pre godinu i po posle smo se mm i ja lecili i proverila i nema je vise.dali su nam canesten vaginalete i krem.e sad danas treba da dobijem danas al opet ovih par dana imam isti tar sirasti sekret i pomalo me svrbi al ne tolko ko kada sam imala kandidu...da li da stavljam one kantarionove vaginalete ili da opet uzmem canesten ne znam,al prvo da dobijem pa posle user posted image da vidim...ne ide mi se kod gin...mada bi trebalo...radije bi nesto da uzmem sama al ne znam sta...pa posle ako bas mora kod gin oticicu user posted image


aleksandrova, ne mora uvek da te svrbi isto i da bude ista kolicina sekreta. ja sam imala mnogo problema u poslednjih godinu i po dana i cesto sam je lecila. vise puta je nisam ni primecivala, nego ju je dr videla na pregledu. mislim da mozes uzeti canesten vaginalete, one sto su najslabije, 3 u pakovanju. ja sam poslednji put na svoju ruku ih uzela jer sam bila daleko, samo sam se telefonski konsultovala sa dr. ili mozes uzeti kanesten mast.


hvala na odgovoru ksena ali eto sad se nesto drugacije desava do sad meni nepoznato...


_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Kandida
30.10.2010 17:02:01   
Anoniman
Opet sam pila antibiotike, opet se osuo, ali ne onako jako. Tako da ga opet lečim...user posted image

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 498
   RE: Kandida
30.11.2010 16:30:14   
vonavoj
ovu sam temu pronasla,vidim da nije aktivna ali da je aktiviram,mozda mi neko i pomogne! ovih dana sam jela malo vise slatkog,i pojavila mi se kandida,nije prvi put,imam kanesten mast koju mazem i ispiram se kamilicom...ali ovog puta sam htela da budem pametna i reko ajde nije jos tako strasno,da se isperem i stavim kantarion vaginalete (kao dobre su za sve!!)user posted image user posted image user posted image -djavo me teraouser posted image ..i stavim ih ja..i pocne stomak da me boli,levi jajnik...i legla i zaspala..medjutim od jutros kao da imam vulkan dole...aaaaaaaaaa....sve me pecka,boli...i jajnici kao da su mi upaljeni..takav osecaj imam...kao da mi nisu prijale vaginalete...user posted image user posted image user posted image ...sta je moglo da se desi,pa da bude takva reakcija na vaginalete! ako treba da napomenem da radim na user posted image ,i ne bi volela jos da zeznem nesto..a ovih dana bi trebalo i O da stigne...
da li je imao neko slicno iskustvo? i sta raditi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Kandida
1.12.2010 12:55:05   
vonavoj
nema nikoga da mi nesto kaze?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here