|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
1.12.2010 14:10:16   
majared
Meni vaginalete nisu pomogle, čak imam utisak da su pogoršale stvar. Ipak je najbolje rešenje da ti doktorka kaže šta treba. Zaboravila sam šta sam pila ali znam da je jedna konjska tableta rešila stvar

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Kandida
1.12.2010 16:42:09   
Pretty78
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  i David ima u stolici, jadnicak guza mu je crveeeeeeeeeeenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uzas user posted image user posted image user posted image  
sve sto pojede iskaki u istom obliku, boji i mirisu ( ukus jos nisam probala user posted image user posted image ) salu na stranu, bas mi ga zao....dobili smo nistatin kapi 3x12 kapi u daktanol kremu da se mazemo

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Kandida
13.12.2010 20:32:16   
jance
meni je posle vaginalnog brisa dr. rekao,k aze ima dosta bakterija, i nista vise, a dole se nesto pisalo kao Candida sp. al za to mi nista nije rekao. dao je meni neke vaginalete i mm Canesten kremu...ja ih jos nisam uzela al planiram...jedino me zanima dali tu ima i nesto jos da se mozda pomogne lecenju te vaginalne kandidijaze osim vaginaleta mislim. nesto mi je drugarica davno spominjala neko ispiranje nekim cajem. to bi mi sada dobro doslo, posle ulozaka ja obicno osecam simptome. samo sto se ne mogu setiti kji je caj bio u pitanju..jel bila kamilica mozda?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Kandida
13.12.2010 21:10:56   
Anoniman
kremu i ti mozes da koristis, pogotovo ako imas svrab. naravno, izbacivanje dnevnih ulozaka, pamucni ves, smanjen unos secera...

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 504
   RE: Kandida
13.12.2010 21:22:40   
Suncicabg
Jel mi se cini da treba smanjiti i mleko i mlecne proizvode?user posted image
Ja sam koristila Canesten i vaginalete kantariona prvi put, drugi put samo Canesten i povuklo se

< Poruku je uredio Suncicabg -- 13.12.2010 21:25:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Kandida
14.12.2010 19:19:08   
majared
Aaaaaaaaa, napala me kandida, ponovo user posted image . Pošto je sam početak krenula sam da pijem Lactogym koji služi za poboljšanje vaginalne flore. Ako to ne upali slede i meni pravi lekići.

< Poruku je uredio majared -- 14.12.2010 19:23:21 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Kandida
14.12.2010 19:40:00   
Mishica 77
Teško da ćeš se tako izlečiti. Pomaže svakako. Ja ga pijem redovno. Bolje uradi briseve. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Kandida
14.12.2010 21:13:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Jel mi se cini da treba smanjiti i mleko i mlecne proizvode?user posted image
Ja sam koristila Canesten i vaginalete kantariona prvi put, drugi put samo Canesten i povuklo se


mleko treba smanjiti, a povecati probiotski jogurt.

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 508
   RE: Kandida
30.1.2011 19:04:28   
Daca88
Kao posledica upotrebe antibiotika(pila sam panklav 625 mg),dobila sam vaginalne gljivice(kandidu).
Antibiotike još uvek pijem,ali moram početi lečiti i ovo jer je jako neprijatno svrbi me,pecka i sluzokoža mi je iziritirana.
Mažem kansen kremom,i sa aplikatorom za unutrašnje tretiranje aplikujem i unutra a ne samo spolja.Uveče pred spavanje stavljam kansen vaginalete 200 mg(to ja sama sebe lečim jer sam već jednom posle operacije,i posle takođe upotrebe antibiotika zadobila kandidu,pa su mi onda ginekolozi to ispisali,i ja to sad opet primenjujem).Nego ono što me zanima je da li smem koristiti macmiror vaginalete(500 mg),koliko znam to je vaginaleta širokog spektra,jedan sastojak je nistatin,a drugi se već ne sećam koji je.To su mi preventivno ispisali u trudnoći(nisam koristila jer nije bilo potrebe)...i rekli su mi da se koriste za razne bakterije,i ponekad kod urea i miko plaz. i hlamidije...a ne sećam se da li može i za gljivice...

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Kandida
30.1.2011 19:09:22   
Anoniman
uh, daco, ne znam. nadam se da ce ti se javiti neko strucniji.
i ja poslednja dva tri dana osecam da se kandida vraca, cest mi je "gost" u poslednje dve godine, a cekam da vidim da li cu dobiti ili cu ugledati user posted image  da bih znala sta smem da koristim.
uostalom, i apoteke jos uvek strajkuju, pa ne bih imala ni gde da kupim.

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 510
   [Obrisana poruka]
30.1.2011 19:16:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 511
   RE: Kandida
30.1.2011 19:17:30   
Brana
user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Kandida
30.1.2011 19:19:19   
Anoniman
gagi, sta je kunica?
ma ja je se resim, al se za 2-3 meseca ona ponovo pojavi. cim malo padne imunitet - evo je.

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 513
   [Obrisana poruka]
30.1.2011 19:20:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 514
   RE: Kandida
30.1.2011 19:25:09   
Anoniman
svako jutro za dorucak jedem jogurt sa probiotikom. a imam hajducku travu, al je odavno nisam pila, kupila sam je jos kad sam cula da je dobra za ciste - hajducka trava, neven i jos nesto. mogla bih je piti i sad, zasto da ne? nema nekih nezeljenih dejstava kad se planira user posted image ?
inace, trebalo bi da izbacim i slatkise, verujem da su i oni (sa svim ovim proslavama) doprineli da se opet pojavi.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 515
   [Obrisana poruka]
30.1.2011 19:26:37   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 516
   RE: Kandida
30.1.2011 19:31:42   
Daca88
kseno hajdučka trava,neven i kopriva.Pila sam i ja posle operacije ciste da se nebi vratila,a dobar je i za regulisanje ciklusa,za pucanje manjih vodenih cistica...ali da ti kažem pošto kažeš da očekuješuser posted image .
Ovaj čaj nesmeš piti ukoliko si trudna ili ukoliko sumnjaš na trudnoću NIKAKO jer pošto je ok za regulisanje mesečnice,može ti pokrenuti krvarenje i time izazvati potencijalni spontani pobačaj.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Kandida
30.1.2011 19:33:35   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Daca88

kseno hajdučka trava,neven i kopriva.Pila sam i ja posle operacije ciste da se nebi vratila,a dobar je i za regulisanje ciklusa,za pucanje manjih vodenih cistica...ali da ti kažem pošto kažeš da očekuješuser posted image .
Ovaj čaj nesmeš piti ukoliko si trudna ili ukoliko sumnjaš na trudnoću NIKAKO jer pošto je ok za regulisanje mesečnice,može ti pokrenuti krvarenje i time izazvati potencijalni spontani pobačaj.

nema neželjenog dejstva dok planiraš i radiš nauser posted image ,ali čim postoji i najmanja sumnja nauser posted image moraš momentalno prestati.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Kandida
30.1.2011 19:35:46   
Anoniman
hvala, daco! kopirala sam te u temu o hajduckoj travi, da bude i tamo odgovor. a meni je danas dan D, pa cu znati da li sumnjam ili ne. mislim da bih, ako mogu da biram, radije bila user posted image  i ne pila hajducku.

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 519
   RE: Kandida
30.1.2011 19:42:27   
Daca88

IZVORNA PORUKA: ksena

hvala, daco! kopirala sam te u temu o hajduckoj travi, da bude i tamo odgovor. a meni je danas dan D, pa cu znati da li sumnjam ili ne. mislim da bih, ako mogu da biram, radije bila user posted image  i ne pila hajducku.

naravno,ako imaš simptoma nemoj popiti danas.
Ja sam pila od juna do sredine oktobra kada sam posumnjala nauser posted image ...ali meni su prva tri testa pokazala negativno,a menstruacija nikako nije dolazila pa sam nastavila piti do početka novembra kada sam prekinula i uradila četvrti test koji je biouser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Kandida
30.1.2011 19:47:00   
Anoniman
nemam simptoma, ali jos nisam dobila. mogu se strpiti jos 2-3 dana da vidim.

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 521
   RE: Kandida
30.1.2011 22:29:30   
jance
IZVORNA PORUKA: Daca88

Kao posledica upotrebe antibiotika(pila sam panklav 625 mg),dobila sam vaginalne gljivice(kandidu).
Antibiotike još uvek pijem,ali moram početi lečiti i ovo jer je jako neprijatno svrbi me,pecka i sluzokoža mi je iziritirana.
Mažem kansen kremom,i sa aplikatorom za unutrašnje tretiranje aplikujem i unutra a ne samo spolja.Uveče pred spavanje stavljam kansen vaginalete 200 mg(to ja sama sebe lečim jer sam već jednom posle operacije,i posle takođe upotrebe antibiotika zadobila kandidu,pa su mi onda ginekolozi to ispisali,i ja to sad opet primenjujem).Nego ono što me zanima je da li smem koristiti macmiror vaginalete(500 mg),koliko znam to je vaginaleta širokog spektra,jedan sastojak je nistatin,a drugi se već ne sećam koji je.To su mi preventivno ispisali u trudnoći(nisam koristila jer nije bilo potrebe)...i rekli su mi da se koriste za razne bakterije,i ponekad kod urea i miko plaz. i hlamidije...a ne sećam se da li može i za gljivice...


nemoj da korists macmiror na svoju ruku, dosta su jake, meni su ih dali, otprilike su mi napravile haos tamo dole. to ti je moje iskustvo sa njima. a i jedna koleginica je imala losih iskustava sa tim istim vaginaletama, njoj je cak i bila muk od njih i jos svasta nesto...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Kandida
31.1.2011 11:39:45   
Daca88

IZVORNA PORUKA: jance

IZVORNA PORUKA: Daca88

Kao posledica upotrebe antibiotika(pila sam panklav 625 mg),dobila sam vaginalne gljivice(kandidu).
Antibiotike još uvek pijem,ali moram početi lečiti i ovo jer je jako neprijatno svrbi me,pecka i sluzokoža mi je iziritirana.
Mažem kansen kremom,i sa aplikatorom za unutrašnje tretiranje aplikujem i unutra a ne samo spolja.Uveče pred spavanje stavljam kansen vaginalete 200 mg(to ja sama sebe lečim jer sam već jednom posle operacije,i posle takođe upotrebe antibiotika zadobila kandidu,pa su mi onda ginekolozi to ispisali,i ja to sad opet primenjujem).Nego ono što me zanima je da li smem koristiti macmiror vaginalete(500 mg),koliko znam to je vaginaleta širokog spektra,jedan sastojak je nistatin,a drugi se već ne sećam koji je.To su mi preventivno ispisali u trudnoći(nisam koristila jer nije bilo potrebe)...i rekli su mi da se koriste za razne bakterije,i ponekad kod urea i miko plaz. i hlamidije...a ne sećam se da li može i za gljivice...


nemoj da korists macmiror na svoju ruku, dosta su jake, meni su ih dali, otprilike su mi napravile haos tamo dole. to ti je moje iskustvo sa njima. a i jedna koleginica je imala losih iskustava sa tim istim vaginaletama, njoj je cak i bila muk od njih i jos svasta nesto...

Bila kod privatnika,radila bris,za dva sata bio gotov,jeste kandida+ešerihija u vaginalnom brisu.Terapija makmiror ujutru,kansen krema u podne,i kansen vaginaleta uveče...za nedelju dana ponavljam bris.I moram jačati imunitet...kako...

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Kandida
8.2.2011 21:42:22   
Anoniman
i da - imam kandidu. dala mi je samo kapsule sporanox. rekla je da ih uzme i mm i da je najbolje istovremeno da ih pijemo, ali on sad nije ovde.
kad ste uzimale terapiju da li su se lecili i vasi muzevi?

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 524
   RE: Kandida
8.2.2011 21:59:34   
jance
meni je dr. dao i za muza.. al on je prvi i to je bilo prvi put da mi daju terapiju za muza... u pitanju je bila sumnja na vaginalnu kandidijazu. kod privatnika su mojoj sestri odma dali i za decka kremu, cim je uradila prve briseve. ja tako inace vise volim, ipak smo mi u braku i imamo odnose.. ne mozete reci da se te stvari ne prenose...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here